Baştan Başa Avrupa Turu | Kurban Bayramı | Otobüs ile | 15 GECE

26 Aralık 2018 - 09 Ağustos 2019 arası tarihlerde,

Otobüs | İstanbul Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Baştan Başa Avrupa Turu | Kurban Bayramı | Otobüs ile | 15 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOBBAKB1
  • Etstur otobüsleri ile ulaşım
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Roma'da 1 gece, Montecatini'de 1 gece, Venedik'te 1 gece, Milano'da 1 gece, Lyon'da 1 gece, Paris'te 2 gece, Amsterdam'da 1 gece, Hannover'da 1 gece, Prag'ta 2 gece, Viyana'da 1 gece, Budapeşte'de 1 gece, Belgrad'da 1 gece toplam 14 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik; Sofya, Belgrad, Budapeşte, Prag, Berlin, Hannover, Amsterdam, Brüksel, Paris, Lyon, Milano, Venedik, Floransa, Roma şehir gezileri
  • Igoumenitsa – Bari arası Feribot yolculuğu (GECELEME)
  • Vaporetto Ücreti
  • Türkçe Tur Liderliği hizmetleri
  • İtalya otel konaklama vergileri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Kavala
Gezimizin ilk günü, 23:00'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 23:30'da Şişli Evlendirme Dairesi ve 23:59'da Merter Metro İstasyonu önünden hareket ile Tekirdağ üzerinden İpsala sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kavala'ya yolculuğumuz devam ediyor. Geceleme otobüste.
2.Gün
Kavala, Selanik, Igoumenitsa
Kavala `ya varisimiz ardından sabah kahvaltısı ve enfes Kavala kurabiyelerinin tadına bakmak için mola veriyoruz. Kahvaltı molası sonrası essiz güzelliği ile dikkat çeken Kavala sahillerinde kısa sureli bir fotoğraf molası verip Selanik`e doğru yola çıkıyoruz. Selanik'e varışımızın ardından panoramik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserleri görülecek yerler arasındadır. Yunanistan'ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk konsolosluğunun da bahçesinde bulunduğu Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ettikten sonra Rehberimizin belirttiği serbest toplanma saatinde aracımızda buluşarak Yunanistan'ın Adriyatik kıyısındaki liman kenti olan Igomentisaya doğru yola çıkıyoruz . Yapılacak bilet bagaj ve gümrük işlemleri sonrası işlemlerini takiben Grubumuz için özel olarak ayırtılmış yerlere geçiş, hareket. Geceleme feribot’da.
3.Gün
Bari(Brindisi), Roma
Gümrük ve pasaport işlemlerimizin tamamlanmasından sonra otobüsümüz ile Roma’ya hareket ediyoruz .Varışı takiben panoramik Roma şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Vatikan ve San Pietro Katedrali, en yüksek kubbesi 136 metreye kadar ulaşan ve bir Mimarlık harikası olan bu kilisede dünyaca ünlü heykeltıraş Michelangelo´nun yaptığı İsa´nın çarmığa gerilmesinden sonra, bedeninin Meryem Ana´nın kucağında can verdiği anı resmeden heykeli Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {FontanadiTrevi} ve İspanyol Merdivenleri {PiazzadiSpagna} görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Işıklar Altında Roma Gezisi''ne katılabilirler. Geceleme Roma otelimizde.


Ekstra gezi: Işıklar Altında Roma | 30 Euro
Gezimizde ilk olarak Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo 'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz.
4.Gün
Roma, Floransa
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Floransa'ya hareket. Varışı takiben panoramik Floransa şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Santa Maria del Fiore Katedrali, Vaftizhane, Giotto'nun Çan Kulesi, Signoria Meydanı ve Sarayı Michelangelo Tepesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman verilecektir. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Pisa Gezisi''ne katılabilirler. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme Montecatini otelimizde.
Ekstra gezi: Pisa Gezisi | 40 Euro
12. Yüzyıl'da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa, dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik turumuz sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde gönüllerince fotoğraf çektirebilecekler.
5.Gün
Floransa, Venedik
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Venedik'e hareket. Varışı takiben panoramik Venedik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. San Marco Meydanı, San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Gondol Gezisi''ne katılabilirler. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme Venedik otelimizde.
Ekstra gezi: Gondol Gezisi | 25 Euro
30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi’nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.
