Almanya Romantik Yol Turu | 23 Nisan | Türk Hava Yolları | 7 GECE

5 Kasım 2018 - 30 Nisan 2019 arası tarihlerde,

Türk Hava Yolları | İstanbul Havalimanı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
VİZE HİZMETLERİ
ve yurt dışı turlar hakkında bilmeniz gerekenler
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Almanya Romantik Yol Turu | 23 Nisan | Türk Hava Yolları | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOALMROM
 • Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferleri ile İstanbul Frankfurt gidiş, Stuttgart İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde, Frankfurt'ta 1 gece, Würzburg'da 1gece, Rothenburg'da 1 gece, Augsburg'da 1 gece, Füssen'de 1 gece, Münih'te 2 gece, toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kadar kahvaltı
 • Panoramik Frankfurt, Würzburg, Rothenburg, Augsburg, Füssen, Münih şehir turları
 • Alan - otel - alan şehirler arası transferler
 • Ets Tur Türkçe tur liderlik hizmeti
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortasıdır)
1.Gün
İstanbul, Frankfurt
Gezimizin ilk günü, kalkıştan üç saat önce, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde tur lideriniz ile buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Frankfurt’a uçuyoruz. Varışımızın ardından panoramik turumuza Goethe’nin doğum yeri ile başlıyoruz. Görülecek yerler arasında, Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi, görülecek yerler arasındadır. Ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Heidelberg Gezisi ’ne katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Hiedelberg Gezisi | 45€
Ortaçağdan kalma bir masal şehri olan Hiedelberg kırmızı çatılı evleri ile bizleri karşılıyor.Tarih ve doğanın iç içe geçtiği Hiedelberg'de Hiedelberg Şatosu, Main köprüsü ve ünlü maymunu, Herkül Çeşmesi, Heiliggeistkirche (Kutsal Ruh) Kilisesi ve Studentenkarzer (Öğrenci hapishanesi) göreceğiz.
2.Gün
Frankfurt, Würzburg
Kahvaltının ardından Würzburg’a doğru yola çıkıyoruz. (Frankfurt-Würzburg yaklaşık 50 km )Keyifli yolculuğumuzun ardından Würzburg’da gezimize başlıyoruz. Görülecek yerler arasında. Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, Mainfrankiscshes Müzesi, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenspltatz, Katedral Dom. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
3.Gün
Würzburg, Wikersheim, Bad Mergentheim, Rothenburg
Kahvaltının ardından, ilk durağımız 12 yy.'dan kalma Weikersheim kasabası ve şatosu. (Würzburg-Weikersheim yaklaşık 45 km )Bu turumuzun ardından, Bad Mergentheim kasabasına geçiyoruz.(Weikersheim-Mergentheim yaklaşık 15 km )Bu tarihi kasaba Avrupa’nın en zengin kaynak sularına sahip. Daha sonra 50 km. uzaklıktaki Rothenburg şehrine doğru hareket ediyoruz.(Bad Mergentheim-Rothenburg yaklaşık 50 km) Rothenburg şehri, 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde; Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir, tarihi de 13. yy. ve 14 yy.’den günümüze kadar gelmiştir. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş yapabilirsiniz. Serbest zaman ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
4.Gün
Rothenburg, Dinkelsbühl, Nördlingen, Augsburg
Kahvaltının ardından Dinkelsbühl şehrine doğru yola çıkıyoruz. (Rothenburg-Dinkelsbühl yaklaşık 50 km). Görülecek yerler arasında Aziz George Katedrali, 13.yy’dan önce kilise olan ve daha sonra Külliyeye çevrilen, Külliye Evi buluyor. Gezinin ardından Nordlingen’e hareket ediyoruz.(Dinkelsbühl-Nördlingen yaklaşık 45 km). Bu şehir dev bir meteor krateri üstüne kurulmuştur. Otuz Yıl Savaşı sırasında iki büyük savaşa sahne olmuştur. Bugün Almanya’nın şehir surları hala sağlam olan sadece üç şehrinden biridir. Gezinin ardından Augsburg’a varıyoruz. (Nördlingen-Augsburg yaklaşık 85 km). Varışın ardından Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi’ni geziyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
5.Gün
Augsburg, Füssen
Kahvaltının ardından Füssen’e hareket ediyoruz.(Augsburg-Füssen yaklaşık 120 km ) Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schloss Neusschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. Gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
6.Gün
Füssen, Münih
Kahvaltının ardından, Münih’e hareket ediyoruz. (Füssen-Münih yaklaşık 130 km ) Misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek Wieskirche ve Oberammergau gezisine katılabilirler. Turumuzun ardından Münih şehrine hareket ediyoruz. Varışın ardından Olimpiyat Köyü, BMW binası, Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz göreceğimiz yerler arasında. Şehir gezimizin ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Wieskirche ve Oberammergau Gezisi | 30 €
18.yy ortalarında inşa edilen ve Almanyanın en ünlü hac yerlerinden olan,gözlerinden yaş geldiğine inanılan mucizevi İsa heykelinin yer aldığı,1983 yılında dünya kültür mirası listesine alınan Wieskirche Kilise'sini görüyoruz.Ardından da binaların dış cephelerine resmedilmiş masallar ve dini motiflerle, el işçiliği ahşap ürünleri ile ünlü bir kasaba olan Oberammergau'yu görüyoruz. Burada Bavyeraya has el işçiliği ürünler ve hediyelik eşyalar alabilir, lezzetli pastalarının tadına bakabilirsiniz.
7.Gün
Münih
Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Salzburg Gezisi ’ne katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.
Ekstra gezi: Salzburg, Salzburg Göller Bölgesi, Mondsee Tekne Gezisi | 100 Euro
Avusturya’nın Tiroller bölgesinde yer alan en güzel şehirlerinden biri olan Salzburg; Hafızalardan silinemeyecek güzellikte. Bu şirin küçük şehirde öncelikle yürüyerek şehir gezimizi yapıyoruz. Salzach Nehri’nin ikiye ayırdığı şehirde Mirabel Sarayı ve bahçelerini gezeceğiz, köprüden geçip, Mozart’ın doğduğu evi, büyüdüğü evi, bir zamanlar başpiskoposluk olan şehrin katedralini, kiliselerini, kalesini, üniversitesini göreceğiz. Ardından göller bölgesine geçiyoruz ve teknemiz ile doğa ile baş başa bir tur bizleri bekliyor.
8.Gün
Münih, Stuttgart, İstanbul
Kahvaltının ardından serbest zaman. Tur liderinizin belirttiği saatte Stuttgart Havalaanı'na transferimiz gerçekleşiyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuyoruz.
Harita
Ekstra Geziler Hakkında Bilgilendirme
Tur programda belirtilen ekstra geziler, servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 3-12 yaş arası çocuk misafirler için ekstra turlar %50 indirimli. Ekstra tur fiyatları turları düzenleyen yerel acenta tarafından belirlenmektedir.
Avantajlı Ekstra Geziler
Ekstra gezi: Avantajlı Gezi Paketi; Romantik Yol | 160€
 • Ayrı Ayrı
  175€
 • Paket
  160€
Heidelberg Gezisi |45 Euro + Wieskirche ve Oberammergau Gezisi | 30 Euro + Salzburg, Salzburg Göller Bölgesi, Mondsee Tekne Gezisi |100Euro Yukarıdaki turlar, paket (toplu) olarak alındığında 175 Euro yerine 160 Euro olacaktır.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X