Büyük İtalya Turu | Sömestir | Türk Hava Yolları | Milano Hareketli | 7 GECE

28 Mayıs 2018 - 26 Ocak 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Büyük İtalya Turu | Sömestir | Türk Hava Yolları | Milano Hareketli | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOBITALSM
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul – Milano gidiş, Napoli – İstanbul dönüş uçak bileti
 • 3-4 yıldız otellerde 1 gece Milano' da, 1 gece Venedik'te, 2 gece Floransa'da, 2 gece Roma'da, 1 gece Napoli'de olmak üzere toplam 7 gece oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Milano, Venedik, Floransa, Roma, Napoli şehir gezileri
 • Vaporetto Ücreti
 • İtalya otel konaklama vergileri
 • Alan - otel - alan transferleri; şehirlerarası transferler
 • Türkçe Tur Liderlği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve hizmet bedeli
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)
1.Gün
İstanbul, Milano
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Milano'ya uçuyoruz. Varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Milano'da görülecek yerler arasında Advittorio Emanuelle Galerisi, Avrupa'nın 3. büyük gotik katedrali olan Doumo Kilisesi ve Meydanı, La Scala Operası bulunuyor. Gezinin ardından otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
2.Gün
Milano, Venedik
Kahvaltının ardından yaklaşık 270 km mesafedeki Venedik’e doğru yola çıkıyoruz. Misafirlerimiz yol güzergahında ekstra olarak sunulacak olan Verona Gezisi ' ne dilerlerse katılabileceklerdir. Daha sonrasında Venedik şehrine doğru yolculuğumuz devam edecektir. Venedik panoramik şehir gezisinde San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Minimum 6 kişi katılım şartı ile düzenlenen ekstra Gondol Gezisi ise günü değerlendirmek için farklı bir alternatif. otele transferimiz gerçekleşiyor. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Verona Gezisi | 30 Euro Yetişkin | 15 Euro çocuk (7-12 yaş)
Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları Piazza bra , arena, via mazzini, palazzo maffei , piazza erbe,mazzandi evleri, piazza dei signori, dante , girolamo fracastoro ,catullo, prinius heykelleri , della scala ailesinin gotik anıt mezarları görülecek yerler arasındadır.
Ekstra gezi: Gondol Gezisi | 25 Euro
30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.
3.Gün
Venedik, Floransa
Sabah kahvaltının ardından yaklaşık 250 km. mesafedeki Floransa’ya yolculuk başlıyor. Şehirde yapılacak panoramik gezide Duomo, Uffizi Sarayı, Çan Kulesi, Vaftizhane, Signoria Meydanı ve Rönesans dönemi heykelleri göreceğimiz heybetli yapılar. Gezi sonrası otele yerleşiyoruz. Geceleme otelde.
4.Gün
Floransa
Sabah kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Toscana Gezisi ile geçirebilirler. Gezinin ardından otele dönüyoruz.
Ekstra gezi: Toscana Gezisi | 100 Euro Yetişkin| 50 Euro Çocuk (7-12 yaş)
Bu gezimiz üç farklı ayaktan oluşuyor; San Gimignano, Pisa ve Siena gezileri. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) Gezisi: 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Misafirler burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapabilirler. Pisa Gezisi: 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilecekler. Siena Gezisi: Şehir, Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası). İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toscana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağınız Siena, Toscana Bölgesi’nin görülmeye değer şehirlerinden bir tanesi.
5.Gün
Floransa, Roma
Kahvaltıyla başlayan güne 260 km sürecek Roma yolculuğu ile devam ediyoruz. Colosseum, Venedik Meydanı, İspanyol Merdivenleri, Aşk Çeşmesi’ni göreceğimiz panoramik gezi sizi bekliyor. Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor.
