İskandinavya Fiyortları | Stockholm - Kopenhang | Türk Hava Yolları | 8 GECE

3 Mart 2018 - 31 Aralık 2018 arası tarihlerde,

Türk Havayolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
İskandinavya Fiyortları | Stockholm - Kopenhang | Türk Hava Yolları | 8 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOSCFTK
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Stockholm gidiş, Kopenhang -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde, Kopenhag'da 1 gece, Bergen'de 1 gece, Oslo'da 1 gece, Stockholm'de 2 gece , Gol veya Stalheim'de 1 gece, Geilo'da 1 gece oda kahvaltı, 1 gece gemi konaklama (akşam yemeği dahildir), toplam 8 gece konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Kopenhag, Oslo, Bergen, Stockholm şehir gezileri
  • Şehirlerarası otobüs transferleri
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Etstur Türkçe tur liderliğihizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Stockholm
Gezimizin ilk günü, kalkıştan 3 saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile varış noktası Stockholm. Şehirde yapılacak Panoramik Stockholm Şehir Gezisi’nde Gamla Stan, Nobel Ödülleri'nin dağıtıldığı Belediye Sarayı, kraliyet kalesi olan Kungliga Slotteti ve 7 tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro Binası keşif duraklarımız. Öğleden sonra arzu edenler, zamanlarını alışveriş yaparak değerlendirebilir.Gezi sonrası geceleme otelimizde.
2.Gün
Stockholm
Sabah kahvaltısı sonrası dileyenler misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Vasa Müzesi Gezisi 'ne katılabilirler. Gezi sonrası geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Vasa Müzesi Gezisi | 50 Euro
Dünyaca ünlü Vasa Müzesi Gezisi’nde, 17. Yüzyıl'da yaptırılmış olup, denize açılamadan batan ve 333 yıl denizin dibinde kaldıktan sonra 1961 yılında çıkartılan, 17. Yüzyıl gemisinin tek örneği, büyük Savaş Gemisi Vasa’yı görüyoruz.
3.Gün
Stockholm, Oslo
Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemlerinin ardından Oslo’ya hareket ediyoruz. İsveç ve Norveç ormanları arasından yapacağımız yolculuk ile efsaneler bölgesi Varmland’a varıyoruz. Burada muhteşem manzaraları ve kanalları görüyor ve İsveç’in ikinci büyük göl limanı olan ve tarihi çok eskilere dayanan İsveç’in sayılı Viking Orta Çağ şehirlerinden biri olan Karlstad üzerinden Oslo’ya devam ediyoruz. Oslo’ya varışta otelimize yerleşiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz güne düzenlenecek olan ekstra Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi ile devam edebilir. Geceleme otelimizde. (Stockholm - Oslo arası yaklaşık 525 km)
Ekstra gezi: Akershus Kalesi ve Holmenkollen Tepesi Gezisi | 60 Euro
Tarihi 13. Yüzyıl'a dayanan bir kraliyet binası ve Orta Çağ Kalesi olan Akershus Kalesi'ni görüyor, ardından dünyanın en yeni ve en uzun kayak pistleri ile dünyaca ünlü Holmenkollen Kayak Atlama Merkezi'ni ziyaret ediyoruz.
4.Gün
Oslo, Fagernes, Laerdal
Sabah kahvaltını ardından Laerdal için otelimizden ayrılıyoruz. . Valdres Vadisi'nde yer alan yüksek dağlar ve şelalelerle çevrili Fagernes, ilk durağımız. Bu muhteşem manzaralara tanık oluyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından yolculuk devam ediyor. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak sunulan Flam Dağ Treni Gezisi harika bir alternatif. Laerdal’a vardığımızda otelimize yerleşiyoruz. Günü istediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz. (Geceleme Gol veya Stalheim şehrinde gerçekleşecektir.) (Oslo - Leardal arası yaklaşık 283 km)
Ekstra gezi: Flam Dağ Treni | 75 Euro
Flam’dan binilecek UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki tren ile şelaleler, vadiler, akarsular arasından geçerek Kjos Şelalesi'ne ulaşıyoruz. Burada verilecek 10- 5 dakikalık molada bu doğa harikası şelaleyi müzik ve dans eşliğinde izliyor ve fotoğraflıyoruz.
