İtalya İsviçre Fransa | 7 GECE

22 Temmuz 2018 - 11 Kasım 2018 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
İtalya İsviçre Fransa | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOITISFR3
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Milano gidiş, Lyon - İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Milano'da 2 gece, Zürih'te 2 gece, Cenevre'da 1 gece, Lyon'da 2 gece toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Milano, Zürih, Cenevre, Lyon Panoramik şehir turları
 • Alan - otel - alan transferleri ve şehirler arası transferler
 • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Milano otel konaklama vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
1.Gün
İstanbul, Milano
Gezimizin ilk günü Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Tur Lideriniz ile kalkıştan üç saat önce buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Milano’ya hareket. Milano şehrine vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sforza Kalesi, Vittorio Emanuelle Pasajı, Doumo Katedrali ve Scala Meydanı keşif duraklarımız. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.
2.Gün
Milano
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Portofino & Cinque Terra Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


Hava şartları nedeniyle 11.11.2018 hareketli turumuzun ekstra gezisi Verona ve Garda Gölü Gezisi olarak geçekleşecektir.
Ekstra gezi: Portofino ve Cinque Terre Gezisi 1 | 75 Euro
Gezimizde öncelikle İtalya’nın en güzel köşelerinden Cinque Terredeki en güzel köylerden birine gidiyoruz . Kara yolu bağlantısı olmayan tekneler ve tren yolu ile ulaşılabilen bu cennet köşede geleneksel özelliklerinden kopmamış köyleri ziyaret edeceğiz ve ardından Portofino’ya hareket ediyoruz. Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino'da rengarenk bakımlı evlere, lüks kafelere, barlara, dünyaca ünlü butiklere ve limanlarda demirleyen lüks yatlara hayran kalacaksınız. Ardından Cenova Limanı'nı panoramik olarak görme şansımız oluyor.** Yaz periyodunun sezonun sona ermesi ile kış sezonu kalkışlı turlarımızda mevsim koşulları nedeni ile ekstra gezi olarak Verona&Garda gezisi düzenlenecektir. **
Ekstra gezi: Verona ve Garda Gölü Gezisi | 75 Euro Yetişkin | 40 Euro çocuk (7-12 yaş)
Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl'da kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek. Ardından özel otobüsümüz ile İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabası gezilecek.
3.Gün
Milano, Zürih
Kahvaltının ardından yaklaşık 280 km uzaklıkta olan Zürih şehrine hareket ediyoruz. Zürih yolu üzerinde tüm yolcuların katılımı ile gerçekleşecek ekstra olarak düzenlenecek Como, Lugano Gölü ve Luzern Şehri (İtalya - İsviçre) Gezisi sunuluyor. Gezimizin ardından Zürih kentine hareket ve İsviçre'nin en büyük kentine varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehrin adını aldığı Zürih Gölü, Saat Kulesi, 12. Yüzyıl'dan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Como, Lugano Gölü ve Luzern Gezisi | 60 Euro
Turumuzun ilk durağı olan Como’ya hareket ediyoruz. Milano’ya yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzarasını görebilme imkanı. Como' nun ardından Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Ardından Luzern Gölü kıyısına kurulmuş, müthiş doğası ve dingin yaşamı ile Luzern şehrini panoramik olarak gezdikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz.
4.Gün
Zürih
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek İsviçre Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolataları Outlet Merkezi Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otele hareket ve geceleme otelde.
Ekstra gezi: İsviçre Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolata Outlet Merkezi Gezisi | 70 Euro
Yolculuğumuza Avrupanın en büyük şelalesi Ren Şelalesi ile başlıyoruz ; sonrasında Zürih' in çevresinde bulunan, kendine has İsviçre köy mimarisinin örneklerini göreceğimiz ve UNESCO kültür miras listesinde yer alan Stein-Rhein köyü ile İsviçre kültürünü yakından tanıma fırsatımız olacak. Gezimize enfes doğa manzarası eşliğinde devam ederek, İsviçre' nin en eski ve en ünlü çikolata markası olan Lindt ' in Outlet satış mağazasına gidiyoruz. Misafirlerimiz buradan uygun fiyatlı çikolata alışverişi yapma imkanı bulacaktır. Bütün bu görsel şölenin ardıdan keyifli eksta gezimizin sonuna geliyoruz.
