Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile ;İstanbul Tokyo gidiş, Seul İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Fukuoka, Busan Arası Ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Pusan Seul arası Ekonomi sınıfı hızlı tren bileti
 • 3 yıldızlı tesislerde 2 gece Tokyo, 1 Gece Nagoya, 2 Gece Osaka, 1 Gece Hiroşima, 2 Gece Busan, 2 Gece Seul toplam 10 gece Oda kahvaltı konaklama.
 • Panoramik Şehir gezileri
 • Ekstra geziler
 • Alan Otel Alan transferleri 
 • Türkçe tur liderliği Hizmeti 
 • Tüm yerel servisler, tüm yabancı rehberler,tüm otobüs şöförleri, Türkçe tur liderliği ve restoranlar için geçerli olacak 600 TL tutarındaki bahşiş.
 • Havalimanı vergisi ve Alan hizmleteri bedelleri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası(Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
 •  

Tur Kodu : ETOKORE2

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul,Tokyo

  Belirtilen saatte  İstanbul Yeni Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminali,  bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, Türk Hava Havayolları’nın tarifeli saferi ile saat 16:35 'te Japonya’nın başkenti Tokyo`ya hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

 2. GÜN
  Tokyo

  Tokyo`ya ulaşıyoruz.Ardından bizi bekleyen özel aracımız ile otelimize transferimiz yapılacak.Ardından Tokyo şehir turumuzu yapacağız.Tur programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasında Tokyo Tower’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’ binasını göreceğiz, Gezimizin sonunda Tokyo'nun meşhur caddesi Ginza Street'te mola veriyoruz.Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını keşfetmeye devam ediyorsunuz.Akşam saatlerinde misafirlerimizprograma dahil olarak düzenlenecek olan açık büfe yemekli Körfez Gezisi ne katılabilirler. Geceleme 3 yıldızlı otelimizde.

 3. GÜN
  Tokyo, Sumo Güreşi Ziyareti, Asakusa

  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz. Musashigawa Beya Sumo Güreş  idman Kampı Ziyareti gerçekleştireceğiz , Japon kültüründe spordan öte bir gelenek olan Sumo Güreşi kültürünü ,Tokyo çevresinde yer alan altı büyük İdman yurdunundan bir tanesine giderek tanıyacağız. Sabah antremanlarına giderek, onları izleyeceğiz.Öğle saatlerinden Asakusa bölgesine gideceğiz ve Asakusa  tapınağını ziyaret edeceğiz.Öğleden sonra serbest saatlermiz olacak. Geceleme otelimizde.

   

 4. GÜN
  Fuji Dağı, Hakone, Nagoya

  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.

  Tam gün sürecek ; Hakone-Fuji yanardağı gölü gezimizi yapacağız. Turumuz sabah saatlerinde otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/Fuji dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, Fuji yanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız, buradan Fuji manzarasını izliyoruz. Daha sonra öğle yemeği molası veriliyor, bugün menüde  Japon Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra göl  kıyısına  geçiyoruz,  Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve Unesco  koruması altına olan bu güzel yörede bir  Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde Nagoya’ya hareket edeceğiz. Geceleme  Otelimizde.

   

 5. GÜN
  Nagoya, Kyoto, Nara, Osaka

  Sabah Nagoya’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza  Osaka’ya doğru devam edeceğiz.Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı Kyoto şehri olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  Altın Tapınak  ziyaretimizi  yapacağız. Daha sonra  Japon Mutfağı  bir öğle  yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız Nara kenti olacak ve Unesco Mirasları listesindeki Todaji tapınağını ziyaret ediyoruz, tapınağın bahçesinde Nara geyiklerini göreceğiz, Turun sonunda  Osaka’ ya dönüyoruz. Osaka Panaromik bir şehir gezisi  yapacağız. Yaklaşık 1,5 saat sürecek.  Geceleme otelimizde.

 6. GÜN
  Osaka, Kişimato Ertuğrul Fırkateyni

  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz. Kişimoto kasabasını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği turumuz esnasında Japon yemeği olarak alınacaktır. Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni `nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz. Gecelememiz otelimizde.

 7. GÜN
  Osaka, Kobe, Hiroşima

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. Kobe`ye ulaşıyoruz. Kobe ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında , adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.

 8. GÜN
  Hiroşima, Fukuoka, Busan (Kore)

  Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılacağız. Japonya `nın en sonundaki Fukuoka adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka`ya varışımızı  takiben ,  Hakata Limanına geçiyoruz.

