Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Royal Maroc Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Kazablanka gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 4 Yıldızlı otellerde Kazablanka'da 1 gece, Meknes'de 2 gece, Marakeş'te 4, toplamda 7 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama, 
 • Panoramik Marakeş, Kazablanka, Rabat şehir gezileri,
 • Alan - otel - alan transferleri
 • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Tur Kodu : ETOKRALRAM

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Kazablanka
  Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Royal Air Maroc Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Kazablanka. Varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 2. GÜN
  Kazablanka, Rabat, Meknes
  Kahvaltının ardından otelden ayrılarak Kazablanka şehir turumuzu yapıyoruz. Panoramik turumuzda Muhammed V Meydanı, dünyanın en büyük camisi Hassan II Camii göreceğimiz yerler arasında.Kazablanka şehir turumuzun ardından; başkent Rabat'a doğru yola çıkyoruz (Kazablanka-Rabat yaklaşık 86km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turunda Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Bouregreg Nehri ağzında kurulu Udaya Kalesi’nde verilecek serbest zamanda dileyen misafirlerimiz geleneksel nane çayını tadabilir. Gezimiz sonrası Meknes'e doğru hareket ediyoruz (Rabat-Meknes yaklaşık 150 km). Varışımızla birlikte panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 3. GÜN
  Meknes
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Fez Gezisi’ne katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Fez Gezisi (Öğle Yemekli) | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 60EURO

  Endülüs'ün kutsal bilim başkenti Fez'i keşfetmek için hareket ediyoruz. Fas'ın değişik renklerini ve tipik çarşılarını görme fırsatına sahip olacağız. Gezimiz; Borj Tepesi, tarihi medreseler, Karaouine Camisi, Neccarine Çeşmesi, Mellah Musevi Mahallesi ile devam ediyor olacak. Fas'a özgü geleneksel bir restoranda yerel lezzletleri tadacağız. Öğleden sonra alışveriş imkanı bularak aynı zamanda geleneksel el sanatlarını göreceğimiz Fez Çarşısı sizleri büyüleyecek.

 4. GÜN
  Meknes, Marakeş
  Kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak Marakeş'e doğru yola çıkıyoruz (Meknes-Marakeş yaklaşık 475 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda dar sokakları ile sizi yüzyıllar öncesine götürecek Medina,800 yıllık Moresk mimarinin en güzel örneklerinden Koutoubia Minaresi, Marakeş’in Kapalı Çarşısı “Souk” ve Afrika kıtasının en hareketli ve “Mucizeler Avlusu” olarak adlandırabileceğimiz şehir meydanı Jma El Fna göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 5. GÜN
  Marakeş
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Essaouira Gezisi’ne katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Essaouira (Suveyre) Gezisi | Yetişkin : 65EURO  | Çocuk : 65EURO

  Cichaoua üzerinden Atlas Okyanusu kıyısında yer alan eski Portekiz Şehri Essaouira'ya gidiyoruz. UNESCO tarafından “Dünya Mirası” olarak ilan edilen ve Fas'ın en çok yabancı turist çeken yerlerinden biri olan şehir, uçsuz bucaksız Atlas Okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı, sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil şehri. Şehrin kalesi ve balıkçı limanını gezdikten sonra Eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina'yı keşfediyoruz. Medina'nın gezmeye doyamayacağınız daracık labirent sokakları, bembeyaz evleri, maviye boyanmış kapı ve pencereleri birçok Avrupalı ressam, şair ve yazara ilham kaynağı olmuş. Orson Wells, Jimy Hendrix gibi bohem hayatı seçen sanatçılar şehrin tarihi medinasında (sur içi) yaşamışlar. 18. Yüzyıl'da Fransız bir mimar tarafından yapılmış olan tarihi surlardan Atlas Okyanusu'nun köpüklü dalgalarını seyretmek insanı büyülüyor (Jeremy Irons ve Patricia Kaas'ın “Ladies and Gentlemen” filmindeki gibi). Şehrin kilimler, yöreye has ağaç işi eşyalar, deri işlemeler, rengarenk tablolar ile süslü tarihi ve canlı çarşısındaki dükkanlarda alışveriş oldukça keyifli.

 6. GÜN
  Marakeş
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Majorel Bahçeleri & Bahia Sarayı Gezisi’ne katılabilirler.Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Majorel Bahçeleri ve Bahia Sarayı | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 50EURO

  Yves Saint Laurent'in yarattığı, "Uzun zamandır bitmek bilmeyen esin kaynağımdır..." dediği Majorel Bahçeleri'nde rengarenk bir atmosferde geziyor ve meşhur Yves Saint Laurent'in mavisinin nereden geldiğine tanık oluyoruz. Ardından Marakeş'in en iyi korunmuş yapılarından biri olan Bahia Sarayı'nı ziyaret ediyoruz. Muazzam el işçiliği duvar süslemeleri ve mozaikleriyle adının hakkını veren "ihtişamlı" yapıyı birlikte keşfediyoruz.

 7. GÜN
  Marakeş
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Atlas Dağları Gezisi’ne katılabilirler. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Akşam ise misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Chez Ali Gecesi Gezisi’ne katılabilirler. Turumuz sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Atlas Dağları Gezisi | Yetişkin : 75EURO  | Çocuk : 75EURO

  4 X 4 (Toyota Land Cruiser ciplerle) güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas Dağları'nı tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi sizi bekliyor. Muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes Yolu'nu takiben Kik Platosu'na ulaşıyoruz. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar veriyor. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust Baraj Gölü kıyısında öğle yemeği alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra Marakeş bizi karşılıyor. Arzu eden misafirlerimiz Marakeş Çarşısı'nın dar sokaklarına geri dönebilir ya da otellerinde dinlenebilirler. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası'nda olduğumuzu bir kez daha hissediyoruz.

  Ekstra Gezi Chez Ali Gecesi Gezisi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 55EURO

  Folklor ve berberi atlarıyla yapılan gösterileriyle dünyaca ün kazanmış "Chez Ali Gecesi" turumuzda, akşam yemeğimizi gösterileri izleyerek alıyoruz. Bin Bir Gece Masalları'nı andıran dekorasyonu ile Ali'nin Sarayı, şehre her gelen yabancının uğrak yeri oluyor. Duvarlarla çevrili bu arenada, müzisyenler, şarkıcılar, akrobat ve süvariler tipik Fas çadırları altında, masalsı bir yemek eşliğinde, ziyaretçilere nefis bir şov sunuyorlar.

 8. GÜN
  Marakeş, Kazablanka
  Kahvaltının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelimizden ayrılıyoruz. (Marakeş-Kazablanka yaklaşık 240 km) Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz.Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Royal Maroc Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.
 9. GÜN
  Kazablanka, İstanbul
  Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Royal Maroc Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimizin sonuna geliyoruz.
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Royal Maroc Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Kazablanka gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • 4 Yıldızlı otellerde Kazablanka'da 1 gece, Meknes'de 2 gece, Marakeş'te 4, toplamda 7 gece sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil konaklama, 
  • Panoramik Marakeş, Kazablanka, Rabat şehir gezileri,
  • Alan - otel - alan transferleri
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar 
  • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)

  Tur Lideri

  İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

  Vize

  T.C. vatandaşlarına vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için, seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. "Geçerli bir pasaporta sahip olunması ya da tüm sair evrakların ilgili ülkenin istediği kriterlere sahip olması halinde de pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir."  . "Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir."  "Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup ta diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin;  seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır."

  Önemli Notlar


                                  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.