Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Barselona gidiş, Madrid İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Barselona’ da 3 gece, Valensiya' da 1 gece  Madrid’ de 2 gece; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Panoramik Barselona, Valensiya ve Madrid şehir gezileri
 • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
 • ETS Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Barselona otel konaklama vergileri

Tur Kodu : ETOBVMTK20

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Barselona
  Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havalimanında bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi varış noktamız Barselona. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Endülüs Arenası, Montjuic Tepesi, Barselona Limanı, Kristof Kolomb Heykeli (Colon Meydanı), La Sagrada Familia Bazilikası, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), La Rambla, Port Olimpic göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 2. GÜN
  Barselona
  Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Girona & Colliure Gezisi''ne katılabilirler. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Sezona ve katılım talebine bağlı olarak Girona & Colliure Gezisi yerine ekstra olarak Girona & Dali Müzesi Gezisi olarak geçekleşmektedir.
  Ekstra Gezi Girona & Colliure Gezisi | Yetişkin : 65EURO  | Çocuk : 30EURO
  Barcelona'nın 100 Km kuzeydoğusunda yer alan Girona, Katalunya’nın en iyi korunmuş orta çağ şehridir. İspanya ve Fransa arasında doğal sınır oluşturan Pirene Dağları’ndan geçişin sağlandığı bir konumda olması sebebiyle yüzyıllar boyunca askeri ve ticari anlamda önemli bir kent olmuştur. Ter ve Onyar nehirlerinin buluşma noktasındaki kent aynı zamanda UNESCO'nun dünya mirası listesindedir. Efsaneleriyle, gezmeye ve fotoğraf çekmeye doyamayacağınız nehir boyunca uzanan ve Floransa’yı andıran rengarenk evleriyle, merdivenleri, sokakları, meydanları, gurme restoranları, kafeleri ve butik dükkanlarıyla geçmişle bugünü birleştiren büyüleyici bir kenttir. Girona, 1492 yılında alınan Elhamra Kararları sonrasında İspanya'dan sürülen ve Osmanlı'ya sığınan Sefarad Yahudileri'nin en son göç ettiği bölgedir. Bu nedenle Avrupa'nın en iyi muhafaza edilmiş Yahudi Mahallesini de içinde barındırmaktadır. Kentin tarihi sokakları adeta bir orta çağ film platosu gibidir. Bu nedenle turizmin yanında sinema sektörüne de kapılarını açan bir şehir durumundadır. Dünyayı kasıp kavuran Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin ve Koku filmi gibi önemli yapımların en çarpıcı sahneleri Girona'da çekilmiştir.
 3. GÜN
  Barselona
  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen olan A'dan Z'ye Barselona; Park Güell, El Born ve Gotik Mahalle Gezisi'ne katılabilir. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Flamenco & Gipsy Gecesi Gezisi ile akşamlarını renklendirebilirler. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Flamenco & Gipsy Gecesi | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 30EURO

  Flamenco, İspanya'ya 15. Yüzyılda gelen çingenelerin, günümüze bıraktıkları en değerli mirastır. Müslümanların ve Yahudilerin de katkılarıyla Endülüs Bölgesi gerçek bir müzik ve kültür diyarı haline gelmiştir. Ancak 15. Yüzyılda Kraliçe Isabel ve Kral Fernando'nun, Müslüman ve Yahudilerin İspanya Krallığı'ndan sürülmeleri emrini vermesi; yaşadıkları yerleri terk etmek istemeyen önemli bir Müslüman kitlenin çingene gruplarının arasına katılmasına neden olmuştur, bu durum ise İspanya çingenelerinin Avrupa'daki en karma topluluklardan biri olmasını sağlamıştır. Aynı yıllarda Amerika'nın keşfi ile Sevilla ve Cadiz şehirleri büyük bir kültürel alışverişin limanları olarak zenginleşmiş, 18. Yüzyılda İspanya'yı yöneten Burbon hanedanlığı ile birlikte Fransız ve İtalyan etkileri de görülmeye başlanmıştır. İspanya İç Savaşı'nın ardından ise, Flamenco günümüzde bilinen haline ulaşmıştır. Uluslararası arenada Paco de Lucia, Camaron de la Isla, Enrique Morente, Joaquin Cortes gibi isimler ile tanınmış ve Flamenco-Rumba tarzının öncüsü olan Gipsy Kings ile birlikte bu kültür bütün dünyaya ulaşmayı başarmıştır. Büyüleyici, canlı ve İspanya tarihinde yaşanan birçok tarihi olaydan etkilenerek gelişen Flamenco, 2010 yılında Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine girmiştir. İspanya'nın en değerli lokallerinden birinde büyüleyici bir gece sizleri bekliyor.

