Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Münih gidiş, Basel İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 yıldız otellerde Münih'te 1 gece , Stuttgart'ta 1 gece,  Strazburg'ta 2 gece, toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama ,geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik, Münih, Stuttgart ve Strazburg şehir gezileri
 • Alan otel alan transferleri,şehirlerarası transferler
 • ETS Tur türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır

Tur Kodu : ETOBAVALSA

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Münih
  Gezimizin ilk günü kalkıştan üç saat önce İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde tur liderimizle buluşarak başlıyor. Münih'e varışımızın ardından özel aracımızla Münih'e transfer. Münih'te yapacagımız panoramik şehir turunda Marien Platz, Neues Rathaus ve Altes Rathaus göreceğimiz yerlerden bazıları. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
 2. GÜN
  Münih, Stuttgart
  Kahvaltının ardından Stuttgart şehrine hareket ediyoruz. Stuttgart şehrine gelmeden önce misafirlerimiz; yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg Gezisi'ne katılabilirler. Geziminizin ardından Stuttgart şehrine hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezimizde görülecek yerler arasında; Neckar Nehri, Porsche Müzesi, Mercedes Müzesi yer almaktadır. Panoramik şehir turunun ardından serbest zaman. Serbest zamanının ardından Tur Liderimizin belirleyeceği zamanda buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Otele varış ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Heidelberg Gezisi | Yetişkin : 45EURO  | Çocuk : 45EURO

  Ortaçağdan kalma bir masal şehri olan Hiedelberg kırmızı çatılı evleri ile bizleri karşılıyor.Tarih ve doğanın iç içe geçtiği Hiedelberg'de Hiedelberg Şatosu, Main köprüsü ve ünlü maymunu, Herkül Çeşmesi, Heiliggeistkirche (Kutsal Ruh) Kilisesi ve Studentenkarzer (Öğrenci hapishanesi) göreceğiz.

 3. GÜN
  Stuttgart, Strazburg
  Kahvaltının ardından Strazburg şehrine hareket ediyoruz. Strazburg'a gelmeden önce misafirlerimiz; yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Baden Baden Gezisi'ne katılabilirler. Geziminizin ardından Strazburg şehrine hareket ediyoruz. Panoramik şehir gezimizde görülecek yerler arasında; Strazburg Katedrali, Rohan Sarayı yer almaktadır. Şehir turunun ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Stazburg Bot Turu'na katılabilirler. Gezimizin ardından Tur Liderimizin belirleyeceği zamanda buluşarak otelimize hareket ediyoruz. Otele varış ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Baden Baden Gezisi | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 30EURO

  Günümüzün ilk duragı Romanlardaki Alman Güzeli Baden Baden. Şehrin sokaklarında yürürken kendinizi bir ormanın patikasında yürüyor hissine kapılacağınız bu şehirde keyifli dakikalar yaşayacaksınız.

  Ekstra Gezi Strasbourg Bot Turu | Yetişkin : 45EURO  | Çocuk : 45EURO

  Şehrin kanallarını gezmek için Batoroma adı verilen botlarla turumuzu yapacağız.Bu tur esnasında Petite France'yi göreceğiz.

 4. GÜN
  Strazburg
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Colmar & Riquewihr Gezisi 'ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Colmar & Riquewihr Gezisi | Yetişkin : 70EURO  | Çocuk : 70EURO

  Alsace-Lauren bölgesinin bütün güzelliklerini içinde barından minik şehir Colmar'ı geziyoruz. 1200'lü yıllardan kalma rengarenk tarihi binalarıyla, Ren Nehri'nin kollarının geçtiği masal şehir kendine has kültürü ,küçük kafe ve dükkanları ile bizleri bekliyor. Riquewihr ise Fransa'nın en güzel köyleri listesinde bulunan tarihi 2000 yıllık bir geçmişe dayanır ve Orta Çağ ruhunu iki Dünya Savaşı atlatmış olmasına rağmen hala koruyor.

 5. GÜN
  Strazburg, Basel, İstanbul
  Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Basel Havalimanına dogru hareket ediyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul'a uçuşumuza başlıyoruz. İstanbula varışımızın ardından turumuz sona eriyor.
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Münih gidiş, Basel İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 yıldız otellerde Münih'te 1 gece , Stuttgart'ta 1 gece,  Strazburg'ta 2 gece, toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama ,geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik, Münih, Stuttgart ve Strazburg şehir gezileri
  • Alan otel alan transferleri,şehirlerarası transferler
  • ETS Tur türkçe tur liderlik hizmeti
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.) 
  • Etsassistance (Kişi başı 1000 €'ya kadar olan paket turlarda 20 €/kişi başı / Kişi başı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir.(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar

  Tur Lideri

  İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.

  Vize

  'Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr/'den, İzmir ve çevresi için ise  Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden temin edebileceğiniz ''Vize İçin Gerekli Evraklar'' listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir.'' Yeşil pasaport sahipleri iaçin vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin;  seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 
  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Önemli Notlar

  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.