Büyük İspanya, Endülüs Turu | Pegasus Hava Yolları 1 | 7 GECE

5 Temmuz 2018 - 15 Kasım 2019 arası tarihlerde,

Pegasus Hava Yolları | Sabiha Gökçen Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Büyük İspanya, Endülüs Turu | Pegasus Hava Yolları 1 | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOBISPEN1
  • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Madrid gidiş, Barselona-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3-4 yıldızlı otellerde Madrid'te 1, Granada'da 3, Valensiya'da da 1, Barselona'da 2 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Madrid, Granada, Valensiya, Barselona şehir gezileri
  • Alan-otel-alan transferleri ve şehirler arası transferler
  • Etstur Türkçe liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Madrid
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Pasaport ve gümrük işlemlerini tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile varış noktamız Madrid. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Kraliyet Sarayı, Plaza Espania, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Retro Parkı, Cibeles Çeşmesi görülecek yerler arasında.Turun ardından özel otobüslerimiz ile otele transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Madrid, Granada
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Granada'ya doğru yola çıkıyoruz (Madrid-Granada yaklaşık 420 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir turumuzda ; Arap Çarşısı, Gran Via Caddesi, Bib Rambla Meydanı göreceğimiz yerler arasında. Şehir turumuz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Albaicin Gezisi ve Sacromonte Gipsy Gecesi Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Albaicin ve Sacromonte Gipsy Gecesi Gezisi | 45 Euro
UNESCO’nun Dünya Mirasları arasında bulunan Albaicin ve Sacromonte mahalleleri, Granada'nın mağribi köklerini ve günümüzün bohem ve eğlenceli semt hayatını en iyi görebileceğiniz yerlerdendir. Sacromonte, şehrin çingene kökenlerinin en iyi hissedildiği ve bembeyaz boyalı mağara evlerin labirent gibi dar sokaklar ile birbirine bağlandığı; Granada’nın belki de en eğlenceli mahallesidir. Sacromonte’de, Flamenco’nun ilk defa ortaya çıkmış olduğu bu bölgenin en ünlü gipsy mağara evlerinden birine konuk olacağız ve mahallenin yerel flamenco dansçıları ve yerel müzisyenleri eşliğinde unutulmaz bir Gipsy-Flamenco deneyimi yaşıyacağız. Eğlencenin ardından ise komşu semt Albaicin’e geçeceğiz. Güney İspanya’nın tipik Müslüman dönemi evleri, köşkleri ve camiilerden çevrilen kilisileri ile ünlü olan Albaicin’in dar sokaklarından geçerek bölgenin en nefes kesici noktası olan San Nicolas seyir terasına gideceğiz. Arkada 3.500 metre yüksekliğindeki Sierra Nevada dağları ve ön planda ise büyüleyici görüntüsüyle Elhamra Sarayı’nın benzersiz ve ihtişamlı görüntüsünü seyredebileceğiniz bu yer, Granada’daki yerli yabancı herkesin buluşma noktasıdır.
