Balkanlar | Üsküp, Saraybosna|Kurban Bayramı | 7 GECE

30 Ağustos 2018 - 09 Ağustos 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | Atatürk Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Balkanlar | Üsküp, Saraybosna|Kurban Bayramı | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOSKPSJJK
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Üsküp gidiş, Saraybosna-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Üsküp’te 1 gece, Ohrid' de 2 gece, Podgorica veya İşkodra’da 1 gece, Trebinje'de 1 gece, Mostar'da 1 gece, Saraybosna’da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Üsküp - Ohrid - Budva - - Mostar - Saraybosna şehir turları
  • Alan-otel-alan ve şehirlerarası transferler
  • Tecrübeli Etstur Türkçe tur liderlik hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası ( Mesleki sorumluluk sigortasıdır )
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Üsküp (Makedonya)
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Havaalanında bilet ve gümrük işlemlerini bitirdikten sonra Türk Havayollarının tarifeli seferleri ile varış noktamız Üsküp. Varışımızın ardından özel otobüsümüz ile Üsküp şehir turuna çıkıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’teki panoramik şehir turumuza Üsküp Kalesi'yle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, çarşıdaki Kuyumcular Sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16. yy’dan kalma 2. Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar Nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, geçen sene yapımı bitirilen ve Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından serbest zaman ve Üsküp’te ki otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
2.Gün
Üsküp, Ohrid (Makedonya)
Sabah kahvaltının ardından otelden ayrılıyoruz. Vardar ovasında bulunan Kalkandelen, Gostivar ve Kırçova yolu üzerinden Ohrid'e varıyoruz. (Üsküp-Ohrid yaklaşık 180 km) Ohrid’e varışımız ile Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş, tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Ohri Müzesi, Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Heykeller Galerisi, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı ve Ohrid Pazar’ı göreceğimiz yerlerden bazıları. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra Makedon Gecesi Turuna katılabilirler.
Ekstra gezi: Makedon Gecesi | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Yerel bir restoranda Makedon müziği eşliginde yöresel yemekleri tatma imkanı.
3.Gün
Ohrid (Makedonya)
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra St Naum & Resne & Manastır(Bitola) Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından serbest zaman geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: St Naum & Resne-Manastır (Bitola) Turu | Yetişkin 45 Euro / Çocuk 45 Euro
St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Makamını ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Makedonca’da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız.
4.Gün
Ohrid (Makedonya), Tiran, İşkodra (Arnavutluk), Podgorica
Sabah, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından özel aracımız ile tekrar Ohrid gölünün batı kıyısı yönünde ilerleyip, göl kıyısındaki diğer bir şehir olan, Struga’da Kara Drim Nehri üzerine kurulu Şairler Köprüsünde, fotoğraf molası veriyoruz. Molanın ardından, Arnavutluk’a geçiyoruz. (Ohrid-Tiran arası yaklaşık 135km) Yol üzerinde Elbasan şehirlerini panoramik olarak gördükten sonra, Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Panoramik şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Enver Hoca’nın eski anıt mezarı ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Arnavutluk’taki son durağımız olan İşkodra’ya geçiyoruz. Panoramik turumuz sırasında İşkodra’daki tarihi kale ve şehir surlarını göreceğiz. Otele transferimiz gerçekleşiyor ve geceleme Podgorica veya İşkodra otelimizde.
5.Gün
Podgorica, Budva, Sv. Stefan, Kotor (Karadağ), Trebinje
Oteldeki kahvaltı sonrası 2006 yılında bağımsızlığına kavuşmuş olan, Avrupa’nın resmi olarak tanınan en genç devleti Karadağ’ın panoramik Budva şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız görüntüsüyle Karadağ’ın sembolü haline gelen ünlülerin oteli Sv.Stefan’da fotoğraf molası. Yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Sonrasında Avrupa jet sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezi'nin eşsiz manzarası ardından Kotor'a varıyor, burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve Tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonrasında ekstra olarak düzenlenecek Dubrovnik Gezisi'ne katılabilirsiniz. (Budva-Trebinje arası yaklaşık 85km) Yoğun geçen gün otelde noktalanıyor. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Dubrovnik Gezisi | Yetişkin 90 Euro / Çocuk 80 Euro
Dubrovnik’e varışımızı takiben eski şehir meydanında otobüslerden inerek yürüyerek UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne alınmış eski şehir meydanını geziyoruz. Bu gezi esnasında kuleler, muhteşem surlar, 14. Yüzyıl'dan kalma ve dünyanın en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapıları, kuleler ve diğer önemli yapılar keşif noktalarımız. ***Önemli not: Bu ekstraya katılacak misafirlerimiz yeşil pasaportlu ve/veya geçerli schengen vizesine sahip olmalıdır.
6.Gün
Trebinje, Mostar (Bosna- Hersek)
Sabah kahvaltısının ardından Mostar'a doğru yolumuza devam ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Eski Hamam, eğri köprü, Tabaşica camii ve çarşıyı da gezdikten sonra Mostar’da bir süre serbest zamanımızın ardından hotelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu'na katılabilirler.
Ekstra gezi: Blagaj Tekkesi & Poçitel Turu | Yetişkin 30 Euro / Çocuk 30 Euro
Avrupa’nın en güçlü su kaynağının bulunduğu yerde olan Blagaj Tekkesi ve 16. yüzyıldaki dokusu ile günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Poçitel sizleri bekliyor.
7.Gün
Mostar, Saraybosna (Bosna- Hersek)
Gezinin son gününde otelimizde aldığımız kahvaltının ardından sonra özel aracımızla Saraybosna’ya doğru hareket ediyoruz.(Mostar-Saraybosna arası yaklaşık 130km) Saraybosna turumuzda ilk durağımız dünyaca ünlü merkezi Başçarşı olacak. Turumuzda Şehrin sembolü olan Sebil, Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2.Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiiler, medreseler, hanlar, Baş Çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camii’ler keşif duraklarımız. Serbest zamanın ardından hotelimize geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenen Boşnak Müziği Gecesi'ne katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Boşnak Gecesi | Yetişkin 45 Euro / Çocuk 45 Euro
Boşnak müziği eşliğinde yöresel yemeklerin tadına varacağınız eğlence dolu bir gece sizleri bekliyor.
8.Gün
Saraybosna (Bosna- Hersek), İstanbul
Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle uçuş saatimize göre planlanacak ekstra Savaş Tüneli ve Vrelo Bosna Turuna katılabilir. Daha sonra tur liderinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından Türk Hava Yollarının tarifeli seferleri ile İstanbul’a hareket ediyoruz.
Ekstra gezi: Umut Tüneli ve Vrelo Bosna Turu | Yetişkin 35 Euro / Çocuk: 25 Euro (3-12 yaş)
İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Umut Tüneli. Umut Tünelinin ardından Bosna Nehrinin doğduğu yer olan Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna’da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X