 4. GÜN
  Barselona, Valensiya
  Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Valensiya'ya doğru yola çıkıyoruz. (Barselona-Valensiya yaklaşık 355 km). Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Turya nehri üzerindeki turunç ağaçları, Gotik Katedrali, şehrin sembolü olan Micalet Çan Kulesi, 15. Yüzyıl'da takasla alışveriş yapılan Lonja Market ve Eski Market alanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
 5. GÜN
  Valensiya, Madrid
  Sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra otelden ayrılarak Madrid'e doğru yola çıkıyoruz. (Valensiya-Madrid yaklaşık 360 km) Yol üzerinde tüm misafirlerimizin katılımı ile gerçekleşecek ekstraolarak düzenlenen Cuenca Gezisi sunuluyor. Gezimizin ardından Madrid'e yolculuğumuz devam ediyor. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir gezimizde; Kraliyet Sarayı, Plaza Espania, Cervantes Anıtı, Puerta Del Sol Alanı, Alcala Kapısı, Cibeles Çeşmesi göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Cuenca Gezisi | Yetişkin : 20EURO  | Çocuk : 20EURO

  UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası'na dahil edilen bu büyüleyici şehirde, nehir kenarındaki uçurum kayaların üzerine oyulmuş Asılı Evler'i keşfetme fırsatı buluyoruz. 

 6. GÜN
  Madrid
  Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz günü ekstra olarak düzenlenen olan Segovia & Alcazar Şatosu Gezisi ile değerlendirebilirler. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen olan Madrid Gece Gezisi'ne katılabilir. Gezinin ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Segovia Turu & Alcazar Şatosu Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 30EURO

  Madrid'in 90 Km kuzeybatısındaki Guadarrama dağlarının eteğinde, Eresma ve Clamores nehrinin çevrelediği bir uçurumun tepesine Romalılar tarafından kurulmuş Segovia; İspanya'nın açık hava müzesi olarak nitelendirilen, UNESCO'nun Dünya Mirasları listesinde yer alan bir şehirdir. Kastilya & Leon bölgesinde İspanya orta çağında hüküm süren Trastamara Hanedanlığına ev sahipliği yapmış bu tarihi şehirde zamanın durduğu sokaklar ve meydanlarda birbirinden güzel yapılar sizlere görsel bir şölen sunacak. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Büyüleyici görüntüsü ile Roma dönemi Su Kemerleri, orta çağ süslemeleriyle ünlü evleri ve romanesk dönem kiliseleri, 16. Yüzyılda İspanya tarihinin en büyük isyanlarından birini gerçekleştirmiş olan Juan Bravo’nun meydanı, evi ve heykeli, Büyük Meydan ve Katedral Meydanı. Sonrasında ise Disneyland'in sembolü olan şatoya ilham kaynağı olan Segovia (Alcazar) Şatosu’na doğru yola çıkıyoruz. Şato içerisinde yapacağımız gezimizde, İspanya'nın feodal dönemine bir zaman yolculuğu yaparak dönemin krallarının ve kraliçelerinin nasıl yaşadığını, özellikle de 1492'de Granada'yı ele geçirerek Reconquista'yı (Yeniden Fetih Savaşları) tamamlayan, coğrafi keşifleri başlatarak İspanya İmparatorluğu'nun temellerini atan, tarihe Katolik Krallar olarak geçmiş Isabel ve Fernando’yu göreceksiniz. Gezimizin sonrasındaki serbest zamanda ise İspanya'nın gastronomi alanında ünlü bu şehrinde tarihi restoranlarda süt kuzusu yiyebilir. Segovia'nın tatlısı Ponche Segoviano deneyebilir, butik dükkanlarda bölgeye özgü hediyelik ürünler alabilirsiniz. 0-6 Yaş Ücretsiz

