Baltık Ülkeleri Turu | Vilnius, Helsinki | 7 GECE

30 Ekim 2018 - 31 Aralık 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Baltık Ülkeleri Turu | Vilnius, Helsinki | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOVH19
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul Vilnius, Helsinki İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde, Vilnius'ta 2 gece, Riga'da 2 gece, Tallin'de 2 gece, Helsinki'de 1 gece, toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik Vilnius, Riga, Tallin ve Helsinki şehir gezileri
 • Alan - otel - alan ve şehirlerarası transferler
 • Türkçe tur liderliği hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
1.Gün
İstanbul, Vilnius
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideri ile buluşarak başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra Türk Hava Yolları tarifeli uçuşu ile varış noktamız Vilnius. Yaklaşık 3 saat 40 dakika sürecek uçuştan sonra Vilnius'da şehir turumuz başlıyor. Turda, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde bulunan tarihi eski şehrin üst ve alt bölümleri gotik mimarinin en önemli eserlerinden olan St. Anna Kilisesi, Gediminas Kulesi, Büyük Katedral, üniversite, Ambar Galerileri, St. Peter & Paul Kilisesi, Şafak Kapıları ve 13-19 YY. arasında inşa edilmiş olan bir çok tarihi bina ve tüm şehri panoramik olarak göreceğimiz Subacius Tepesi'ne gideceğiz. Panoramik turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde
2.Gün
Vilnius
Kahvaltının ardından ekstra Trakai ve Kaunas Turları için otelden ayrılıyoruz. Tam gün sürecek bu turun ardından dinlenmek üzere otele dönüyoruz. Akşam yemeği için dileyen misafirlerimiz ekstra Belmontas Restoran'da akşamlarını değerlendirebilirler. Yemek ardından otele dönüş ve geceleme otelde.
Ekstra gezi: Trakai & Kaunas Turu | 65 Euro
Litvanya’nın eski başkenti olan Trakai, göller, tepeler ve ormanlık alan üzerine kurulmuş olan ve günümüzde hala Karaim Türkleri’nin yaşadığı bölgedir. 14. YY’da inşa edilmiş muhteşem manzarayı doya doya izleme imkanı bulacaksınız. Göl kenarında kurulmuş olan hediyelik eşya dükkanları, Litvanya Hatıraları için en doğru adreslerden biri. 430.000 kişilik nüfusu ile Litvanya’nın ikinci en büyük şehri olan Kaunas, Nemunas ve Neris Nehirleri’nin kesiştiği bölgede konumlanmıştır. 2. Dünya Savaşı’nda yok edilmeyen şehirlerden olan Kaunas’da görülecek yerler arasında 13. YY’dan kalma kale, tarihi şehir merkezi, “Beyaz Kuğu” olarak da adlandırılan Bazilika, St. Francis Xavier Kilisesi ve Cizvit Manastırı, Perkunas Evi, Vytautas Kilisesi ve barok döneme ait Pazaislis Manastır Kompleksi bulunmaktadır.
Ekstra gezi: Belmontas Restoran Akşam Yemeği | 40 Euro
Dere kıyısında yemyeşil bir alan üzerine kurulu bu geniş tesiste ağaçların altında serinleyerek, suyun rahatlatıcı sesi eşliğinde günün yorgunluğunu atacağımız keyifli bir akşam yemeği yiyoruz.
3.Gün
Vilnius, Riga
Sabah kahvaltısının ardından Riga için yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Hill of Crosses turumuz bulunuyor. Şehre vardıktan sonra, Riga şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Riga şehir turumuzda; Kedi Evi, Dome Katedrali, Özgürlük Anıtı, Büyük ve Küçük Lonca Binaları, Daugava Nehri ve şehrin diğer önemli bölgeleri bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otele yerleşiyoruz. Akşam yemeği için hazırladığımız ekstra Ortaçağ Restoran Akşam Yemeği turumuza ise dileyen misafirlerimiz katılabilirler.
