Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (19 / 19)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Temalar
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller
Otel Tipi

Tokat Otelleri

için toplam 19 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Tokat

 • Karadeniz Bölgesi’nde bulunan Tokat; kuzeyinde Samsun, doğusunda ve güneyinde Sivas, batısında ise Amasya ile çevrili. Yeşilyurt ve Sulusaray ilçeleri İç Anadolu Bölgesi’nde kalan şehir, aynı zamanda köklü bir tarihe de sahip.


  Tarihi ve kültürel öneminin yanı sıra lezzetli mutfağı ve Yeşilırmak’ın da içinde bulunduğu etkileyici doğası ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Tokat Otelleri

 • Tokat’ta konaklamak isterseniz, seyahatinizden önce Tokat otellerine göz atarak size en uygun oteli seçebilirsiniz.

  Şehrin önemli noktalarına yakın konumda olabilmek, tarihi yapıları ve doğal güzellikleri kolayca gezebilmek için Tokat şehir merkezi otellerini tercih edebilirsiniz. Oda kahvaltı, sadece oda, yarım pansiyon ve tam pansiyon konseptlerinden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Tokat’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • İç Anadolu, Doğu Anadolu, Karadeniz ve Orta Karadeniz iklimleri arasında geçit özelliği gösteren Tokat’ta sıcaklık yaz aylarında en yüksek dereceye ulaşıyor. Vadi ve yamaçlara kurulan şehrin en soğuk günleri ise kış aylarında yaşanıyor. Şehri kültürel ve tarihi geziler için ziyaret edecekseniz yaz ayları sizin için en ideal zamanlar.

Tokat’a Ulaşım

 • Türkiye’nin neredeyse her şehrinden otobüs seferlerinin yapıldığı Tokat’a; İstanbul, Ankara ve İzmir’den direkt uçuş da bulunuyor. Başta Tokat-Ankara, Tokat-İstanbul ve Tokat-İzmir olmak üzere her şehirden Tokat’a gidiş-geliş seferleri mevcut. Demiryolu ulaşımının da bulunduğu şehirde, Sivas-Samsun TCDD hattını kullanarak Turhal, Yeşilyurt ve Zile gibi ilçelerden geçen uzun bir güzergahta seyahat edebilirsiniz.


  Şehre kısa yoldan ulaşmak isterseniz hemen bir Tokat uçak bileti alarak havayolunu kullanabilirsiniz. Haftanın belli günlerinde sefer yapılan Tokat Havalimanı’nın şehre uzaklığı ise yaklaşık 20 km. Sefer günleri sizin yolculuk tarihlerinize uymuyorsa komşu şehirlerdeki havayollarını (Sivas Nuri Demirağ Havalimanı, Samsun Çarşamba Havalimanı, Amasya Merzifon Havalimanı) kullanarak Tokat’a ulaşabilirsiniz. Bunun için Tokat uçak biletinin yanı sıra Sivas uçak bileti, Amasya uçak bileti ve Samsun uçak biletlerini inceleyerek size en uygun olan tarih ve saatteki uçuşu tercih edebilirsiniz.

Tokat’ta Ulaşım

 • Tokat’ın şehir içi ulaşımında çoğunlukla belediye otobüsleri ve taksiler kullanılıyor. Otobüsler hakkında detaylı bilgi alabilmek, hareket saatlerine, duraklara ve güzergahlara bakabilmek için Tokat Ulaşım Rehberi’ni inceleyebilirsiniz.

Tokat’ta Gezilecek Yerler

Ballıca Mağarası

 • Dünyanın en görkemli mağaraları arasında bulunan Ballıca Mağarası, 95 m yüksekliğindedir. Henüz sadece 8 salonu ziyarete açılan mağaranın keşfedilmemiş bölümleri hala gizemini koruyor. Yaklaşık 3.5 milyon yıllık bir geçmişe sahip olan mağarayı gezerken bir müzeyi geziyormuş hissine kapılabilirsiniz. Tokat’ın doğal güzelliklerinin başında bulunan ve turistik ziyaretlerin en çok yapıldığı yerler arasında olan Ballıca Mağarası, soğan sarkıtları ile de ön planda. Burayı Tokat’ta mutlaka gidilecekler listenizin en üstüne yazmanızı öneririz.

