Lapland | Thy | Sömestr - 2 | 4 GECE

31 Mart 2017 - 28 Şubat 2018 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Lapland | Thy | Sömestr - 2 | 4 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOLAPLS2
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Helsinki gidiş Helsinki İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri.
  • Yerel havayolları ile Helsinki-Rovaniemi ve Rovaniemi-Helsinki ara uçuş biletleri
  • 4 Yıldızlı otellerde Helsinki'de 1 gece, Rovaniemi'de 3 gece toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama,geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Helsinki şehir turu
  • Alan otel alan transferleri
  • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
  • Zorunlu seyehat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Helsinki
'Gezimizin ilk günü, kalkıştan dört saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor.Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Helsinki. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek uçuştan sonra indiğimiz Helsinki’de şehir turumuz başlıyor. Turumuzda, Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı, Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli’ni görme imkanı yakalıyoruz. Panoramik turumuzun artından otele yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Helsinki, Rovaniemi
Sabah kahvaltımızın ardından Helsinki-Rovaniemi uçuşumuzu gerçekleştirmek için Helsinki Havalimanına transfer oluyor ve yerel havayolları tarifeli seferleri ile Rovaniemi'ye uçuyoruz.Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam ,misafirlerimiz ekstra Issız Doğada Kuzey Işıkları Gezisi'ne katılarak kar motorları ile muhteşem manzarayı izleme şansı elde edebilir. Bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde
Ekstra gezi: Issız Doğada Kuzey Işıkları Gezisi | Yetişkin 100 €/ 0-2 yaş arası ücretsiz/3-12 yaş arası 90 €
Doğanın insanlara sunduğu en güzel görsel şölenlerden biri olan Kuzey Işıkları’nı görebilmek için otobüsümüzle şehirden ayrılıp ıssız doğaya doğru yol alıyoruz. Donmuş bir gölün kıyısındaki küçük bir çiftliğe gidiyoruz. İsteyenler açık havada isteyenler sıcak bir ahşap kulübede sosis ve sıcak içecek ikramları eşliğinde gökyüzünü takip ediyoruz.
3.Gün
Rovaniemi
Sabah Kahvaltımızın ardından misafirlerimiz dünyanın en sevimli köpekleri ile ekstra Husky Safarisi Gezisi'ne katılarak mükemmel zaman geçirebilirler.Ardından misafirlerimiz ekstra Rauna Vahşi Yaşam Parkı Gezisi'ne katılarak zaman geçirebilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Husky Safari Gezisi | Yetişkin 150 €/0-2 yaş arası ücretsiz/3-12 yaş arası 135 €
Şehri arkamızda bırakarak Dünya'nın en sevimli hayvanlarından olan Huskyleri görmek için Husky çiftliğine gidiyoruz. Husky safarisi yaparken ,kendi takımımızdaki Huskyleri nasıl yöneteceğimizi öğrenecek,bu sevimli köpeklerin ne kadar enerjik ve karda koşmayı seven hayvanlar olduğunu sessiz ve bembeyaz doğada eşsiz bir sürüş keyfi ile deneyimleyeceğiz
Ekstra gezi: Ranua Vahşi Yaşam Parkı Gezisi | Yetişkin 100 €/0-2 yaş ücretsiz/3-12 yaş arası 90€
Rovaniemi'ye yaklaşık 1 saat mesafede ve bölgenin en dip ormanları arasına kurulmuş olan bu vahşi yaşam kampında yaklaşık 200 çeşit hayvan bulunmaktadır.Kutup ayıları, vaşaklar, tilkiler, domuzlar, yaban geyikleri ve çok sayıda kuş bunlardan sadece bazıları.Parkta yapacağımız tur liderli yürüyüş sırasından parkın en özel çifti Venus ve Manasse (kutup ayıları ) ile tanışacağız. Ardından da Finlandiya'nın en ünlü çikolata markasının satıldığı dükkanı ziyaret edecek ve turumuzu bitireceğiz.
4.Gün
Rovaniemi
Sabah Kahvaltımızın ardından misafirlerimiz ekstra Kar Motoru Safarisi ve Donmuş Gölde Balık Avı Gezisi'ne'ne katılarak zaman geçirebilirler.Ardında da misafirlerimiz ekstra Noel Baba'nın Köyü Santa Claus ve Ren Geyiği Çiftliği Gezisi'ne katılabilirler.Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Kar Motoru Safarisi ve Donmuş Gölde Balık Avı Gezisi | Yetişkin 175 €/0-2 yaş arası ücretsiz/3-12 yaş arası 160€
Yaklaşık 3 saat sürecek bu turumuzda kar motorlarıyla Lapland'in karlarla kaplı doğasında, ormanlarında, donmuş göllerinde yol alıyoruz. Programın sürprizi geleneksel yöntemlerle yakalamaya çalışacağımız balıklar.
Ekstra gezi: Noel Baba Köyü (Santa Claus)ve Ren Geyiği Çiftliği | Yetişkin 150 €/ 0-2 yaş arası ücretsi/3-12 yaş 135€
Misafirlerimiz ile Kuzey kutup dairesinde yer alan,Noel Baba'nın köyü Santa Claus'a gidiyoruz.Noel Baba ile tanışacak ,birlikte resim çektireceğiz.Hediyelik eşya dükkanlarını gezeceğiz.Dilerseniz Noel Baba'nın resmi postanesinden Noel Baba pulları ile sevdiklerinize kart atabilirsiniz. Ren Geyiği çiftliği gezimizde ren geyiği kızak sürüşünü deneyimi ile muhteşem dakikalar geçireceğiz ve bu güzel hayvanları yakından göreceğiz.
5.Gün
Rovaniemi,Helsinki,İstanbul
Sabah Kahvaltımızın ardından misafirlerimiz ekstra Buz Otel Gezisi 'ne katılabilirler.Ardından tur liderimizin belirteceği saatte Helsinki uçuşumuzu gerçekleştirmek için Havalimanı'na transfer oluyoruz. Helsinkiye varışımızın ardından ise Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Helsinki-İstanbul uçuşumuz başlıyor.Varışımızın ardından turumuz sona eriyor.
Ekstra gezi: Buz Otel Gezisi | Yetişkin 100 €/0-2 yaş ücretsiz/3-12 yaş arası 90 €
Yatakları buzdan olan ve geyik derisi serilmiş Buz oteli ziyaret ediyoruz. Yaklaşık -20 derece sıcaklığa sahip olan otelde buzdan yapılmış bar ve kilise kısmını da görüyoruz.Erimemesi için yapımında buz ve başka maddeler kullanılmış olan bu otel şubat ayından sonra eriyor ve her yıl yenisi inşa ediliyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X