6.Gün
Roma
Sabah, kahvaltının ardından isteyenler günlerini diledikleri gibi, isteyenler de ekstra Göller Bölgesi ve Castel Romano Alışveriş Gezisi ile geçirebilirler. Roma’nın gece görüntüsünü görmek isteyenleri akşam ekstra Roma Şaheserleri & Vatikan bekliyor. Gezinin ardından otele dönüyor, dinleniyoruz.
Ekstra gezi: Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi | 50 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
İtalya’nın en büyük outletlerinden biri olan Castelli Romani’de ucuz alışveriş fırsatı ve Roma dışındaki göl kıyısı köylerin (Castel Gandolfo ve Nemi) gezilmesi ile turumuz başlıyor. Roma’nın güneyinde, volkanik göller bölgesinde yer alan Castel Gandolfo’nun ardından tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlü Nemi Köyü ziyaret edilecek. Nemi, çok leziz dağ çilekleri, dağ çilekli turtası ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, nüfusun çoğunluğunu yaşlıların oluşturduğu, turist akımına uğramamış karakteristik, görülmeye değer ufak bir İtalyan köyü olarak biliniyor. Ayrıca dağ çilekli turtasını ücretsiz olarak tadım şansını yakalayacaksınız.
Ekstra gezi: Roma Şaheserleri & Vatikan | 40 Euro Yetişkin | 20 Euro çocuk (7-12 yaş)
Otelimizden özel otobüsümüzle akşamüzeri hareket ile başlayacak turumuz sırasında Navona Meydanı’nı görüp Pantheon’da akşam yemeği için serbest zaman verildikten sonra Dört Nehir Çeşmesi, Neptün Çeşmesi, Senato Binası, S.Agnese Kilisesi, VATİKAN, Portunus Tapınağı, Santa Maria in Cosmedin Kilisesi, Marcello Tiyatrosu, Collesum (panoramik), Roma’nın en şık caddelerinden Veneto Caddesi, Barberini Meydanı, Tritone Çeşmesi ve Dört Çeşme Yolu görülecek yerler arasındadır.
7.Gün
Roma, Napoli
Kahvaltının ardından yaklaşık 230 km mesafedeki Napoli’ye transferimiz gerçekleşiyor. Napoli' de yapılacak panoramik şehir turunda 16. Yüzyıl'da yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı görülecek yerler arasında. Şehir gezisi ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pompei Gezisi'ne katılabilir. Geceleme otelde.
Ekstra gezi: Pompei Antik Kenti Turu | 50 Euro Yetişkin | 25 Euro çocuk (7-12 yaş)
Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı, yaşanan felaket anı korunarak günümüze gelmiş şekli ile görme şansı yakalıyoruz.
8.Gün
Napoli, İstanbul
Gezinin son günü, otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyor. Dileyenler ekstra Sorrento Gezisi’ne katılabilir.Tur liderinizin belirlediği saatte Napoli Havalimanı'na transfer ve Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.
Ekstra gezi: Sorrento Gezisi | 40 Euro Yetişkin | 20 Euro çocuk (7-12 yaş)
Bu gezide önce limon ve portakal bahçeleri arasındaki Sorrento’ya varıyoruz. Burada kasabanın merkezi olan Piazza Tasso’da bir kafede oturup, Limoncello likörünü tadabilir veya 15. Yüzyıl’dan kalma Palazzo Correale’yi ziyaret edebilirsiniz.Gezi bitiminde Napoli Havalimanı’na transfer oluyoruz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Paketi - MXP-NAP / 1 | 310 Euro
 • Ayrı Ayrı
  335 Euro
 • Paket
  310 Euro
Paket Turlar: Verona Gezisi (30 Euro) + Venedik Gondol Gezisi(25 Euro) + Toscano Gezisi (100 Euro) + Göller Bölgesi ve Castelli Romani Alışveriş Gezisi (50 Euro) + Roma Şaheserleri Gezisi (40 Euro) + Pompei Gezisi (50 Euro) + Sorento (40 Euro) Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında Gondol Gezisi (25 Euro) ücretsiz olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X