Fransa, İsviçre, İtalya Turu | 7 GECE

27 Temmuz 2019 - 23 Kasım 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Fransa, İsviçre, İtalya Turu | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOFRITIS
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Lyon gidiş , Milano İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Lyon'da 2 gece, Cenevre'de 1 gece, Zürih'te 2 gece, Milano'da 2 gece, toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Lyon, Cenevre, Zürih, Milano Panoramik şehir turları
 • Alan-otel-alan transferleri ve şehirler arası transferler
 • Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Milano otel konaklama vergileri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
1.Gün
İstanbul, Lyon
Gezimizin ilk günü, İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Tur Liderimiz sizleri karşılıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Lyon'a hareket. Lyon Havalimanı'ndan özel otobüsümüz ile Lyon panoramik şehir turuna başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Fourviere Katedrali, St Martin D'Ainay Bazilikası ve eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri göreceğimiz belli başlı yerlerdir. Panoramik şehir turunun ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde.
2.Gün
Lyon
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları & Perouge Gezisi | 50 Euro
Perouge kasabasının Ortaçağ atmosferi bizlere görsel bir şölen sunarken ; sonrasında Fransanın bağlarıyla ünlü bölgelerini görme fırsatı bulacağız.
3.Gün
Lyon, Cenevre
Kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından programımıza dahil olan Annecy şehrine hareket ediyoruz. Annecy, Fransa ve İsviçre sınırında göl kenarına kurulmuş çizgi film uyarlaması gibi görsel çekiciliğe sahip olan küçük bir Fransa şehri. Annecy şehir turumuzun ardından yaklaşık 150 km uzaklıkta olan Cenevre şehrine yolculuğumuz başlıyor. Yapılacak panoramik şehir gezisinde Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Jean Jacques Rousseu Adası, Birleşmiş Milletler ve Kızılhaç binaları ile eski şehir keşif duraklarımız. Misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cenevre Gölü Bot Gezisi'ne katılabilirler. Gezinin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Cenevre Gölü Bot Gezisi | 30 Euro
Cenevre Gölü'nde yapılan ve yaklaşık 1 saat süren bot gezisiyle keyifli anlar yaşayabilirsiniz.
4.Gün
Cenevre, Zürih
Kahvaltının ardından Zürih'e hareket. Zürih yolu üzerinde tüm grubun katılımı ile ekstra olarak düzenlenecek Lozan, Montro ve Bern Gezisi turumuz gerçekleşecektir. Gezimizin ardından yaklaşık 290 km uzaklıkta olan Zürih'e hareket ve Zürih şehir turu. Şehir turumuzda İsviçre'nin en büyük kentine varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Fifa merkezi, şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehrin adını aldığı Zürih Gölü, Saat Kulesi, 12. yüzyıldan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Lozan, Montreux ve Bern Gezisi | 60 Euro
Cenevre Gölü kıyısındaki 1. ve 2. Dünya savaşları sırasında birçok milletlerarası barış anlaşmalarının yapıldığı Lozan’a hareket ediyoruz. Şehri gezdikten sonra özel otobüsümüz ile Vevey Bölgesi'nde yer alan Montreux’ya hareket ediyoruz. Freddie Mercury'nin Cenevre Gölü kıyısında yer alan heykelini görüyoruz. Ardından Bern'e hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Saat Kulesi, Avrupa'nın en büyük kapalı alışveriş alanı olarak adlandırılan eski şehir, Einstein'ın evi, Tarih Müzesi, Parlamento Binası ve Meydanı görülecek yerler arasında. Bern Kentin'de parlamento meydanında bulunan fıskiyeler ile oynayan çocuklar görülmeye değer.
5.Gün
Zürih
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek İsviçre Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolataları Outlet Merkezi Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otele hareket ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: İsviçre Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolata Outlet Merkezi Gezisi | 70 Euro
Yolculuğumuza Avrupanın en büyük şelalesi Ren Şelalesi ile başlıyoruz ; sonrasında Zürih' in çevresinde bulunan, kendine has İsviçre köy mimarisinin örneklerini göreceğimiz ve UNESCO kültür miras listesinde yer alan Stein-Rhein köyü ile İsviçre kültürünü yakından tanıma fırsatımız olacak. Gezimize enfes doğa manzarası eşliğinde devam ederek, İsviçre' nin en eski ve en ünlü çikolata markası olan Lindt ' in Outlet satış mağazasına gidiyoruz. Misafirlerimiz buradan uygun fiyatlı çikolata alışverişi yapma imkanı bulacaktır. Bütün bu görsel şölenin ardıdan keyifli eksta gezimizin sonuna geliyoruz.