  Ekstra Gezi Madrid Gece Gezisi | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 15EURO

  İspanya Krallığı’nın başkenti ilan edilinceye kadar, yemyeşil arazilerin içerisinde pek de dikkat çekmeyen bir taşra yerleşimi olan Madrid; Avrupa’nın en genç başkentlerinden biridir. Şehrin genişleme aşamalarını ve farklı dönemlerde hüküm süren farklı sanat biçimlerini gözler önüne seren şehir mimarisi ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Başkent Madrid, ülkenin en etkileyici gece ışıklandırmasına sahip olan şehridir. Turumuz sırasında; aslanlar tarafından çekilen arabası üzerinde betimlenen doğa tanrıçası Kibele’nin devasa heykelinin bulunduğu Cibeles Çeşmesi ve onun büyüleyici görüntüsünü seyrederken, bir anda kendimizi 1900’lerin en lüks caddesi olan Gran Via’da bulacağız. Bu zarif ve elegant semt sizi hem Art Nouveau ve Modernist mimarisi hem de rengarenk ve canlı gece hayatı ile karşılayacak. Ardından şehrin en kudretli fakat bir o kadar da sanat ve tarih yüklü olan görkemli sarayı Palacio Real’e geleceğiz. Ardından dünyaca ünlü gurme pazarı olan ve insanlar tarafından bir yandan keyifli sohbetlerin ve bir yandan da ayaküstü akşam yemeğinin buluşma noktası olarak kabul edilen Mercado de San Miguel’i göreceğiz. San Miguel’in ardından şehrin en değerli meydanı olan, gerçek anlamda mimari bir senfoni olan meydan Plaza Mayor’a gideceğiz. Turumuzun sonunda ise; şehrin Müslüman döneminde doğuda bulunan ve güneşin doğuşuna şahitlik eden şehir kapısından adını alan Puerta del Sol (Güneş Kapısı) meydanına gideceğiz. Madrid’in en işlek yeri olan ve yüzyıllardır hiçbir zaman kalabalığın eksik olmadığı bu meydanda renkli bir akşamın tadını çıkaracak, sokak sanatçıları ve müzisyenlerinin keyifli müzikleri arasında keyifli bir akşam geçireceğiz.

 7. GÜN
  Madrid, İstanbul
  Gezinin son günü sabah kahvaltısının ardından çıkış işlemlerini tamamladıktan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen olan Toledo Gezisi'ne katılabilir. Gezimizin ardından tur liderimizin belirteceği saatte Madrid Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte gezimiz son buluyor.
  Ekstra Gezi Toledo Gezisi | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 30EURO

