Lizbon, Endülüs | THY | 7 GECE

30 Ağustos 2016 - 4 Kasım 2017 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Lizbon, Endülüs | THY | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOLISEND
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Lizbon gidiş, Malaga İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 ve 4 Yıldızlı otellerde Lizbon'da 2,Sevilla' da 2, Cordoba' da 1,Granada' da 1, Malaga' da 1 olmak üzere toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Lizbon, Sevilla, Cordoba, Granada şehir gezileri
 • Alan - otel - alan transferleri;şehirler arası transferler
 • ETS Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)
1.Gün
İstanbul, Lizbon
Gezimizin ilk günü, belirlenen saatte Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Lizbon. Varışımızın ardından yapılacak panoramik şehir gezisinde şehrin belli başlı bulvarları, VII. Eduardo Parkı, Restauradores ve sehrin kalbi sayılan Rossio caddesi ve ünlü Libardede Meydanı, Tejo Nehri, São Jorge Kalesi, Alfama Semti, Alcantara Semti, keşifler için uğurlamaların yapıldığı Belem Kulesİ, Belem’ de Keşifler Anıtı ve Jeronimus Manastırı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Lizbon
Sabah kahvaltısının adından dileyen misafirlerimiz ekstra ' olarak düzenlenecek olan Obidos, Batalha, Nazare, Fatıma Gezisi' ne katılabilirler. Daha sonra ise misafirlerimiz ekstra ' olarak düzenlenecek olan Fado Gecesi Gezisi' ne katılabilirler. Geceleme otelimizde Gezinin ardından, geceleme için otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Obidos, Batalha, Nazare, Fatima Gezisi | Yetişkin: 75 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:40 Euro
İlk olarak ünlü Fatima Kutsal Şehri’ni keşfetmek için yola çıkıyoruz (90 dakika yolculuk). Meryem Ana’nın 1917 yılında üç küçük çobana görünüp üç sırrı verdiği, bu yer, Hristiyanlık’ın en büyük hac ve ibadet merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Buradan Portekiz mimarisinin göz bebeği, ayrıca UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer alan Batalha Manastırı’nın kilise ve Anıtkabir kısımlarını gezeceğiz. Sonrasında okyanus kıyısına yönelip Nazare adlı, kumsalıyla ünlü balıkçı kentine yöneliyoruz. Burada öğle yemeği için serbest vaktiniz olacak. Son olarak da Orta Çağ mirası, hala 12 Yüzyıl surları ayakta olan, Obidos Kenti’ne yöneliyoruz. Tarihi dokusunu korumayı başarmış bu kent gezisinden sonra farklı bir güzergahtan Lizbon’a geri dönüyoruz.
Ekstra gezi: Fado Gecesi Gezisi | Yetişkin: 75 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:40 Euro
Portekiz’e özgü yemekler eşliğinde tipik dans ve müzik gösterisini izlemek için otelimizden özel otobüsümüz ile hareket edip Lizbon’un renkli gece hayatı ve eğlencesi ile unutulmaz bir Fado deneyimi ve yemek eşliğinde geçen gecenin sonunda kısa bir gezi eşliğinde otelimize döneceğiz.
3.Gün
Lizbon, Sevilla
Sabah Kahvaltısının ardından; otelimizden ayrılıyoruz ve yaklaşık 470 km olan Sevilla' ya transferimiz başlıyor. Varışımızın ardından panoramik şehir gezisinde Amerika Meydanı, İspanya Meydanı, Altın Kule, Santa Cruz Bölgesi, Maria Luisa Parkı görülecek yerler arasındadır.Misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Guadalguivir Nehir Gezisi' ne katılabilirler. Gezinin ardından, otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Guadalquivir Nehir Gezisi | Yetişkin: 35 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş: 20 Euro
Nehrin iki yanını geniş açı ile görme imkanı bulacağımız tekne turumuzda, bir yanda Torre Del Ora, diğer yanda Remedios Mahallesi ve Cartija Adası ile Sevilla'nın modern görüntüsü yer alıyor. Denize en yakın olan Quincentenary, en uzak Alamillo köprüleri dahil olmak üzere dokuz adet köprü geçeceğiz.
4.Gün
Sevilla
Sabah kahvaltısının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ronda Gezisi' ne katılabilirler.Ardından otelimize transfer oluyoruz ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Ronda Gezisi - Malaga | Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Sierra Nevada Dağları üzerinde, kireçtaşı bir kanyonun iki tarafında, büyük bir kayalığın üstüne kurulmuş tarihi, Roma İmparatorluğu’na kadar uzanan Ronda, İspanya’nın en eski ve en tarihi dağ kasabalarından biri. Ernest Hemingway ve Orson Welles uzun yıllar Ronda’da yaşamışlar ve en güzel eserlerini burada yazmışlar. Ronda’da yapacağımız gezide; boğa güreşi alanı Plaza de Toros, Eski Köprü (Puente Viaje), Santa Maria la Mayor Kilisesi, Belediye Binası (Ayuntamiento), Minarete San Sebastian, Casa del Rey Moro, Mondragon’un sarayı, engizisyonun bölgesel merkezi Convento de Santo Domingo, seyir terası Alameda Parkı keşif duraklarımız.
