Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

 • Etstur  otobüsleri ile ulaşım 
 • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Belgrad 1 gece budapeste 1 gece Prag 1 gece Berlin 1 gece , Amsterdam 1 gece , Paris 2 gece ,Cenevre 1 gece Venedik 1 gece Floransa 1 gece Roma 1 gece 1 gece Feribot konaklaması toplam 12 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
 • Panoramik; Belgrad , Budapeste ,  Prag , Berlin , Amsterdam, Paris,Cenevre ,Venedik , Floransa , Roma şehir gezileri
 • Igoumenitsa – Bari arası  Feribot yolculuğu (GECELEME)
 • Vaporetto Ücreti
 • Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri
 • İtalya otel konaklama vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

Tur Kodu : ETOADIMAV

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  İstanbul
  Akşam saat 19:00’da İstanbul’da belirlenen yerden hareket Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varış.
 2. GÜN
  Sofya Belgrad
  Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Haskova yolunu takiben ilk durağımız olan Sofya’da bir mola veriyor ve Sofya panoramik şehir turunu geçekleştiriyoruz. Gezimizde, St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilise’si, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilise’si, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı gezilebilecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı, ordu evini de görme fırsatımız olacak. Gezi sonrası, Sırbistan’ın başkenti, Eski Yugoslavya’nın ve önemli Osmanlı eserlerinin bulunduğu Belgrad’a hareket ediyor ve varıyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir urumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer , oda dağılımı, yerleşme ve konaklama.
 3. GÜN
  Belgrad , Budapeşte
  Erken saatlerde alınacak Sabah kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ve varış. Panoramik şehir gezisi bizleri bekliyor. Kahramanlar Meydanı, Opera, Parlamento Binası, Mathias Kilisesi, St. Stephen Bazilikası, Gül Baba Türbesi, Budapeşte’nin en güzel manzarasına sahip Gellert Tepesi göreceklerimiz arasında yer alıyor. Budapeşte’de konaklayacağımız Otelimize geçiyor ve yerleşiyoruz. Dinlenmemizi tamamladıktan sonra dileyen misafirlerimizle Tuna Nehri Tekne Gezisi  Budapeşte Avrupa'nın incisi olarak tanımlanıyor. Buna inanabilmeniz için tekne turuna çıkmanız olmazsa olmazlardan biridir. Zira Tuna'nın ikiye ayırdığı kentin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için şehri bir de nehirden gezmeniz gerekir. Teknede kulaklıklar vasıtası ile anlatımları dinleyerek şehir mimarisi tarihleri hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binalar muhteşem bir görüntü sergilemektedir. Bir yandan size ikram edilen içkinizi içerken diğer yandan bu romantik manzaranın keyfini çıkartabileceksiniz. Dileyenler için Çigan Gecesi Gezisi Macaristan denince akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek. Bu turumuzda gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartacaksınız. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz. Konaklama tesisimizde.
  Ekstra Gezi Çigan Gecesi Gezisi | Yetişkin : 45EURO  | Çocuk : 45EURO

  Macaristan denilince ilk akla gelen şeylerden biri de Çigan olsa gerek.Bu turumuzda gideceğimiz restoranımız aynı zamanda bir şarap mahzeni olup, burada hem yerel şarapların ve yemeklerin hem de Macar dansı ve müziğinin keyfini çıkartabileceksiniz. Unutmadan belirtelim, sizler de şovun birer parçası olabilirsiniz.

  Ekstra Gezi Tuna Nehri Tekne Gezisi | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 30EURO

  Avrupa'nın en iyi ışıklandırılmış şehri olan Budapeşte'yi ikiye bölen Tuna Nehri'nin her iki yakasındaki güzellikleri görebilmeniz için düzenlenen tekne turumuzda Türkçe anlatımları dinleyerek kentin tarihsel dokusu hakkında da bilgi sahibi olabileceksiniz. Geceleri aydınlatılan binaların muhteşem görüntüsünü seyrederken bir yandan da size ikram edilen içeceğinizi yudumlayacaksınız. (Çocuk İndirimi Yoktur))

