Kosova, Makedonya, Arnavutluk Turu | Sömestir | Türk Hava Yolları | 3 GECE

2 Haziran 2018 - 31 Aralık 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Kosova, Makedonya, Arnavutluk Turu | Sömestir | Türk Hava Yolları | 3 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOKMASOM
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Priştine gidiş Tiran-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 4 yıldızlı otellerde Üsküp'te 1 gece, Ohrid'de 2 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Priştine, Üsküp, Ohrid, Tiran şehir gezisi
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Türkçe tur liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Priştine, Üsküp
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra Türk Havayollarının tarifeli seferleri ile varış noktamız Priştine. Varışımızın ardından sizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Priştine şehir turu için hareket ediyoruz. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turumuzda, 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlıların 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Camii, özgün iç süslemeleri ile öne çıkan 18. yüzyıl eseri Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turunun ardından serbest zaman. Daha sonra tur liderinizin bildireceği saatte Üsküp'e hareket. (Priştine-Üsküp yaklaşık 100 km) Sınır kapısındaki pasaport kontrolünün ardından Üsküp’e varışta yapacağımız panoramik şehir turunda Türk ve Yahudi mahalleleri, Rahibe Teresa-nın Evi, dünyanın en büyük İskender heykelinin de olduğu Makedonya Meydanı, Osmanlı Taş Köprüsü, Davutpaşa Hamamı, Kapan Han ve Türk Çarşısı, Çifte hamam, Sulu Han, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Sultan Murat Camii, Isa Bey Camii, şu an Türk Tiyatrosu binası olarak kullanılan ve Yahya Kemal Beyatlı'nın doğduğu bina, bit pazarı ve şehrin en yüksek tepesinde bulunan Roma ve Osmanlılar tarafından şehri korumak için kullanılan Kale görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Üsküp, Kalkandelen, Ohrid
Sabah kahvaltının ardından odalarımızı boşaltarak Ohrid'e doğru hareket ediyoruz. (Üsküp-Ohrid yaklaşık 180 km) Yolumuzun üzerinde Kalkandelen'e uğrayarak burada Alaca Camii ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından Ohrid'e devam ediyoruz. Varışta yapacağımız şehir turunda Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı, Ohrid Pazar’ı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turumuzun ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Ohrid Tekne Turuna katılabilirler. Gezimizin ardından geceleme otelinizde.
Ekstra gezi: Ohrid Tekne Turu | Yetişkin 15 Euro / Çocuk 15 Euro
Gezimizde, yaklaşık bir saatlik tekne gezisinde muhteşem Ohrid Göl manzarasını izleyebileceksiniz.
3.Gün
Ohrid
Sabah kahvaltının ardından gününüz serbest. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St Naum Turu & Resne-Manastır (Bitola) Turuna katılabilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Makedon Gecesi Turuna katılma imkânı. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: St Naum & Resne-Manastır (Bitola) Turu | Yetişkin 45 Euro / Çocuk 45 Euro
St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Makamını ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Makedonca’da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız.
Ekstra gezi: Makedon Gecesi | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Yerel bir restoranda Makedon müziği eşliginde yöresel yemekleri tatma imkanı.
4.Gün
Ohrid, Tiran, İstanbul
Sabah kahvaltımızın ardından odaların boşaltılması ve dönüş yolculuğu içi Tiran'a hareket. (Ohrid-Tiran yaklaşık 135 km) Yol üzerinde Ohrid Gölü’nün Kara Drim nehri ile buluştuğu yer olan Struga’da fotoğraf molası vererek Arnavutluk’a devam ediyoruz. Elbasan üzerinden Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. Tiran panoramik şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı görülecek yerler arasındadır. Şehir turunun ardından havalimanına transfer, check in ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferleri ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte turumuzun sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X