Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Münih gidiş Prag - İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 yıldızlı otelde Münih'te 2 gece, Linz'de 2 gece, Viyana'da 1 gece, Prag'ta 2 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Münih,Linz,Viyana,Prag şehir gezisi
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Türkçe Tur Liderliği hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Tur Kodu : ETOMOZART

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Münih
  Gezimizin ilk günü kalkıştan üç saat önce İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde tur liderimizle buluşarak başlıyor. Münih'e varışımızın ardından özel aracımızla Münih'e transfer. Münih'te yapacagımız panoramik şehir turunda Marien Platz, Neues Rathaus ve Altes Rathaus göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Devamı için
 2. GÜN
  Münih
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Linderhof Sarayı, Füssen , Neuschwahnstein Şatosu Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Füssen ve Şatolar Gezisi | Yetişkin : 90EURO  | Çocuk : 90EURO

  Bavyera bölgesinde yer alan şehir, bir anlamda zaman tünelinde seyahat imkanı sağlayacak. Füssen çevre gezisi ile panoramik Neuschwanstein Şatosu ziyareti (Schloss Neuschwanstein) , Linderhof Sarayı, kasaba ve şatoları gezisi ile doğanın ve tarihin güzellerini görme imkanı bulacaksınız.

  Devamı için
 3. GÜN
  Münih, Linz
  Kahvaltının ardından Unesco'nun yaratıcı şehirler ağında Yeni medya sanatı şehri sıfatıyla yer alan Linz şehrine hareket ediyoruz. Linz aynı zamanda yukarı Avusturya bölgesinin de başkentidir. Şehire varışımızda yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Mariendom,Hauptplatz,Landstrasse,Alterdom,Grottenbahn,Donaupark göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Devamı için
 4. GÜN
  Linz
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Salzburg, Hallstatt Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Salzburg, Hallstatt Gezisi | Yetişkin : 85EURO  | Çocuk : 85EURO

  Günümüze ilk olarak UNESCO dünya Miraslar Listesinde olan ve en önemli müzik adamlarından biri olan Mozart'ın şehrine gidiyoruz. Salzburg gezimiziin ardından, Hallstätter Gölü’nün güney batısında, Salzburg ve Graz şehirlerinin arasında bulunan Hallstatt 7000 senelik zengin bir geçmişe sahip. Manzarasının verdiği büyülü hissin yanı sıra bir diğer dikkat çekici yönü de Dünya’nın ilk tuz madenine ev sahipliği yapıyor olması. Yaklaşık 1000 kişilik bir nüfusa sahip olan ve Avusturya’nın en eski köyü olan Hallstatt, dünyada en çok fotoğrafı çekilen 5 yerden biri. Ayrıca UNESCO dünya mirasları listesine girmeyi başarmış bir kent.

  Devamı için
 5. GÜN
  Linz,Viyana
  Kahvaltının ardından Viyana şehrine hareket ediyoruz. Viyana şehrine gelmeden önce misafirlerimiz; yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Melk Gezisi'ne katılabilirler. Turumuzun ardından Viyana şehrine hareket ediyoruz. Viyana'ya varışımızda yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi görülecek yerler arasında. Misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Viyana Konser Gecesi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Viyana Konser Gecesi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 30EURO

  Müzik ile her zaman iç içe olmuş ve her yıl yüzlerce klasik müzik konserinin verildiği bu şehirde tur liderinizin size sunacağı özel salonlardan birinde keyifli ve unutulmaz bir akşam geçireceksiniz. 

  Ekstra Gezi Melk Gezisi | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : 15EURO

  Melk'ten 831 yılında Medilica olarak bahsedilmiştir. 976 yılında Melk ve çevresi I.Margrave Leopold'a verilmi; böylelikle bölge doğuda Magyarlar(o dönemin kaynaklarına göre Türkler) ve batıda Bavyera arasında tampon bölge işlevi görmüştür. Kent mimari açıdan büyük bir zenginliğe ve bu sayade de kültürel birikime sahiptir. Şehirdeki başlıca dikkat çeken yapı Melk Manastırı'dır. Wachau Vadisi'ne bitişik Tuna Nehri'ne bakan  bir kaya üzerinde bulunan bir Benedictine manastırıdır. Manastır'da Aziz Cpşpman'ın mezarı ve Avusturya'nın ilk yönetici hanedanı olan Babenbery üyelerinin kalıntıları bulunmaktadır. Manastır 1089 yılında II.Leopold tarafından kurulmuştur. 15.yüzyıldaki Melk Reformu ile birlikte Avusturya ve Güney Almanya'nın manastır hayatını canlandıran merkez olma işlevi görmüştür. Manastırın dikkat çekiçi özellikleriyse Johann Michael Rottmayr ve Paul Treger tarafından yapılan duvar resimleri ile el yazması müziklerin bulunduğu kütüphanesidir. 

