Küba Turu | Havana Konaklamalı | Türk Hava Yolları | 7 GECE

14 Ocak 2019 - 31 Aralık 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Küba Turu | Havana Konaklamalı | Türk Hava Yolları | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOHAVANA
  • Türk Hava Yolları İstanbul - Havana gidiş, Havana - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 4 yıldızlı otelde Havana'da 7 gece oda kahvaltı,
  • Havana şehir Gezileri
  • Türkçe tur liderliği hizmetleri ( Gidiş ve dönüş uçuşları esnasında ve ilk 3 gün sonrasında telefon eşliği ile)
  • Alan - otel - alan transferleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmet bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Havana
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra, Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile Havana’ya hareket ediliyor. Uzun süren uçuşun ardından Havana’ya varıyoruz ve şehri tanımak için hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezimize efsanevi lider Fidel Castro’nun saatlerce süren ünlü nutuklarını okuduğu Devrim Meydanı ile başlıyoruz. UNESCO’nun koruması altında olan Barok tarzı binalar ile ünlü sokaklar, devrim öncesi Amerikan etkisini gösteren Washington’daki Capitol’den esinlenerek yapılmış El Capitolio, Prado Caddesi,Morro Kalesi,Katedral Meydanı,ünlü yazar Ernest Hemingway’in gittiği La Bodequita del Medio barı, Armas Meydanı, San Francisco Meydanı ,Vieja Meydanı ve Kübalıların sabahlara kadar oturup sohbet ettiği Malecon sahil şeridi göreceğimiz yerler. Gün sonunda oteldeyiz.
2.Gün
Havana
Kahvaltının ardından misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenen öğle yemekli Benzersiz Havana turu ile değerlendirebilirler.Akşam ise ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Küba'nın efsane müzik grubu Buena Vista Social Club Konseri i misafirlerimizi bekliyor.
Ekstra gezi: Benzersiz Havana | 90 Euro
Sabah kahvaltımızın ardından turumuza 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan eski Amerikan arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız bir saatlik gezi sonrası Küba’nın Picasso’su olarak da bilinen sanatçı Jose Rodriguez Fuster’in Antonio Gaudi'nin Parc Güell'inden esinlenerek yaptığı seramikler,resimler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesi Fusterlandia'yı göreceğiz. Bu gezinin sonrasında ismini zengin bir tüccar olan Fernando Hamel’den alan Afro-Cuban sanatının ve kültürünün merkezi Hamel sokağını göreceğiz. Öğle yemeği molasının ardından Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesi'nde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrim'i dönemlerinden kalma eşyaları,fotoğrafları,savaş aletlerini ve tabiki devrimin simgesi haline gelmiş Granma teknesini görerek o anları yaşayacağız. Gezimizin devamında Havana’yı tepeden görebileceğimiz La Cabana kalesinde Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz.Gezimizin sonunda Havana ile özleşen Coco ( Hindistan Cevizi ) Taksiler ile şehir merkezine transferimiz ve kısa bir tur gerçekleştiriyoruz.
Ekstra gezi: Buena Vista Social Club Konseri | 90 Euro
Dünyada Küba müziğini tanıtan ve Küba ruhunu Chan Chan,Dos Gardenias, Candela gibi ölümsüz şarkılarla dillerimize dolayan gruptur Buena Vista Social Club.Havana'nın gecekondu mahallesinde 1939 yılında kurulmuş, dönemin siyahi insanlarının sosyalleştiği konser ve müzik salonu olan bu yer Küba müziğinin altın çağında nice isimler kazandırmış ,kapandıktan yıllar sonra ismi 1996'da Amerikalı gitarist Ry Cooder ve oğlunun girişimleri ile yeniden canlandırılmıştır.Yaşları ilerlemiş ve unutulmaya yüz tutmuş Küba Müziği'nin en önemli temsilcileri Company Segundo,Omara Portuondo,İbrahim Ferrer,Ruben Gonzalez,Eliades Ochoa ve daha nice isimleri bir araya getirmeyi başaran Ry Cooder'in yapımcılığı ile çıkardıkları 1997 albümü tüm dünyayı kasıp kavurmuş,Grammy ödülü başta olmak üzere bir çok ödül kazanmıştır.2000'li yıllarda bir çok üyesi aramızdan ayrılsa da Buena Vista ruhu devam etmektedir.Konser esnasında unutulmaz anlar sizi bekliyor.
