Çin Turu | Türk Hava Yolları | Kurban Bayramı | 8 GECE

24 Ocak 2019 - 10 Ağustos 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Çin Turu | Türk Hava Yolları | Kurban Bayramı | 8 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOCINKB
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul - Pekin gidiş, Shanghai - İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • Pekin, Xian, Guilin, Shanghai arası Yerel Hava Yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 5 yıldızlı otellerde Pekin’de 3 gece, Xian’da 1 gece, Guilin’de 2 gece, Shanghai’da 2 gece; toplam 8 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı,programda belirtilen öğle ve akşam yemekleri
  • Panoramik Pekin, Xian, Shanghai, Guilin şehir gezileri
  • Programda belirtilen öğle ve akşam yemeği (8. ve 9. günde akşam yemekleri bulunmamaktadır.)
  • Alan - otel - alan ve şehirlerarası transferler
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Pekin
Gezimizin ilk günü, kalkıştan dört saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları' nın tarifeli seferleri ile Pekin’e uçuşumuz başlıyor. Yaklaşık sekiz buçuk saat sürecek uçak yolculuğumuzun ardından gümrük ve vize işlemlerinin tamamlanması sonrası alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile akşam yemeğimizi almak için hareket ediyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Yemeğin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Pekin
Sabah, kahvaltının ardından Ming ve Quing hanedanları zamanında imparatorun fermanlarının duyurulduğu, 1949 yılında Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyetini tüm dünyaya ilan ettiği, 44 hektarlık alanı kaplayan ve şu anki Halk Binası, Çin Tarih Müzesi, Çin Devrim Müzesi, Yasak Şehir ve Mao’nun anıtının bulunduğu dünyanın en büyük meydanı Tiananmen Meydanı ve yapımına 15. yüzyılda başlanmış olan 720.000 metrekarelik alana kurulu, 890 yapının bulunduğu, 24 Çin İmparatorunun yaşadığı önemli seremonilerin yapıldığı, yaklaşık 600 yıllık bir yapı olan Yasak Şehri geziyoruz. Saray Müzesi ya da Gu Gong olarak bilinen saray dünyadaki en görkemli ve geniş imparatorluk sarayıdır. Etrafı 52 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğinde hendekle çevrilidir. Öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Yemek sonrasında ayin ve kurban törenlerinin gerçekleştirildiği, imparatorların iyi hasat duası için senenin belirli zamanlarında geldikleri, Pekin’in sembollerinden biri olan meşhur Cennet Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği öncesinde kalan vaktimizi replika ürünlerin satıldığı bir alışveriş merkezinde serbest zaman olarak değerlendirebilirsiniz. Günümüz akşam yemeği ile devam ediyor. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyorz. Geceleme otelimizde.
3.Gün
Pekin
Sabah, kahvaltının ardından yapımına 7.yüzyılda başlanan insanlık tarihinin en büyük ürünlerinden biri olan, ayrı duvarların birleşmesinden meydana gelmiş, yaklaşık sekiz bin km. uzunluğunda, Bahai Denizi’nden başlayarak doğuda Jiayuguan Geçidi ve batıda Gobi Çölü ile son bulan meşhur Çin Seddi’ni ziyaret ediyoruz. Çin Seddi'ne gelmeden önce Çin Tıbbı ile ilgili bilgi alabileceğimiz bir merkezi ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda alınacak öğle yemeği sonrasında Pekin'in ünlü hayvanat bahçesini ziyaret edecek ve Çin ile özdeşleşmiş pandaları görebileceğiz. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
4.Gün
Pekin, Xian
Kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası Yerel Hava Yolları ile Xian’a hareket ediyoruz. Uçuş sonrası Xian’daki 2000 yıl önce İmparatorun ruhunu kötülüklerden koruması için yapılmış 6.000 Terracotta Savaşçısı ve atlarının birebir boyutlarında figürlerinin bulunduğu Teraccotta Atlar ve Savaşçılar Müzesini ziyaret ediyoruz. Müzeye gelmeden önce pişmiş topraktan yapılan heykellerin replikalarının yapıldığı galeriyi ziyaret ederek yapım tekniği hakkında bilgi alacağız. Gün içerisinde öğle ve akşam yemekleri şehirdeki yerel restoranlarda. Gün sonunda otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
5.Gün
Xian, Guilin
Sabah, kahvaltının ardından dünyadaki en geniş askeri savunma sistemi olan, savunma hendekleri, köprüler, gözetleme kuleleri, kapı kuleleri ile Şehir duvarlarını ve 60 metre yüksekliğinde olan ve 7 kattan oluşan, İmparator Tang Gaozong tarafından annesi için yaptırılmış, şehre hakim manzarası ile Vahşi Kaz Pagodası'nı (Budist Tapınağı) ve Büyük Cami'yi ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi aldıktan sonra Yerel Hava Yolları ile Guilin’e hareket ediliyor. Varışı takiben akşam yemeğimizi yerel restoranda aldıktan sonra günü otelde sonlandırıyoruz. Geceleme otelimizde.
