Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Onur Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Odessa gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde; Uman'da 1 gece, Lviv'de 2 gece, Kiev'de 2 gece, Odessa'da 2 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
 • Programda belirtilen panoramik şehir tanıtım gezileri
 • Alan-otel-alan transferleri
 • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
 • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)

Tur Kodu : ETOUKR20

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul, Odessa, Uman
  İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Onur Havayolları tarifeli seferi ile Odessa’ya hareket. Odessa ’ya varışımızla birlikte pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Uman’a doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte yapacağımız panoramik Uman şehir turuna başlıyoruz. Uman Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapıyor. Nazi Almanya’sının zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 2. GÜN
  Uman, Vinnitsa, Ternobil, Lviv
  Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Lviv’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Vinnitsa olacaktır. Tarihi 9. yy’a kadar dayanan bu şehir sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Daha sonrasında Ternopil’de vereceğimiz mola’nın ardından Lviv’e varıyoruz. Merkeze varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuza başlıyoruz. Yürüyerek yapılacak olan turumuzda II. Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde serbest zaman ve sonrasında kahve fabrikasını(kahve madeni) ziyaret ederek kahve molası veriyoruz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 3. GÜN
  Lviv

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Şatolar Turu ve Bira Fabrikası, Arsenal Silah Müzesi ve Eczacılık Turu’na katılabilir. Geceleme otelimizde.

  Ekstra Gezi Öğle Yemekli Şatolar Gezisi | Yetişkin : 60EURO  | Çocuk : 60EURO

  Lviv şehrinin dışında kurulmuş bir çok şato bulunmaktadır. Gezimiz sırasında da bunlardan 2 tanesini göreceğiz. Orijinal halleri XVIII ve XIX yy.'dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yaşayacaksınız.

 4. GÜN
  Lviv, Rivne, Kiev
  Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından, Kiev’e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Ukrayna’nın şirin kasabalarından olan Rivne’de kısa bir mola veriyoruz. Rivne; nüfus ve yüzölçümü olarak küçük olmasına rağmen şehir de 4 üniversite bulunmaktadır. Daha sonra Kiev’e doğru yolumuza devam ediyoruz ve varışımızla birlikte Kiev şehir turuna başlıyoruz. Şehir turunda sırası ile ; Vladimirskaya Caddesi üzerinden merkez opera ve bale binasının ardından Altın Kapı önünden geçerk , Aya Sofya meydanı görülecektir. Daha sonra otobüsle Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden hareket ile Kiev’in en eski semti Padol semti üzerinden Başbakanlık , Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasını ve Kiev’in kurucularının heykellerini panoramik olarak göreceğiz. Mihaylovski Meydanı’nda otobüsten inerek ; Mihaylovski Kilisesi , Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski yokuşuna geçiliyor, turumuzun sonunda Kiev’in kalbi Kreschatik caddesine geliyoruz. Kreschatik caddesinde yapacağımız gezinin ardında otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 5. GÜN
  Kiev

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek II. Dünya Savaşı Müzesi & Pecherska Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Turu (Öğle Yemekli)’na katılabilir. Öğleden sonra ise dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu’na katılabilir. Geceleme otelimizde.

  Ekstra Gezi Kiev Metrosu, Alışveriş Turu ve Tekne Gezisi | Yetişkin : 45EURO  | Çocuk : 45EURO

  Kiev'in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını keşfedeceğimiz bu gezimizde Kiev'in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer alıyor. Metro gezisinin ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu'nu göreceğiz. Dinyeper Nehri'nin manzarısı, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanı'nı birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulunuyor. Akşam Dinyeper Nehri'nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa'nın en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev'in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. 

  Ekstra Gezi İkinci Dünya Savaşı Müzesi ve Pecerskaya Lavra Manastırı Gezisi | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 50EURO

  2. Dünya Savaşı'nın yıkıcı etkilerini ve kullanılan tüm ekipmanlarını görebileceğimiz 2. Dünya Savaşı Müzesi'nde Sovyet ordusunun Afganistan Savaşı'nda ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları, tanklar, roketler sergileniyor. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Bu programın ardından Pecerskaya Lavra Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi turuna geçiyoruz. İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde'dir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havası ilginç bir deneyim sunuyor. 

 6. GÜN
  Kiev, Odessa
  Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından Odessa’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Odessa’ya varışımızla birlikte şehir turuna başlıyoruz. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Gezi esnasında; Potemkin merdivenleri,. Tolstoy ve Catherine Sarayları göreceğimiz yerler arasındadır. Buradan yürüyerek Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden “Promorsk Bulvarı”ndan eski kent merkezine geçerek; Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, ana Sinagogu gördükten sonra turumuzu bitiriyoruz. Turumuzun ardından, otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 7. GÜN
  Odessa

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu (Öğle Yemekli) ve Shustov Konyak Fabrikası Turu’na katılabilir. Geceleme otelimizde.

  Ekstra Gezi Shustov Konyak Fabrikası Turu | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : 25EURO

  1899 yılında Odessa'da satın aldığı konyak fabrikasını günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya'da konyak ve votka kralı olarak bilinmektedir. Turumuzda üretim teknikleri, detayları ve üretim aşamaları görülebilecektir. 

  Ekstra Gezi Katakomb Yeraltı Tünelleri Gezisi (Öğle Yemekli) | Yetişkin : 55EURO  | Çocuk : 55EURO

  Bu gezimizde sizi şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa'nın İkinci Dünya Savaşı'nda Nazi Almanyası'nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. O dönemin orijinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişine ve yaşantısına tanıklık edeceğiz. 

 8. GÜN
  Odessa, İstanbul
  Sabah uyandırma, kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından transfer saatine kadar serbest zaman. Tur liderimizin belirlediği saatte buluşma ve Odessa Havalimanına transfer. Onur Havayollarının tarifeli uçuşu İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Onur Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul-Odessa gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde; Uman'da 1 gece, Lviv'de 2 gece, Kiev'de 2 gece, Odessa'da 2 gece; toplam 7 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı
  • Programda belirtilen panoramik şehir tanıtım gezileri
  • Alan-otel-alan transferleri
  • Etstur Türkçe tur liderliği hizmetleri
  • Havalimanı vergisi ve alan hizmetleri bedeli
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki Sorumluluk Sigortası)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış harcı (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra geziler
  • Kişisel harcamalar 
  • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)

  Tur Lideri

  Istanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde veya Odessa Havalimanı'nda tur liderimiz sizleri karşılıyor ve gezi sonuna kadar eşlik ediyor. 

  Önemli Notlar


                                  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.