  Madrid'in 70 Km güneybatısındaki Kastilya - La Mancha bölgesinin başkenti olan Toledo hiç şüphesiz ki İspanya tarihinin en önemli şehirlerinden biridir. İspanya'dan gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerden izler taşıyan görüntüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar sunmaktadır. Tajo Nehrinin çevrelediği, korunaklı sarp kayalıkların üzerinde kurulmuş ve etrafı yüksek surlarla çevrili olan şehir; Romalılar'dan Vizigotlar'a, Endülüs'ten İspanya Kralığı’na tarih boyunca her zaman değerli bir kent olmuştur. Aynı zamanda Yahudiliğin de 15. Yüzyıl sonlarına kadar İber Yarımadasındaki merkezi olan Toledo; Avrupa'nın hala ayakta kalan en eski sinagogu, camiden çevrilmiş onlarca kilisesi ve İspanya'nın dini olarak yönetildiği ihtişamlı katedraline kadar birçok önemli yapıyı barındırır ve adeta üç semavi dinin ve halklarının iç içe geçtiği bir mozaiktir. 1561 yılında İmparatorluk, başkenti Madrid'e taşıyıncaya kadar siyasi, kültürel, ticari ve askeri merkez olan Toledo şehri; Cervantes'in ölümsüz eseri La Mançalı Don Kişot'a da ilham kaynağı olmuştur ve hikâyesinin büyük bir bölümü bu şehir ve çevresinde geçmiştir ve bütün bu nedenlerle Toledo, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; şehrin 16. Yüzyıldan kalan muhteşem görüntüsünü adeta bir tablo gibi fotoğraflayabileceğiniz ünlü seyir tepesi, San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Yahudi Mahallesi, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, şehre özgü her şeyi bulabileceğiniz alışveriş caddesi ve şehrin merkezi Zocodover Meydanı olacaktır. Gezi sonrasındaki serbest zamanda ise Toledo'ya özgü badem ezmesi Mazapan’ı tadabilir, İspanya'nın tüm dünyada tanınan ve ismini de bu bölgeden alan olgunlaştırılmış koyun peyniri Manchego'yu deneyebilirsiniz. Hediye olarak ise orta çağın en meşhur çeliğinin üretildiği yer olması sebebiyle geleneksel yöntemlerle yapılan ve Hollywood filmlerinde dahi kullanılan kılıçlar, bıçaklar veya aksesuarları inceleyebilirsiniz. Bunun dışında yine kente Endülüs döneminden miras kalan, Şam İşi (Damasquinado) olarak adlandırılan ve farklı ayarlardaki altın teller ile birbirinden güzel motiflere bezenen telkari ürünler satın alabilirsiniz. Serbest zamanın bitiminin ardından Madrid’e dönüyoruz. 0-6 Yaş Ücretsiz 

  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar
  Flamenco & Gipsy Gecesi
  50EURO Yetişkin | 30EURO Çocuk

  Flamenco, İspanya'ya 15. Yüzyılda gelen çingenelerin, günümüze bıraktıkları en değerli mirastır. Müslümanların ve Yahudilerin de katkılarıyla Endülüs Bölgesi gerçek bir müzik ve kültür diyarı haline gelmiştir. Ancak 15. Yüzyılda Kraliçe Isabel ve Kral Fernando'nun, Müslüman ve Yahudilerin İspanya Krallığı'ndan sürülmeleri emrini vermesi; yaşadıkları yerleri terk etmek istemeyen önemli bir Müslüman kitlenin çingene gruplarının arasına katılmasına neden olmuştur, bu durum ise İspanya çingenelerinin Avrupa'daki en karma topluluklardan biri olmasını sağlamıştır. Aynı yıllarda Amerika'nın keşfi ile Sevilla ve Cadiz şehirleri büyük bir kültürel alışverişin limanları olarak zenginleşmiş, 18. Yüzyılda İspanya'yı yöneten Burbon hanedanlığı ile birlikte Fransız ve İtalyan etkileri de görülmeye başlanmıştır. İspanya İç Savaşı'nın ardından ise, Flamenco günümüzde bilinen haline ulaşmıştır. Uluslararası arenada Paco de Lucia, Camaron de la Isla, Enrique Morente, Joaquin Cortes gibi isimler ile tanınmış ve Flamenco-Rumba tarzının öncüsü olan Gipsy Kings ile birlikte bu kültür bütün dünyaya ulaşmayı başarmıştır. Büyüleyici, canlı ve İspanya tarihinde yaşanan birçok tarihi olaydan etkilenerek gelişen Flamenco, 2010 yılında Unesco tarafından İnsanlığın Kültürel Mirasları listesine girmiştir. İspanya'nın en değerli lokallerinden birinde büyüleyici bir gece sizleri bekliyor.