 4. GÜN
  Budapeste, Viyana Prag
  Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyor ve otelden ayrılarak özel otobüslerle yola çıkıyoruz. Grubumuzun kabulü halinde  Bratislava gezi programı. yol güzergahımızdaki Slovakya’nın mutlaka görülmesi gereken Muhteşem şehri Bratislava Gezisini gerçekleştirebiliriz. Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezimizde Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart’ın 6 yaşında, F.Liszt’in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon’un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız. Ardından Avusturya’nın Başkenti Viyana’ya hareket ve varış. Varışı takiben gerçekleştireceğimiz Viyana Şehir gezisinde, Sanat Müzesi, Opera Binası, Antik Müzeler, Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kililsesi, Dönme Dolabı (Prater) Tuna Boyu ve trafik durumuna göre Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında.. Gezi sonrası şehirde serbest zaman. Konaklama yapacağımız Çek Cumhuriyetinin baş kenti Prag’a hareket ve varış. Konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Bratislava Gezisi | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : 25EURO

  Son derece şirin bir başkent olan Bratislava gezimizde Yahudi Soykırım Anıtı, Barlar Sokağı, Maria Theresa Yürüyüş Yolu, Mozart'ın 6 yaşında, F.Liszt'in de 9 yaşında ilk konserini verdiği saray binaları, Michael Kulesi, Özgürlük ve Şehir meydanları, Cafe Mayer, Napolyon'un Askeri, Opera Binası keşif duraklarımız.

 5. GÜN
  Prag , Berlin
  Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Prag panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, dünyaca ünlü yazar Kafka’nın Evi, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Şehirde verilecek serbest zaman sonrası, Almanya’nın Baş Kenti Berlin’e doğru hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergahımızdaki Dresden Gezisini gerçekleştiriyoruz , Kuzeyin Floransa’sı Dresden’de Frauenkirche Kilisesi, Zwinger Müzesi, Semper Opera Binası, Kraliyet Sarayı ve Elbe Nehri kıyısı göreceğimiz keşif duraklarımızdır. Berlin’e hareket ve varış. Varışımızzı takiben Berlin Panoramik şehir turunu gerçekleştiriyoaruz, gezimizde ; Gezimizde Kollhoff Gökdelenlerinin bulunduğu izleme Platformu, İlgi çekici mimarisi ile Daimler Chryler,Sony-Kompleksi, Büyükelçilikler ve bakanlıklar,Cam kubbesi ile Meclis Binası, Alexander Platz, Petersdom'a Protestan mezhebin önemli mimari örneklerimden biri olan Berliner Dom Kilisesi, vb. panaromik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Dresden Gezisi | Yetişkin : 50EURO  | Çocuk : 50EURO

  Destinasyonumuz; Elbe Nehri üzerindeki konumuyla Saksonya’nın kalbi sayılan Dresden. Kendini küllerinden yaratan bu şehir, barok ve rokoko tarzı mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapar. Kanuni Sultan Süleyman hayranı olan Saksonya Kralı Güçlü Agustus’un paha biçilmez koleksiyonları sayesinde geçmiş yıllarda Avrupa’nın mücevher kutusu olarak anılan Dresden, Elbe Nehri’nin kuzey kıyısında yükselen saraylarının gösterişli kuleleri ve kubbeleriyle, heybetli kiliseleri ve görkemli yapılarıyla ziyaretçilere eşsiz manzaralar sunar. Avrupa’nın balkonu veya Elbe’nin Floransa’sı takma adıyla da anılan şehirde alışveriş ve modanın kalbinin attığı meşhur Prager Strasse'de hesaplı alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman. 

 6. GÜN
  Berlin Amsterdam
  Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası misafirlerimizi bekleyen özel otobüsümüz ile Amsterdam’a hareket ve varış. Varışımızı takiben, Amsterdam Panoramik şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. Gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ekstra  Kanallar şehri Amsterdam da Tekne Turunu gerçekleştireceğiz. Kanallar üzerindeki yapıları ve şehrin önemli noktalarını yakından tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizle Ekstra Volendam Kasabası ve Marken turunu gerçekleştirmek üzere hareket. Eski balıkçı kasabası olan Bölgede tarihi evler ve liman, küçük bir ada olan Marken’i ziyaretimiz sırasında dünyaca ünlü peynir fabrikası görülecek ve peynir yapımını enteraktif şekilde görüp , üretilen peynirlerden satın alma fırsatı bulacağız. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Amsterdam Kanallar Gezisi | Yetişkin : 20EURO  | Çocuk : 20EURO

  Amsterdam'a farklı açıdan bakmak isteyenler için üzeri cam olan teknelerle Amsterdam'ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında eğlenceli gezi sizi bekliyor. 

