Napoli, Amalfi Sahilleri | THY | 3 GECE

1 Ağustos 2017 - 5 Mayıs 2018 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Napoli, Amalfi Sahilleri | THY | 3 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETONAP18
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Napoli gidiş, Napoli – İstanbul dönüş uçak bileti
  • 4 yıldızlı otellerde 3 gece Napoli'de oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Napoli şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri; şehirlerarası transferler
  • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
  • İtalya otel konaklama vergileri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Napoli
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Napoli’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından Napoli şehir gezisi, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezinin ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Pompei Antik Kenti | 45 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı, yaşanan felaket anı korunarak günümüze gelmiş şekli ile görüp, Bari’ye geliş saatimiz uygun ise şehri tanıma fırsatı bulacağız.
2.Gün
Napoli
Kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz Amalfi Sahilleri Gezisi’ne katılabilirler. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Amalfi Sahilleri Gezisi | 90 Euro Yetişkin | 45 Euro çocuk (7-12 yaş)
Bu gezimizde yüksek sarp kayalıklarından nefes kesen manzarası ve denize hakim renkli, sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz suları ile İtalya’nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni görme imkanı yaşıyoruz. Ayrıca zıtlıklarıyla beraber tüm güzelliklerini sergileyen güney ve kuzey İtalya panoramasını görme şansını da yakalıyoruz. Gezimize İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento ile başlıyoruz. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento büyüsüne kapılıp, Positano'ya geçiyoruz. Positano tepelerinden muhteşem manzarayı panoramik olarak seyrederek Positano'nun muhteşem yollarından Amalfi'ye ulaşıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali’ni görebilirken, arzu eden misafirlerimiz ise serbest zamanını Amalfi’nin güzel sokaklarında alışveriş yapıp öğle yemeğini alabilirler. Sonraki rotamız muhteşem deniz manzarasına hakim bir tepede yer alan Ravello. Ravello'dan sonra turumuz sona eriyor.
3.Gün
Napoli
Kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz ekstra Capri Adaları gezisine katılabilirler. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Capri Adası Gezisi | 85 Euro Yetişkin | 45 Euro çocuk (7-12 yaş)
Gezi, Napoli Limanı’ndan deniz otobüsleri ile Capri Adası’na hareket ederek başlıyor. M.Ö. 29 yılında Sezar Augustus’un daha büyük ve zengin olan Ischia Adası’nı Napoli’ye verip karşılığında aldığı adada, yürüyerek yapacağımız şehir gezisinde İmparator Tiberius için yaptırılan Jovis Villası, Augustus Bahçeleri, San Giocomo Manastırı ve Faraglione Kayalıkları keşif noktalarımız. Ardından tarihte yaşamış pek çok İmparator ile Holywood ünlülerinin yaşadıkları cadde ve sokaklarda yürüyerek gezimizi sürdürüyoruz. Gezi bitiminde dileyenler, merkezden minibüslerle adanın en yüksek noktası olan Solaro Dağı’na çıkabilirler. Burada İsviçreli yazar Axel Munte’nin panoramik manzaralı villası St. Michel’e hayran kalacaksınız. Dileyenler ise Capri’nin en ünlü ve şık caddesi olan Piazzetta’da dolaşabilir veya bölgeye ait dev limonlardan yapılan içeceklerden deneyebilirler. Günün sonunda limana ulaşıyor ve buradan bineceğimiz deniz otobüsleri ile Napoli’ye dönüyoruz. Geceyi otelde geçiriyoruz.
4.Gün
Napoli, İstanbul
Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Tur liderinizin belirlediği saatte Napoli Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X