Ulaşım Bilgileri

 • {{ route[0].departureCity }} ({{ route[0].departurePoint }}) {{ route[0].arrivalCity }} ({{ route[0].arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route[0].departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route[0].departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route[0].arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route[0].arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ route[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava  Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Leipzig gidiş, Leipzig İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Berlin 2 gece, Hamburg 2 gece, Hannover 1 gece, Leipzig 2 gece  toplam; 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoromik Berlin, Hamburg, Hannover, Leipzig  şehir gezileri
 • Alan - otel - alan şehirler arası transferler
 • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 

Tur Kodu : ETOKUZEYT

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Leipzig, Berlin
  Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Leipzig 'e hareket ediyoruz.Varışımızın ardından özel otobüsümüz ile Berlin'e hareket ediyoruz.(Leipzig-Berlin yaklaşık 200 km)Varışı takiben özel otobüslerimiz ile yapılacak panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında Zoo İstasyonu, Kurfürstendamm, Gedachtniss Kirche, Tiergarten, Reichstag, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu, Doğu Berlin'de; Unter den Linden, East Side Galerie, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Gendermenmarkt, Karl Marx Allee yer alıyor. Gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Spree Nehri By Night Tekne Turu'na katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Spree Nehri Berlin By Night Tekne Gezisi | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 50EURO

  Berlin’i batıdan doğuya doğru akarak geçen Spree Nehri'nde, şehri farklı bir açıdan görerek keşfetme imkanı bulabileceğiz. (Turumuzun yemekli olarak düzenlenebilmesi için bütün misafirlerimizin katılım şartı bulunmaktadır.)

  Devamı için
 2. GÜN
  Berlin
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Potsdam Saraylar Şehri Gezisi 'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Potsdam Saraylar Şehri Gezisi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 55EURO

  Potsdam Saraylar Şehri Gezisi (Kurfürstendamm Alışveriş Turu) Turumuz, Alman İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olan Berlin’e 30 km mesafedeki Potsdam şehri ile başlıyor. II. Dünya Savaşı bitiminde galip devletlerin Potsdam Antlaşmasını imzaladığı Schloss Cecilianhof bahçesi ve Sansouchi Sarayı bahçeleri UNESCO’nun koruması altında olup tarihi yapısı ve etkileyici peyzajı ile bizlere görsel bir şölen sunacak. İhtişamlı Sansouchi Sarayı’nın çiftçi bir aileye ait yeldeğirmeniyle aynı bölgede bulunmasının ilginç hikayesini rehberinizden dinleyeceksiniz. Ardından alışverişin ve modanın kalbinin attığı Batı Berlin’in 3.5 km uzunluğundaki caddesiyle ünlü Ku’Damm’a geçiyoruz. KaDeWe alışveriş merkezinin de olduğu bu caddede sizlere serbest zaman veriyoruz. 

  Devamı için
 3. GÜN
  Berlin, Hamburg
  Kahvaltının ardından Hamburg 'a hareket ediyoruz.(Berlin-Hamburg yaklaşık 300 km) Varışımızı takiben panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Hafen City Limanı, Binnen ve Aussenalster gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesi yer alıyor. Şehir gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek akşam ışıklandırmaları eşliğinde Hamburg Tekne Turu'na katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Hamburg Tekne Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 60EURO

  Almanya'nın dünyaya açılan kapısı da denilen kentimiz Almanya'nın en büyük limanına da sahiptir. Rotterdam'dan sonra Avrupa'nın en büyük ikinci limanı olup, dünyada da 9. sıradadır.Turistik teknemize binip Hamburg'un deniz yollarını keşfedebilirsiniz.

  Devamı için
 4. GÜN
  Hamburg
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Lübeck, Schwerin Turu ’na katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Lübeck, Schwerin Turu | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 60EURO

  Lübeck turumuz'da; göreceğimiz yerler arasında 14. yüzyılda tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır.Ardından yedi göllerin şehri Schwerin' e geçiyoruz.: Bu gün Schwerin birçok isimle anılıyor; Yedi Göller Şehri, Kuzey'in Floransa'sı, Kubbe Şehri, Konut şehri olan Schwerin; doğanın, mimarinin, büyük ve küçük sanatların ve 850 yıllık tarihin muhteşem karışımıyla bizlere tarihsel bir şölen sunduğundan tüm bu isimler ona uyuyor.