6.Gün
Guilin
Guilin’deki kahvaltının ardından Li Nehri kıyısındaki Guilin ve Yangshuo’nun tabii güzelliklerini yakından görme imkanı bulacağımız tekne gezimiz bizi bekliyor. Bambu ormanları, sıra dışı kaya oluşumları ve yerli balıkçıları göreceğimiz yolculuk sonrası Yangshuo’ya varıyoruz. Gün içerisinde öğle yemeğimizi teknede, akşam yemeği ise yerel bir restoranda alıyoruz. Ardından Guilin merkezinde yer alan ünlü Güney Çin Denizi incileri merkezini ziyaret edecek ve alışveriş imkanı bulabileceksiniz. Yoğun geçen gün sonunda otel ve şehir merkezinde kurulan gece pazarı bizi bekliyor. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
7.Gün
Guilin, Shanghai
Kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile Li Nehri’nin batı kıyısında, Guilin’in güney doğusunda yer alan ve hortumunu nehre uzatmış bir fil görüntüsü verdiği için bu ismi almış Fil Vadisi'nde gezimizi yapıyoruz. Gezi bitiminde Yerel Hava Yolları ile Shanghai’a varıyoruz. Şehirdeki ilk durağımız öğle yemeğini alacağımız yerel bir restoran. Ardından nehrin kıyısında yer alan koloniyel tarzda inşa edilmiş iş merkezleri, neoklasik kubbeler, Yunan tarzı sütunlar ve Gotik kulelerin yer aldığı Bund bölgesini görüyoruz. Akşam yemeğini yerel bir restoranda aldıktan sonra otele dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
8.Gün
Shanghai
Kahvaltı sonrası içinde yeşim taşından iki adet Budha heykelinin bulunduğu Jade Budha Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Çin’le bütünleşmiş geleneksel ipek üretiminin yapıldığı bir fabrikada bilgi alacak ve dilerseniz alışveriş yapabileceksiniz. Öğlen yemeğinin ardından, 1559 yılında yaptırılan 20.000 metre karelik alana sahip, Çin’in en ünlü bahçesi Yuyuan Bahçesini gezeceğiz. Bahçe gezimizden sonra buradaki bir çay evinde geleneksel çay seramonisini izleyip değişik Çin çaylarının tadına bakabileceksiniz. Ardından etraftaki alışveriş bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Gezimiz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
9.Gün
Shanghai, İstanbul
Kahvaltıdan sonra odaları boşaltıyoruz. Valizlerimizi otobüse yerleştirdikten sonra Şangay’ın en ünlü gökdelenlerinden olan Pearl TV Kulesi'ne gidiyoruz. (Kulenin içine girilmemektedir. Yoğunluk olması durumunda Dünya Ticaret Merkezi'nin Seyir Terasına çıkabiliriz) Yerel bir restoranda alınacak öğlen yemeği sonrasında Huangpu Nehri ve Nanjing Road gezilerini yaparak belirlenen saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra İstanbul’a hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.
10.Gün
İstanbul
Sabah Atatürk Havalimanı’na varışımızın ardından gezimiz sona eriyor.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X