Fas Kraliyet Şehirleri Turu | Türk Hava Yolları | 3 | 7 GECE

07 Eylül 2019 - 23 Kasım 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Fas Kraliyet Şehirleri Turu | Türk Hava Yolları | 3 | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOKRAL2
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Kazablanka gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • 4 Yıldızlı otellerde Kazablanka'da 1 gece, Meknes'de 2 gece, Marakeş'te 4, toplamda 7 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama,
  • Panoramik Marakeş, Kazablanka, Rabat şehir gezileri,
  • Alan - otel - alan transferleri
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Kazablanka
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Kazablanka. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehir turumuz için hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik turumuzda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camisi Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Kazablanka, Rabat, Meknes
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak başkent Rabat'a doğru yola çıkyoruz (Kazablanka-Rabat yaklaşık 86km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi’nde verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz geleneksel nane çayını tadabilir. Gezimiz sonrası Meknes'e doğru hareket ediyoruz (Rabat-Meknes yaklaşık 150 km). Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuz sonra otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
3.Gün
Meknes
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Öğle yemekli Fez Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Fez Gezisi (Öğle Yemekli) | 60 Euro
Endülüs'ün kutsal bilim başkenti Fez'i keşfetmek için hareket ediyoruz. Fas'ın değişik renklerini ve tipik çarşılarını görme fırsatına sahip olacağız. Gezimiz; Borj Tepesi, tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Mellah Musevi Mahallesi ile devam ediyor olacak. Fas'a özgü geleneksel bir restoranda yerel lezzletleri tadacağız. Öğleden sonra alışveriş imkanı bularak aynı zamanda geleneksel el sanatlarını göreceğimiz Fez Çarşısı sizleri büyüleyecek.
4.Gün
Meknes, Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Marakeş'e doğru yola çıkıyoruz (Meknes-Marakeş yaklaşık 475 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek Medina,800 yıllık Moresk mimarinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli ve “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Essaouira Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Essaouira (Suveyre) Gezisi | 55 Euro
Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyıl'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli.
6.Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Majorel Bahçeleri & Bahia Sarayı Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Majorel Bahçeleri & Bahia Sarayı | 50 Euro
Yves Saint Laurent'in yarattığı, "Uzun zamandır bitmek bilmeyen esin kaynağımdır.." dediği Majorel Bahçeleri'nde rengarenk bir atmosferde geziyor ve meşhur Yves Saint Laurent'in mavisinin nereden geldiğine tanık oluyoruz. Ardından Marakeş'in en iyi korunmuş yapılarından biri olan Bahia Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Muazzam el işçiliği duvar süslemeleri ve mozaikleriyle adının hakkını veren "ihtişamlı" yapıyı birlikte keşfediyoruz.
7.Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Atlas Dağları Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Chez Ali Gecesi Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Atlas Dağları Gezisi | 75 Euro
4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş bizi karşılıyor. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissediyoruz.
Ekstra gezi: Chez Ali Gecesi Gezisi | 55 Euro
Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.
8.Gün
Marakeş, Kazablanka, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. (Marakeş-Kazablanka yaklaşık 240 km) Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X