  Devamı için
 5. GÜN
  Hamburg, Hannover
  Kahvaltının ardından Hannover ’e doğru yola çıkıyoruz.(Hamburg-Hannover yaklaşık 160km) Hannover şehrine gelmeden önce misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Bremen Turu 'na katılabilirler. Bremen gezimizin ardından Hannover için hareket ediyoruz. Hannover'a varışımızın ardından yapacağımız şehir turumuzda ; Aegidienkirche(Savaş Anıtı), Rathaus Saat Kulesi yer alıyor. Hannover; Leine Nehri, doğal eğlence alanları, parklar, panoramik ve Barok tarzı bahçeler arasında kentin doğal güzelliğini keşfederken. Yarı ahşap yapılar arasında dolaşan uzun yaya yolları, kentin rahatlığını ve doğal güzelliğini keşfetme fırsatı sunuyor. Kent kaldırımları üzerinde kıvrılarak 3 mil boyunca uzanan ve kentin 36 tarihi eserine uğrayan Kırmızı İnce Çizgi (the Red Thread) boyunca, şehrin tarihi güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Bremen Turu | Yetişkin : 40EURO  | Çocuk : 40EURO

  Kuzey Almanya'nın ikinci en kalabalık şehri olan Bremen, dünyanın en gelişmiş metropollerinden biri olma özelliği ile öne çıkıyor. Kent, Rönesans döneminden kalma belediye binası, 800 yıllık St. Peter Katedrali ve eski Schütting ya da tüccarlar eviyle ünlü. Bremen Mızıkacıları Heykeli, 1405 senelik Hükümet Konağı, 1042 yılında yapımı başlayan St. Petri Kilisesi, 1537 senesinde yapılan Bremen'in zengin gelenekli zaanatkar odası "Schütting", ticaret evleri ve 1404 yılında yapılan Bremen'in simgesi ve aynı zamanda hürriyet sembolü olan Roland-Heykeli, Fall Kulesi, Böttcher Caddesi diğer keşif duraklarımız. Son olarak ta bu tarihi eserlere biraz zıt olan ve 1966 senesinde yapılan modern Bremen Parlamentosu "Haus der Bürgerschaft" görülecek yerler arasında.

  Devamı için
 6. GÜN
  Hannover,Leipzig
  Kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Leipzig'e hareket ediyoruz. (Hamburg-Leipzig yaklaşık 270 km) Leipzig şehrine gelmeden önce misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Hamelin&Sababurg Turu 'na katılabilirler. Gezimizin ardından Leipzig'e hareket ediyoruz. Leipzig'te yapılacak panoramik şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Altes Rathaus(Eski Belediye Binası), Altstadt, Johann Sebastian Bach 'ın çalıştığı kilise olan Tomaskirsche, Neueshathaus ve Rathause binası ve Halkların Savaş Anıtı diye adlandırılan Völkerschlacht abidesi yer alıyor. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Hamelin&Sababurg Gezisi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 55EURO

  Ödülünü alamayan bir fare avcısı olanı Hameln'in, çocukları, kavalını öttürerek şehrin dışına götürdüğü “Fareli Köyün Kavalcısı” masalına ev sahipliği yapmış olan Hamelin şehrini geziyoruz. Hamelin şehrinden sonra Uyuyan Güzel masalına ilham olan Sababurg Şatosu ve Rapunzel masalının geçtiği Trendelburg şatosu Sababurg gezimizde görülecek yerler arasındadır. 

  Devamı için
 7. GÜN
  Leipzig
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Terezin&Dresden Turu 'na katılabilirler. Gezimizin ardından otelimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Terezin ve Dresden Gezisi (Leipzig) | Yetişkin : 105EURO  | Çocuk : 105EURO

  Yapılacak olan ikili turumuzda önce Kuzeyin Floransa'sı Dresden'de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımız. Dresden ziyareti sonrasında ise İmparator II. Joseph tarafından krallığın korunması maksadı ile yaptırılmış, 18. Yüzyıl'ın sonunda ise tamamen değişmiş ve II. Dünya Savaşı'nda Nazilerce, Toplama Kampı haline getirilmiş Terezin Kalesi'ni göreceğiz. Çocuk(2-12 Yaş): 50 Euro

  Devamı için
 8. GÜN
  Leipzig, İstanbul
  Kahvaltının ardından rehberiniz belirleyeceği saatte buluşarak Türkiye'ye dönüş için havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul' a varışımızın ardından turumuz son buluyor.
  Devamı için
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

   • Türk Hava  Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Leipzig gidiş, Leipzig İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
   • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Berlin 2 gece, Hamburg 2 gece, Hannover 1 gece, Leipzig 2 gece  toplam; 7 gece 8 gün oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
   • Panoromik Berlin, Hamburg, Hannover, Leipzig  şehir gezileri
   • Alan - otel - alan şehirler arası transferler
   • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
   • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
   • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

   • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.) 
   • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
   • Başvuru merkezi Ankara ve İstanbul olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 140 € vize ücreti ve hizmet bedeli.(0-10 yaş arası çocuk için 110 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.) (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
   • Başvuru merkezi İzmir olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 150 €'dur. (0-10 yaş arası çocuk için 120 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 150 € ücret ödenir.) (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
   • Öğle ve akşam yemekleri
   • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
   • Ekstra turlar
   • Kişisel harcamalar

  Vize

  • 'Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise  Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.''  Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin;  seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
   Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
   T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
   Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
   Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
   18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Önemli Notlar

  • Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
   Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

   3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

   Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

   Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
    

  Tur Lideri

  • İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.