Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maksimum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (94 / 94)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Konaklama Tipi
Bölge
Fiyat Aralığı
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar

Urla Otelleri

için toplam 94 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Urla otelleri

 • Urla o kadar güzel bir ilçe ki, tatil için birkaç günlüğüne gittikten sonra burayı aklından çıkaramayan ve istifa edip Urla’ya taşınan birçok insan bulmak mümkün. Serin ve tertemiz bir denize sahip tenha koyları kafa dinlemek için birebir. Ege Bölgesi’nin en güzel yerlerinden biri olan Urla’da tatil yaptığınızda evinize gençleşmeden dönmemeniz imkansız! Burada geçireceğiniz tatil tek kelimeyle huzur vadediyor.

Urla Hakkında

 • Urla, İzmir’den Çeşme yoluna devam ederken, İzmir şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre mesafede, Karaburun Yarımadası’nın hemen girişinde yer alıyor. Batısında Çeşme, Kuzey batısında Karaburun, kuzey ve güneyinde ise Ege Denizi var. Zaten ilçe, hava durumunun yılın büyük bölümünde turizm için elverişli olmasını da bu coğrafi konumuna borçlu.

  İzmir Urla ilçesinin merkezinde ve Urla’ya bağlı 16 köyünde 60 binin üzerinde insan yaşıyor. Tabii ki ilçe nüfusu yaz aylarında daha da artıyor.

Binlerce Yıllık Tarih

 • Urla, Ege Bölgesi’nin Ege Denizi yakınlarındaki birçok noktasında olduğu gibi çok eski bir yerleşim merkezi. İskele Mahallesi’nde bulunan Limantepe Höyüğü’nün tarihi, milattan önce 4 bin yılına kadar dayanıyor. Anadolu’nun bilinen ilk limanlarından birinin de Urla’da olduğu tahmin ediliyor. Hatta bugün dahi ilçenin en önemli tarım ürünü olan zeytinin o dönemde de üretildiği ve bu liman sayesinde başka topraklara ihraç edildiği düşünülüyor.

Urla’da Gezilecek Yerler

 • Urla gezilecek yerler anlamında tahmin edilenden çok daha zengin bir ilçe. Bu küçük ve kadim ilçede gezilecek yerler arasında tarihi eserler ve kültür sanat faaliyetlerinin yürütüldüğü yerler öne çıkıyor.

  Klazomenai Antik Kenti, Antik Çağ’da bu topraklarda yer alan kentin izlerini taşıyor. Hatta o dönemde burada bulunan bir zeytin yağı tesisinin kalıntılarını burada görmek dahi mümkün. Güvendik Tepesi’nde ise sizleri muhteşem bir manzara bekliyor.

  İskele Mahallesi ve Çeşmealtı ise İzmir Urla’nın en turistik beldeleri. Urla Sahili olarak da bilinen Çeşmealtı Sahili’nde dolaşıp güneşin batımını izleyebilir, deniz kenarındaki balık restoranlarında leziz bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Tabii ki masanızı Ege’nin o güzelim zeytinyağlı mezeleriyle donatmayı unutmayın!

Urla Sanat Sokağı

 • Urla’da gezilecek yerler arasında Malgaca Pazarı ve Urla Sanat Sokağı’nı saymamak olmaz. Girişi Mısır Çarşısı’nı andıran Malgaca Pazarı’nda yerel halktan alışveriş yapabilirsiniz. Pazardan çıktıktan sonra meydandan sağa doğru yürüdüğünüzde ünlü Urla Sanat Sokağı’na ulaşacaksanız. Burada şirin mi şirin kafelerde oturup dinlenebilirsiniz. Özellikle tatiliniz Urla Bağ Bozumu Festivali zamanına denk gelmişse bu sokakların cıvıltısına hayran kalmamak işten bile değil.

  İlçenin kültür sanat merkezi olarak da bilinen sokağa gelmişken Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi’ne uğramadan geçmeyin. Burası Türk edebiyatının önemli şair ve yazarlarından Necati Cumalı’nın doğduğu ev. Türk sinemasının başyapıtlarının Susuz Yaz filmine ilham veren öykünün de yazarı olan müzeye dönüştürülen bu evi kültür sanat meraklısı ziyaretçilerini bekliyor.

Urla Köyleri

 • Urla köyleri ilçedeki yaşantıya yakından tanıklık etmek için mutlaka görülmesi gereken yerler olarak öne çıkıyor. Balıklıova Köyü’ne yolunuz düşerse Küçük Ali Çay Bahçesi’nde kahvaltı yapabilir; Özbek Köyü’nde ise Özbek Akkum Plajı’ndan denize girebilirsiniz. Bademler Köyü’nde köyün 75 yıllık kütüphanesine göz atmayı unutmayın. Hatta şanslıysanız bu köyde yılın belli dönemlerinde sergilenen tiyatro oyunlarına da rastlayabilirsiniz.

  Bu köylerin haricinde Barbaros Köyü, Kuşçular Köyü, Yağcılar Köyü ve Germiyan Köyü’ne de uğrayabilirsiniz. Bu köylerde Urla zeytininin tadına bakabilir, doğal zeytinyağını doğrudan ilk üreticisinden satın alabilirsiniz.

Urla Otelleri

 • Konu konaklama olunca İzmir Urla’da birçok farklı seçenekle karşınıza çıkıyor. Oda kahvaltı, yarım pansiyon ya da tam pansiyon hizmet veren oteller her türlü bütçeye hitap ediyor. Bölgede butik oteller de çok yaygın. Urla otellerinde normalden de uygun otel fiyatlarını yakalayabilmek için erken rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca kampanyaları takip ederek de size en uygun fiyatı bulmanız mümkün.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.