Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım 
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 1 gece, Montecatini'de 2 gece, Venedik' te 1 gece, Nova Gorica da 1 gece, Budva'da 1 gece, Ohrid'de 1gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Selanik, Roma, Floransa, Venedik, Dubrovnik, Ohrid, Manastır, Kavala şehir gezileri
 • Bari - Igoumenitsa arası  Feribot yolculuğu (GECELEME) 
 • Vaporetto Ücreti
 • Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri
 • Otel konaklama vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Tur Kodu : ETOITAADR

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul
  Akşam saat 23.00’da ETSTUR Genel Müdürlük önü , saat 23:30’da Şişli Evlendirme Dairesi ve saat 23:59’da Merter Metro İstasyonu Otoparkı önünden olmak üzere, İstanbul'dan hareket ediyoruz.
 2. GÜN
  Selanik Manastır Ohrid
  Tekirdağ üzerinden İpsala'ya varış. Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Yunanistan'a giriş. Dedeağaç, Gümülcüne, İskeçe, üzerinden Selanik’e varış. Ardından Selanik Şehir Turu. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme molası sonrası Selanik'in Cafeleri ile meşhur Kordon Boyunda yürüyüş yapıp cafelerde Yunanistan'ın meşhur kahvesi Frape'nin tadına bakıyoruz. Şehir turunun ardından serbest zaman. Rehberimizin belirttiği saatte buluşma ve Manastır'a doğru hareket ediyor ve varıyoruz. Ardından, Panoramik Manastır(Bitola) gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi görebilme fırsatımız olacak. Ardından, Resne'ye hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki'nin en ünlü 3 simasından biri olan ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşmuş olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını panoramik olarak görerek, Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda panoramik olarak, Bizans döneminin Ohrid’deki en önemli kilisesi St. Panteleymon, günümüzde hala konserler için kullanılan Aya Sofya Kilisesi ve Roma döneminden kalma Anfi Tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 4. yüzyıl kiliseleri Keşanlı İmareti, Kuloğlu ve Emin Mahmut Camileri, Çınar Meydanı, Ohri Halveti Tekkesi görülecek yerler arasındadır.Buradaki turumuzun ardından konaklayacağımız otele varıyor ve yerleşiyoruz. Konaklama tesisimizde.
 3. GÜN
  Ohrid,Dubrovnik, Metkoviç
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Arnavutluk ve Karadağ’a doğru hareket ediyoruz. İlk Durağımız olan Arnavutluk’a geçiyoruz, Dures ve Elbasan üzerinden geçerek, Yol güzergahımızda İşkodra Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ardından, Karadağ’a giriş yapıyor ve yolcularımızın tamamı kabul ettiği taktirde yol güzergahımızda ekstra . Budva- Kotor turumuzu gerçekleştireceğiz. İlk olarak güzel sahil beldesi Budva’ya varıyoruz. Budva’nın eski şehrini geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında, Hisar, Aziz John Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi bulunmaktadır. Ardından, Kotor turumuzu gerçekleştireceğiz. Karadağ’ın gözde şehri Kotor turumuza başlıyoruz. Eski Şehir gezideki ilk durağımız, göreceğimiz yerler arasında, Aziz Tripun Kilisesi, Utanç Meydanı, Aziz Nikola Kilisesi, Kedi Meydanı ve Kedi Müzesi bulunmaktadır. Ardından , Dubrovnik’e doğru yola çıkıyoruz. Adriyatik’in en eski ticaret limanlarından biri olan Dubrovnik’e varışımızı takiben şehir turumuza başlıyoruz. UNESCODünya Mirası Listesinde yer alan Eski şehir Meydanı ile turumuza başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic’in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. Yüzyıldan kalma Ezcane şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Metkoviç’te bulunan otelimize geçiş, oda dağılımı sonrası konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Budva&Kotor Gezisi | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 30EURO

  Kotor ile başlayacak turumuzda Eski Şehir, Aziz Tripun Kilisesi, Utanç Meydanı, Aziz Nikola Kilisesi, Kedi Meydanı ve Müzesi ilk görülecek yerler arasındadır. Ardından Budva'ya hareket. Budva'ya gelmeden önce Karadağ'ın en ünlü adası olan Stevi Stefan'ın karşısında fotoğraf molası verilecektir. Budva'nın eski şehri gezilirken; Hisar, Aziz John Kilisesi ve Meryem Ana Kilisesi görülecek yerler arasındadır. 

 4. GÜN
  Spilit,Trieste
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle, Hırvatistan’ın güzel tatil beldesi Split’e hareket ediyor ve varıyoruz. Varışımızı takiben Split panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan Diocletian Sarayı, St. Domnius Katedrali, Diocletian Mozolesi, Diocletean Mahzenleri, dar taş sokakları, liman bölgesi gezeceğimiz yerler arasındadır. Trieste bölgesindeki, otelimize geçiş, oda dağılımı sonrası konaklama otelimizde.
 5. GÜN
  Trieste Venedik
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle İtalya’nın romantik kenti Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz . Ayrıca, rehberlerimizin düzenleyeceği Dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alış-veriş yapabilecekleri Burano Adası   turuna katılabilirler. Otelimize geçiş, oda dağılımı sonrası konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Burano Adası Gezisi | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Renk cümbüşü halinde duran evlerin kapladığı kanallarda dolaşırken dünyaca ünlü dantel el işçiliğinin üretildiği atölyeleri görüp alışveriş yapabileceğiniz muhteşem bir gezi sizleri bekliyor olacak. 

