Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (77 / 77)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Sığacık Otelleri

için toplam 77 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

 • İzmir’in Yavaş Şehir (Citta Slow) olarak tescillenen beldesi Seferihisar’a bağlı küçücük bir yerleşim olan Sığacık, kendi özgü mimarisi, misafirlerine bir evin sıcaklığını yaşatan pansiyonları, daracık sokakları ve samimi insanlarıyla insanlarda Sığacık’a yerleşme isteği uyandırıyor. Birbirinden şirin Sığacık Pansiyonları’nda ve Sığacık Otelleri’nde konaklarken sabahları Ege yöresinin tazecik otları ve lezzetli ev yapımı reçelleriyle güne enerjik bir başlangıç yaparak, gün boyu tarih kokan sokakları keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Sığacık Kalesi

 • Yolu Seferihisar’a düşenlerin ilk durağı olan Sığacık, surlar içinde saklanmış mandalina ve zeytin kokulu gerçek bir Ege kasabası. 1522’de Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle yaptırılan Sığacık Kalesi, bugün tarihi surları arasında birçok konsere ve etkinliğe ev sahipliği yapan özel bir mekan. 

  Tarihi surlarla kaplı şirin mi mirin bir Ege kasabası olan Sığacık’ın restore edilen bembeyaz iki katlı evlerinin birçoğu bugün butik otel ya da pansiyon olarak hizmet veriyor. Daracık sokaklar arasında el yapımı hediyelik eşyalar ve birçok ürün satın alabileceğiniz tezgahlar ve dükkanlar bulunuyor. Birçok restoran ve kafe, Sığacık’tan bir tatlı huzur bulmak için gelenlere eşsiz lezzetler sunuyor.


Teos Antik Kenti

 • Teos Marina civarında bulunan bu görkemli antik kent, günümüze kadar ulaşmayı başarmış etkileyici bir arkeolojik site. Antik kente Sığacık’ın önünden kalkan minibüslerle kolayca ulaşım sağlanıyor. Antik dönemin önemli liman kentlerinden olan Teos Antik Kenti, iyi korunmuş surları ve limanıyla Sığacık’ta gezilecek yerler listesinin önemli bir kalemini oluşturuyor. Antik kent; agorası, amfi tiyatrosu, akropolü ve tapınağıyla tarih ve arkeoloji meraklılarını bekliyor.

Seferihisar Kaplıcaları

 • Termal suların insanı dinlendiren ve yenileyen etkileriyle tatiline renk katmak isteyenler, Sığacık tatilleri boyunca Seferihisar ve çevresinde yer alan kaplıcalara ve ılıcalara uğrayabilir. Yüksek sıcaklığıyla ünlü Cumalı Kaplıcası, Karakoç Kaplıcası ve Kelalan Ilıcası, Seferihisar’a yakın mesafede yer alan termal kaynaklar olarak dikkat çekiyor.

Sığacık Plajları

 • Sığacık’ta denize girilecek yerler arasında en popüler noktalardan biri Ekmeksiz Plajı’dır. Doğal bir koy içerisinde yer alan Ekmeksiz Plajı, kum zemini ve tertemiz suyu ile İzmir’in en güzel plajları arasında yer alıyor.

  İzmir bölgesinin en doğal ve temiz plajlarından olan Sığacık Plajı ve serin ve berrak suyunun yanı sıra küçük bir koyu andıran sakin ortamıyla Akkum Plajı, Seferihisar Otelleri’ne olan yakınlıklarıyla da büyük talep görüyorlar. Seferihisar’a yakın plajlardan Teos Antik Limanı karşısında bulunan Akarca Plajı ise oldukça uzun bir sahil şeridinde sahip olmakla birlikte, gözlerden uzak, bakir ortamıyla öne çıkıyor.

Sığacık’ta Ne Yenir?

 • Ege’nin taze ve lezzetli sebzelerine ve zeytinyağına bambaşka anlamlar kazandıran Sığacık’ta enginar dolması, pazılı gözleme, sakızlı tarhana ve Seferihisar mantısı denemeniz gereken lezzetlerin başında geliyor. Sığacık’ta yaz mevsiminin vazgeçilmez lezzeti dondurma için birçok Maraş dondurması tezgahı bulmak mümkün. Sığacık sahilinde günbatımını izlerken denize karşı ev yapımı limonataların ve közde pişirilen Türk kahvelerinin tadını çıkarmayı unutmayın.

Sığacık’ta Yaz Boyu Eğlence

 • Sığacık konaklamalarınızı ağustos ortasına denk getirirseniz, ilçede yapılan tiyatro festivalini izleme şansını yakalayabilirsiniz. Tabii bu tarihlerde Seferihisar butik otelleri oldukça dolu oluyor, önceden rezervasyon yaptırmakta fayda var. Keyifli bir Ege tatili geçirmek isteyenlerin tatil planı yaparken Sığacık’taki etkinliklerin tarihlerini göz önünde bulundurması gerekiyor. Yaz aylarında Sığacık Kalesi’nde birçok konser ve festival düzenleniyor. Sevdiğiniz sanatçıların ve grupların konserleriyle tatilinizi daha eğlenceli hale getirme fırsatını kaçırmayın.

Sığacık’ta Gece Hayatı

 • Yavaş şehir olarak ünlenen Sığacık’ta gürültü ve kalabalık bir gece hayatı atmosferi bulunmuyor. Akşamları restoran ve kafelerde keyifli vakit geçiren tatilciler, Teos Marina çevresindeki mekanlarda canlı müzik performanslarını dinleyebilir.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.