  Segovia Turu & Alcazar Şatosu Gezisi
  60EURO Yetişkin | 30EURO Çocuk

  Madrid'in 90 Km kuzeybatısındaki Guadarrama dağlarının eteğinde, Eresma ve Clamores nehrinin çevrelediği bir uçurumun tepesine Romalılar tarafından kurulmuş Segovia; İspanya'nın açık hava müzesi olarak nitelendirilen, UNESCO'nun Dünya Mirasları listesinde yer alan bir şehirdir. Kastilya & Leon bölgesinde İspanya orta çağında hüküm süren Trastamara Hanedanlığına ev sahipliği yapmış bu tarihi şehirde zamanın durduğu sokaklar ve meydanlarda birbirinden güzel yapılar sizlere görsel bir şölen sunacak. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Büyüleyici görüntüsü ile Roma dönemi Su Kemerleri, orta çağ süslemeleriyle ünlü evleri ve romanesk dönem kiliseleri, 16. Yüzyılda İspanya tarihinin en büyük isyanlarından birini gerçekleştirmiş olan Juan Bravo’nun meydanı, evi ve heykeli, Büyük Meydan ve Katedral Meydanı. Sonrasında ise Disneyland'in sembolü olan şatoya ilham kaynağı olan Segovia (Alcazar) Şatosu’na doğru yola çıkıyoruz. Şato içerisinde yapacağımız gezimizde, İspanya'nın feodal dönemine bir zaman yolculuğu yaparak dönemin krallarının ve kraliçelerinin nasıl yaşadığını, özellikle de 1492'de Granada'yı ele geçirerek Reconquista'yı (Yeniden Fetih Savaşları) tamamlayan, coğrafi keşifleri başlatarak İspanya İmparatorluğu'nun temellerini atan, tarihe Katolik Krallar olarak geçmiş Isabel ve Fernando’yu göreceksiniz. Gezimizin sonrasındaki serbest zamanda ise İspanya'nın gastronomi alanında ünlü bu şehrinde tarihi restoranlarda süt kuzusu yiyebilir. Segovia'nın tatlısı Ponche Segoviano deneyebilir, butik dükkanlarda bölgeye özgü hediyelik ürünler alabilirsiniz. 0-6 Yaş Ücretsiz

  Madrid Gece Gezisi
  30EURO Yetişkin | 15EURO Çocuk

  İspanya Krallığı’nın başkenti ilan edilinceye kadar, yemyeşil arazilerin içerisinde pek de dikkat çekmeyen bir taşra yerleşimi olan Madrid; Avrupa’nın en genç başkentlerinden biridir. Şehrin genişleme aşamalarını ve farklı dönemlerde hüküm süren farklı sanat biçimlerini gözler önüne seren şehir mimarisi ile ziyaretçilerini büyülemektedir. Başkent Madrid, ülkenin en etkileyici gece ışıklandırmasına sahip olan şehridir. Turumuz sırasında; aslanlar tarafından çekilen arabası üzerinde betimlenen doğa tanrıçası Kibele’nin devasa heykelinin bulunduğu Cibeles Çeşmesi ve onun büyüleyici görüntüsünü seyrederken, bir anda kendimizi 1900’lerin en lüks caddesi olan Gran Via’da bulacağız. Bu zarif ve elegant semt sizi hem Art Nouveau ve Modernist mimarisi hem de rengarenk ve canlı gece hayatı ile karşılayacak. Ardından şehrin en kudretli fakat bir o kadar da sanat ve tarih yüklü olan görkemli sarayı Palacio Real’e geleceğiz. Ardından dünyaca ünlü gurme pazarı olan ve insanlar tarafından bir yandan keyifli sohbetlerin ve bir yandan da ayaküstü akşam yemeğinin buluşma noktası olarak kabul edilen Mercado de San Miguel’i göreceğiz. San Miguel’in ardından şehrin en değerli meydanı olan, gerçek anlamda mimari bir senfoni olan meydan Plaza Mayor’a gideceğiz. Turumuzun sonunda ise; şehrin Müslüman döneminde doğuda bulunan ve güneşin doğuşuna şahitlik eden şehir kapısından adını alan Puerta del Sol (Güneş Kapısı) meydanına gideceğiz. Madrid’in en işlek yeri olan ve yüzyıllardır hiçbir zaman kalabalığın eksik olmadığı bu meydanda renkli bir akşamın tadını çıkaracak, sokak sanatçıları ve müzisyenlerinin keyifli müzikleri arasında keyifli bir akşam geçireceğiz.