6.Gün
Venedik, Milano
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Milano'ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Verona&Garda Gölü Gezisi''ne katılabilirler. Varışı takiben panoramik Milano şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Duomo Meydanı ve Katedrali, Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme Milano otelimizde.
Ekstra gezi: Verona&Garda Gölü Gezisi | 60 Euro
Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları Piazza bra , arena, via mazzini, palazzo maffei , piazza erbe,mazzandi evleri, piazza dei signori, dante , girolamo fracastoro ,catullo, prinius heykelleri , della scala ailesinin gotik anıt mezarları görülecek yerler arasındadır. Ardından özel otobüsümüz ile İtalya’nın en büyük gölü olan Garda Gölü ve Sirmione Kasabası gezilecek.
7.Gün
Milano, Lyon
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Lyon'a hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cenevre&Lozan Gezisi''ne katılabilirler. Tur bitiminde Lyon'a hareket ve otele transfer. Geceleme Lyon otelimizde.
Ekstra gezi: Cenevre&Lozan Gezisi | 65 Euro
Turumuzun başlangıcında Leman Gölü’nün kuzey sahillerinden başlıyarak göl kenarında bulunan Lozan şehrine varıyoruz.Yapacağımız panoramik şehir turunda Uşi Antlaşması'nın yapıldığı Uşi Şatosunu, Lozan Antlaşması’nın yapıldığı Bourivage Oteli’ni ve Olimpiyat Müzesi’ni görerek , Birleşmiş Milletlerin Avrupa merkezi olan Cenevre’ye hareket ediyoruz. Varşımız sonrası turumuzda; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Adası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır.
8.Gün
Lyon, Paris
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Lyon şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Fourviere Notre Dame Basilikası, Saint-Jean Katedrali, Tinity Kilisesi, Bellecour Meydanı görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından Paris'e hareket ve otele transfer. Geceleme Paris otelimizde.
9.Gün
Paris
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Paris şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Notre Damme Kilisesi, St.Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Seine Nehri Tekne Turu – Eyfel Kulesi Gezisi''ne katılabilirler. Tur bitiminde otele transfer. Geceleme Paris otelimizde.
Ekstra gezi: Seine Nehri Tekne Turu – Eyfel Kulesi Gezisi | 40 Euro
Turumuzda ilk durağımız 2 .katına çıkıp şehrin doyumsuz manzarasını izleme olanağı bulacağınız, Paris’in olduğu kadar Fransa’nın da sembolü olan Eyfel Kulesi ,sonrasında tekne ile Seine Nehri gezisine çıkıyoruz. Paris’in en muhteşem binalarını yakından görecek. Seine Nehri `nin köprülerinin altından geçerek unutulamaz anlar yaşıyoruz.Bu tekne gezisi esnasında görülecek yerler arasında,Amerikan kilisesi,modern sanatlar müzesi,dış işleri bakanlığı,Orsay müzesi, Cite adası, Notre dame Katedrali, Adliye sarayı sayabiliriz.
10.Gün
Paris, Brüksel, Amsterdam
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Brüksel'e hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Brugge Gezisi''ne katılabilirler. Brüksel'e varışı takiben panoramik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Kraliyet Sarayı, Çin ve Japon Evleri, Grand Palace, Borsa Binası, Atomium ve Heysel Stadyumu görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından Amsterdam'a hareket ve otele yerleşme. Geceleme Amsterdam otelimizde.
Ekstra gezi: Brugge Gezisi | 35 Euro
Brugge gezimizde Ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimarisi, su kanallarında yapılacak tekne gezisinde yüzyıllarca geriye giderek o dönem yaşamlarına şahit olabilme imkanı bulacağız.
11.Gün
Amsterdam, Hannover
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Amsterdam şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Dam Meydanı, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından Hannover'a hareket. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Volendam-Marken Gezisi''ne katılabilirler. Geceleme Hannover otelimizde.
Ekstra gezi: Volendam - Marken Adası Turu | 40 Euro
Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam’da tarihi evler ve yel değirmenleri ile liman ve aynı zamanda küçük bir ada olan Marken adasında ise dünyaca ünlü peynir fabrikası görülecek yerler arasındadır.