  Camellia Line tarifeli Feribotu ile  yolculuğumuzu yapacağız.Ardundan Busan' a ulaşıyoruz.Programa dahil; Asyanın en yoğun ve hareketli Balık Halleri arasında yer alan Busan Haline gideceğiz. Balık tezgahlarının olduğu geniş bir bölgeyi yürüyerek geziyoruz.

  Ve bu tezgahların arasında bir restoranda  Akam Yemeği yiyeceğiz. Geceleme Otelimizde. 

   

 9. GÜN
  Busan

  Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı  sonrası  Pusan türk Şehiitliği / BM Kore Savaşı Müzesi (yemeksiz) gezimiz gerçekleşecek.

  Bugün öğleden sonra Kore Savaşı şehitliğine gideceğiz, yakın tarihimizde çok önemli yer tutan bu savaş ve hatıralarını yakından yeniden göreceğiz. Hiç duymadığınız ,ilk kez göreceğiniz Kore Savaşı gerçekleri ile karşılaşacaksınız. Ziyaretimiz sonrası otelimize dönüyoruz serbest saatlerimiz olacak.Geceleme otelimizde.

   

 10. GÜN
  Busan, Seul

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , tren garına geçiyoruz. Hızlı tren ile Seul’e gideceğiz.Puan Seul arası kızlı tren seferimiz yaklaşık üç saat sürüyor. Bugün Öğleden sonra  Seul şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız 262 metrelik Namsan Tepesi’ne  çıkıp, buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan , Gangnam semti, Seul`un hareketli caddelerinden birisi Gangnam ziyaretimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

 11. GÜN
  Seul

  Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası yarım günlük panoramik şehir gezimiz var. Bu gezsimizde Seul Namsan Village gezilecektir. Namsan Köyü Kore Eski yaşam açık hava müzesidir. Yerel kıyafetleri ve eski Kore kültürü hakkında bilgi almamıza yardımcı olan figürlerle dolu bir ortamda olacağız. Öğleden sonra  Çevre gezilerimize devam edeceğiz. Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, `’ Tampon Bölge’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi ,Imjingak Barış Köprüsünü Kore  savaşı anıtını ziyaretediyoruz.Öğle Yemeğimiz programa dahildir.Geceleme otelimizde.

   

 12. GÜN
  Seul, İstanbul

  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında tam gün serbest saatlerimiz olacaktır.Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltıyoruz. Uçak saatimize aksaşm saatleridir. Rehberimizin belirleyeceği saatte  havalimanına olacak şekilde  otelden transferimiz yapılacaktır.Ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.

   

 13. GÜN
  İstanbul

  Sabah erken saatlerde stanbul havalimanına ulaşıyoruz. Gezimizin sonu.

  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile ;İstanbul Tokyo gidiş, Seul İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Fukuoka, Busan Arası Ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Pusan Seul arası Ekonomi sınıfı hızlı tren bileti
  • 3 yıldızlı tesislerde 2 gece Tokyo, 1 Gece Nagoya, 2 Gece Osaka, 1 Gece Hiroşima, 2 Gece Busan, 2 Gece Seul toplam 10 gece Oda kahvaltı konaklama.
  • Panoramik Şehir gezileri
  • Ekstra geziler
  • Alan Otel Alan transferleri 
  • Türkçe tur liderliği Hizmeti 
  • Tüm yerel servisler, tüm yabancı rehberler,tüm otobüs şöförleri, Türkçe tur liderliği ve restoranlar için geçerli olacak 600 TL tutarındaki bahşiş.
  • Havalimanı vergisi ve Alan hizmleteri bedelleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası(Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
  •  

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  Programda belirtilen  yemekler dışındaki tüm kişisel öğle ve akşam yemekleri.
  Programda belirtilen Müze, ören yeri dışındaki bütün Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  Kişisel harcamalar
  Etsassistance (Kişi başı 1000€'a kadar olan paket turlarda 20€/kişi başı / Kişi başı 3000€'a kadar olan paket turlarda 40€ /kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)

  Tur Lideri

  İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

  Önemli Notlar


  Gezimiz, minimum 10 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor. Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir. Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

  Kore, Japonya destinasyonumuzda   sağlanacak ara uçuş ve diger ulaşım transfer detayları için ; iptal , değişiklik,  iade hakkı yoktur.


  Önemli;
  *Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
  * Etstur force majeur veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  "Bu tur programımız; farklı tur firmalarının misafir grupları ile birlikte, ortak bir program olarak gerçekleştirilmektedir."

  ÖNEMLİ BİLGİ : TUR İÇERİSİNDE beliritilen extra turların , Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün   değildir