Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım 
3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 2 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik' te 2 gece, Belgrad’da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
Panoramik Roma, Floransa, Venedik, Selanik, Sofya  şehir gezileri
Igoumenitsa – Bari arası  Feribot yolculuğu ( Geceleme )
Vaporetto Ücreti
Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri
Otel konaklama vergileri
Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Tur Kodu : ETOITYUBA

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Kavala
  Gezimizin ilk günü, 19:00'da ETSTUR Genel Müdürlük önü, 20:00'da Şişli Evlendirme Dairesi ve 21:00'da Merter Metro İstasyonu önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kavala'ya yolculuğumuz devam ediyor.
 2. GÜN
  Kavala, Selanik, Igoumenitsa
  Kavala `ya varisimiz ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e varışımızın ardından panoramik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserleri görülecek yerler arasındadır. Yunanistan'ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Rehberimizin belirttiği serbest toplanma saatinde aracımızda buluşarak Yunanistan'ın Adriyatik kıyısındaki liman kenti olan Igomentisaya doğru yola çıkıyoruz . Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben Grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş, hareket. Geceleme feribot’da.
 3. GÜN
  Bari, Roma
  Sabah İtalya’nın Liman kenti Bari’ye varışı takiben otobüsümüz ile Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Ardından İtalya’nın başkenti Roma’ya hareket ve varış. Otelimize yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Işıklar Altında Roma | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 30EURO

  Gezimizde ilk olarak Roma'nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi'nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz. 

  Ekstra Gezi Pompei Gezisi | Yetişkin : 75EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulan ve tarihi en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei'de yanardağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfitiyatro, şehir meydanını göreceğiz.

 4. GÜN
  Roma
  Sabah kahvaltısının ardından Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Şehirde serbest zaman , Geceleme otelinizde.
 5. GÜN
  Roma, Floransa, Montecatini
  Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak grubumuzu bekleyen özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket ediyoruz. Şehre varışın ardından yapılacak panoramik şehir turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasında. Gezi sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Siena Gezisi’ne katılabilirler.Gezi, sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 6. GÜN
  Floransa ( Montecatini)
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası, dileyen misafirlerimizle Ekstra; Pisa&Cenova&Portofino Gezisini gerçekleştirmek üzere hareket; Gezimizde Toscana bölgesinin ve İtalya’nın ikonlarından biri olan Pisa ‘yı göreceğiz. Aklımızda eğik çan kulesi ile kalan Pisa, Campo die miracoli ( Doumo, Mucizeler Meydanı) ve Silindir Şeklindeki Vaftizhane, ilginç fotoğraflar çekebilmemiz için olanak sağlıyor. Ardından, Pisa’dan ayrılıyor ve İtalya’nın önemli tarihi ve turistik kenti Cenova’ya hareket ediyor ve varıyoruz ve şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Genova Liman bölgesi ve sahili, Sampdoria’nın maçlarını oynadığı Luigi Ferraris Stadı, Piazza de Ferrari, San Lorenzo Katedrali, Torre della Lanterna görülecek yerler arsındadır. Ardından, İtalya’nın ve Dünya’nın en nadide tatil beldelerinden biri olan Portofino’ya hareket. Şarkılara ilham olan ve San Fruttuoso Keşişlerince kurulan ve geliştirilen Akdeniz’in en önemli turistik beldesi İtalyan Rivierasının incisi Portofino kasabasına varıyoruz. Rengarenk bakımlı evleri ve bu evlerin altındaki lüks kafeteryalar,barlar,dünyaca ünlü butikleri ve limanında demirleyen lüks yatları ile ünlü bu şirin kasaba da geçireceğimiz keyifli dakikalar olacaktır. Gezi sonrası ve grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle otelimize geliş, Konaklama otelimizde.
 7. GÜN
  Floransa, Venedik
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel Venedik şehir turumuzu yapmak üzre hareket. Venedik’i tanımak üzere, yürüyerek San Marco meydanına doğru hareket ediyoruz. Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz (Ekstra(25€) . Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği Ekstra Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası  turuna katılabilirler. Şehir turumuzun bitiminde serbest zaman. Geceleme otelde.
  Ekstra Gezi Burano Adası Gezisi * | Yetişkin : 35EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Renk cümbüşü halinde duran evlerin kapladığı kanallarda dolaşırken dünyaca ünlü el işçiliği dantellerin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabileceğiniz muhteşem bir gezi sizleri bekliyor. 

 8. GÜN
  Venedik
  Alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, Dileyen misafirlerimizle Tam gün süreli Ekstra  Milano&Verona&Garda Turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri , günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Venedik’e hareket ve varış. Konaklama Otelimizde.
  Ekstra Gezi Milano, Verona ve Garda Gezisi | Yetişkin : 90EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet'in doğum yeri olan Verona'daki gezide; 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet'in evi, Veneto Bölgesi'ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, MS 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları, Piazza Bra, Via Mazzini, Palazzo Maffei, Mazzandi Evleri, Dante, Girolamo Fracastoro, Catullo ve Prinius heykelleri, Della Scala Ailesi'nin gotik anıt mezarları görülecek yerlerden yalnızca birkaçı... Verona'dan ayrılıp doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü'nü ziyaret ediyoruz. Garda'nın doğasında temiz bir hava aldıktan sonra sanayi ve moda şehri Milano şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turu esnasında şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo Meydanı'na geliyoruz. Meydanda İtalya'nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali'ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarı'nda alışveriş yaparak Milano'daki zamanımızı tamamlıyoruz.

 9. GÜN
  Venedik, Belgrad
  Alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a doğru hareket. Misafirlerimiz arzu ederlerse yol güzergâhımızda bulunan Slovenya’nın Doğa Harikası Bled Gölü ziyaret edilebilecektir. Bled Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biri. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz, verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkânı yakalıyoruz. Gölden hareketle Belgrad’a varış ve konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Bled Gölü Gezisi | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 30EURO

  Bred Gölü, Slovenya'nın Alplere yakın kesiminde bulunan harika manzarasıyla ülkenin en çok ilgi çeken doğal güzelliklerinden biridir. Göl çevresindeki yürüyüş parkları, yeşil alanları ve göl ortasında küçük bir kiliseye ev sahipliği yapan adasıyla dünyanın her yanından turist çekmektedir. Göle ulaştığımızda ilk olarak Bled Gölü çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Verilecek serbest zamanda muhteşem göl plajlarında yüzme imkanı yakalıyoruz.

 10. GÜN
  Belgrad, Sofya, İstanbul
  Sabah kahvaltısının ardından odaları boşaltarak yola çıkıyoruz. Öğle üzeri Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya vardıktan sonra panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, Ndk Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından İstanbul’a hareket. Varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım 
  3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 2 gece, Floransa’da 2 gece, Venedik' te 2 gece, Belgrad’da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  Panoramik Roma, Floransa, Venedik, Selanik, Sofya  şehir gezileri
  Igoumenitsa – Bari arası  Feribot yolculuğu ( Geceleme )
  Vaporetto Ücreti
  Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri
  Otel konaklama vergileri
  Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  Öğle ve akşam yemekleri
  Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  140 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.) 
  Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  Ekstra turlar
  Kişisel harcamalar

  Tur Lideri

  Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe tur liderlik  hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı tur lideri kullanılmamaktadır. 

  Vize

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Önemli Notlar


                                  Gezimiz, minimum 40  kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.