Ekstra gezi: Orta Çağ Gecesi Gezisi | Yetişkin:60 Euro / Çocuk(2-12): 30 Euro
Bu gezimizde, sizleri Prag'ın en hareketli eğlencelerinden biri olan Orta Çağ Gecesi’ne bekliyoruz. Orta Çağ'da yapılan eğlenceler, yenilen yemekler, limitsiz içecekler ve ortam eminiz ki sizin de ilginizi çekecek. Birbirinden güzel Çek kızlarının yaptığı ateş dansları eşliğinde, muhteşem Orta Çağ eğlenceleri sizleri bekliyor.
4.Gün
Riga
Sabah kahvaltısının ardından talep eden misafirlerimiz için ekstra Sigulda-Turaida gezisine katılıyoruz. Tur sonrasında otele dönüyoruz ve serbest zaman geçiriyoruz. Tur liderinin belirlediği saatte talep eden misafirlerimiz ekstra Jurmala turumuza katılabilirler.
Ekstra gezi: Sigulda & Turaida | 55 Euro
Sizi ortaçağ döneminden esintiler ile karşılayacak olan Turaida Kalesi harabeleri ve bölgedeki Tarih Müzesi en ünlü turistik aktivitelerden biridir. Antik nehir kenarında yürüyüş ve “Halk Şarkıları Bahçesi”nde bulunan muhteşem heykeller görüleceklerden bazıları. Letonya’nın İsviçre’si olarak alınan ve Riga’dan 50 KM uzakta bulunan Ganja Milli Parkı içindeki Sigulda’da ise Kropotkin Sarayı, Haçlı Kalesi ve 13. YY `dan kalma harabeler en önemli eserlerdir.
Ekstra gezi: Jurmala Gezisi | 30 Euro
Şehrin yaklaşık 20 KM batısında bulunan sayfiye merkezi Jurmala’ya giderken yol üzerinde yazlık evler, spa ve sağlık merkezlerini görebiliriz. Özellikle güneşli havalarda sahilde yürüyüşün tadını çıkartabilir, Jomas caddesi üzerindeki sayısız kafe ve hediyelik eşya dükkanlarında keyifli saatler geçirebilirsiniz.
5.Gün
Riga, Tallin
Sabah kahvaltının ardından, Tur sonrası Tallin'e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Şehre vardıktan sonra, Tallin şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tallin şehir turumuzda, gotik mimarinin en güzel örneklerini görme fırsatı yakalayacağımız şehir merkezi, Toompea Kalesi ve Tepesi, 13. YY Dome Katedrali, 19. YY Ortadoks Alexander Nevski Katedrali, 15. YY Belediye Binası ve St. Olaf Kilisesi bulunuyor. Şehir turumuzun ardından otele yerleşiyoruz.
6.Gün
Tallin
Sabah kahvaltısının ardından isteyen misafirlerimiz günlerini diledikleri gibi değerlendirebilirler, dileyen misafirlerimiz için ise ekstra Rocca Al Mareve bir saat serbest zaman sonrası ekstra Lahemaa Milli Park Palmse Manor ve Balıkçı köyü gezimize talep eden misafirlerimiz katılabilir.. Bu turumuzun ardından serbest zaman talep eden misafirlerimiz ekstra Viking Köyü akşam yemeğine katılabilirler. ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Rocca Al Mare Turu | 45 Euro
Avrupa’da sayısı az olan açık hava müzelerinden Rocca Al Mare turunda 18. YY Estonya kırsal yaşamına tanık oluyoruz. Geniş bir alan üzerine kurulu açık hava müzesi 18. YY dönemini yansıtan köy evleri, yel değirmenleri, ahşap kilisesi ve köy okulu ile sizi zamanda yolculuğa çıkartarak Estonya’nın geçmişine tanık ediyor. Birbirinden farklı evlerde eski dönem Estonyalıların yaşantısı teatral olarak anlatılıyor. Bu turda bir yandan yerel dansları öğrenme fırsatı bulurken diğer yandan Estonyalıların nasıl ekin biçtiklerini görebileceksiniz.