Ekstra gezi: Flamenko Gecesi Gezisi - Sevilla (Çocuk indirimi yoktur.) | 45 Euro
Akşam, otelden hareket ederek Sevilla'daki en tanınmış lokallerinden birinde yemeksiz olarak flamenko şovunu ve danslarını izleme fırsatı buluyoruz. İspanya’nın en ünlü kültürel zenginliklerinden biri olan flamenko dansı sonrasında otele dönüyoruz.
5.Gün
Sevilla, Cordoba
Kahvaltının ardından yaklaşık 145 km sürecek olan Cordoba yolculuğumuza başlıyoruz. Şehre varışımızın ardından panoramik olarak yapılacak şehir gezimizde görülecek yerler arasında bembeyaz evlerin bulunduğu labirent gibi sokakları ile Musevi Mahallesi, Plaza Tendillas, Calle de Flores, tipik Endülüs sokakları, iç avlulu çicekli evleri ile Judeira, Plaza Myor, Roma Köprüsü, şehir surları ve Almodovar Kapısı yer alıyor.Ardından isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cordoba Camii' gezisine katılabilirler. Gezinin ardından özel otobüslerimiz ile otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cordoba Cami Gezisi | Yetişkin: 20 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:10 Euro
785 yılında yapımına başlanan ve 987 yılında tamamlanan Batı İslam Sanatı’ nın en etkili ve en büyük yapılarından biri olan Cordoba Camii Mezquitada yer almaktadır. Üç kez ilave yapılarak büyütülmüş olan 1013 sütunlu caminin içine 16. Yüzyıl'da 157 sütun yıkılarak, katedral oturtulmuş ve bugünkü halini almıştır. Cordoba Camii önemli eserlerin başında yer alır.
6.Gün
Cordoba, Granada
Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve yaklaşık 210 km olan Granada’ ya doğru yolculuğumuz başlıyor. Panoramik olarak yapılacak olan Granada turumuzda Arap Çarşısı ve Albaizin semti görülecek yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlencek olan Al Hambra Sarayı Gezisi' ne katılabilirler. (Al Hambra gezisine katılımınız için , rezervasyon anında acentenizi bilgilendirmeniz gerekmektedir). Gezi ardından otelimize transfer oluyoruz. Misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek olan Sacra Monte Gece Gezisi' ne katılabilirler. Gezinin ardından, geceleme için otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Al Hambra Sarayı Gezisi (Çocuk indirimi yoktur.) | 50 Euro
Gezimizde şehre hakim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Al Hamra'yı ziyaret ediyoruz. 5. Charles Sarayı ile başlayacak olan turumuzda, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Al Hamra'da birbirleriyle bağlantılı sayısız odaları, salonları, avluları, fıskiyeli havuzları, çeşmeleri görülecek yerler arasında. (Al Hambra gezisine katılımınız için , rezervasyon anında acentenizi bilgilendirmeniz gerekmektedir)
Ekstra gezi: Sacramonte Gezisi | Yetişkin: 35 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:20 Euro
Granada'ya gidilince Sacramonte gidilmesi şart olan bölgelerden biri olarak bilinir. Alhambra'nın tam karşısında yer alan Sacramonte'de Granada'da yaşayan çingenelerin, beyaza boyanmış mağara evlerinde flamenko izleyerek keyifli bir gece geçiriyoruz.
7.Gün
Granada, Malaga
Kahvaltının ardından yaklaşık 130 km olan Malaga' ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turuna başlıyoruz, 160 km sahil şeridine sahip ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir Malaga turumuzda Paseo de Parque ( Park Caddesi), Plaze de la Merced, Cervantes Tiyatorosu, Puerto Marina (Liman) ve La Alcazaba ve Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasında. Geceleme otelimizde.
8.Gün
Malaga, İstanbul
Gezinin son günü otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul' a transferimiz gerçekleşiyor. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Gezi Paketi - Lizbon Endülüs** | 360 Euro
 • Ayrı Ayrı
  395 Euro
 • Paket
  360 Euro
Paket turlar:Obidos, Batalha, Nazare, Fatima Gezisi (75 Euro)+Fado Gecesi Gezisi ( 75 Euro)+Guadalquivir Nehir Gezisi ( 35 Euro)+Ronda Gezisi - Malaga (60 Euro)+Flamenko Gecesi Gezisi - Sevilla ( 45 Euro)+ Al Hambra Sarayı Gezisi (50 Euro)+Sacramonte Turu ( 35 Euro)+Cordoba Cami Gezisi (20 euro) Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 395Euro yerine 360Euro, 07-12 yaş arası cocuklarda paket (toplu) olarak alındığında 255 Euro yerine 220 Euro olacaktır.
Ekstra gezi: Mini Extra Gezi Paketi - Lizbon Endülüs** | 250 Euro
 • Ayrı Ayrı
  275 Euro
 • Paket
  250 Euro
Paket turlar:Obidos, Batalha, Nazare, Fatima Gezisi (75 Euro)+Guadalquivir Nehir Gezisi ( 35 Euro)+Ronda Gezisi - Malaga (60 Euro)+ Al Hambra Sarayı Gezisi (50 Euro)+Sacramonte Turu ( 35 Euro)+Cordoba Cami Gezisi (20 euro) Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 275Euro yerine 250 Euro, 07-12 yaş arası cocuklarda paket (toplu) olarak alındığında 170Euro yerine 150 Euro olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X