  Ekstra Gezi Volendam ve Marken Adası Turu | Yetişkin : 40EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Eski bir balıkçı kasabası olan Volendam'da tarihi evleri ve yel değirmenleri ile limanı gördükten sonra küçük bir ada olan Marken Adası'nda dünyaca ünlü peynir fabrikasını göreceğiz. 

 7. GÜN
  Amsterdam Paris
  Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Fransa’nın Romantik Baş Kenti Paris’e hareket ediyoruz. Grubumuzun kabulü halinde yol güzergahımızdaki Brugge &Brüksel Gezisini gerçekleştiriyoruz . Gezimizde ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimarisi, su kanallarında yapılacak tekne gezisinde yüzyıllarca geriye giderek o dönem yaşamlarına şahit olabilme imkanı bulacağız. Gezi sonrası, Avrupa’nın ve Belçika’nın Baş Kenti, Brüksel’e hareket ve varış. Varışımızı takiben Brüksel panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde Kraliyet Sarayı Çin ve Japon evleri, Grand Place, Borsa Binası Atomium ve Heysel stadyumu görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Fransa’nın rüya şehiri Paris’e doğru hareket ve varış. Dileyen misafirlerimiz için Işıklar altında Paris ( By Night) ,   Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize transfer ve odalara yerleşme. Konaklama otelimizde
  Ekstra Gezi Brugge Gezisi | Yetişkin : 35EURO  | Çocuk : 15EURO

  Brugge gezimizde Ortaçağdan günümüze hiç bozulmadan gelen muhteşem mimarisi, su kanallarında yapılacak tekne gezisinde yüzyıllarca geriye giderek o dönem yaşamlarına şahit olabilme imkanı bulacağız.

 8. GÜN
  Paris
  Güne erken saatlerde alacağımız kahvaltıyla başlıyoruz , ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Paris Panoramik Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde masallara, romanlara ve filmlere konu olmuş olan ve üstünde dünyanın en büyük vitraylarının bulunduğu tam anlamıyla bir mimari şaheseri olan Notre Damme Kilisesini ziyaret edeceğiz. Yolumuzun üstündeki muhteşem mimari yapısıyla Opera Binası'nı görüyoruz. St Germain, Louvre Müzesi, Concorde Meydanı ve Zafer Takı, Opera Meydanı, Champ Elysees diğer göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle üzeri, Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından düzenlenecek  Sacre Coeur&Montmarte (Ressamlar Tepesi) & Eiffel Kulesi&Seine Nehri turuna katılabilirler. Turumuz öncelikle Sacre Coeur Kilisesi ile başlıyor. Bölgeyi kendilerine mekân tutmuş hayat kadınlarının aralarında para toplayarak yaptırdıkları bu ilginç kilisenin hikâyesi sizi şaşırtacak. Daha sonra tüm dünyadan, ünlü olabilmek hayali ile sanat şehri Paris'e akın eden ressamların mekânı olarak bilinen bu güzel mekânda çeşitli dükkânlardan alışveriş yapabilir ünlü cafelerde zaman geçirebilirsiniz. Bir sonraki durağımız Seine Nehri Tekne Gezisi olacak, Nehri boydan boya geçerken nehir üzerinden göreceğimiz Louvre Müzesi,Orsay Müzesi, Özgürlük Anıtını,Notredamme Kilisesi vb. birçok Tarihi yapıyı görerek nehir turumuzu tamamlıyoruz., Turumuz, Eiffel'in tepesinden Paris'in muhteşem manzarasının seyredilmesiyle sona eriyor. Ardından Otelimize transfer ve Konaklama otelimizde
 9. GÜN
  Paris , Cenevre
  Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve ardından grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle İsviçre’nin güzel kenti Cenevre’ye hareket. Yolcularımızın kabulü halinde yol güzergâhımızda bulunan, Fransa’nın tarihi ve turistik kenti Alpler’in incisi Annecy’i ziyaret ediyoruz. Bu huzurlu ve doğa harikası Ortaçağ Fransız Kasabasında, Ortaçağ’dan kalma yapıları, Ortaçağ şatoları, Annecy Gölü, kanalların ikiye ayırdığı sokakların Tarihi köprülerle birleşimini, hayranlıkla ziyaret etme fırsatı bulacağız, ekstra. Gezi sonrası, İsviçre’nin güzel şehri Cenevre’ye hareket ve varış. Ardından, Cenevre, Şehir Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda, Leman Gölü’nün kıyısında, Alp ve Jura Dağları’nın arasına konuşlanmış bu etkileyici şehirde göreceğimiz yerler arasında; Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Eski Şehir Meydanı, Bourg-de-Four semti, Notre Dame Adası ve Cenevre Fıskiyesi görülecek yerler arasındadır. Otelimize transfer ve Konaklama otelimizde.
 10. GÜN
  Cenevre Venedik
  Erken saatlerde alınacak sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve İtalya’nın Romantik Tarihi Kenti Venedik’e hareket. Yolcularımızın kabulü halinde yol güzergâhımızda bulunan, Milano&Verona ekstra( 75 €) gezisini gerçekleştirebiliriz. Gezimizde ilk olarak, Sanayi ve Moda şehri Milano şehir merkezine varıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turunda, şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo meydanına geliyoruz. Meydanda İtalya’nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali’ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarında alışveriş yaparak Milano’daki zamanımızı tamamlıyoruz. Milano’dan ayrılıp İtalya’nın mermeri ile ve dünyanın en ünlü aşkının yaşandığı Romeo ve Jülyet’in evinin de bulunduğu Verona’ya varıyoruz. Gezimizde, Eski şehir, günümüzde halen konserlerin gerçekleştiği Tarihi Arenayı, Senyörler Sarayı, Brave-Dante ve Erbe Meydanını görebilme imkânı bulacağız. Verona’dan ayrılıp İtalya’nın romantik kenti Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Özel vapurettolar ile tarihi San Marco Meydanına varıyoruz , Meydan ve San Marco Katedrali, Dükler Sarayı, Büyük Kanal, Rialto Köprüsü rehberimiz eşliğinde görülecek yerler arasındadır. Gondollar ile kanallar gezisine katılarak romantik ve tarihi kanalları, su üstünden daha detaylı gezme imkanı yakalıyoruz . Ardından,, Otelimize hareket, konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Gondol Gezisi | Yetişkin : 25EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  30 dakika süren turumuzda yapılan Kanallar Gezisi'nde Büyük Kanal ve Rialto Köprüsü görülecek yerler arasında.