5.Gün
Zürih, Cenevre
Kahvaltının ardından yaklaşık 280 km uzaklıkta olan Cenevre'ye hareket. Cenevre yolu üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşecek ekstra olarak düzenlenecek Bern, Montro, Lozan Gezisi''ne katılabilirler. Gezimizin ardından Cenevre şehrine yolculuğumuz başlıyor. Yapılacak panoramik şehir gezisinde Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Jean Jacques Rousseu Adası, Birleşmiş Milletler ve Kızılhaç binaları ile eski şehir keşif duraklarımız. Misafirlerimiz gezi esnasında ekstra olarak düzenlenecek Cenevre Gölü Bot Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Lozan, Montreux ve Bern Gezisi | 60 Euro
Cenevre Gölü kıyısındaki 1. ve 2. Dünya savaşları sırasında birçok milletlerarası barış anlaşmalarının yapıldığı Lozan’a hareket ediyoruz. Şehri gezdikten sonra özel otobüsümüz ile Vevey Bölgesi'nde yer alan Montreux’ya hareket ediyoruz. Freddie Mercury'nin Cenevre Gölü kıyısında yer alan heykelini görüyoruz. Ardından Bern'e hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Saat Kulesi, Avrupa'nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın evi, Tarih Müzesi, Parlamento Binası ve Meydanı görülecek yerler arasında. Bern Kentin'de parlamento meydanında bulunan fıskiyeler ile oynayan çocuklar görülmeye değer.
Ekstra gezi: Cenevre Gölü Bot Gezisi | 30 Euro
Cenevre Gölü'nde yapılan ve yaklaşık 1 saat süren bot gezisiyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.
6.Gün
Cenevre, Lyon
Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından programımıza dahil olan Annecy şehrine hareket ediyoruz. Annecy, Fransa ve İsviçre sınırında göl kenarına kurulmuş çizgi film uyarlaması gibi görsel çekiciliğe sahip olan küçük bir Fransa şehri. Annecy şehir turumuzun ardından yaklaşık 150 km uzaklıkta olan Lyon şehrine hareket ediyoruz, Lyon'a varıştan sonra Lyon panoramik şehir turuna başlıyoruz. Görülecek Yerler arasında Fourviere Katedrali ve eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri göreceğimiz belli başlı yerlerdir. Panoramik şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde.
7.Gün
Lyon
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları Gezisi | 40 Euro
Lyon üzümlerinin imal edildiği köylere ve üzümlerinin yetiştiği tarlalara yapacağınız ziyarette üzümden yapılan içeceklerin nasıl yapıldığına dair bilgi sahibi olma imkanı bulacaksınız bu gezimizde. Geçimini üzüm ve şarapçılıkla sağlayan köylerin doğal atmosferini yaşama fırsatı da bulacaksınız.
8.Gün
Lyon, İstanbul
Kahvaltının ardından Tur Liderimizin belirleyeceği saate kadar verilecek serbest zamanın ardından özel otobüsümüzle Lyon Havaalanı'na transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları ile İstanbul’a hareket. İstanbul’a varışımızın ardından gezimizin sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Gezi Paketi Ifı | 250 Euro
 • Paket
  250 Euro
Paket Turlar: Lozan – Montro - Bern (60 €) + Portofino ve Cinque Terra (75€) + Como - Lugano - Luzern (60 €) + Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları (40 €) + Alp Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolata Outlet Merkezi (70 €) Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 305 € yerine 250 € olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X