Büyük Polonya Turu| Kurban Bayramı | Türk Hava Yolları | 7 GECE

24 Kasım 2018 - 09 Ağustos 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Büyük Polonya Turu| Kurban Bayramı | Türk Hava Yolları | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOPOLKUR
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Kösice gidiş,Varşova İstanbul dönüş ekonomi sınfı uçak biletleri
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde , Krakow'da 2, Wroclaw'da 1 gece ,Torun'da 1 gece Gdansk'da 2 gece , ve Varşova'Da 1 gece ,toplamda 7 gece oda kahvaltı konaklama ,geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik ,Krakow,Wrocklaw,Torun ,Gdansk,Varşova şehir gezileri
 • Alan otel alan transferleri ve şehirlerarası transferler
 • Ets Tur türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
1.Gün
İstanbul, Kösice, Krakow
Gezimizin ilk günü, kalkıştan dört saat önce İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur liderinizle buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları ’nın tarifeli seferi ile varış noktamız Kösice. Varışımızın ardından Kösice şehir turunu yapıyoruz.Ardından hiç bir savaşta yıkılmamış ,Lehistan İmparatorluğu'nun eski başkenti olan ve eski şehri UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Krakow kentine doğru yolculuğumuz başlıyor(Kösice-Krakow yaklaşık 290 km ).Şehre varışımızla panoramik olarak Wawel Sarayı’nı da kapsayan eski şehir turunu yapıyoruz. Pazar meydani, Kumaş Pazarı-Kapalı Çarsı Sukiennice, Meryem Ana Bazilikası, Florianska caddesi, Barbakan, Slowacki Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında.Gezilerimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
2.Gün
Krakow
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Auschwitz ve Birkenau Toplama Kampları Gezisi'ne katılabilirler. Kamp gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Wieliczka Tuz Madeni Gezisi'ne katılabilirler. Unesco'nun da koruma altına aldığı Tuz Madeni gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Krakow Akşam Yemeği Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Auschwitz ve Birkenau Toplama Kampları Gezisi | 65 Euro
II. Dünya Savaşı'nın günümüze ulaşan en canlı tanığıdır Auschwitz ve Birkenau. Tarihin gördüğü en büyük sistematik soykırımın yaşandığı bu kamplarda tur lideriniz eşliğinde kayıtlara geçirilebilen 2 milyon insanın türlü yollarla nasıl yok edildiğine şahit olacaksınız. Bugün modern bir müze olan bu kamplarda, Sovyetler'in bölgeyi ele geçirmesinin ardından, kamplarda ele gecen belge, kap kacak, valiz, ayakkabı, saçlar, kadın saçlarından yapılmış kumaş topları gibi materyaller sergileniyor.
Ekstra gezi: Wieliczka Tuz Madeni Gezisi | 45€
Unesco Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Wieliczka Tuz Madeni Müzesi ziyaretimiz yerin 64 metre altından başlayacak. 135 metre derinliğe kadar galerilerde tuz üzerine yapılmış heykeller ve kabartmaları yerinde göreceğiz.
Ekstra gezi: Krakow Akşam Yemeği Gezisi | 55 Euro
Krakow’da akşam yemeğimizi canli müzik eşliğinde yerel tatların denenebileceği lokal bir restoranda alıyoruz.
