Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Etstur özel otobüsleri ile İstanbul-Sofya gidiş ,Niş-İstanbul dönüş ulaşım(Kalkış saatlerimiz değişiklik gösterebilir)
 • 3 Yıldızlı otellerde Belgrad'da 1 gece,Budapeşte'de 2 gece, Prag'da 2 gece, Viyana'da 2 gece, ,Niş'de 1 gece toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Sofya, Belgrad, Budapeşte, Prag ,Viyana, Niş şehir turları ve şehirlerarası transferler
 • Ets Tur Türkçe  tur liderlik hizmeri
 • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Tur Kodu : ETOBUSIST

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Sofya
  Turumuz, konfirmede belirtilen saat tarih ve kalkış noktası ile başlıyor. Diğer kalkış noktalarından da katılım sağlandıktan sonra Sofya'ya doğru yola çıkıyoruz. (İstanbul - Sofya arası 550 km.)
 2. GÜN
  Sofya,Belgrad
  Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızın ardından gümrük ve pasaport işlemlerimizi yapıyoruz. Sofya'ya varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, görülecek yerler arasındadır. Ardından Belgrad'a olan yolculuğumuza devam ediyoruz ve varışımızı takiben yapılacak şehir turunda.Şehir turumuzun ardından Belgrad'a olan yolculuğumuza devam ediyoruz. (Sofya-Belgrad yaklaşık394km)Belgrad şehir turumuzda Beyaz şehir anlamına gelen Kanuni Sultan Süleyman tarafından ele geçirilen, kültür ve spor başkenti Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta,meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 3. GÜN
  Belgrad, Budapeşte
  Kahvaltının ardından otobüsümüzle Budapeşte'ye olan yolculuğumuza başlıyoruz. (Belgrad - Budapeşte yaklaşık 378 km) Varışımızı takiben yapacağımız panoramik şehir turunda Kahramanlar Meydanı, Opera , Parlamento Binası, Mathias Kilisesi,Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceğimiz yerler arasında.Akşam misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenecek Macar Folkloru ve Çigan Gecesine katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Macar Folkloru ve Çigan Gecesi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 30EURO

  Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu gezide gideceğimiz restoranımızda hem yerel içeceklerin hem de dünyaca ünlü gulaş çorbası başta olmak üzere Macar mutfağının tadına bakacak, bir diğer taraftan da Macar Dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

 4. GÜN
  Budapeşte
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Osmanlı ve Macar tarihine konu olmuş ünlü; Estergom, Visegrad ve Szentendre Gezisi'ne katılabilirler. Günün devamında misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Estergon, Visegrad ve Szendentre Gezisi | Yetişkin : 65EURO  | Çocuk : 35EURO

  Bu turumuzun ilk durağı Ezstergom'a varışın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle yemeğini Visegrad'da krallar ve kraliçeler gibi dönemin Rönesans atmosferini yansıtan bir mekanda alıyoruz. Alışveriş için Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyor ve burada Macaristana özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. pek çok şeyi bulabiliyorsunuz.

  Ekstra Gezi Tuna Nehri Tekne Gezisi | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 15EURO

  Avrupa'nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte'yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız.

 5. GÜN
  Budapeşte, Prag
  Kahvaltının ardından otobüsümüzle Budapeşte'den Prag'a doğru yola çıkıyoruz.(Budapeşte- Prag yaklaşık 550 km )misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Slovakya'nın başkenti; Bratislava Gezisi'ne katılabilirler. Prag'a varışımızın ardından Prag' da yürüyerek yapılacak panoramik şehir turunda Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Orta Çağ Gecesi Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 30EURO

  Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi'ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor. 

  Ekstra Gezi Bratislava Gezisi | Yetişkin : 20EURO  | Çocuk : 10EURO

  Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart'ın 6 yaşında, F. Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon'un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler.

 6. GÜN
  Prag
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek kralların şehri olarak ünlenen; Karlovy Vary Gezisi'ne katılabilirler. Karlovy Vary gezimizin ardından misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Çek Gecesi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Çek Gecesi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 30EURO

  Prag'ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

  Ekstra Gezi Karlovy Vary Gezisi | Yetişkin : 65EURO  | Çocuk : 35EURO

  Çek Cumhuriyeti'nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacak ve yerel bir restoranda öğle yemeği alacaksınız. Atatürk'ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz. 