6.Gün
Zürih, Milano
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Luzern Şehri, Lugano ve Como Gölü (İtalya-İsviçre) Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından yaklaşık 290 km uzaklıkta olan Milano’ya yolculuğumuz devam ediyor. Milano şehrine vardığımızda yapılacak panoramik şehir gezisinde Sforza Kalesi, Vittorio Emanuelle Pasajı, Doumo Katedrali ve Scala Meydanı keşif duraklarımız. Ardından otelimize transfer ve geceleme otelde.

Ekstra gezi: Como, Lugano Gölü ve Luzern Gezisi | 60 Euro
Turumuzun ilk durağı olan Como’ya hareket ediyoruz. Milano’ya yalnızca 45 dakika mesafede bulunan, Alpler’in eteklerine sıkışmış sakin ince ve uzun bir göl olan Como Gölü buzul erozyonları sonucunda şekillenmiş. Hem yukarısında Alpler’in hem de aşağısında varlıklı ve şirin Como ve Lecco kasabalarının güzel manzarasını görebilme imkanı. Como' nun ardından Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre’nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından bir tanesi olan Lugano Gölü'nü panoramik olarak görüyoruz. Ardından Luzern Gölü kıyısına kurulmuş, müthiş doğası ve dingin yaşamı ile Luzern şehrini panoramik olarak gezdikten sonra turumuzu sonlandırıyoruz.
7.Gün
Milano
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Portofino & Cinque Terra Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz.
Sezona ve katılım talebine bağlı olarak Portofino & Cinque Terra Gezisiyerine ekstra olarak Verona ve Garda Gölü Gezisi olarak geçekleşmektedir.
Ekstra gezi: Portofino ve Cinque Terre Gezisi 1 | 75 Euro
Gezimizde öncelikle İtalya’nın en güzel köşelerinden Cinque Terredeki en güzel köylerden birine gidiyoruz . Kara yolu bağlantısı olmayan tekneler ve tren yolu ile ulaşılabilen bu cennet köşede geleneksel özelliklerinden kopmamış köyleri ziyaret edeceğiz ve ardından Portofino’ya hareket ediyoruz. Şarkılara ilham olan, San Fruyttuoso keşişlerine kurulan, İtalyan Rivierası'nın incisi Portofino'da rengarenk bakımlı evlere, lüks kafelere, barlara, dünyaca ünlü butiklere ve limanlarda demirleyen lüks yatlara hayran kalacaksınız. Ardından Cenova Limanı'nı panoramik olarak görme şansımız oluyor.** Yaz periyodunun sezonun sona ermesi ile kış sezonu kalkışlı turlarımızda mevsim koşulları nedeni ile ekstra gezi olarak Verona&Garda gezisi düzenlenecektir. **
Ekstra gezi: Verona ve Garda Gölü Gezisi | 75 Euro Yetişkin | 40 Euro çocuk (7-12 yaş)
Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları Piazza bra , arena, via mazzini, palazzo maffei , piazza erbe,mazzandi evleri, piazza dei signori, dante , girolamo fracastoro ,catullo, prinius heykelleri , della scala ailesinin gotik anıt mezarları görülecek yerler arasındadır. Ardından özel otobüsümüz ile İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabası gezilecek.
8.Gün
Milano, İstanbul
Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından uçuş saatine göre Tur Lideriniz ekstra tur belirleyebilir. Sonrasında Tur Liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına doğru yolculuğumuz başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları’nın tarifeli uçuşu ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. İstanbul’a varıyoruz ve yolculuğumuz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Gezi Paketi Ifı | 260 Euro
 • Paket
  260 Euro
Paket Turlar: Lozan – Montro - Bern (60 €) + Portofino ve Cinque Terra (75€) + Como - Lugano - Luzern (60 €) + Beaujolais & Saint Amour Üzüm Bağları & Perouge Kasabası (50 €) + Alp Köyleri, Ren Şelaleri, Lindt Çikolata Outlet Merkezi (70 €) Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 315 € yerine 260 € olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X