3.Gün
Krakow, Wroclaw
Kahvaltının ardından Wroclaw'a trasnferimiz için yola çıkıyoruz.(Krakow-Wroclaw yaklaşık 270 km ) Misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Ksiaz Sarayı ve Swidnica Dünya Barış Kilisesi Gezisi 'ne katılabilirler. Gezinin ardından ''Kuzey’in Venediği” olarak bilinen, 124 köprü ile birbirine baglanan 12 ada üzerine kurulmuş Wroclaw kentine olan yolculuğumuza devam edeceğiz. Wroclaw’a varışımızla eski şehir turumuza başlıyoruz. 3 ayri mimari tarzı bir arada göreceğimiz bu şehirde adalardan geçerek, kentin bizlere sunduğu güzellikleri yerinde göreceğiz. Saint Jan Katedrali, Tumski Adası, Gotik Belediye binası, güneş saati, Wroclaw cüceleri, tarihi kasaplar çarsısı göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Ksiaz Sarayı- Ksiaz At Çiftliği ve Swidnica Dünya Barış Kilisesi Gezisi | 55€
Silezya bölgesini detayları ile tanıyacağımız Swidnica kasabasında bulunan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde bulunan Barış Kilisesi'ni ve Hitler'in ana komutanlık merkezi olarak kullanılmak üzere modernize edilmiş, Polonya'nın en görkemli şatosu olarak bilinen Ksiaz Şatosu buna ilaveten de Ksiaz At Çiftliği görülecek.Şato içindeki barok ve rokoko tarzındaki salonları gezeceğiz.
4.Gün
Wroclaw, Torun
Kahvaltının ardından Ortaçağ Gotik mimarisinin güzel örneklerini görebileceğimiz, Batlamyus'un yanılgısını yıkan ünlü astronom Nikolas Kopernik'in doğduğu ve büyüdüğü, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Torun kentine doğru yola çıkıyoruz.(Wroclaw-Torun yaklaşık 280km ) Misafirlerimiz yol üstünde yer alan ekstra olarak düzenlenecek Poznan Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından Torun şehrine hareket ediyoruz. Torun'a varışımızın ardından şehirde yürüyerek şehir turu yapıyoruz. Kurbağaların kenti istilası ile ilgili Ortaçağ hikayeleri, eşek heykelinin şaşırtıcı efsaneleri, Belediye ve Posta Binalarının eşsiz yapılarını görüyoruz. Ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Kopernik Evi Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Poznan Gezisi | 35€
kentin kalbinin attığı eski şehir bölgesine geçiyor ve burada bir şehir turu yapıyoruz. Kentin sembolü de sayılan, Belediye Binasının üzerindeki keçileri ve enteresan hikayesini dinliyoruz
Ekstra gezi: Kopernik Evi Gezisi | 25 Euro
Günmerkezlilik ve Kopernik yasalarına imzasını atan 1473 Torun doğumlu ve Polonya’nın bir çok şehrinde heykelini görebileceğiniz bilim adamı olan Nicolaus Copernicus'un “KopernikMüzesi''ni ziyaret ediyoruz. Daha içine girmeden kapıda sizi karşılayan ilginç bilimsel çalışmalar sizi o kadar şaşırtacak ki, içeride bizi neler bekliyor diye meraklanacaksınız.
5.Gün
Torun, Gdansk
Kahvaltının ardından Polonya’nın en güzel, en romantik şehri Gdansk’a doğru yola çıkıyoruz. (Torun-Gdansk yaklaşık 210 km ) Misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Malbork ve Şato Kalesi Gezisi'ne katılabilirler. Gdansk'a varışımızın hemen ardından Avrupa’da görmeye alışık olduğumuz eski şehir meydanlarının aksine, 1,5 km. uzunluktaki bir cadde üzerine kurulmuş eski şehir bölgesini görmek ve ziyaret etmek üzere, turumuza başlıyoruz. Yeşil Kapı, Lech Walesa’nin çalışma ofisi, Altın Kapı, Belediye Binası, Neptun Anıtı, Arthur Sarayı, Uphagen Evi ve Kehribarı ile ünlenmiş Gdansk kentinin en güzel dükkânlarını görebileceğiniz unlu Mariacka caddesini ve büyük Meryem Ana Bazilikasi’ni panoramik olarak gördükten sonra otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Malbork Sato Kalesi Gezisi | 45 Euro
Ortaçağ’da Toton Şövalyelerini yetiştirmek, barındırmak için kurulmuş Avrupa’nın en büyük, Sato-Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz (UNESCO). Unlu Toton Master’larinin ve öğrencilerinin yetiştiği, günlük hayatlarını geçirdikleri ibadet ettikleri, gerek askeri, gerek sosyal eğitim aldıkları, ustaların konukları ağırladıkları salonlar, ortaçağ tuvaletleri ve mutfakları gibi birbirinden ilginç yerleri göreceğiniz bu Şato, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer almakta.