  Devamı için
 6. GÜN
  Viyana,Prag
  Kahvaltının ardından odaları boşaltarak Prag şehrine hareket ediyoruz. Prag şehrine gelmeden önce misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Slovakya'nın başkenti; Bratislava Gezisi'ne katılabilirler. Bratislava turumuzun ardından Prag şehrine hareket ediyoruz. Prag' ta yürüyerek yapılacak panoramik şehir gezisinde Eski Belediye Binası, IV. Charles köprüsü, Astronomik Saat, Rudolfinium, Paris Caddesi, Clementinium Manastırı görülecek yerler arasında. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer. Misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi 'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Bratislava Gezisi | Yetişkin : 20EURO  | Çocuk : 10EURO

  Son derece şirin bir başkent olan Bratislava'da; Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart'ın 6 yaşında, F. Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon'un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız.

  Not: Avrupa Birliği kuralları gereği uzun yolculuklarda uzun mola verilmesi gerekmektedir. OMV benzin istasyonunda mola verilmek durumundadır. Bu turumuz bu mola sırasında gerçekleştirilecek olup, katılmak istemeyen misafirler buradaki dinlenme tesislerinde vakit geçirebilirler. 

  Ekstra Gezi Orta Çağ Gecesi Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 30EURO

  Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi'ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor. 

  Devamı için
 7. GÜN
  Prag
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Karlovy Vary ve Dresden Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer. Misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Çek Gecesi 'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Çek Gecesi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 30EURO

  Prag'ın sevimli restoranlarından birinde yerel dans gösterileri eşliğinde müzikli eğlence ve akşam yemeği sizi bekliyor. Çek Müziği, Çek folk dansları ve Çek müzik aletlerini yakından tanıma fırsatınızın olacağı yemekli eğlence programında çeşitli animasyonlarla eğlenceli bir gece geçireceksiniz.

  Ekstra Gezi Dresden ve Karlovy Vary Gezisi | Yetişkin : 105EURO  | Çocuk : 55EURO

  Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek  bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz.  Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için boş zamanınız da olacak.Ardından Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfe hazır olun. Kentte sıcaklıkları 30 C – 70 C arasında değişen 12 kaynak suyu bulunuyor. Atatürk, Karl Marx, Beethooven, Mozart, Çar 1. Petro gibi birçok ünlünün dinlenmek için tercih ettiği, Unesco tarafından koruma altında bulunan Karlovy Vary gezimizi tur liderinizin anlatımları ile keyifli bir yürüyüşle yapacaksınız. Atatürk’ün kaldığı ve yemeklerini yediği binalar da ayrıca görecekleriniz arasında. Alışveriş yapmak için de çok uygun bir nokta olan bu geziyi öncelikli görülecek yerler arasına almanızı tavsiye ederiz.

  Devamı için
 8. GÜN
  Prag,İstanbul
  Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Prag Şaheserleri Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından tur liderimizin belirteceği saatte havalimanına doğru yolculuk, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul'a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından turumuz sona eriyor.
  Ekstra Gezi Prag Şaheserleri | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : 25EURO

  Bu turda panoramik olarak;Strahov manastiri ve kutuphanesi, Dis Isleri Bakanli Binasi, LORETO Klisesi, Toskansky sarayi, Schwarzenbersky sarayi, Arcbishop sarayi, Prag Kalesi, St. VITUS katedrali, St. George manastiri, bazilikasi, Altin yol, Rosenberg sarayi, Lobkowicz sarayi.

  Devamı için
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

   • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Münih gidiş Prag - İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
   • 3 yıldızlı otelde Münih'te 2 gece, Linz'de 2 gece, Viyana'da 1 gece, Prag'ta 2 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
   • Panoramik Münih,Linz,Viyana,Prag şehir gezisi
   • Alan - otel - alan transferleri
   • Türkçe Tur Liderliği hizmeti
   • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
   • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

   • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
   • 140 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 110 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.) Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz
   • Başvuru merkezi Ankara olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 150 Eur'dur.(0-10 yaş arası çocuk için 120 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 150 € ücret ödenir.) Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz
   • Basvuru merkezi İzmir olan misafirlerimiz için 140 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 110 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.) Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz
   • Öğle ve akşam yemekleri
   • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
   • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
   • Ekstra geziler
   • Kişisel harcamalar

  Vize

  • 'Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise  Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin;  seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
   Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
   T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
   Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
   Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
   18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Önemli Notlar

  •  Gezimiz, minimum30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
   Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

   3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

   Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

   Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
    

  Tur Lideri

  • İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Tur Lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.