Güney Afrika | 2017-18 | 7 GECE

16 Aralık 2017 - 24 Şubat 2018 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Güney Afrika | 2017-18 | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOGAFRTHY
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Cape Town gidiş, Johannesburg - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Cape Town - Johannesburg yerel hava yolları ile ara uçuş
  • 4 Yıldızlı otellerde Cape Town'da 4 gece, Sun City'de 2 gece, Johannesburg'da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik Cape Town, Johannesburg şehir turları
  • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
istanbul, Cape Town
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile hareket ediyoruz. Öğlen varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapacağımız panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Hükümet Konağı, renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu Bo Kaap bölgesi göreceğimiz yerler arasında. Tur bitimi ile ziyaret edeceğimiz Afrika'nın en ünlü mücevher atölyesi, dünyada bulunan en değerli ve göz alıcı doğal madenin değişik modelde takılarını inceleme ve satın alma fırsatı buluyoruz. Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Cape Town
Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek tam gün öğle yemekli Ümit Burnu Gezisi'ne katılabilirler. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Ümit Burnu Gezisi | Yetişkin 150 Dolar / Çocuk: 120 Dolar (3-12 yaş)
Otelinizden sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Tekne ile açılarak Duiker Kayasında ki doğal ortamlarında Afrika'nın kürklü foklarını göreceğiz. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecekir. Yerel bir restoranda öğle yemeğinden sonra sevimli Afrika penguenlerini görüyoruz. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’s Town’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz.
3.Gün
Cape Town
Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek öğle yemekli Masa Dağı Stellenbosh Vadisi ve Franschoek Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi, Franschoek | Yetişkin 150 Dolar / Çocuk: 120 Dolar (3-12 yaş)
Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. (Olumsuz hava koşullarına bağlı olarak tepeye çıkılamayabilir.) Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkanlarda alışveriş imkanımız olacak. Ardından aynı bölgede öğle yemeği molası veriyoruz. Daha sonra Fransız Hugenoutlar'ın kurmuş olduğu Franschoek Kasabası'na gidiyoruz.
4.Gün
Cape Town
Sabah, kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Robben Adası ve Kirstenbosch Botanik Bahçe Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Robben Adası & Kirstenbosch Botanik Bahçe Gezisi | Yetişkin 120 Dolar / Çocuk 120 Dolar (3-12 Yaş)
Sabah saatlerinde otelimizden ayrılarak Waterfront limanından hareket eden tekne ile Robben Adası'na hareket ediyoruz. Nelson Mandela'nın 27 sene süren hapis hayatının büyük bölümünü geçirdiği hücreyi gezme fırsatı buluyoruz. Ardından tekrar tekne ile Cape Town'a geri dönüşümüzle birlikte dünyanın sayılı botanik bahçelerinden Kirstenbosch 'da daha önce görmediğimiz bitki ve çiçek türlerini keşfediyor olacağız.
5.Gün
Cape Town, Johannesburg, Sun City
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra havalimanına transfer oluyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçak yolculuğundan sonra Johannesburg'a varıyoruz. Sun City'ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Lesedi Kültürel Köy Gezisi'ne katılabilirler. Ardından Sun City’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Lesedi Kültür Köyü Gezisi | Yetişkin 90 Dolar / Çocuk: 70 Dolar (3-12 yaş)
Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Öğle yemeğimizi ise Lesedi Kültürel Köyü’nde açık büfe olarak geleneksel Afrika Mutfağı ile alıyoruz.
6.Gün
Sun City
Sabah, kahvaltının ardından serbest zaman. Sun City’nin eğlenceli ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Sun City’ de öğle ve akşam yemekleri için Palace, Cascades, Main ve Cabanas Hotel restoranlarını tavsiye ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenen Pilanesberg National Park ve Safari Gezisi’ne katılabilirler. Gezi sonrası otelimize dönüş ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Pilanesberg National Park ve Safari | Yetişkin 100 Dolar / Çocuk: 75 Dolar (3-12 yaş)
Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "Big Five" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız.
7.Gün
Sun City, Johannesburg
Sabah kahvaltısının ardından Johannesburg'a doğru yola çıkıyoruz. (Sun City-Johannesburg yaklaşık 200 km) Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenen Aslan Parkı Gezisi'ne katılabilirler. Johannesburg'a varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turunda; Şehir Merkezi, Mandela Evi, Mandela Köprüsü, Newtown göreceğimiz yerler arasında. Panoramik şehir turu sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Giriş işlemleri sonrası akşam yemeği için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Aslan Parkı Gezisi | Yetişkin 60 Dolar / Çocuk 45 Dolar
Dünyada en çok ilgi çeken 100 yerden biri olarak gösterilen Aslan Parkı gezimizde, 4x4 araçlarla aslanların arasından geçiyoruz. Parkın diğer bölümünde ise yavru aslanlara ve zürafalara dokunup, seviyoruz ve fotoğraf çektiriyoruz.
8.Gün
Johannesburg, İstanbul
Sabah kahvaltsının ardından günümüzü dilediğimiz gibi değerlendirebiliriz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Pretoria Gezisi'ne katılabilirler. Turumuz sonrası havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul'a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
Ekstra gezi: Pretoria Gezisi | Yetişkin 70 Dolar / Çocuk: 55 Dolar (3-12 yaş)
Güney Afrika’nın idari başkenti, beyaz ırkın ve Tshwane kabilesi üyelerinin en yoğun olduğu şehir Pretoria, güzel kokulu ve çiçekli tüm sokaklarını dolduran Jacaranda ağaçları ile ünlü olduğundan dolayı Jacaranda ismiyle anılıyor. Başkanın ofisi, Paul Kruger Heykeli, Kilise Meydanı, Kruger ve Melrose Evleri, Birlik binası panoramik olarak görülecek, Hollandalı öncülerin hikayesini dinleyeceğimiz Voortrekker Anıtı gezilecektir. Ayrıca 9 metre yüksekliğindeki dünyanın en büyük Nelson Mandela heykelini görme ve fotoğraf çekme imkanı.
9.Gün
İstanbul
Sabah saatlerinde İstanbul'a varıyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz sonra eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X