Ekstra gezi: Lahemaa Milli Parkı, Palmse Manor , Balıkçı köyü | 55 Euro
Laheema Milli parkı gezimizde bölgenin eşsiz doğal güzelliklerini görme şansına sahip olacağız. Estonya’nın kuzeyinde bulunan Laheema Milli parkı Finlandiya Körfezi’ne uzanan yarım adalardan oluşmaktadır. Gezimizin devamında Palmse Manor `u ziyaret ederek köşkün muhteşem dekore edilmiş odalarında geçmişe yolculuğumuz başlayacak. Balıkçı köyü ve Maritime Museum göreceklerimizin arasında.
Ekstra gezi: Viking Köyü Akşam Yemeği | Yetişkin 50 Euro / Çocuk: 50 Euro (3-12 yaş)
Turumuzda Vikinglerin yaşam tarzını gözlemleme fırsatı bulup ayrıca ok ve balta atma, mancınık kullanma gibi aktiviteleri deneyimleyeceğiz. Ardından Viking atmosferinde güzel bir akşam yemeği yiyoruz.
7.Gün
Tallin, Helsinki
Sabah kahvaltıdan sonra, Helsinki için yola çıkıyoruz. Tallin’e gitmek üzere Limana gidiyor ve feribota biniyoruz.Öğleden sonra Helsinki şehir turumuza başlamış oluyoruz. Turumuzda, Helsinki Katedrali, Hükümet Sarayı, Belediye Binası, Market Meydanı Uspenski Ortodoks Katedrali ve Havis Amanda Heykeli'ni görme imkanı yakalıyoruz. Tur sonrası otele dönüş ve serbest zamanımız var.
8.Gün
Helsinki, İstanbul
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz uçuş saatine göre ekstra Porvoo Turu'na katılabilirler. Turun ardından çıkış işlemlerimizi tamamlayıp havalimanına doğru yola çıkıyoruz.Türk Hava Yolları tarifeli uçuşumuzdan sonra, İstanbul Havalimanı'na iniyoruz ve turumuz son buluyor.
Ekstra gezi: Porvo Gezisi | 80 Euro
Finlandiya'nın en önemli ve eski tarihi şehirlerinden olan Porvo Şehri, Finlandiya'nın güney kıyısında, Helsinki´nin 50 km doğusunda yer alan, nehir kıyısında şirin bir şehir. 1300’lu yıllarda krallar, çarlar, papazlar ve sanatçılar, Finlandiya’nın tarihi ve eski başkentlerinden Turku ile St. Petersburg arasında kullandıkları bu yola Kral Yolu adını vermişler.Orta Çağ kent planından kalma, alçak yapılı, küçük tahta evleri, pastoral bahçelerin ve dar sokakları ile eşsiz bir ağaç kent olan Porvo'nun kendine has manzaralarından olan kırmızı plaj evleri de sembol haline gelmiş.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Ekstra Gezi Paketi - Baltıklar | 375 Euro
 • Ayrı Ayrı
  440 Euro
 • Paket
  375 Euro
Trakai & Kaunas | 65 Euro + Belmontas Restoran Akşam Yemeği | | 45 Euro + Sigulda & Traida | 55 Euro + Rosengrals Restoran Akşam Yemeği | 55 Euro + Jurmala Gezisi | 30 Euro + Viking Köyü Akşam Yemeği | 50 Euro + Rocca Al Mare Turu || 45 Euro + Porvoo Turu | 40 Euro || Lahemaa Milli Parkı, Palmse Manor , Balıkçı köyü| 55 Euro| Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 440 Euro yerine 375 Euro olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X