Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Napoli gidiş, Catania– İstanbul dönüş uçak bileti

3 ve 4 yıldızlı otellerde Napoli'de 2 gece, Bari'de 3 gece, Catania 1 gece olmak üzere 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.

Panoramik Napoli, Bari ,Catania,şehir gezileri

Feribot Ücreti

İtalya otel konaklama vergileri

Alan - otel - alan transferleri; şehirlerarası transferler

Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri

Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli

Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Tur Kodu : ETOGUNEYIT

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul Napoli
  Gezimizin ilk günü, Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Etstur Kontuarı önünde buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları ile Napoli’ye uçuyoruz. Varışımızın ardından Napoli şehir gezisi, 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Gezinin ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei Gezisi'ne katılabilirler. Geceleme otelde.
  Ekstra Gezi Pompei Antik Kenti Turu | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 25EURO

  Pompei'de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı, yaşanan felaket anı korunarak günümüze gelmiş şekli ile görme şansı yakalıyoruz.

 2. GÜN
  Napoli
  Kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimiz Amalfi Sahilleri Gezisi’ne katılabilirler. Geceleme otelde.
 3. GÜN
  Napoli,Bari

  Kavaltının ardıntan Bari'ye doğru hareket ediyoruz.Misafirlerimiz yol üzeri ekstra olarak sunulacak olan Matera Gezisi ' ne dilerlerse katılabileceklerdir. Varısımızın ardından yapacağımız şehir turumuzda Teatro Margarito, Lungo Maro Nazaria Sauro Liman Caddesi, Porto Vecchio, yeni liman, belediye sarayı, hükümet konağı, adalet sütunu görülecek yerler arasındadır.Geceleme otelimizde.

 4. GÜN
  Bari

  Sabah, kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Alberobello & Grotte Di Castellana & Polignano Amare gezisi ile geçirebilirler..Gezinin ardından otele dönüyor, dinleniyoruz.

 5. GÜN
  Bari

  Sabah, kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Otranto & Gallipolli & Lecce Gezisi ile geçirebilirler..Gezinin ardından otele dönüyor, dinleniyoruz.

  Ekstra Gezi Otranto & Gallipolli & Lecce Turu | Yetişkin : 90EURO  | Çocuk : 90EURO

  Turumuza Osmanlı devleti'nin bir dönem elinde tuttuğu Otranto Kasabası ile başlıyoruz. Şehrin güvenliğini sağlayan kaleyi ve Bizans eserleri ile süslü katedrali gezdikten sonra Gallipoli'ye doğru yola çıkıyoruz. Barok mimarisinin hakim olduğu Türkçede de Gelibolu anlamına gelen ismiyle dikkatleri çeken kentimizde sahil şeridinin de tadını çıkararak tarihi binaların arasında kayboluyoruz. Gallipolli'nin ardından yine barok mimarinin Orta Çağda örneklendirildiği yapıları görebileceğimiz Lecce'ye yola çıkıyor ve anfi tiyatro, Sant Oronto Meydanı, Santa Croce Bazilikasını görüyoruz.

 6. GÜN
  Bari,Catania
  Kahvalatının ardından Catania'ya hareket ediyoruz. Feribot yolculugu ile bilrikte yaklasık 500km'lik yolculugumuzun ardından Catania'ay variyoruz. Varısımızın ardından şehir turuna baslıyoruz.Catania’da yapacağımız panoramik şehir gezisiyle tarihi yolculuk başlıyor. Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Üniversite ve Republica Meydanı, Roma anfitiyatrosu, Castel Ursino keşif duraklarımız. Gezinin ardından, ilk günün yorgunluğunu üzerimizden atmak üzere otelimize.
 7. GÜN
  Catania , İstanbul
  Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Kahvaltı sonrası dileyen misafirlerimizle beraber Etna Yanardagı & Taormina  Gezisi 'ni gerçekleştiriyoruz. Ardından tur liderinizin belirlediği saatte Catania Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.
  Ekstra Gezi Etna Yanardağı & Taormina | Yetişkin : 70EURO  | Çocuk : 35EURO

  Erken saatlerde yola çıkarak yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası gezi noktamıza ulaşıyoruz. Yüksekliği 3345 metre, yüz ölçümü 1250 km² olan Etna, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1986 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Öğleden sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz.

  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Napoli gidiş, Catania– İstanbul dönüş uçak bileti

  3 ve 4 yıldızlı otellerde Napoli'de 2 gece, Bari'de 3 gece, Catania 1 gece olmak üzere 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.

  Panoramik Napoli, Bari ,Catania,şehir gezileri

  Feribot Ücreti

  İtalya otel konaklama vergileri

  Alan - otel - alan transferleri; şehirlerarası transferler

  Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri

  Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli

  Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  140 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.)
  Başvuru merkezi Gaziantep olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 140 €'dur.0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.Başvuru merkezi Bursa olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 140 €'dur.0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir
  Öğle ve akşam yemekleri
  Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  Ekstra turlar
  Kişisel harcamalar 

  Tur Lideri

  İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

  Vize

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise  Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Önemli Notlar


                                  Gezimiz, minimum @NUMBER kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.