Aylar
Özel Dönemler

Seferi Hisar Pansiyonları

-
2 yetişkin
Değiştir

Seferi Hisar Pansiyonları

Sonuçları filtrele
11 / 11
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Seferihisar Pansiyonları

Karakteristik bir Ege kasabası olan Seferihisar; mimarisi, daracık sokakları, mandalina bahçeleri ve pırıl pırıl denizi ile Türkiye'nin huzur duraklarından biri…

Son yıllarda Avrupa'da turizm açısından önemli bir özellik olan Yavaş Şehir tanımını ülkemizde ilk hak eden yer olan Seferihisar, şehir hayatından kaçıp doğaya dokunmak, Ege'nin dingin atmosferinde zamanı yavaşlatmak ve yaşadığı her anın tadına varmak isteyenler için ideal bir tatil rotası olarak öne çıkıyor.  

Mavi bayraklı denizi ve doğal kumsalları ile özellikle yaz döneminde denizin ve güneşin tadını çıkarmak isteyenlerin tercih ettiği Seferihisar'da konaklama alternatifi de oldukça fazla… Otellerin genellikle kıyıda konumlandığı Seferihisar'da Her Şey Dahil tesislerde pek çok olanağın sunulduğu bir tatil yapabilirsiniz. Dilerseniz daha küçük tesislerde ekonomik bir tatil de geçirebilirsiniz. Birçoğu bölgedeki evlerin dönüştürülmesi le hizmet veren Seferihisar pansiyonları, hem uygun fiyatlarla hem de otantik ve sıcak bir atmosferde tatil yapmayı mümkün kılıyor. Pansiyonlar dışındaki tesis alternatiflerini incelemek isterseniz Seferihisar Otelleri sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Seferihisar'a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

İzmir'in kıyı beldelerinden biri olan Seferihisar'da Akdeniz iklimi hakim. Bu nedenle yaz mevsimi oldukça uzun sürüyor. Eğer deniz ve güneşin tadını çıkarmak isterseniz doğal kumsalları ve uzun süren deniz mevsimi ile Seferihisar eşsiz bir adres… Haziran ve temmuz, Seferihisar'ın en sıcak olduğu aylar… Ayrıca en çok yoğunluğun yaşandığı dönem de yaz ayları oluyor.

Siz aşırı sıcaktan korunmak ve biraz daha sakin bir atmosferde tatil geçirmek isterseniz, denize girmenin mümkün olduğu sonbahar veya ilkbahar aylarını da tercih edebilirsiniz. Kış mevsiminde de ziyaret edebileceğiniz belde, sakin ve kalabalıktan arınmış atmosferi ile özellikle kafa dinlemelik bir tatil için bu dönemde tercih edilebilir.

Seferihisar'a Nasıl Gidilir?

Seferihisar'a ulaşmak için kara ya da hava yolu alternatiflerini tercih edebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yaklaşık 50 km'lik mesafede bulunan beldeye en hızlı ulaşım şekli elbette hava yolu… Farklı hava yollarının Türkiye'nin pek çok noktasından günlük olarak İzmir'e uçak seferleri bulunuyor. İzmir uçak bileti sayfasından tüm uçuşları karşılaştırıp sizin için en uygun zamanda seyahatiniz planlayabilirsiniz. Havalimanından beldeye toplu taşıma alternatiflerini kullanarak ulaşabilirsiniz.
Eğer kara yolunu tercih edecekseniz Seferihisar İstanbul'a yaklaşık 610, Ankara'ya ise yaklaşık 640 km uzaklıkta bulunuyor. Farklı otobüs firmalarının, Türkiye'nin farklı noktalarından Seferihisar'a yönelik direkt otobüs seferleri mevcut. Dilerseniz İzmir'e otobüs ile gelip buradan da toplu taşıma ile Seferihisar'a ulaşabilirsiniz.

Seferihisar'da Ulaşım

İzmir'in merkezinden şehir içi otobüs ve dolmuş hatlarını kullanarak Seferihisar'a ulaşım sağlayabilirsiniz. Seferihisar sınırları içerisinde birçok noktaya yürüyerek gitmeniz mümkün. Ayrıca yavaş şehir olmanın bir göstergesi olan bisiklet ile ulaşım da Seferihisar'da çok tercih ediliyor. Eğer Seferihisar'a bağlı bir sahil kasabası olan Sığacık'ı görmek isterseniz, Seferihisar'dan kalkan dolmuşlara binebilir ya da taksi alternatifini tercih edebilirsiniz. 