3.Gün
Havana
Kahvaltının ardından misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenen öğle yemekli Pinar Del Rio ve Vinales Gezisi ile değerlendirebilirler. Akşam saatlerinde otelimizde geri dönüyoruz. ( Havana - Pinar del Rio arası yaklaşık 164 km, Vinales - Havana arası yaklaşık 182 km)
Ekstra gezi: Pinar Del Rio ve Vinales Gezisi | 100 Euro
Sabah Kahvaltımızın ardından Pinar del Rio şehrine doğru yola çıkıyoruz.Dünyanın en kaliteli tütünlerinin yetiştiği Vuelta Abajo ve Semi Vuelta Abajo'yu içinde barındıran, Küba purosunun kalbi sayılan bu bölgede puronun tarihine yolculuk yapıp puro fabrikasını ziyaret ederek üretimini birebir göreceğiz.Ardından UNESCO tarafından Dünya Koruma Mirası Listesi’ne alınmış, Vinales Vadisi'ne hareket ediyoruz. 1492 yılında Cristof Colomb’un burayı gördüğü zaman “İnsan gözünün görebileceği en güzel yer.” dediği vadinin Karayip bölgesine özgü film seti gibi manzaralara ev sahipliği yapan Mogete tepelerini göreceğiz.Öğle yemeğimizi yedikten sonra zamanında yerli halkın sığınak olarak kullandığı,bölgenin en güzel ve en çok ziyaret edilen,içindeki nehirde tekne turu yapacağımız Cueva del Indio'yu ( Yerli Mağarası ) geziyoruz.Ardından Brezilyalı ressam Diego Riviera’nın öğrencisi Leovigildo Gonzales tarafından 1961 yılında bir Mogete tepesinin üzerine yapılmış Mural de La Prehistoria isimli evrim teorisini anlatan dünyanın en büyük resmini ziyaret ediyoruz.Sonrasında Küba'nın en güzel kasabalarından olan verandalı rengarek evleri ile ünlü Vinales'in tadını çıkarmak için serbest zaman.Ardından Küba kültürünü ve tütün yetiştiriciliğini daha yakından tanımak ve yerel halkın nasıl yaşadığını görmek için bir Campasino'yu ( Köylü evi ) ziyaret ediyoruz.Köylülerin sıcak misafirperverlikleri,kahve ikramları ve hoş sohbetleri ile gezimizi tamamlayarak Havana'ya doğru yola çıkıyoruz.
4.Gün
Havana
Kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen öğle yemekli Hemingway turuna katılabilirler.Akşam ise ekstra olarak düzenlenecek akşam yemekli Tropicana Karnaval Show'a katılarak unutulmaz bir gösteri ile değerlendirebilir. Geceleme otelimizde.( Varadero - Havana arası 149 km)
Ekstra gezi: Hemingway Turu | 60 Euro
Küba aşığı,Küba'nın yakın tarihinde ve popüler kültüründe iz bırakmış dünyanın en önemli yazarılarından Ernest Hemingway'in gözünden Küba'yı göreceğimiz bu gezimizde "Çanlar Kimin İçin Çalıyor" romanından kazandığı para ile aldığı ve 20 yıl yaşadığı,günümüzde müze olarak kullanılan çiftlik evi "Finca Vigila’yı" ziyaret ederek yazarın en özel anlarını beraber yaşayacağız.Ardından Havana’ya 20 dakika uzaktaki küçük bir balıkçı köyü olan, yazarın kılıç balığı avlama tutkusu sebebiyle sık sık gittiği,balıkçılarla yakın dostluk kurduğu ve ünlü romanı "İhtiyar Balıkçı ve Deniz” i yazdığı yer olan Cojimar'a giderek, yazarın öğlen yemeklerini yiyip yakın arkadaşları ile uzun sohbetler ettiği onun en sevdiği restaurant "La Terraza'da" öğle yemeğimizi alacağız. Sonrası Havana ya geri dönüp Küba'nın en güzel kokteyllerinden Daikiri'si ile meşhur olduğu için Hemingway'in en sevdiği ve çok sık gittiği tarihi bar-restaurant Floridita'yı ziyaret ediyoruz.Devamında kentin en hareketli caddelerinden biri olan Calle Obispo’da yürüyüş yaparak yazarın 7 yıl kaldığı Ambos Mundos oteline gidip 511 nolu odasındaki müzesinde yazarın hayatına bir kez daha dokunarak gezimizi tamamlıyoruz.
Ekstra gezi: Tropicana Show | 140 Euro
Dünyanın en renkli kabare showlarından olan Tropicana Küba eğlencesi denilince akla gelen ilk yerdir.1939 yılından beri kesintisiz yapılan bu gösteri Küba'nın eğlence hayatının simgesi olmuş ve onu tüm dünyada meşhur etmiştir.Frank Sinatra,Benny More ve daha nice ismin konserler verdiği,Küba'nın mafya yıllarında mafya babaları Mayer Lansky'nin, Al Capone'nun prestij için sürekli gittiği bir yer olmuştur.36.000 metre kare alanı,200'e yakın devasal bir ekip tarafından gerçekleştirilen ve iki saat süren programı boyunca, her bir dans için özel dikilmiş rengarenk kıyafetler içinde müthiş dansçılar,konserler,sahne performansları,ışık gösterileri ve muhteşem bir ambiyans sizleri bekliyor.
5.Gün
Havana
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
6.Gün
Havana
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7.Gün
Havana
Kahvaltımızın ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.
8.Gün
Havana, İstanbul
Sabaha karşı dönüş yolculuğumuz için Havana Havalimanı’na doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası Tük Hava Yolları’nın tarifeli uçuşuyla İstanbul'a hareket ediyoruz.
9.Gün
İstanbul
Gündüz ve gecemiz uçakta geçiyor (THY Havana - İstanbul uçuşunda öncelikle Venezuela'nın başkenti Caracas'a uçuluyor yaklaşık 2.3 saat süren yolculuktan ve burada uçak içinde yapılan moladan sonra yaklaşık 12 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a varıyoruz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X