Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul  Berlin gidiş, Berlin İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldızlı otelde Berlin'de toplam 3 gece oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Alan - otel - alan ve şehirler arası  transferler
 • Panoramik Berlin şehir gezisi
 • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 

Tur Kodu : ETOBRL29E

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Berlin
  Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul  Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Berlin'e hareket ediyoruz. Berlin' e varışı takiben özel otobüslerimiz ile yapılacak panoramik şehir turunda 18. yy' da hayvan alım satımı için kullanılan, şimdi Berlin' in en büyük meydanı olan Alexander Platz, Petersdom'a Protestan mezhebin cevabı olarak inşa edilmiş büyüleyici mimariye sahip Berliner Dom Kilisesi, tarihte pek çok önemli olaya tanıklık etmiş olan Checkpoint Charlie, Berlin'in en ünlü caddesi Unter den Linden, Berlin'de ayakta kalmayı başarabilmiş tek kale olan Brandenburger görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 2. GÜN
  Berlin
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Müzeler Adası, East Gallery Gezisi 'ne katılabilirler. Ardından keyifli zaman geçireceğimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Spree Nehri üzerinde Spree Nehri Berlin Gece Gezisi'ne katılabilirsiniz. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Spree Nehri Berlin By Night Tekne Gezisi | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 50EURO

  Berlin’i batıdan doğuya doğru akarak geçen Spree Nehri'nde, şehri farklı bir açıdan görerek keşfetme imkanı bulabileceğiz. (Turumuzun yemekli olarak düzenlenebilmesi için bütün misafirlerimizin katılım şartı bulunmaktadır.)

  Ekstra Gezi Müzeler Adası, East Side Gallery, Nicolaiviertel Gezisi | Yetişkin : 65EURO  | Çocuk : 65EURO

  Turumuz Berlin Duvarının en renkli bölümünü oluşturan ve uluslararası bir özgürlük anıtı olan East Side Gallery ile başlıyor. Dünya’nın dört bir yanından gelen grafiti sanatçılarının renk kattığı bu sembol duvar, Sovyet Lideri Brejnev ile Doğu Alman Lideri Honecker’in yoldaş öpücüğü başta olmak üzere bir çok çarpıcı duvar resmine tuval oluşturuyor. Ardından Avrupa’nın en kapsamlı müze komplekslerinden biri olan ve Müzeler Adasında bulunan Museumsinsel’e gidiyoruz. Bergama müzesine de evsahipliği yapan bu adada size serbest zaman veriyoruz. Berlin’in dini simgesi olan Berliner Dom’u da gördükten sonra, dar sokakların ve şirin evlerin olduğu Berlin’in en eski semti olan Nikolai Mahallesine (Eski Berlin) uğruyoruz. Alexanderplatz’da daha keyifli hale gelen bu turumuz sizlere şehrin en önemli ayrıntılarını birlikte sunuyor.

 3. GÜN
  Berlin
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz; II.Dünya Savaşı sırasında Churcill, Truman, Stalin’nin katılımıyla düzenlenen Potsdam Konferansı'nın yapıldığı; ekstra olarak düzenlenecek Postdam Saraylar Şehri Gezisi ’ne katılabilirler. Gezimizin ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Dresden Gezisi’ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Potsdam Saraylar Şehri Gezisi | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 55EURO

  Potsdam Saraylar Şehri Gezisi (Kurfürstendamm Alışveriş Turu) Turumuz, Alman İmparatorluğu’nun yönetim merkezi olan Berlin’e 30 km mesafedeki Potsdam şehri ile başlıyor. II. Dünya Savaşı bitiminde galip devletlerin Potsdam Antlaşmasını imzaladığı Schloss Cecilianhof bahçesi ve Sansouchi Sarayı bahçeleri UNESCO’nun koruması altında olup tarihi yapısı ve etkileyici peyzajı ile bizlere görsel bir şölen sunacak. İhtişamlı Sansouchi Sarayı’nın çiftçi bir aileye ait yeldeğirmeniyle aynı bölgede bulunmasının ilginç hikayesini rehberinizden dinleyeceksiniz. Ardından alışverişin ve modanın kalbinin attığı Batı Berlin’in 3.5 km uzunluğundaki caddesiyle ünlü Ku’Damm’a geçiyoruz. KaDeWe alışveriş merkezinin de olduğu bu caddede sizlere serbest zaman veriyoruz. 

 4. GÜN
  Berlin, İstanbul
  Kahvaltının ardından çıkış işlemlerini tamamlayarak otelimizden ayrılıyoruz. Son gün rehberimiz opsiyonel olarak ekstra tur belirleyebilir. Havalimanı transferimizin ardından, bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Berlin 'den İstanbul 'a hareket ediyoruz ve turumuz son buluyor.
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri ile İstanbul  Berlin gidiş, Berlin İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 yıldızlı otelde Berlin'de toplam 3 gece oda-kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Alan - otel - alan ve şehirler arası  transferler
  • Panoramik Berlin şehir gezisi
  • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.) 

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.) 
  • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  • Başvuru merkezi Ankara ve İstanbul olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 140 € vize ücreti ve hizmet bedeli.(0-10 yaş arası çocuk için 110 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.) (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
  • Başvuru merkezi İzmir olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 140 €'dur. (0-10 yaş arası çocuk için 120 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 150 € ücret ödenir.) (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle alakalı satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar

  Tur Lideri

  İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

  Vize

  T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya  www.vizedunyasi.com'dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.Çek Konsolusluğu vize için özel resim formatı kullanmaktadır.Uygulanması gereken format linkte belirtilmiştir.http://www.vizedunyasi.com/FORMLAR/cek_cumhuriyeti_Biometrik_Resim_2014031949U.jpg. Bu formatın dışında olan fotoğraflar konsolosluk tarafından kabul edilmemekte olup, yeniden bir fotoğraf çekilip dosyaya eklenmesi gerektiğinden vize sürecinde zaman kaybına sebep olabilmektedir.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 


  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

  Önemli Notlar

  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.