Sulusaray Antik Kenti

 • Şehir merkezine yaklaşık 70 km mesafede olan Sulusaray Antik Kenti, Roma Dönemi’ne ait olup, tarihin izini sürmek isteyenler için ideal bir rota. Bazı kaynaklarda M.Ö. 1. yüzyılda yapıldığı söylenen kent, adeta bir açık hava müzesi konumunda.

Saat Kulesi

 • 1902 yılında yapılan Saat Kulesi, şehrin her yerinden görülecek şekilde inşa edilmiş. 33 metre yüksekliğindeki kule kesme taştan yapılmış olup, 2. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılı şerefine yaptırılmıştır.

Mahperi Hatun Kervansarayı

 • I. Alaeddin Keykubat’ın eşi Mahperi Hatun tarafından 1238-1239 yılları arasında yaptırılan kervansaray, yazlık ve kışlık olarak iki bölümden oluşuyor. Kesme taştan dikdörtgen biçimde yapılan bina, Anadolu Selçuklu mimarisini yansıtan önemli örnekleri arasında yer alıyor.

Zile

 • Anadolu’nun en eski yerleşim yerleri arasında bulunan Zile, 7000 yıllık tarihe sahip. Hititler, Selçuklular, Frigler, Romalılar, Persler ve Osmanlılar da dahil olmak üzere Zile’de pek çok uygarlığın izlerini görebilmek mümkün.
   

  M.Ö. 47 yılında Roma İmparatoru Jül Sezar ile Pontus Kralı’nın Zela Savaşı’nda söylediği “Veni Vidi Vici” sözleri günümüzde hala kullanılıyor.

Tokat Kalesi

 • Hangi medeniyet tarafından, ne zaman yapıldığı bilinmiyor. Kalede bulunan en eski izler 5. ya da 6. yüzyıla ait. Kale, doğal kayalıklar üzerinde yer alıyor ve yapımının üstünden yüzyıllar geçmiş olsa da görkemini koruyor.

Hıdırlık Köprüsü

 • 151 m uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde olan köprü, kesme taşla örülmüş. 1250 yılından kalma bu köprü, Yeşilırmak Nehri üzerinde yaklaşık 8 asırdır müthiş bir görsellik sunuyor.

Ali Paşa Camii

 • Tokat’ta bulunan en büyük Osmanlı eseri olan Ali Paşa Camii, 2. Selim zamanında Ali Paşa tarafından yaptırılmış. 1572’de inşa edilen caminin tamamı kesme taştan yapılmış olup tek kubbesi ve tek minaresi bulunuyor.

Tokat’ta Alışveriş

 • Tokat seyahatinizde beyaz Zile pekmezi ve sarma yaprağı almadan dönmeyin deriz. Kendinize ve sevdiklerinize burayı anımsatacak hediyelik eşyalar almak isterseniz Yazmacılar Çarşısı’na ya da Tokat Taşhan’a uğrayabilirsiniz. Yazma ve ipek dokuma ürünleri alabileceğiniz Yazmacılar Çarşısı’nda şehre özgü yazmaları inceleyebilir, özel bir baskı türü olan elvan baskı yazmalardan satın alabilirsiniz. Taşhan’da ise bakırcılar, antikacılar, seramikçiler bulunuyor. Tarihi bir Osmanlı hanı olan bu binanın nostaljik atmosferinde keyifli bir alışveriş yapabilirsiniz.

Tokat’ta Ne Yenir?

 • Tokat’ta mutlaka tatmanız gereken lezzetler, yemeden dönmemeniz gereken nefis yemekler bulunuyor. Yola çıkmadan önce hepsini not alın bizce. Tokat kebabı, etli dolma, bakla dolması, bezli sucuk, cevizli çörek, Tokat mantısı ve kabak kavurması bu lezzetlerin başında geliyor.


  Dereotu, maydanoz, mercimek ve reyhanla hazırlanan bat da Tokat’a özgü leziz yemekler arasında bulunuyor. Etli nohutun içerisine çemen eklenerek hazırlanan keşkeki de denemeyi unutmayın.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.