  Toledo Gezisi
  50EURO Yetişkin | 30EURO Çocuk

  Madrid'in 70 Km güneybatısındaki Kastilya - La Mancha bölgesinin başkenti olan Toledo hiç şüphesiz ki İspanya tarihinin en önemli şehirlerinden biridir. İspanya'dan gelmiş geçmiş tüm medeniyetlerden izler taşıyan görüntüsü ile ziyaretçilerine unutulmaz anılar sunmaktadır. Tajo Nehrinin çevrelediği, korunaklı sarp kayalıkların üzerinde kurulmuş ve etrafı yüksek surlarla çevrili olan şehir; Romalılar'dan Vizigotlar'a, Endülüs'ten İspanya Kralığı’na tarih boyunca her zaman değerli bir kent olmuştur. Aynı zamanda Yahudiliğin de 15. Yüzyıl sonlarına kadar İber Yarımadasındaki merkezi olan Toledo; Avrupa'nın hala ayakta kalan en eski sinagogu, camiden çevrilmiş onlarca kilisesi ve İspanya'nın dini olarak yönetildiği ihtişamlı katedraline kadar birçok önemli yapıyı barındırır ve adeta üç semavi dinin ve halklarının iç içe geçtiği bir mozaiktir. 1561 yılında İmparatorluk, başkenti Madrid'e taşıyıncaya kadar siyasi, kültürel, ticari ve askeri merkez olan Toledo şehri; Cervantes'in ölümsüz eseri La Mançalı Don Kişot'a da ilham kaynağı olmuştur ve hikâyesinin büyük bir bölümü bu şehir ve çevresinde geçmiştir ve bütün bu nedenlerle Toledo, UNESCO Dünya Mirasları listesinde yerini almıştır. Gezimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında; şehrin 16. Yüzyıldan kalan muhteşem görüntüsünü adeta bir tablo gibi fotoğraflayabileceğiniz ünlü seyir tepesi, San Martin Köprüsü, San Juan Manastırı, Yahudi Mahallesi, Santo Tome Kilisesi, Santa Maria Katedral Meydanı, şehre özgü her şeyi bulabileceğiniz alışveriş caddesi ve şehrin merkezi Zocodover Meydanı olacaktır. Gezi sonrasındaki serbest zamanda ise Toledo'ya özgü badem ezmesi Mazapan’ı tadabilir, İspanya'nın tüm dünyada tanınan ve ismini de bu bölgeden alan olgunlaştırılmış koyun peyniri Manchego'yu deneyebilirsiniz. Hediye olarak ise orta çağın en meşhur çeliğinin üretildiği yer olması sebebiyle geleneksel yöntemlerle yapılan ve Hollywood filmlerinde dahi kullanılan kılıçlar, bıçaklar veya aksesuarları inceleyebilirsiniz. Bunun dışında yine kente Endülüs döneminden miras kalan, Şam İşi (Damasquinado) olarak adlandırılan ve farklı ayarlardaki altın teller ile birbirinden güzel motiflere bezenen telkari ürünler satın alabilirsiniz. Serbest zamanın bitiminin ardından Madrid’e dönüyoruz. 0-6 Yaş Ücretsiz 

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Barselona gidiş, Madrid İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Barselona’ da 3 gece, Valensiya' da 1 gece  Madrid’ de 2 gece; toplam 6 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Barselona, Valensiya ve Madrid şehir gezileri
  • Alan - otel - alan transferleri, şehirlerarası transferler
  • ETS Türkçe Tur Liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat sigortası (mesleki sorumluluk sigortasıdır)
  • Barselona otel konaklama vergileri

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paket turlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  • 120 Euro vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 120 € ücret ödenir. (Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimizin vize ücretleriyle bilgi almak için satış ofislerimizden bilgi alabilirsiniz)
  • Başvuru merkezi Ankara ve İstanbul olan misafirlerimiz için vize ve hizmet bedeli 130 €'dur. 0-10 yaş arası çocuk için 100 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 130 € ücret ödenir (Ankara ve İstanbul vize bedellerine kargo bedeli dahildir)(Belirtilen vize ücreti TC vatandaşları için olup farklı uyruklu misafirlerimiz satış ofislerimizden vize ücretleriyle ilgili bilgi alabilir)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar

  Tur Lideri

  Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde tur lideriniz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor.
   

  Önemli Notlar


                                  Gezimiz, minimum @NUMBER kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.