Yavaş Şehir Nedir?

1999 yılından itibaren pek çok ülkede yayılmaya başlayan Cittaslow yani Yavaş Şehir hareketi, sürdürülebilir bir hayat ve yaşam kalitesini yükseltmek için kentlerin yeni ve farklı bir kalkınma modeli olması gerektiğini savunan bir hareket. Modern şehir yaşamının kalabalık, gürültülü, kirli, koşturmacalı hayatından uzak, daha yavaş ve sakin bir yaşam modelini öneren hareket, dünya üzerinde bu özellikleri sağlayabilen şehirleri Yavaş Şehir olarak tanımlıyor.

Orijinal dokusunu uzun yıllar boyunca yitirmeden, doğal güzelliklerini koruyarak gelişimini sürdüren Seferihisar da Türkiye'de bu tanımı alan ilk yer olarak önem taşıyor. Bugün gelişen turizme, açılan yeni tesislere rağmen doğal güzelliklerini ve kültürel değerlerini kaybetmeyen tatil beldesinin bu sakin dünyasına siz de hayran kalacaksınız.

Seferihisar'da Gezilecek Yerler

Seferihisar'da gezilecek yerler denildiğinde ilk sırada Sığacık geliyor. Surlar arasına gizlenmiş bu Ege kasabası, mandalina ve zeytin kokularının birbirine karıştığı şirin atmosferi ile sizi bekliyor.

Sığacık Limanı'nın yanında bulunan Sığacık Kalesi, bölgedeki önemli tarihi yerlerden biri… Selçuklulara kadar uzanan bir geçmişi olduğu tahmin edilen kale, Kanuni Sultan Süleyman döneminde bugünkü görünümüne kavuşmuş.

Sığacık İskelesi yakınında bulunan Teos Antik Kenti de Seferihisar tatilinizde gezebileceğiniz yerlerden biri… günümüze kadar ulamayı başarmış bu antik kenti dolaşarak bölgenin tarihine kısa bir yolculuk yapabilirsiniz. Eski bir liman kenti olan Teos Antik Kenti'nde, Tanrı Dionysos adına yapılan tapınak, tiyatro, liman gibi yapıları görebilirsiniz. Lebedos Antik Kenti de bölgede ziyaret edebileceğiniz bir diğer antik kent…

İlçe merkezine yaklaşık 17 km uzaklıkta bulunan Karakoç Kaplıcaları, özellikle cilt sorunları ve romatizmal rahatsızlıkları olanların tedavilerinde destekleyici olduğu bilinen kaplıca suları ile bölgede en çok ziyaret edilen noktalardan biri.

Kasım Çelebi Medresesi, Kent Belleği Müzesi ve Anı Evi ve Teos Marina gibi yerler de Seferihisar'da gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz diğer alternatifler arasında bulunuyor.

Seferihisar Plajları

Seferihisar'da deniz tatili için gelenlerin popüler durağı Sığacık… birbirinden güzel halk plajlarında tatilin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. İzmir'in en güzel plajları arasında sayılan Büyük Akkum Plajı, Sığacık Plajı ve Ekmeksiz Plajı, Seferihisar'da denize girmek için tercih edebileceğiniz başlıca plajlar arasında bulunuyor.

Seferihisar Tatil Önerileri

Seferihisar'da Yavaş Şehir yaklaşımı sadece çevre konusunda değil, ulaşımdan mimariye ve yeme-içmeye kadar uzanan bir etkiye sahip. Doğal ve organik ürünler bulabileceğiniz Sığacık'ta Ege'nin en özel sebzelerini ve zeytinyağını tatmanız mümkün.  Enginar dolması, Seferihisar mantısı, sakızlı tarhana gibi özel lezzetleri de mutlaka deneyin.

Bir sahil kasabasında olduğunuz göz ardı etmeden, sahilde sıralanan restoranlardan tazecik deniz ürünlerinin tadına bakmayı da unutmayın.

Fotoğraf çekmeye meraklıysanız, bölgenin güzel evlerinin sıralandığı sokakları ile Kaleiçi en doğru adreslerden biri…

Tatilinizi kasım ayında gerçekleşen mandalina şenlikleri ya da ağustos ayında gerçekleşen tiyatro festivali dönemine denk getirseniz renkli manzaralar ile karşılaşabilirsiniz.