  Ekstra Gezi Verona, Garda, Milano Gezisi* | Yetişkin : 75EURO  | Çocuk : 75EURO

  Shakespeare tarafından 15. yüzyılda kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet'in doğum yeri olan Verona'daki gezide; 700 yıllık tarihiyle Romeo ve Juliet'in evi, Veneto Bölgesi'ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, MS 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları, Piazza Bra, Via Mazzini, Palazzo Maffei, Mazzandi Evleri, Dante, Girolamo Fracastoro, Catullo ve Prinius heykelleri, Della Scala Ailesi'nin gotik anıt mezarları görülecek yerlerden yalnızca birkaçı... Verona'dan ayrılıp doğal güzellikleri ile ünlü Garda Gölü'nü ziyaret ediyoruz. Garda'nın doğasında temiz bir hava aldıktan sonra sanayi ve moda şehri Milano şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız Milano şehir turu esnasında şehrin şık caddelerinde yürüyerek Ünlü Doumo Meydanı'na geliyoruz. Meydanda İtalya'nın en önemli ve mimari açıdan en ihtişamlı eserlerinden biri olan Doumo Katedrali'ni görüyoruz. Galeria Vittoria Emanuele Çarşısı ve Ünlü Buenos Aires Bulvarı'nda alışveriş yaparak Milano'daki zamanımızı tamamlıyoruz.

 11. GÜN
  Venedik Floransa
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle, Floransa’ya hareket, şehre varışın ardından, Floransa, şehir turunu gerçekleştiriyoruz..Bu turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, San Giovanni Battista Vaftizhanesi, Santa Maria del Fiore Katedrali ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Şehirde serbest zaman, dileyen misafirlerimizle, Ekstra, Siena&Pissa Gezisini gerçekleştiriyoruz. İlk olarak, Siena’yı ziyaret ediyoruz, Gezimizde Toscana bölgesinin Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe bir zaman yolculuğu yapacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden örnekler göreceğiz. Ardından,İtalya’nın ikon sembollerinden biri olan Etrüxlerin aklımızda eğik çan kulesi ile kalan,Campo die miracoli ( Mucizeler Meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa’da göreceğimiz yerler arasındadır. Otelimize geçiş, oda dağılımı sonrası konaklama otelimizde.
  Ekstra Gezi Pisa & Siena | Yetişkin : 80EURO  | Çocuk : 80EURO