12.Gün
Hannover, Prag
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Hannover şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Ardından Prag'a hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Dresden Gezisi''ne katılabilirler. Prag'a varışı takiben otele transfer. Geceleme Prag otelimizde.
Ekstra gezi: *Dresden Gezisi | 35 Euro
Dresden, ufak ve şirin eski Doğu Almanya'da bir ortaçağ şehri. Demir perde rejiminden kalma tipik sosyal konutlar dikkat çekiyor. “Elbe’nin Floransa'sı ünvanını hakeden bir şehir. Eski şehirdeki; Katedral, Zwinger Sarayı, Frauenkirche ( Kadınlar Kilisesi ) ve muhteşem müzeleri, Altmarkt Meydanı, Bruhl Terasi panoramik gezilecek yerler arasındadır.
13.Gün
Prag
Sabah kahvaltısının ardından panoramik Prag şehir tanıtım turu düzenlenecektir. Hradcany Kale Bölgesi, Loretta Kilisesi, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, St.Vitüs Katedrali, Simyacılar Sokağı, Franz Kafka'nın evi, Altınyol, Charles Köprüsü, Astoronomik saat kulesi, TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz akşam ekstra olarak düzenlenecek Orta Çağ Gecesi''ne katılabilirler. Geceleme Prag otelimzide.
Ekstra gezi: *Orta Çağ Gecesi | 45 Euro
Orta çağ gecesi romanlarda okuduğunuz o orta çağ ortamını bulmanızı sağlıyor.Harika bir dekor, müthiş şovlar ,şovalyeler,cadılar ne ararsanız hepsi burada , tabiki eşsiz yemekler eşliğinde..
14.Gün
Prag, Viyana
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Viyana'ya hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Cesky Krumlov Gezisi''ne katılabilirler. Viyana'ya varışı takiben panoramik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Geceleme Viyana otelimizde.
Ekstra gezi: * Cesky Krumlov Turu | 30 Euro
Vltava nehrinin kıvrımları içersinde bir ada gibi gözüken bu şirin şehri tanıma turu. UNESCO miras listesinde olan, Prag'tan 180 km uzaklıktaki CESKY KRUMLOV tam bir ortaçağ kentidir. Şehirde St. Vitus Kilisesi ve 13. yy da yapılmış olan Cesky Krumlov Kalesi dikkat çeken iki önemli yapıdır. Kale içersinde bulunan kuleden tüm şehri izleme imkanı bulabilirsiniz.
15.Gün
Viyana, Budapeşte
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Budapeşte'ye hareket. Yol üzerinde arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Bratislava Gezisi''ne katılabilirler. Budapeşte'ye varışı takiben panoramik şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St.Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi, Gellert Tepesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Tuna Nehri Tekne Gezisi''ne katılabilirler. Akşam yine arzu eden misafirler için ekstra olarak Çigan Gecesi düzenlenecektir. Geceleme Budapeşte otelimizde.
Ekstra gezi: Bratislava Gezisi | 25 Euro
Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezimizde Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız.
Ekstra gezi: *Tuna Nehri Tekne Gezisi | 25 Euro
Buda ve Peşte yi gece ışıklandırılmış muazam görüntüsünü seyrederek unutulmaz anlar yaşayacaksınız harika bir görsel şov sizleri beliyor.
Ekstra gezi: Çigan Gecesi Gezisi | 45 Euro
Macaristan denilince ilk akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek.Bu turumuzda gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartabileceksiniz. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.
16.Gün
Budapeşte, Belgrad
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Belgrad'a hareket. Varışı takiben panoramik Belgrad şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Tuna ve Sava Nehri Tekne Gezisi''ne katılabilirler.Geceleme Belgrad otelimizde.
Ekstra gezi: Tuna ve Sava Nehri Tekne Gezisi | 15 Euro
null
17.Gün
Belgrad, Sofya, İstanbul
Sabah kahvaltısının ardından rehberinizin bildireceği saatte Sofya'ya hareket. Varışı takiben panoramik Sofya şehir tanıtım turu gerçekleştirilecektir. Alexandr Nevski Katedrali, Milli Kütüphane, Sofya Üniversitesi, Eski Kraliyet Sarayı, Milli Bulgar Tiyatrosu, Arkeoloji Müzesi, Eski Sofya-Sendika şehri, Rotonda Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Verilecek serbest zamanın ardından İstanbul'a hareket.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X