 7. GÜN
  Prag, Viyana
  Kahvaltının ardından otobüsümüz ile Viyana'ya olan yolculuğumuza başlıyoruz. (Prag-Viyana yaklaşık 300 km) Viyana' dan Prag'a geçerken, misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Chesky Krumlov Gezisi'ne katılabilirler. Viyana'ya varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi görülecek yerler arasında. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlecek Grinzing Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Grinzing Şinitzel Gecesi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 55EURO

  Viyana'nın en şık semtlerinden biri olan Grinzing; küçük ve şirin evleri restoranlara dönüştürülen Viyana'nın elit bölgelerinden biridir. Sizleri götüreceğimiz bu restoranlardan birinde, Viyana'nın dünyaca meşhur şinitzelini tadarak tipik Viyana müziği eşliğinde keyifli bir gece geçireceğiz.

  Ekstra Gezi Chesky Krumlov Gezisi | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : 15EURO

  Çek Cumhuriyeti' nin büyüleyici tarihi kentlerinden biri olan Cesky'nin UNESCO tarafından korunmaya alınmış bölümleri görülmeye değer. 250'nin üzerinde korunmuş tarihi binası ve sokakları arasında yürürken Rönesans Çağı tablosu içinde resmediliyor hissi yaşayacaksınız. Şehrin en önemli yapısı olan kalesi ise sizi yapıldığı tarihe götürecek.

 8. GÜN
  Viyana
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Arsenal Müzesi, Belvedere Sarayı, Schönnbrunn Sarayı Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Viyana Konser Gecesi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Viyana Konser Gecesi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 30EURO

  Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde tur liderinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz. 

  Ekstra Gezi Arsenal Müzesi,Belvedere Sarayı Bahçesi, Schönbrunn Sarayı Bahçesi Gezisi | Yetişkin : 65EURO  | Çocuk : 35EURO

  Bizans ve Gotik mimarisinin bir karışımı niteliğinde olan bu müze yapımına 1850 yılında başlanmış ve 1856’da bitirilmiş, Avrupa’nın alanındaki en önemli müzelerinden biridir. Arsenal, bir yönüyle bizler için önem arz ediyor. Dünyadaki en büyük Osmanlı savaş malzemeleri koleksiyonu bu müzede bulunuyor. Müze, başta İkinci Viyana kuşatmasından kalan Osmanlı silah ve askeri mühimmatı olmak üzere, daha sonraki dönemlerde Habsburg hanedanlığı ve Osmanlı İmparatorluğu arasında gerçekleşen birçok savaştan elde edilen 100’ün üzerinde kılıç, hançer, ok ve sancak gibi savaş araç ve gereçlerini de bünyesinde barındırıyor. Müze gezimizin ardından, bir sonraki durağımız Savoy prensi Eugene’nin yazlık sarayı olan Belvedere Sarayı Bahçesi Gezisi olacak. Gezi esnasında göreceğimiz yerler arasında Schönbrunn Sarayı Bahçesi yer alıyor. Gezimizin ardından  Viyana şehir merkezine dönülüyor. Bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

 9. GÜN
  Viyana, Niş
  Kahvaltının ardından Viyana'dan Niş'e doğru otobüsümüzle yola çıkıyoruz. (Viyana-Niş yaklaşık 850 km) Varışımızı takiben yapacağımız şehir turunda Niş panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Yeraltı Çarşısı, Nisava Nehri, Kral Milan Meydanı, Niş Kalesi başlıca görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme Otelimizde.
 10. GÜN
  Niş, İstanbul
  Kahvaltının ardından Niş'den İstanbul'a doğru otobüsümüzle dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.(Niş-İstanbul arası yaklaşık 710 km.)
 11. GÜN
  İstanbul
  Saat 02:00 dolaylarında İstanbul'a varıyor ve turumuzu noktalıyoruz. (Varış saatlerimiz sınır yoğunluğuna istinaden değişim gösterebilir.)
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Etstur özel otobüsleri ile İstanbul-Sofya gidiş ,Niş-İstanbul dönüş ulaşım(Kalkış saatlerimiz değişiklik gösterebilir)
  • 3 Yıldızlı otellerde Belgrad'da 1 gece,Budapeşte'de 2 gece, Prag'da 2 gece, Viyana'da 2 gece, ,Niş'de 1 gece toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Sofya, Belgrad, Budapeşte, Prag ,Viyana, Niş şehir turları ve şehirlerarası transferler
  • Ets Tur Türkçe  tur liderlik hizmeri
  • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • 140 Euro vize ücreti hizmet bedeli.(Çok girişli vize şarttır) 0-10 yaş arası çocuk için 110 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir)
  • Başvuru merkezi Ankara olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 150 €'dur.0-10 yaş arası çocuk için 120 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 150 € ücret ödenir
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri, Saraylar vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar
  • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)

  Tur Lideri

  Tur liderimiz sizleri ilk kalkış noktasından karşılar, gezi bitimine kadar eşlik eder.

  Vize

  ''Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise  Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin;  seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
   

  Önemli Notlar

    Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
  Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.