İzmir Uçak Bileti


Ege’nin En Güzel Rüzgarı: İzmir

Boyoz kokulu sabahları, sıcak kanlı insanları, muhteşem Kordonu ve her daim kalabalık caddeleri ile İzmir, Ege’nin en güzel kıyısı kuşkusuz. Her noktasında misafirlerine bambaşka bir deneyim sunan şehir, özellikle yaz aylarının vazgeçilmez tatil adreslerinden...

İstanbul’dan yaklaşık 1 saat 10 dakikalık bir uçak yolculuğu ile ulaşılabilen İzmir için erkenden yer ayırtarak ucuz uçak bileti bulmak mümkün. İstanbul’un yanı sıra Türkiye’nin pek çok noktasından da Adnan Menderes Havalimanı için ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

İzmir’de Görülecek Yerler

Milyonlarca insanın tatil için tercih ettiği İzmir’de; Kordon, Şirince ve Çeşme mutlaka gezilmesi gerekenler listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Şehrin kıyılarındaki tatil kasabaları yaz boyunca ziyaretçilere unutulmaz bir tatil yaşatırken, şehir merkezinde yıl boyu yapılacak pek çok aktivite alternatifi bulunuyor. Şehri yakından tanımak için Dario Morena’dan geçip Asansör’den İzmir’i seyredebilir, Sevinç Pastanesi’nin dillere destan tatlılarını deneyebilir ve Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ni turlayabilirsiniz. Karşı kıyının başına buyruk güzeli Karşıyaka’yı keşfetmek için Göztepe’den vapura atlayabilir, denizin ortasında muhteşem Körfez manzarasını seyre dalabilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım

İzmir şehir içerisinde kolaylıkla gezebileceğiniz bir ulaşım ağına sahip. İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine metro ile ulaşmak mümkün. Şehir içi ulaşım sağlamak için ise halk otobüslerinde kullanabileceğiniz Kent Kart’a sahip olmak yeterli. Şehrin pek çok noktasında, geç saatlere kadar metro ve otobüsler hizmet verirken Karşıyaka-Göztepe arası için vapurlar gün boyu çalışıyor. Vapur seferlerini kullanmak için tek kullanımlık ya da çok kullanımlık biletlerden almanız gerekiyor.

Yapmadan Dönmeyin

*Yeni güne mutlaka İzmir’in sembollerinden biri olan boyozla başlayın. Akşamüzeri ve gecenin ilerleyen saatlerinde ise Kemeraltı’ndaki midye tezgahlarını ziyaret edin. Yalnız dikkat edin, kendinizi kaptırırsanız yediğiniz midyeleri sayamayabilirsiniz.
*Nesim Levi tarafından yaptırılan Asansör’den mutlaka şehri seyretmelisiniz. İzmir’in sunduğu harika manzaralara hayran kalacaksınız. Bizden söylemesi!
*İzmir’de yapılacak şeylerden biri de Kordon’da fayton sefası! Dilerseniz boydan boya uzanan Ege kıyısında yürüyüş de yapabilirsiniz. Ancak faytonlarla gezmenin tadı bir başka.

Rezervasyonlarım