3.Gün
Granada
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan El Hamra Sarayı Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Malaga Gezisi'ne katılabilir. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Elhamra Sarayı Gezisi | Nasrid Sarayı Girişi dahil 55 Euro / Saray Girişi hariç 45 Euro (**Çocuk İndirimi Yoktur**)
Gezimizde şehre hakim bir tepede savunma kalesi ve saray olarak yapılmış Elhamra'yı ziyaret ediyoruz. Saray gezimizde, şehrin uzun süren Arap geçmişinden kalan, duvarlarında kullanılan kırmızı renk ve damlarındaki kırmızı kiremitlerden dolayı kırmızı anlamına gelen Elhamra'yı keşfediyoruz. Bu gezimizde Cennet-ül Arif (Generalife) Bahçelerini, 5. Carlos Sarayını ve Alcazaba surlarını keşfedeceğiz. Keyif dolu bir program bizleri bekliyor. (**Nasrid Sarayı müsaitliğe bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Müsaitlik olmaması durumunda sadece saray bahçesi gezilmektedir.**)
Ekstra gezi: Malaga Gezisi | Yetişkin: 60 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz /07-12 Yaş:30 Euro
Sabah kahvaltımızdan sonra Malaga ekstra turu için yola çıkıyoruz. Ünlü ressam Picasso’nun doğum yeri, Costa del Sol sahilinin incisi ve Endülüs bölgesinin turizm başkenti Malaga; tarihi Fenikelilere kadar dayanan İspanya’nın ve Avrupa’nın ilk şehirlerinden olmasının yanında modern caddeleri, plajları ve renkli yaşamıyla da dikkat çekmektedir. İspanya’nın en büyük film festivaline ev sahipliği yapan bu şehir sanat dünyasına Antonio Banderas gibi bir isimde kazandırmıştır. Malaga'da yapacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Palmiyeleriyle ünlü Park Caddesi, birbirinden lezzeti restoranların ve kafelerin yer aldığı Liman bölgesi, Roma Tiyatrosu, Merced Meydanı, Picasso’nun doğduğu ev ve müzesi, Anayasa meydanı, İspanya’nın en şık alışveriş caddelerinden Laridos , Malaga’yı panaromik olarak fotoğraflayacağımız Gibralfaro Kalesi olacaktır. Gezimizden sonra serbest zamanda havanın durumuna bağlı olarak Malagueta Plajında denizin tadını çıkarabilir, Larios caddesinde alışveriş yapabilir, Picasso’nun izini takip ederek doğduğu evi ve müzesini ziyaret edebilirsiniz.
4.Gün
Granada
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sevilla Gezisi'ne katılabilir. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Sevilla Gezisi | Yetişkin: 65 Euro / Çocuk: 35 Euro (3-12 yaş)
Bu gezimizde tüm İspanya şehirlerinin ve tarihi karakterlerin seramik üzerine çizimlerle anlatıldığı bölümleri ile ünlenmiş ve 1929 Ibero-Amerika Fuarı için 50 bin metrekarelik bir alana inşa edilmiş İspanyol imparatorluğunun tarihte ki gücünü yansıtan İspanya'da ki en görkemli meydan olan İspanya Meydanı'nı ziyaret edeceğiz. Ardından Sevilla'nın en keyifli parkı olan Maria Luisa Bahçeleri'nden geçerek Amerika Meydanı'nı göreceğiz. Şehrin tarihi merkezine geçerek dar sokakları, küçük meydanları ve rengarenk evleri ile bizlere keyifli anlar yaşatacak olan Santa Cruz mahallesini yürüyerek keşfediyoruz. Birlikte yapacağımız gezinin ardından verilecek serbest zamanda Game of Thrones dizisinin çekildiği Batı Avrupa'nın en eski Kraliyet Sarayı Alcazar'ı keşfedebilirsiniz.
5.Gün
Granada, Valensiya
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Valensiya'ya doğru yola çıkıyoruz (Granada-Valensiya yaklaşık 450 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Turya nehri üzerindeki turunç ağaçları, Gotik Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl' da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
6.Gün
Valensiya, Barselona
Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Barselona'ya doğru yola çıkıyoruz (Valensiya-Barselona yaklaşık 350 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezisinde; Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli(Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Park Güell & Gotik Mahalle Gezisi'ne katılabilir. Ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Park Güell & Gotik Mahalle Gezisi | 50 Euro
La Sagrada Familia' nın mimarı Gaudi' nin en önemli eserlerinden biri olan Park Güell' i gezerken Gaudi' nin dehasına bir kez daha hayran kalacaksınız. Ardından Barselona' nın en mistik bölgesine Barri Gotic' e gidiyoruz. Gotik mimarinin en güzel örneklerini bir bütün halinde görebileceğiz bölge Barcelona' nın en eski şehir merkezlerinden biridir.
