Güney Afrika Turu | Cape Town & Sun City & Johannesburg | KB 1 | 7 GECE

15 Şubat 2019 - 10 Ağustos 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Güney Afrika Turu | Cape Town & Sun City & Johannesburg | KB 1 | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
İki akşam yemeği dahil !
Tur Kodu: ETOGUAFKB2
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Cape Town gidiş, Johannesburg-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Cape Town-Johannesburg yerel hava yolları ile ara uçuş
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde 4 gece Cape Town, 2 gece Kedar Lodge, 1 gece Johannesburg; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı, 2 akşam yemeği
  • Panoramik Cape Town, Sun City, Johannesburg şehir turları
  • Alan-otel-alan transferleri, şehirler arası transferler
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
istanbul, Cape Town
Gezimizin ilk günü, kalkıştan dört saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile hareket ediyoruz. Öğlen varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi ile ziyaret edeceğimiz Afrika'nın en ünlü mücevher atölyesi, dünyada bulunan en değerli ve göz alıcı doğal madenin değişik modelde takılarını inceleme ve satın alma fırsatı buluyoruz. Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Cape Town
Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli Ümit Burnu Gezisi'ne katılabilirler. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Ümit Burnu Gezisi | Yetişkin: 130 Euro / Çocuk: 100 Euro (3-12 yaş)
Otelimizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.
3.Gün
Cape Town
Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Sinyal Tepesi Stellenbosh Vadisi ve Franschoek Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Sinyal Tepesi, Stellenbosh Vadisi, Franschoek | Yetişkin: 130 Euro / Çocuk: 100 Euro (3-12 yaş)
Sinyal tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Olumsuz hava koşullarına bağlı olarak tepeye çıkılamayabilir.) Ardından Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz.
4.Gün
Cape Town
Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Township ve Botanik Bahçe Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Township ve Botanik Bahçe Gezisi | Yetişkin: 100 Euro / Çocuk: 80 Euro (3-12 yaş)
Bu gezimizde Cape Town şehir merkezinin dışında yer alan, çok düşük gelirli yerli halkın yaşamlarını gözlemleme fırsatı bulacağımız mahallelerden birine gidiyoruz. Bu ziyaretimizin ardından, 1913 yılından bugüne dek ziyarete açık olan 2004 yılında Unesco tarafından dünya miras listesine alınan, dünyadaki sayılı botanik bahçelerinden biri olan Kirstenbosch Botanik Bahçesi’ni geziyoruz. Öğle yemeğimizi botanik bahçesinin içinde yer alan Güney Afrika’nın lezzetlerini tadacağımız yerel restoranda alıyoruz.
5.Gün
Cape Town, Johannesburg, Kedar Heritage Lodge
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğundan sonra Johannesburg'a varıyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Aslan Parkı Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Aslan Parkı Gezisi | Yetişkin 60 Euro / Çocuk: 45 Euro (3-12 yaş)
Dünyada en çok ilgi çeken 100 yerden biri olarak gösterilen Aslan Parkı gezimizde, 4x4 araçlarla önce otobur hayvanları, daha sonra dünyada nadir bulunan beyaz aslan sürüsünü ve çitaları yakından görüyoruz. Parkın diğer bölümünde ise yavru aslanlara ve zürafalara dokunup, seviyoruz ve fotoğraf çektiriyoruz.
6.Gün
Kedar Heritage Lodge, Sun City, Kedar Heritage Lodge
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Otelin kendi bünyesinde bulunan parkında yürüyüş yaparak doğal ortamında zürafa, ceylan ve bir çok canlıyı görebilir, otelin SPA'sından yararlanabilirsiniz. Öğleden sonra panoramik Sun City gezimiz için otelden ayrılıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pilanesberg National Park ve Safari Gezisi'ne katılabilir. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Pilanesberg National Park ve Safari | Yetişkin: 110 Euro / Çocuk: 90 Euro (3-12 yaş)
Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "Big Five" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız.
7.Gün
Kedar Heritage Lodge, Johannesburg
Sabah kahvaltısının ardından Johannesburg'a doğru yola çıkıyoruz. Johannesburg'a varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; Şehir Merkezi, Mandela Evi, Mandela Köprüsü, Newtown göreceğimiz yerler arasında. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Lesedi Kültür Köyü Gezisi'ne katılabilirler. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Lesedi Kültür Köyü Gezisi | Yetişkin: 80 Euro / Çocuk: 60 Euro (3-12 yaş)
Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi ise Lesedi Kültürel Köyü’nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz.
8.Gün
Johannesburg, İstanbul
Sabah kahvaltsının ardından günümüzü dilediğimiz gibi değerlendirebiliriz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Pretoria Gezisi'ne katılabilirler. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
Ekstra gezi: Pretoria Gezisi | Yetişkin: 60 Euro / Çocuk: 50 Euro (3-12 yaş)
Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikayesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanı.
9.Gün
İstanbul
Sabah saatlerinde İstanbul'a varıyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sonra eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X