  Gezimizde Toscana bölgesinin iki tarihi şehri olan Siena ve Pissa`yı göreceğiz. Etrüxlerden kalma tarihi ortaçağ sokaklarını gezerken günümüzden geçmişe adeta bir zaman yolculuğu yapmış gibi olacağız. Siena meydanını ve Gotik Roman mimarisinden göreceğimiz diğer örneklere ek olarak yine Etrüxlerden aklımızda eğik çan kulesi ile kalan Campo die miracoli ( Doumo meydanı) ve Silindir şeklindeki Vaftishane de Pissa'da göreceğimiz yerler arasındadır.

 12. GÜN
  Floransa Roma
  Alınacak Sabah kahvaltısı sonrası grubumuzu bekleyen özel otobüsümüzle Roma’ya hareket, şehre varışın ardından, Roma Şehir Tanıtım Turunu gerçekleştiriyoruz. Panoramik olarak, görülecek yerler arasında; Hıristiyanlığın merkezi olarak kabul edilen Vatikan ve San Pietro Katedrali, Pieta Collosseo, Roma Forumu, Traiano Forumu, Circo Massimo yarış alanı, Mussolini´nin halka seslendiği Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi {Fontana di Trevi} ve İspanyol Merdivenleri {Piazza di Spagna} bulunmaktadır. Otelimize transfer, yerleşme, serbest zaman. Bir süre dinlendikten sonra, dileyen misafirlerimizle  Işıklar Altında Roma ( Roma By Night) Akşam Turu’nu gerçekleştiriyoruz. Gezimizde, Roma’nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi’nden Romanın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız, ardından Navona Meydanı, Işıklandırılmış hali ile Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo akşam ışıkları altında göreceğimiz yerlerdir. Geceleme otelimizde.
  Ekstra Gezi Işıklar Altında Roma | Yetişkin : 30EURO  | Çocuk : 30EURO

  Gezimizde ilk olarak Roma'nın en yüksek tepesi olan Aşıklar Tepesi'nden Roma'nın ışıklar altındaki halini resmetme imkanı bulacağız. Ardından Navona Meydanı, Panteon, Colosseum, Via Del Corso , Piazza Del Popolo'yu gecenin büyülü ışıkları altında yeniden keşfedeceğiz. 

 13. GÜN
  Roma Bari
  Sabah, İtalya’nın Liman kenti Bari’ye hareket ediyoruz, yolcularımızın atamamı kabul ettiği taktirde, Yol güzergahımızdaki Antik Kent Pompei’yi indirimli fiyatla  gerçekleştirebilme imkanı bulacağız. Bu turumuzda Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulmuş olan ve dünyanın günümüze dek eski halini en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei’de yanar dağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, anfi tiyatro, şehir meydanı görülecektir. Bari limanına hareket ve varış, Yapılacak gümrük işlemlerini takiben Grubumuz için ayırtılmış yerlere geçiş ve saat 19:00’da hareket Yunanistan’ın Igoumenitsa limanına feribot yolculuğumuzu gerçekleştiriyoruz.. Gecemiz feribot yolculuğu ile geçecektir.
  Ekstra Gezi Pompei Gezisi | Yetişkin : 75EURO  | Çocuk : Ücretsiz

  Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde kurulan ve tarihi en iyi yansıtacak biçimde korunmuş olan sayılı antik kentlerinden Pompei'de yanardağ patlaması sonucu kalıntı haline gelmiş dükkânlar, köylülerin yaşamış oldukları evler, amfitiyatro, şehir meydanını göreceğiz.

 14. GÜN
  İgoumenitisa ,Selanik ,İstanbul
  Sabah, saat 06:00’da Igoumenitsa Limanına varış, otobüsümüzle İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Öğle üzeri, yol güzergahımızdaki, Yunanistan’ın güzel kenti Selanik’e uğruyor ve kısa bir mola veriyoruz. Şehir turumuz esnasında Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar Meydanı, Osmanlı ve Bizans eserleri, Yunanistan'ın en büyük Katedrali olan Aya Dimitros Katedrali, Büyük İskender Heykeli Panoramik olarak görülecek yerler arasında. Turumuzun en sonunda Ulu Önder Atatürk'ün doğup büyüdüğü evi görebilme imkânı bulacağız. İpsala sınır kapısına hareketle, gümrük işlemlerimizi yapıyoruz. İstanbul’a hareket ve varış,
  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezilecek Yerler