7.Gün
Barselona
Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Girona & Colliure (Fransa) Gezisi'ne katılabilir. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Girona & Colliure (Fransa) Gezisi | Yetişkin : 65 Euro / 0-6 Yaş Ücretsiz / 7-12 Yaş : 30 Euro
Barcelona'nın 100 Km kuzeydoğusunda yer alan Girona, Katalunya’nın en iyi korunmuş orta çağ şehridir. İspanya ve Fransa arasında doğal sınır oluşturan Pirene Dağları’ndan geçişin sağlandığı bir konumda olması sebebiyle yüzyıllar boyunca askeri ve ticari anlamda önemli bir kent olmuştur. Ter ve Onyar nehirlerinin buluşma noktasındaki kent aynı zamanda UNESCO'nun dünya mirası listesindedir. Efsaneleriyle, gezmeye ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınız nehir boyunca uzanan ve Floransa’yı andıran rengarenk evleriyle, merdivenleri, sokakları, meydanları, gurme restoranları, kafeleri ve butik dükkanlarıyla geçmişle bugünü birleştiren büyüleyici bir kenttir. Girona, 1492 yılında alınan Elhamra Kararları sonrasında İspanya'dan sürülen ve Osmanlı'ya sığınan Sefarad Yahudileri'nin en son göç ettiği bölgedir. Bu nedenle Avrupa'nın en iyi muhafaza edilmiş Yahudi Mahallesini de içinde barındırmaktadır. Kentin tarihi sokakları adeta bir orta çağ film platosu gibidir. Bu nedenle turizmin yanında sinema sektörüne de kapılarını açan bir şehir durumundadır. Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin ve Koku filmi gibi önemli yapımların en çarpıcı sahneleri Girona'da çekilmiştir. Girona'da yapacağımız gezimizde göreceğimiz yerler arasında; Onyar nehri üzerindeki pastel renkli tarihi evler, şehrin önemli efsanelerine konu olan Girona aslanı heykeli, Aziz Feliu Kilisesi, Roma Surları, Girona Katedral Meydanı, Yahudi Mahallesi, Eyfel'in dizayn ettiği Eyfel köprüsü ve Bağımsızlık Meydanı olacaktır. Serbest zamanda birbirinden güzel restoranlarda yemek yiyebilir, bölgeye özgü Xuixo tatlısını deneyebilir, butik dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz. Girona'dan sonra rotamızı “Fransa'nın Portofino'su” Colliure şehrine çevireceğiz. Girona'nın 100 Km kuzeydoğusundaki yer alan Colliure; 13. Yüzyıldan kalma Şato-Kalesi, Akdeniz ruhunu yansıtan eski balıkçı evleri, masmavi plajları ve renkli kayıkları ile bohem bir tatil kasabasıdır. Başta 20. Yüzyılın en önemli ressamlarından Henri Matisse olmak üzere birçok farklı sanatçıya ilham kaynağı olmuş bu yerde; İspanya iç savaşında Franco'ya karşı yazıları sebebiyle ülkesinden sürgün edilip hayatının son dönemini burada yaşamış, aynı zamanda Yahya Kemal Beyatlı'nın da etkilendiği ünlü şair Antonio Machado'nun mezarı da bulunmaktadır. Colliure'de yapacağımız gezimiz esnasında göreceğimiz yerler; Chateau Royal Kalesi, Port d'Avall ve Boramar Plajları, Notre Dame des Anges Kilisesi ve rengarenk evlerinin bulunduğu tarihi bölgesi olacak. Serbest zamanda ise mevsime göre plaj ve denizin tadını çıkarabilir, birbirinden güzel butik mağazalarda lokal sanatçıların eserlerini satın alabilir ve Fransa'nın en kaliteli ançüezlerinin tadına bakabilirsiniz.
8.Gün
Barselona, İstanbul
Gezinin son günü otelde alacağımız kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi tamamlayarak otelden ayrılıyoruz. Tur liderimizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından yolculuğumuz sona eriyor. Gezimizin sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X