  Ekstra Gezi Gondol Gezisi | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi'nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

 6. GÜN
  Venedik
  Alınacak sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman, Dileyen misafirlerimizle Tam gün süreli Ekstra  Milano&Verona&Garda Turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde ilk olarak, İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Eski şehiri , günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkanı bulacağız. Verona’dan ayrılıp bu mevsimde dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlerin uğramadan yapamadıkları doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü’nü ziyaret ediyoruz ve ardından Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz.Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Otelimize hareket ve varış, Konaklama Otelimizde.
  Ekstra Gezi Milano, Verona ve Garda Gezisi | Yetişkin : 90EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet'in doğum yeri olan Verona'daki gezide; 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet'in evi, Veneto Bölgesi'ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, MS 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları, Piazza Bra, Via Mazzini, Palazzo Maffei, Mazzandi Evleri, Dante, Girolamo Fracastoro, Catullo ve Prinius heykelleri, Della Scala Ailesi'nin gotik anıt mezarları görülecek yerlerden yalnızca birkaçı... Verona'dan ayrılıp doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü'nü ziyaret ediyoruz. Garda'nın doğasında temiz bir hava aldıktan sonra sanayi ve moda şehri Milano şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turu esnasında şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo Meydanı'na geliyoruz. Meydanda İtalya'nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali'ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarı'nda alışveriş yaparak Milano'daki zamanımızı tamamlıyoruz.

 7. GÜN
  Floransa ,Montecatini
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Floransa’ya hareket, şehre varışın ardından, Floransa, şehir turunu gerçekleştiriyoruz..Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehirde serbest zaman, dileyen misafirlerimizle, Ekstra Pissa –Siena Gezisini gerçekleştirmek üzere hareket. Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pissa ‘yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ayrıca , Yine Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer, konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Pisa & Siena | Yetişkin : 80EURO  | Çocuk : 80EURO

  Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pissa`yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe adeta bir zaman yolculuğu yapmış gibi olacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden göreceğimiz diğer örneklere ek olarak yine Etrüxlerden aklımızda eğik çan kulesi ile kalan Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa'da göreceğimiz yerler arasındadır.

 8. GÜN
  Roma
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Roma’ya hareket, şehre varışın ardından, Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli görüyoruz. Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Otelimize transfer, yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle  Işıklar Altında Roma ( By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Işıklandırılmış hali ile Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Işıklar Altında Roma | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 30EURO

  Gezimizde ilk olarak Roma'nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi'nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz. 

 9. GÜN
  Roma, Bari
  Sabah, İtalya’nın Liman kenti Bari’ye hareket ediyoruz, yolcularımızın atamamı kabul ettiği taktirde, Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompe’yi indirimli fiyatla  gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Bari limanına hareket ve varış, Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 19:00’da hareket Yunanistan’ın Igoumenitsa limanına feribot yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz.. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
  Ekstra Gezi Pompei Gezisi | Yetişkin : 75EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulan ve tarihi en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei'de yanardağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfitiyatro, şehir meydanını göreceğiz.

 10. GÜN
  Igoumenitsa, Kavala, İstanbul
  Sabah, saat 06:00’da Igoumenitsa Limanına varış, otobüsümüzle İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle üzeri, yol güzergahımızdaki, Yunanistan’ın şirin kenti Kavala’ya uğruyor ve kısa bir mola veriyoruz. Kavala panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Mehmet Ali Paşa Külliyesi, Kavala Kalesi (panaromik olarak), su kemerleri, belediye binası, liman, turumuz esnasında görülecek yerler arasında. İpsala sınır kapısına hareketle, gümrük işlemlerimizi yapıyoruz. İstanbul’a hareket ve varış,
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Etstur özel, lüks otobüsleri ile ulaşım 
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma’da 1 gece, Montecatini'de 2 gece, Venedik' te 1 gece, Nova Gorica da 1 gece, Budva'da 1 gece, Ohrid'de 1gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik Selanik, Roma, Floransa, Venedik, Dubrovnik, Ohrid, Manastır, Kavala şehir gezileri
  • Bari - Igoumenitsa arası  Feribot yolculuğu (GECELEME) 
  • Vaporetto Ücreti
  • Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri
  • Otel konaklama vergileri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  • 140 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140€ ücret ödenir.) 
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar

  Tur Lideri

  Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe tur liderlik  hizmeti veriliyor. Görsel gezi olduğu için kokartlı tur lideri kullanılmamaktadır. 

  Vize

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Önemli Notlar


                                  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.
   

  Otobüslü turlarda vize başvuruları Schengen ülkelerine giriş çıkış yapılıp tekrar girildiği için Çoklu girişli vize olarak yapılmalıdır.