5.Gün
Laerdal, Bergen
Sabah kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Flam’a varıyoruz. Doğanın harika manzaralar sunduğu Flam’da çevreyi dolaşmak ve fotoğraf çekmek için dileyenler özgür. Dönüş yolunda dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gudvangen tekne gezisine tur lideri ile katılarak feribotla Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne yolcuğunun tadını çıkarabilirler. Tur bitiminde ekstra tura katılmamış misafirlerimizi almak için otele uğruyarak Bergen'e harekey ediyoruz . Bergen’deki panoramik gezimizde, Hanseatik Bergen Limanı, rengarenk ahşap evler, Fisketorget Balık ve Çiçek Pazarı, Gamlehaugen Kraliyet Sarayı göreceklerimiz arasında. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz. ( Leardal - Bergen arası yaklaşık 196 km)
Ekstra gezi: Gudvangen Tekne Turu (Fyords) | 100 Euro
Gezimiz de doğanın bize sunduğu görsel şölenin tadını çıkarabilmek için hareket ediyoruz. Neroy, Sogne ve Aurlands fiyordları üzerinden yapılacak tekne gezisi ile Muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz.
6.Gün
Bergen, Geilo
Sabah kahvaltı sonrası Geilo’ya hareket ediyoruz. Bembeyaz dağları ve ilginç doğasıyla Hardangavidda Platosu’ndan geçerek yapacağımız keyifli otobüs yolculuğu sonrası dünyanın 3. ve Norveç’in 2. büyük fiyordu olan Hardanger Fjord’da bulunan Brimnes’e ulaşıyoruz. Ardından bir başka keyifli yolculuk bizi bekliyor. Brimnes’den Bruravik’e geçerek Alvik ile Nordheimsund üzerinden Gelio’ya varıyoruz. Otele yerleştikten sonra günü dilediğiniz değerlendirebilirsiniz. (Bergen - Geilo arası yaklaşık 234 km)
7.Gün
Geilo, Oslo
Sabah kahvaltı sonrası Oslo’ya doğru keyifli bir yolculuk başlıyor. Burada Scandinavian Seaways Gemisi ile muhteşem manzaralara tanık olacağımız gece yolculuğu başlıyor. ( Geilo - Oslo arası yaklaşık 219 km)
8.Gün
Oslo, Kopenhag
Gece yolculuğu sonrası varış noktası masallar diyarı Kopenhag. Dünyanın en eski krallıklarından biri olmasının yanı sıra, Vikingler Dönemi’yle de ilgi çekici bir tarihe sahip olan Danimarka’nın başkentinde yapacağımız panoramik gezide, ülkenin yönetim merkezi olan Christianborg, Parlamento Binası Christianborg Kalesi, Amelienborg Sarayı, Kraliyet Kütüphanesi Black Diamond, Küçük Deniz Kızı Heykeli, Langelinie Limanı, pub ve barları ile ünlü Pitoresk Nyhavn Limanı, Borsa Binası günümüzü renklendirecek detaylar. Şehir gezisi sonrası otelimize yerleşiyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz için sunulan ekstra Tivoli Bahçeleri Gezisi keyifli bir seçenek. Gezi sonrası otelimizdeyiz.
Ekstra gezi: Tivoli Bahçeleri Gezisi | 35 Euro
1843 yılında kurulan içinde Pantomim Tiyatrosu, Çin Pavyonu, değişik dönemlerin ve ülkelerin mimari tarzlarını yansıtan 30 restoranın bulunduğu 80 dönümlük bahçede günümüzü değerlendiriyoruz.
9.Gün
Kopenhag, İstanbul
Ülkedeki son günümüze kahvaltıyla başlıyor ve hazırlıklar sonrası havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Havaalanında bilet ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varış sonrası gezimiz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X