  Gezi Rotası

  Ekstra Turlar

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  • Etstur  otobüsleri ile ulaşım 
  • 3 ve 4 yıldızlı otellerde Belgrad 1 gece budapeste 1 gece Prag 1 gece Berlin 1 gece , Amsterdam 1 gece , Paris 2 gece ,Cenevre 1 gece Venedik 1 gece Floransa 1 gece Roma 1 gece 1 gece Feribot konaklaması toplam 12 gece oda kahvaltı konaklama, geceleme sayısı kadar kahvaltı.
  • Panoramik; Belgrad , Budapeste ,  Prag , Berlin , Amsterdam, Paris,Cenevre ,Venedik , Floransa , Roma şehir gezileri
  • Igoumenitsa – Bari arası  Feribot yolculuğu (GECELEME)
  • Vaporetto Ücreti
  • Türkçe Tur Liderliği  hizmetleri
  • İtalya otel konaklama vergileri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  • 50 TL yurt dışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)
  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Etsassistance (Kişibaşı 1000 €'ya kadar olan paketturlarda 20 €/kişi başı / Kişibaşı 3000 €'ya kadar olan paketturlarda 40 €/kişi başı) (Misafir dilerse ek ücret ödeyerek vize reddi, bagaj kaybı, yaralanma veya hastalık nedeniyle tıbbi tedavi, sigortalının nakli, taburcu oluşu takiben sigortalının daimi ikametgâhına nakli ve vefat eden sigortalının nakli v.b. teminatlar için seyahat güvence paketi satın alabilir.)
  • 140 € vize ücreti ve hizmet bedeli (0-10 yaş arası çocuk için 90 €, 11 yaş ve üzeri çocuk için 140 € ücret ödenir.) 
  • Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri
  • Ekstra turlar
  • Kişisel harcamalar

  Tur Lideri

  Kalkıştan gezinin sonuna kadar, otobüs yolculuğunun tamamında ve panoramik şehir gezileri sırasında, Türkçe tur liderliği  hizmeti veriliyor. 

  Vize

  Vize başvurusu için; seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. Pasaportun yanında, İstanbul ve çevresi için acentelerimizden veya www.vizedunyasi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile birlikte başvurunuzu yapmanız gerekiyor. Ankara ve çevresi için Vize Dünyası Turizm (0312 428 27 00) acentemizden veya http://vizedunyasi.com.tr'denhttp://vizedunyasi.com.tr'den, İzmir ve çevresi için Kerensoy Turizm (0232 425 33 87) acentemizden, Bursa ve çevresi için Boray Turizm (224 245 63 42) acentemizden ya da diğer acentelerimizden, Gaziantep ve çevresi içinse Zanet Turizm (www.zanetvize.com / 0342 336 53 53) acentemizden ya da diğer acentelerimizden temin edebileceğiniz “ Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvuru yapabilirsiniz. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da Etstur aracılığı ile herhangi bir vize başvuru yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Gümrük geçişlerinde / sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir. Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır,bu durumdan Etstur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir,aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu olmayacaktır.
  Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
  T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir,aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Uyarı: İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
  18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

  Önemli Notlar


                                  Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenleniyor. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi acenteniz tarafından iletilecek. Yurt dışı turlarımızda, seçtiğiniz turun iptal-değişiklik şartlarına göre %35 veya %50 ön ödeme ile rezervasyon alınabiliyor.
  Etstur, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Etstur, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

  3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

  Panoramik şehir gezileri, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen maksimum 2-3 saat süreli gezilerdir. Şehir gezileri, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir veya hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gerçekleşmeyebilir. Tur programda belirtilen Ekstra geziler servis aldığımız yerel acente tarafından minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları ve içerik katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir.Özel/ayrı olarak çocuk fiyatı belirtilmeyen ekstra turlarda, 03-12 yaş arası çocuk misafirlerimiz için ekstra turlar %50 indirimlidir.

  Yolculuk sırasında güzergah üzerinde yapılacak ekstra turlara katılmak istemeyen misafirler, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar.

  Otobüslü İtalya&Güney Fransa, Baştan Başa Avrupa ve Klasik İtalya&Yunanistan&Balkanlar turlarında vize başvuruları Schengen ülkelerine giriş çıkış yapılıp tekrar girildiği için Çoklu girişli vize olarak yapılmalıdır.