Balkanlar Turu | Üsküp, Belgrad | Türk Hava Yolları | 7 GECE

18 Ağustos 2019 - 27 Ekim 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Balkanlar Turu | Üsküp, Belgrad | Türk Hava Yolları | 7 GECE
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOSBTK
  • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Üsküp gidiş, Belgrad-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Üsküp'te 1 gece, Ohrid'de 2 gece, İskodra’da veya Podgorica 1 gece, Mostar'da 1 gece, Saraybosna'da 1 gece Belgrad'da 1 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Panoramik Üsküp, Ohrid, Tiran, Budva, Mostar, Saraybosna ve Belgrad şehir turları
  • Alan-otel-alan ve şehirlerarası transferler
  • Türkçe tur lideri hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
Tur Programı
1.Gün
İstanbul, Üsküp
Gezimizin ilk günü, kalkıştan iki buçuk saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile varış noktamız Üsküp. Varışın ardından özel otobüsümüz ile Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’teki turumuza panoramik olarak görülecek Üsküp Kalesi'yle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu olan Taş Köprü ile devam ediyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı ve Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Üsküp’teki otelimize transfer. Akşam arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Rumeli Balkan Gecesi Turuna katılma imkânı. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Rumeli Balkan Gecesi | Yetişkin 40 Euro / Çocuk 40 Euro
Üsküp'te bir Rumeli Gecesi! Yerel bir restoranda Rumeli müziği eşliğinde yöresel bir ziyafet.
2.Gün
Üsküp, Ohrid (Makedonya)
Sabah kahvaltının ardından Vardar ovasında bulunan Kalkandelen, Gostivar ve Kırçova yolu üzerinden Ohrid'e varıyoruz. (Üsküp-Ohrid yaklaşık 180 km) Ohrid’e varışımız ile şehir turuna başlıyoruz. Kiril Alfabesi’ni geliştirmiş olduklarına inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anitlarını , Aya Sofya, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Bakire Meryem Kilisesi, 13. yüzyıl Doğu Hristiyanlığının en görkemli mabetlerinden Aziz Bogorodica Perivleptos, Samoil Kalesi, Aziz Panteleimon Manastırı, Çınar Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Gezi sonrası geceleme otelimizde.
3.Gün
Ohrid, Struga, Ohrid (Makedonya)
Sabah kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan St Naum & Resne-Manastır (Bitola) Turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: St Naum & Resne-Manastır (Bitola) Turu | Yetişkin 45 Euro / Çocuk 45 Euro
St. Naum Manastırı ve Sarı Saltuk Makamını ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Manastır’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Makedonca’da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri tanıtan turumuzda Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Cami göreceğimiz yerler arasında. Manastır’da ayrıca Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret etme şansını bulacağız.
4.Gün
Ohrid (Makedona), Tiran, İskodra (Arnavutluk)
Kahvaltının ardındın bizi bekleyen otobüsümüz ile Arnavutluk’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Ohrid Gölü’nün Kara Drim nehri ile buluştuğu yer olan Struga’da fotoğraf molası vererek Arnavutluk’a devam ediyoruz. Elbasan üzerinden Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varıyoruz. (Ohrid-Tiran yaklaşık 135 km) Tiran panoramik şehir turumuzda Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Milli Müze, opera ve bale binası göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından İşkodra’yı panoramik olarak gördükten sonra serbest zaman. (Tiran-İşkodra yaklaşık 100 km) Gezi sonrası geceleme otelimizde.
5.Gün
Sv. Stefan, Budva, Kotor (Karadağ), Mostar (Bosna Hersek)
Sabah kahvaltının ardından muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva'ya hareket yol üzerinde muhteşem manzaralarıyla Sv. Stefan Beldesin'de fotograf çekme molası veriyoruz. Budva’ya varışımız ile birlikte burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi geziyoruz. Avrupa Jet Sosyetesinin uğrak yeri olan Kotor Körfezinin nefes kesen manzarası eşliğinde kısa bir yolculuğun ardından, Kotor’a varıyor burada eski şehir gezimizi yapıyoruz. Eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Gezimiz sonrasında Trebinje üzerinden Mostar’a hareket ve geceleme Mostar’daki otelimizde. (Kotor-Mostar yaklaşık 200 km)
6.Gün
Mostar, Saraybosna (Bosna Hersek)
Sabah kahvaltısının ardından Mostar şehir turunda Mostar Köprüsü, Koski Mehmet Paşa Cami, eski şehir merkezi, Mostar Eğri Köprü, Tabaşica Camii görülebilecek yerler arasındadır. Çarşıyı da gezdikten sonra serbest zaman. Serbest zaman ardından Jablanica ve Konjic yolu üzerinden Saraybosna'ya doğru doyumsuz bir yolculuk başlıyor. (Mostar-Saraybosna yaklaşık 130 km) Varışımız ile Saraybosna şehir gezisi başlıyor. Şehir gezimizde dünyaca ünlü merkezi Başçarşı’da bulunan şehrin sembolü olan Sebil ile devam ediyoruz. Sonrasında Osmanlı izleri taşıyan tarihi binalar, Sinagog, 1914’te Franz Ferdinand suikastının gerçekleştiği Latin Köprüsü, 2. Dünya savaşı sembollerinden sönmeyen ateş anıtı, camiler, medreseler, hanlar, Baş çarşı ve Gazi Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri keşif duraklarımız. Boşnak kahvesi ve alışveriş için serbest zaman. Geceleme otelimizde.
7.Gün
Saraybosna (Bosna Hersek), Belgrad (Sırbistan)
Sabah kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak sunulan Umut Tüneli ve Vrelo Bosna Turu'na katılabilirler. Turumuzun ardından özel otobüsümüz ile Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. (Saraybosna-Belgrad yaklaşık 290 km). Avrupa’nın en meşhur gece hayatı ile ün kazanan Belgrad gecelerinde serbest zaman. Geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Umut Tüneli ve Vrelo Bosna Turu | Yetişkin 35 Euro / Çocuk: 25 Euro (3-12 yaş)
İlk durağımız yıkıcı savaşlar yaşanırken, Boşnak halkına nefes aldırmış duygulu anlar yaşayacağımız Umut Tüneli. Umut Tünelinin ardından Bosna Nehrinin doğduğu yer olan Vrelo Bosna’yı ziyaret ediyoruz. Doğal bir park olan Vrelo Bosna’da ufak göller, dereler ve çınar ağaçlarının arasında doğanın muhteşem güzelliğine doyacaksınız.
8.Gün
Belgrad (Sırbistan), İstanbul
Sabah kahvaltının ardından Eski Yugoslavya ve şuanda Sırbistan'ın başkentliğini yapmakta olan Belgrad’da panoramik olarak Osmanlı eseri olan Kalemegdan (Kale Meydanı), Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Mehmet Paşa (Sokollu Mehmet Paşa) çeşmesi, Belgrad galibi heykeli, Fikirbayır, Stambol(İstanbul) Kapısı, Askeri müze, Saat Kapı ve müzesi, Nebojsa kulesi, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği nokta Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukurçeşme, meşhur kafe ve dükkanlarıyla ünlü Knez Mihalijova sokağı, St. Sava Kilisesi, Cumhuriyet meydanı görülecek yerlerdendir. Şehir turumuzun ardından tur liderinizin belirttiği saatte havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinin ardından Türk Hava Yolları'nın tarifeli seferi ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Varışımız ile turumuzun sonu.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X