Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (18 / 18)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Konaklama Tipi
Bölge
Fiyat Aralığı
Spor, Eğlence, Sağlık
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller

Uşak Otelleri

için toplam 18 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Uşak

 • Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde “Aşıklar Şehri” olarak anılan Uşak; Denizli, Manisa, Afyon ve Kütahya kentleri arasında, topraklarının yarısından çoğu yayla olan bir coğrafyada konumlanıyor. Festivalleri, kök boyalı kilimleri, köprüleri ve antik dönem uygarlıklarından kalan tarihi eserleri ile ziyaretçilerine müstesna bir tatil vadediyor.

Uşak Apart Oteller

 • Kendi adıyla tescillenmiş tarhana çorbasının da dahil olduğu mutfağı, dünyanın en büyük 2. kanyonu Ulubey Tabiat Parkı ve dost canlısı insanları ile Uşak’a ayıracağınız birkaç günlük zamanda konforlu bir şekilde gezebiliyorsunuz. Konaklama seçenekleri de en az mutfağı kadar zengin olan kentte, Uşak apart oteller arasından tercihinizi yaparak harika bir tatil için hazırlıklara başlayabilirsiniz. 

Uşak’a Ne Zaman Gidilir?

 • Karasal iklime sahip Uşak’ın, yağışları oldukça meşhur. Genelde soğuk geçen kışlar ve yağışlı bahar mevsimleri sebebiyle, ziyaret için en uygun zaman olarak yaz ayları öneriliyor.

  Her yaz düzenlenen Kiraz ve Yayla Şenlikleri de ziyaretinizi daha unutulmaz yapmaya vesile oluyor. Dünyadan da ilgi gören ve Uşak’ın Eşme ilçesinin ev sahipliği yaptığı Kilim Sanat Festivali de ağustos aylarının ilk haftasında gerçekleştiriliyor. 

Uşak’a Nasıl Gidilir?

 • Ankara - İzmir karayolu üzerinde bulunan Uşak’a, pek çok diğer ilden direkt otobüs seferleri düzenleniyor. Ayrıca Afyon - Uşak- İzmir demiryolu şehirden geçiyor. Türkiye’de demiryolundan ilk faydalanan illerden olan Uşak’a, trenle gelmek isterseniz hem hızlı tren hem de normal tarifeli seferlerden yararlanabilirsiniz.


  Özel aracınızla İstanbul’dan 6 saat, Ankara’dan 4 saat mesafedeki Uşak şehrinin, tekrar çalışmaya başlamış bir havaalanı da bulunuyor. İstanbul’dan düzenli uçuşların olduğu Uşak Havaalanı’na ulaşabilmek için hemen Uşak Uçak Bileti alabilir, şehir merkezinden sadece 4 km mesafedeki havalimanına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Uşak’ta Ulaşım

 • Toplu taşımada kartlı sistem kullanan Uşak’ta şehir içi ulaşım çoğunlukla otobüslerle sağlanıyor. Belediyenin verdiği ulaşım hizmetinde, otobüsler dışında, minibüs, dolmuş ve midibüsler de yer alıyor.

Uşak’ta Gezilebilecek Yerler

 • Uşak’ın doğal ve tarihi güzelliklerini görmek için 3 gün ayırmanız öneriliyor. Dünyanın en büyük 2. kanyonuna sahip olan bu kentte, kadim tarihinden günümüze kadar kalan pek çok bina, antik kent ve tarihi eser bulunuyor. Şehrin merkezindeki Kent Tarihi Müzesi ve Arkeoloji Müzesi, bölgenin geçmiş tarihine ışık tutuyor. Frigya, Lidya ve diğer antik dönem uygarlıklarından eserlerin sergilendiği müzelerde, “Karun Hazinesi” adıyla bilinen Lidya dönemi zenginlikleri de görülebiliyor.

  Oldukça iyi korunmuş bir tarihi bir taş bina olan Uşak Bedesteni, sahafların yer aldığı dükkanları ile, şehrin merkezinde konumlanıyor.


  Bundan 2500 sene önce Banaz Çayı üzerine inşa edilmiş Cilandiras (Clandras) Köprüsü, Uşak’ın Karahallı ilçesinde bulunuyor. 24 m uzunluğundaki taş köprü, üzerinde yayaların geçebildiği gibi, çevresiyle uyumlu panoramik manzarası ile fotoğraf meraklılarının da ilgisini çekiyor. Frigyalılardan kalma köprüyü, civarda yaşayanlar mesire alanı olarak da kullanılıyor. 

Ulubey Kanyonu

 • Banaz ve Ulubey Çayı boyunca uzanan kanyonun popülerlik kazanması 2000’li yıllara denk geliyor. O zamandan bu yana yerli ve yabancı turist çeken kanyon; 75 km uzunluğu ile ABD’deki Grand Kanyon’dan sonra dünyada 2. sırada yer alıyor. Çadır turizmine müsait olan alanda, 2014 senesinde yapılmış bir seyir terası da var. Uşak’ın 30 k. uzağındaki kanyona, her gün toplu taşıma seferleri düzenleniyor. 

İlkler Şehri Uşak

 • Pek çok konuda ilklere ev sahipliği yapmış Uşak, kendi tanıtımını da “ilkler şehri” olarak yapmaktan çekinmiyor. Peki nedir bu ilkler diye listeleyecek olursak:

  -   Türkiye’nin ilk çocuk kütüphanesinin Uşak’ta açıldığı biliniyor. Kilimleri ile ünlü ilçesi Eşme’nin çocuk kütüphanesi, 19532’ten bu yana hizmet veriyor.

  -   Dünyanın ilk voleybol turnuvasının, Uşak’ın Banaz ilçesindeki Akmonia Antik Kenti’nde yapıldığı kayıtlarda geçiyor.

  -   Türkiye’nin ilk cirit müsabakasına ev sahipliği yapan Uşak’ta aktif 32 cirit kulübü olduğu biliniyor.

  -   İlk şeker fabrikası, 1926’da Uşak’ta kuruluyor.

  -   Osmanlı döneminde, elektriğin İstanbul’a 1912’de geldiği bilinmesine karşılık, Uşak, 1909 yılında, ilk elektrik kullanıma geçen şehir oluyor.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.