İstanbul Uçak Bileti


Kolay Aşık Olup Zor Ayrılacağınız Şehir: İstanbul

Binlerce yıl öncesine uzanan tarihi, doğu ile batı kültürünü buluşturan coğrafyası, gizemli caddeleri, her köşe başında karşınıza çıkan tarihi eserleri ve tadı damağınızda kalacak eşsiz lezzetleriyle İstanbul, her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor.

Dünyanın en eski yerleşim merkezlerinden biri olarak tarihin en büyük imparatorluklarına ev sahipliği yapmış bir şehri gezmek hem bol keşifli hem de çok keyifli… Çünkü İstanbul’un her anı ayrı bir renk, her yanı ayrı bir dünya… Hangi yana dönseniz geçmiş zamanların ruhunu taşıyan eserlerle karşılaşacağınız bu güzide şehri hakkını vererek, geniş bir zaman diliminde keşfetmelisiniz. Bunun için farklı hava yollarından uygun fiyatlı uçak biletlerini takip edebilir, uzun soluklu bir seyahat için en uygun kampanyayı seçerek gidiş-dönüş biletinizi hemen alabilirsiniz.

Keşfedilmeyi Bekleyen Pek Çok Sır

Bundan 4 yüzyıl öncesine kadar Osmanlı Kaptan-ı Derya’sının gemilerini demirlediği büyük bir koy olan görkemli Dolmabahçe Sarayı, 19. yy’da uluslararası ticaret merkezi haline gelen Pera yani Beyoğlu, Anadolu Yakası’nın en eski yerleşim birimlerinden biri olan Kadıköy ve binlerce yıllık köklü bir tarih… Geçmişindeki pek çok uygarlığın izlerini taşıyan bir kültür mozaiği olan İstanbul’un ihtişamlı yapılarının sırlarla dolu hikayeleriyle büyüleneceksiniz.

Festival Zamanı

*İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı tarafından her sene nisan ayında düzenlenen İstanbul Film Festivali, sinemaseverler tarafından büyük ilgi görüyor.
*Beyoğlu Belediyesi tarafından her yıl eylül ayında düzenlenen Beyoğlu Sahaf Festivali’nde kitap dışında eski dergi, pikap gibi yayınlar da bulunuyor.
*İKSV tarafından her yıl temmuz ayının ilk haftasında gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali; caz, funk ve soul türlerinin en iyilerini buluşturuyor.
*Alışveriş çılgınlığını eğlenceye dönüştüren İstanbul Shopping Fest, her yıl haziran ayında düzenleniyor.

İstanbul'da Ne Yenir?

Yeni lezzetlere açık ve damak tadınıza düşkünseniz, İstanbul sizin için en doğru adreslerden biri! Çünkü farklı kültürlerin birleşimi olan şehrin bu çeşitliliği mutfağına da yansıyor. Hatta pek çok semt kendi özel lezzetleriyle anılıyor. Kandıra’da yoğurt, Ortaköy’de kumpir, Sultanahmet’te köfte, Eminönü’nde balık, Moda’da dondurma… Tabii ki bununla sınırlı değil. İstanbul; kebapları, tatlıları, mezeleri, geleneksel ve dünya mutfağına ait pek çok lezzeti ile denemeden dönmemeniz gereken tatlarla dolu!

Yapmadan Dönmeyin!

*Dünyanın en eski kulelerinden biri olan Galata Kulesi’nde deniz seviyesinden 140 metre yukarı çıkıp İstanbul Boğazı ve Haliç’in panoramik manzarasını izleyin!
*Mimar Sinan’ın Mihrimah Sultan için yaptığı Mihrimah Sultan Camii’ni görmelisiniz!
*1478’de Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan ve 400 yıl boyunca devletin idari merkezi konumunda olan Topkapı Sarayı’nı ziyaret edin!
*19. yy’ın sonlarından itibaren Türkiye’nin en ünlü caddelerinden biri olan 1400 metre uzunluğundaki İstiklal Caddesi’nde mutlaka yürüyün!

Rezervasyonlarım