Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (53 / 53)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Tekirdağ Otelleri

için toplam 53 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

 • İstanbul'un doğayla iç içe arka bahçesi Tekirdağ'ı tarif etmemiz gerekirse, bir parça Kuzey Ege havası, bir tutam Trakya neşesi ve bir tatlı tembellik eşittir Tekirdağ deriz! Antik Roma döneminde "Rhaedestos" ismi ile anılan şehir, Doğu Roma İmparatorluğu dönemine denk gelen Orta Çağ boyunca "Rodosto" adı ile bilinir. Osmanlılar ise, bu isimden türetilmiş "Rodosçuk" ismini kullanır. Yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin popüler tatil bölgesi halinde olan Tekirdağ, tarihi yapıları, müzeleri, muhteşem güzellikteki plajları ve göz alıcı manzaralara sahip doğal güzellikleri ile keşfedilmeyi bekliyor!

Şarköy

 • Marmara Denizi’nin kıyısında yer alan Şarköy, Tekirdağ’ın şirin bir ilçesi… 60 km uzunluğundaki sahiliyle dikkat çeken Şarköy, Türkiye’nin en uzun sahilleri arasında bulunuyor. 2006 senesinde denizi ve kumsalıyla Mavi Bayrak almaya hak kazanan ilçe, her sene yaz aylarında yerli ve yabancı birçok turistin uğrak noktası halinde ve rüzgar sörfçülerinin de gözde mekanları arasında yer alıyor.

Mürefte

 • Daima rüzgarlı havası ile Türkiye'nin en önemli zeytin ve üzüm merkezlerinden biri olan Mürefte'de, tertemiz sahillerin tadını çıkarabilir, yerel içecek tadımlarına katılabilir ve doğa yürüyüşlerine katılabilirsiniz.

Hora Feneri

 • Tekirdağ'ın Şarköy ilçesi sınırları içinde yer alan Hoşköy’deki Hora Feneri'nin sunduğu enfes manzaraya karşı muhteşem Tekirdağ yerel içecekleri eşlik edebilir. 1861 senesinde Abdülmecit tarafından Fransızlara yaptırılan fener, 20 metre yüksekliğinde… Hora Feneri’nin en dikkat çeken özelliği ise; kendi etrafında 360 derece dönebiliyor olması.

Kumbağ

 • Özellikle Tekirdağ'a deniz keyfi yapmak için gelen tatilcilerin tercih ettiği Kumbağ, uzun plajları ve güzel Tekirdağ Otelleriyle ünlü. Tekirdağ tatil köyleri de genelde bu bölgede yer alıyor.

Uçmakdere

 • Doğal güzellikleri ile Marmara kıyılarının muhteşem manzaralarına sahip köşelerinden biri olan Uçmakdere, yeşilin her tonunu barındıran dağları ve kendine hayran bırakan doğası ile son yıllarda Türkiye’nin yamaç paraşütü yapılan popüler bölgeleri arasına girmeyi başarmış durumda. Adını bulunduğu köyden alan bölgede, Türkiye’nin en kaliteli ve lezzetli üzümleri yetiştiriliyor.

Tarihi ve Kültürel Miraslar

 • Kapsamlı bir Tekirdağ gezisi planlıyorsanız; 1967 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Hayatının son yıllarını Tekirdağ’da geçiren Macar Prensi II. Frenc Rakoczi’nin yaşadığı ev olan Rakoczi Müzesi, Namık Kemal’in eşyalarının, eserlerinin sergilendiği Namık Kemal Evi ve Çorlu Kalesi gibi Tekirdağ'da gezilecek yerler arasında başı çeken mekanlara uğramayı ihmal etmeyin!

Damak Zevki

 • "Tekirdağ'da ne yenir?" diyenlere ilk tavsiyemiz tabii ki Tekirdağ Köftesi! Köfte dışında mutlaka tadılması gereken Tekirdağ yemekleri de gülbarak böreği, elbasan tava, yoğurtlu borani ve erik aşıdır. Trakya, çok farklı etnik kökenlerin bir arada yaşadığı bir yer olduğundan, oldukça zengin bir mutfağa sahip. Kendine has sebze yemekleri ve tatlılarının yanı sıra Anadolu lezzetlerini de bünyesinde barındırıyor. Bunlardan birkaçı; kuskus, tarhana, keşkek, kesme makarna gibi damak çatlatan lezzetler… Bu lezzetler, Trakya mutfağına ayrı bir zenginlik katıyor. Ayrıca mısır unu, Trakya mutfağında önemli bir yer tutuyor.

Faydalı Bilgiler

 • Tekirdağlılar son derece samimi ve cana yakın insanlar. Şehirde olduğunuz sürece herkesin size yardımcı olmak için elinden geleni yapacağına emin olabilirsiniz.

  Tekirdağ mis kokulu kirazıyla da meşhur... Kiraz mevsiminde giderseniz, şehirden alınabilecek en güzel hediyeliklerden biri bu lezzetli kirazlar.

  Tekirdağ’da Akdeniz iklimi ve karasal iklim hakim. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ise yağışlı geçiyor. Tekirdağ’ı senenin her döneminde ziyaret edebilirsiniz.

Gece Hayatı

 • Kumbağ ve Mürefte tarafında yoğunlaşan Tekirdağ gece hayatı merkezde de devam ediyor. Romantica Club ve Ahesta Bar Tekirdağ'ın iki iyi mekanı.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.