Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Cape Town gidiş, Johannesburg-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Cape Town-Johannesburg  yerel hava yolları ile ara uçuş 
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 3 gece Cape Town, 2 gece Kedar Lodge, toplam 5 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı, 2 akşam yemeği
 • Panoramik Cape Town, Sun City, Johannesburg şehir gezileri
 • Alan-otel-alan transferleri, şehirler arası transferler
 • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri 
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

Tur Kodu : ETOGUAF7

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  istanbul, Cape Town

  Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile hareket ediyoruz. Öğlen varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 2. GÜN
  Cape Town
  Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli Ümit Burnu Gezisi'ne katılabilirler. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.
  Ekstra Gezi Ümit Burnu Gezisi | Yetişkin : 130EURO  | Çocuk : 100EURO

  Otelimizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay'a varacağız. Tekne ile açılarak Duiker Kayası'ndaki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüzle granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz'ın keşfettiği Ümit Burnu'nu göreceğiz. Finiküler ile dünyanın en yüksek fenerini gördükten sonra yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız. Sevimli Afrika penguenlerini gördükten sonra donanmanın bulunduğu Simon's Town'dan geçerek Cape Town'a geri dönüyoruz.

 3. GÜN
  Cape Town
  Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Masa Dağı Stellenbosh Vadisi ve Franschoek Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
  Ekstra Gezi Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek | Yetişkin : 130EURO  | Çocuk : 100EURO

  Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Olumsuz hava koşullarına bağlı olarak tepeye çıkılamayabilir.) Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz. 

 4. GÜN
  Cape Town, Johannesburg, Kedar Heritage Lodge
  Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğundan sonra Johannesburg'a varıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Aslan Parkı & Lesedi Kültürel Köy Gezisi' ne katılabilir. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Aslan Parkı & Lesedi Kültürel Köy Gezisi | Yetişkin : 140EURO  | Çocuk : 100EURO

  Dünyada en çok ilgi çeken 100 yerden biri olarak gösterilen Aslan Parkı gezimizde, 4x4 araçlarla aslanların arasından geçiyoruz. Parkın diğer bölümünde ise yavru aslanlara ve zürafalara dokunup, seviyoruz ve fotoğraf çektiriyoruz. Lesedi, Güney Afrika'da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi ise Lesedi Kültürel Köyü'nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz. 

 5. GÜN
  Kedar Heritage Lodge, Sun City, Kedar Heritage Lodge
  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Otelin kendi bünyesinde bulunan parkında yürüyüş yaparak doğal ortamında zürafa, ceylan ve bir çok canlıyı görebilir, otelin SPA'sından yararlanabilirsiniz. Öğleden sonra panoramik Sun City gezimiz için otelden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pilanesberg National Park ve Safari Gezisi'ne katılabilir. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Pilanesberg National Park ve Safari | Yetişkin : 110EURO  | Çocuk : 90EURO

  Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari geliyor. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkı'nda, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "Big Five" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini, 350 kuş türünü, 65 sürüngeni doğal ortamında görme şansı yakalayacağız.

 6. GÜN
  Kedar Heritage Lodge, Johannesburg, İstanbul
  Sabah kahvaltsının ardından günümüzü dilediğimiz gibi değerlendirebiliriz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek ,ülke başkenti Pretoria Gezisi'ne katılabilirler. Ardından misafirlerimiz ile Johannesburg panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
  Ekstra Gezi Pretoria Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 50EURO

  Gezimizde Güney Afrika'nın idari başkenti, göçmenlerin ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria'yı keşfedeceğiz. Şehir, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın Ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik Binası gibi yapıları panoramik olarak gördükten sonra Hollandalı öncülerin hikayesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı'nı gezeceğiz. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanı da bizi bekliyor. 

 7. GÜN
  İstanbul
  Sabah saatlerinde İstanbul'a varıyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sonra eriyor. 
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Cape Town gidiş, Johannesburg-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Cape Town-Johannesburg  yerel hava yolları ile ara uçuş 
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 3 gece Cape Town, 2 gece Kedar Lodge, toplam 5 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı, 2 akşam yemeği
  • Panoramik Cape Town, Sun City, Johannesburg şehir gezileri
  • Alan-otel-alan transferleri, şehirler arası transferler
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri 
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 1. 50 TL yurt dışı çıkış harcı
 2. Ekstra turlar
 3. Kişisel harcamalar
 4. Öğle ve akşam yemekleri
 5. Panoramik şehir turları sırasında ziyaret edilecek müze ve ören yerleri vb. giriş ücretleri ve ekstra geziler tur bedeline dahil değildir.
 6. Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
 7. Tur Lideri

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

  Vize

  T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. "Geçerli bir pasaporta sahip olunması ya da tüm sair evrakların ilgili ülkenin istediği kriterlere sahip olması halinde de pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir." 
  "Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir."  "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup ta diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin;  seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."

  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir.yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır.  Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz. 

  Türkiye’de doğum sertifikası uygulaması olmadığı için, Nüfus Müdürlükleri’nden alınan Nüfus Kayıt Örneği yeminli tercümanda tercüme ettirildikten sonra doğum sertifikası yerine geçecektir. Güney Afrika’da mukim Türk vatandaşları da Büyükelçiliğimizden Nüfus Kayıt Örneğini temin edebilirler. Bu belgenin TÜM 18 YAŞ ALTI ÇOCUKLARIN yanında bulunması zorunludur. 
   

  Önemli Notlar

   Gezimiz, minimum 30 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

  Güney Afrika destinasyonumuzda Triple oda ve 2 yetişkin yanında çocuk konaklaması sağlanamamaktadır. 

  Güney Afrika destinasyonumuzda Cape Town Johannesburg arası sağlanacak ara uçuş için ; iptal , değişiklik,  iade hakkı yoktur.