Fas Kraliyet Şehirleri | Thy 1 | 7 GECE

2 Haziran 2016 - 31 Aralık 2018 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Fas Kraliyet Şehirleri | Thy 1 | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOKRALYET
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Kazablanka gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • 4 Yıldızlı otellerde Kazablanka'da 1 gece, Fez'de 2 gece, Marakeş'te 4, toplamda 7 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama,
  • Panoramik Marakeş, Kazablanka, Fez, Rabat şehir gezileri,
  • Alan - otel - alan transferleri
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Kazablanka
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Kazablanka. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle şehir turumuz için hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik turumuzda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camisi Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Kazablanka, Fez
Sabah kahvaltısının ardından otelden ayrılarak Endülüs’ün kutsal bilim başkenti Fez’i keşfetmek için hareket ediyoruz. (Kazablanka-Fez yaklaşık 295 km) Borj tepesinde başlayacak gezimiz; tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Mellah Musevi Mahallesi ile devam ediyor olacak. Öğleden sonra alışveriş imkanı bulup, aynı zamanda geleneksel el sanatlarını keşfedebileceğiniz Fez Çarşı’sı son durağımız oluyor. Sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
3.Gün
Fez
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Meknes Gezisi’ne katılabilir. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Meknes Gezisi (Öğle yemekli) | 45 Euro
Moulay İsmal'in başkent olarak inşa ettirdiği Meknes şehri tüm görkemiyle bizi karşılayacak. Kraliyet şehirlerinden bir tanesi olan ve saraylar şehri olarak bilinen Meknes'i adım adım birlikte keşfediyoruz.
4.Gün
Fez, Rabat, Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve başkent Rabat’a doğru hareket ediyoruz. (Fez-Rabat yaklaşık 140 km) Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi’nde verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz geleneksel nane çayını tadabilir. Gezimiz sonrası Marakeş `e doğru yola çıkıyoruz. (Rabat-Marakeş yaklaşık 320 km) Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek Medina, uzun yıllar şehir yönetmiş Ba Ahmed’in sarayı Bahia Sarayı, 800 yıllık Moresk mimarinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli ve “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Essaouira Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Essaouira (Suveyre) Gezisi | 55 Euro
Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas’ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina’yı keşfediyoruz. Medina’nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyıl'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu’nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas’ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli.
6.Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Majorel Bahçeleri Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Majorel Bahçeleri | 40 Euro
Yves Saint Laurent'in yarattığı, "Uzun zamandır bitmek bilmeyen esin kaynağımdır.." dediği Majorel Bahçeleri'nde rengarenk bir atmosferde geziyor ve meşhur Yves Saint Laurent'in mavisinin nereden geldiğine tanık oluyoruz. Saadi Sultanlığı'ndan kalan kraliyet mezarlarını görüyor ve sonrasında çeşitli rahatsızlıklara şifa olan ünlü Fas aktarını ziyaret ediyoruz.
7.Gün
Marakeş
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Atlas Dağları Gezisi’ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Chez Ali Gecesi Gezisi’ne katılabilir. Turumuz sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Atlas Dağları Gezisi | 75 Euro
4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları’nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu’nu takiben Kik Platosu’na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş bizi karşılıyor. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısı’nın dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissediyoruz.
Ekstra gezi: Chez Ali Gecesi Gezisi | 55 Euro
Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları’nı andıran dekorasyonu ile Ali’nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.
8.Gün
Marakeş, Kazablanka, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. (Marakeş-Kazablanka yaklaşık 240 km) Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X