Kore ve Japonya Turu | Asiana Hava Yolları | 6 GECE

10 Temmuz 2018 - 21 Eylül 2019 arası tarihlerde,

Asiana Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Kore ve Japonya Turu | Asiana Hava Yolları | 6 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOKORJOZ
  • Asiana Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Seul gidiş, Seul-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Seul-Osaka ve Tokyo-Seul arası Asiana Hava Yolu ile ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Kyoto-Tokyo arası hızlı tren bileti
  • 4 yıldızlı otellerde 1 gece Osaka, 3 gece Kyoto, 2 gece Tokyo; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Yarım gün Panoramik Seul, Tokyo, Kyoto ve Osaka şehir turu
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Tecrübeli Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmet bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Seul
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve check-in işlemlerinden sonra Asiana Hava Yolları'nın tarifeli uçuşuyla Kore'nin başkenti Seul'e hareket. Geceyi uçakta geçiriyoruz.
2.Gün
Seul, Osaka
Havalimanına varışımızın ardından, alanda bizi bekleyen özel aracımızla şehir merkezine hareket ediyoruz ve panoramik turumuz başlıyor. Turumuzda ki ilk durağımız Namsan Tepesi. Buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Ardından sanatçılar caddesi olarak da geçen ve hediyelik el sanatlarının görülebileceği Insadong Caddesi, Gwanghwamun Meydanı, Myeongdong Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Vereceğimiz serbest zaman sonra tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Osaka’ya uçuşumuz başlıyor. Varışımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
3.Gün
Osaka, Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Nara ve Geyik Parkı Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından Kyoto'ya doğru yola çıkmadan önce panoramik Osaka şehir gezimizi gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız şehir gezisinde; Toyotomi Hideyoshi tarafından inşa edilmiş ve yangın ve savaşlarda bir çok kez yıkılıp tekrar yapılmış Osaka Kalesi, restoranları ve alışveriş merkezleri ile ünlü Dotombori Caddesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından Kyoto'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Nara ve Geyik Parkı Gezisi (Yarım Gün) | Yetişkin 100 Dolar / Çocuk 100 Dolar
Özel otobüsümüz ile bir saat sürecek otobüs yolculuğu'nun ardından tapınaklar şehri Nara’ya varıyoruz. 710 yılında kurulan ve Kyoto’dan önce Japonya’nın başkenti olan, efsaneleri ve gelenekleri ile Japon Kültürü’nü yansıtan, UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’nde bulunan Nara’da, 1880 yılında kurulmuş Nara Park ve içinde yer alan altın rengi bronzdan yapılmış devasa Buda Heykeli’ni barındıran, dünyanın tamamen ahşaptan yapılmış en büyük mabedi olan Todaiji Tapınağı. Sonrasında kutsal geyiklerin besleneceği geyik parkı ziyaret edilecektir.
4.Gün
Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından, UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi'nde bulunan, 1650 budist tapınağı ve 400 shinto mabedi ile ülkenin kutsal ve ruhani başkenti kabul edilen Kyoto'da yapacağımız panoramik şehir turunda; 139 sütunun üzerinde bulunan tüm Kyoto’yu tepeden izleme fırsatı sunan, dev terası ile ünlü Kiyomizu Tapınağı, 1397’de Yoshmitsu adlı şogun tarafından ikametgah olarak inşa ettirilen ve adı altın köşk anlamına gelen romantik Kinkakuji tapınağını, Geyşa Çay Evleri ile ünlü Gion bölgesinde serbest zaman sonrası otelimize dönüyoruz. Akşam ekstra olarak düzenlenen (Yemekli)Japon Sanatları Kültürel Show ve Akşam Yemeği Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Japon Sanatları Kültürel Show ve Akşam Yemeği | Yetişkin 150 Dolar / Çocuk 150 Dolar
Bir dönem tarih kitaplarına giren, hala Japon kültürünün en önemli ögelerinden birisi olan geyşaların kendilerine özgü dansları ile farklı akşam sizleri bekliyor. Gezi, akşam yemekli olarak düzenleniyor.
5.Gün
Kyoto
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Bin Kapılı Tapınak ve Bambu Ormanı Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Bin Kapılı Tapınak ve Bambu Ormanı Gezisi | Yetişkin : 130 Dolar / Çocuk : 130 Dolar
Bu gezimizde Japonya’nın tarihsel ve geleneksel dokusunu tecrübe etme şansı yakalayacağımız, adeta bir zaman tüneline gireceğimiz ve bir çok Samuray filminin de çekilmiş olduğu Bambu Ormanı’nı keşfederek başlıyoruz. Ardından Maddi Dünya ile Manevi Dünya arasındaki bağlantıyı sağladığına inanılan 10 bine yakın kırmızı kapısıyla, estetik mimarinin sayılı örneklerinden olan ünlü Fuşimi İnari Tapınağı’nı görme şansımız olacak. Edo hanedanının kurucusu olan Tokugawa Leyasu adlı şogun tarafından 1603’te inşa ettirilen sıra dışı Nijo Kalesi'ni görüyoruz.
6.Gün
Kyoto, Tokyo
Sabah kahvaltının ardından tren istasyonuna transfer oluyoruz ve yaklaşık 2 saat sürecek süper ekspress tren ile Tokyo’ya hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Japonya’nın en eski alışveriş merkezi, 50’den fazla mağazası ile Nakamise’nin de içinde bulunduğu, eski Tokyo’nun atmosferini yaşatan turisti bölgesi Asakusa, ihtişamlı İmparatorluk Sarayı, Japon Hükümeti'nin sembolü olan Tokyo Metropolitan Hükümet Binasını görüyor ve 45. katından Tokyo’nun manzarasını izleyebiliyoruz. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
7.Gün
Tokyo
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen A'dan Z'ye Tokyo Gezisi’ne katılabilirler. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: A'dan Z'ye Tokyo Gezisi | Yetişkin : 140 Dolar / Çocuk : 140 Dolar
Bu gezimizde ilk olarak Tokyo’yu kuş bakışı göreceğimiz, dünyanın en büyük çelik kulesi olan ve Paris’te ki Eyfel Kulesi’nden esinlenerek yapılan 333 metre yükseklikte ki Tokyo Kulesi’ne çıkacağız. Ardından dünyanın en büyük balık pazarı olan, bine yakın balıkçı dükkanın da bulunduğu, günde 60 bin toptancının alışveriş yaptığı ve günde 10 ton balığın satıldığı meşhur Tsukiji Balık Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında birbirinden ünlü dünya markalarının yer aldığı ve astronomik emlak fiyatları ile ünlü ve Ginza Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Sahibinin dönmesini 15 yıl boyunca aynı yerde bekleyen sadık köpek Hatchiko’nun heykeli ile ünlü olan ve dünyanın en kalabalık yaya geçidinin bulunduğu Shibuya semtini ziyaret ediyoruz.
8.Gün
Tokyo, Seul, İstanbul
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, geri dönüş yolculuğumuz başlıyor. Seul üzeriden İstanbul'a uçuşumuzu yapıyoruz. Varışımızın ardından turumuz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X