6.Gün
Gdansk
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sopot ve Gdynia Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Gdansk Akşam Yemeği Gezisi'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Sopot ve Gdynia Gezisi | 45 Euro
Gdansk koyunda yer alan sağlık ve spa merkesi olarak kurulmuş plajları ile ünlü sahil şehri Sopot'u görüyoruz.515 m uzunluğunda Avrupa'nın en uzun iskelesini göreceğiz.Daha sonra savunma bakanlığınca yapımı istenmiş 87 yaşındaki diğer liman şehri Gdansk'a gidiyor ve limada müze gemilerin olduğu yeri görüyoruz.
Ekstra gezi: Gdansk Akşam Yemeği Gezisi | 65 Euro
Kanal kıyısında yer alan bu güzel şehirde bölgenin en ünlü restoranlarından biri sizi bekliyor.
7.Gün
Gdansk, Varşova
Kahvaltının ardından Varşova'ya doğru hareket ediyoruz. (Gdansk-Varşova yaklaşık 420 km) Varışımızın ardından Varşova’nın en prestijli caddelerinden geçerek Eski şehir bölgesinde kentin tarihi dokusunu keşfedeceğiz. Panoramik olarak Kraliyet Sarayı, III. Zygmunt Waza sütun heykeli, Kraliyet Meydanı, Çanlı meydan, şehre giriş anıtsal kapısı Barbakan, Deniz Kızı Sirena anıtı ve Madam Curie’nin evi göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuzun ardından akşam misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Polonya'ya Veda Akşam Yemeği Gezisi
Ekstra gezi: Varşova'da Polonya'ya Elvada Yemeği | 50 Euro
Polonya'ya özel,tavuk suyunda pişirilmiş ve içine kereviz ,maydonoz kökü ve havuç ile pişirilmiş çorba,ana öğün olarak şnitzel ve tatlı yiyeceğimiz ve ardından çay veya kahve içeceğimiz akşam yemeğimiz sizi bekliyor.
8.Gün
Varşova, İstanbul
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Varşova Gold Gezisi'ne katılabilirler. Ardından Havalimanı'na transfer oluyor ve dönüş uçuşumuz için gerekli işlemleri yapıyoruz. Varışımızı takiben turumuz sonlanıyor.
Ekstra gezi: Varşova Gold Gezisi | 50€
Turumuz esnasında 235 metre yüksekliğindeki Bilim ve Kültür Sarayı’nın tepesinden Varşova’yı seyredecek, Avrupa’nın bir başkent içindeki en büyük parkı olan Lazienki Parkı’nda yürüyüş yapacak, Chopin anıtını, Su Üstü Krallar Sarayı’nı görecek ve Kral amfi tiyatrosunu da ziyaret edeceğiz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Full Paket Büyük Polonya | 450 €
 • Ayrı Ayrı
  535 €
 • Paket
  450 €
Auschwitz&Birkenau Toplama Kampı Gezisi 65 € + Wieliczka Tuz Madeni Turu 45 € + Krakow Akşam Yemeği Gezisi 55 € + Ksiaz Sarayı& Swidnica Dünya Barıs Kilisesi Turu 55 € + Poznan Turu 35 € + Kopernik Evi Gezisi 25 € + Malbork Sato Kalesi Gezisi 45 € + Sopot&Gydnia Gezisi 45 € + Gdansk Akşam Yemeği Gezisi 65 € + Varsova Polonya Merhaba Yemegi 50 € + Varsova Gold Turu 50 € Yukarıdaki turlar paket (toplu) olarak alındığında 535 € yerine 450 € olacaktır.
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X