Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (69 / 69)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller
Otel Tipi

Samsun Otelleri

için toplam 69 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Samsun

 • Karadeniz Bölgesi'nin en kalabalık şehri Samsun, Orta Karadeniz'de, Yeşilırmak ve Kızılırmak deltalarının arasında kalan verimli topraklarda yer alıyor. Samsun, M.Ö.750-760 yılları arasında İon şehir devletlerinden Miletoslular tarafından Amisos adı ile kurulmuş küçük bir yerleşim merkeziymiş. Daha sonralarıysa Pers, Makedonya, Pontus, Roma, Bizans, Danişment, Selçuklu ve Osmanlı hakimiyetinde kalmış. Eski adı Yunanca Amisos olan Samsun, Roma ve Bizans dönemine gelindiğinde Samsunta veya Samsus şeklinde anılmaya başlanmış. Kentin adını Samsun şeklinde yazıp okuyan ilk kişi ise Endülüs Emevî coğrafyacı ve gezgin İbn Said olmuş. 


  Günümüzde eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım, ekonomi gibi açılardan Karadeniz Bölgesi'nin en gelişmiş şehri ve önemli bir liman kenti olan Samsun, “Karadeniz’in Başkenti” olarak da anılıyor. Bu tarafa yolunuz düşecekse Samsun Otelleri arasından size en uygun olana rezervasyon yaptırın ve şehri keşfetmeyi ihmal etmeyin. 

Samsun’a Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Samsun, dört mevsim gezip keşfedebileceğiniz bir şehir. İç kesimlerde ve kıyı kesimlerde sıcaklık farkları olabiliyor. Samsun’da yazlar sıcak, kışlar ise yağışlı geçiyor. 


  Samsun’a yayla turizmi için ya da dağcılık, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için gelecekseniz yaz aylarını tercih etmeniz iyi olabilir. Samsun’da kaplıca imkanlarından faydalanmak istiyorsanız ya da Samsun’da kayak deneyimi yaşamak için Ladik Akdağ Kayak Merkezi’ne gitmeyi düşünüyorsanız şehri kışın ziyaret edebilirsiniz. Samsun’da kış tatili yaparken şehrin tarihi noktalarını da gezebilirsiniz.  

Samsun Otelleri

 • Samsun’a gitmeye karar verdiyseniz size ve bütçenize en uygun tesisi ETS’nin web sitesinden kolayca bulabilirsiniz. Tam Pansiyon, Yarım Pansiyon, Oda Kahvaltı ve Sadece Oda konseptleri ile hizmet veren Samsun Otelleri, Samsun Şehir Merkezi Otelleri, Samsun Apart Otelleri, Samsun Pansiyonları ve Samsun Butik Oteller ile ilgili inceleme yaparak kalacağınız yere karar verebilir ve içiniz rahat bir şekilde rezervasyon yapabilirsiniz. 

Samsun’a Nasıl Gidilir?

 • Samsun Otelleri’nde yeriniz hazırsa şimdi sıra geldi Samsun’a ulaşım konusunu çözmeye. Samsun’a kara yolu ile ulaşım sağlamak istiyorsanız kendi aracınızı kullanabilir ya da araç kiralayarak yola çıkabilirsiniz. Samsun’a otobüs ile ulaşmak için size uygun saatlerde Samsun Otobüs Terminali’ne düzenlenen seferlerde yerinizi ayırtabilirsiniz. 


  Samsun’a uçakla ulaşım sağlamak istiyorsanız Samsun Çarşamba Havalimanı’na uçuşu bulunan çeşitli hava yollarının seferlerini Samsun uçak bileti sayfasına girerek inceleyebilir, sizin için en uygun Samsun uçak biletini hızlıca satın alabilirsiniz. Havalimanından şehrin merkezine taksilerle ya da yolcu servisleriyle ulaşabilirsiniz. 

Samsun’da Ulaşım

 • Samsun’da şehir içi ulaşım yeterli seviyede gelişmiş. Üniversite ve Tekke arasında hizmet veren hafif raylı sistem, şehir içi otobüs ve teleferik faaliyetlerini yürüten şehir içi toplu taşıma sistemi SAMULAŞ ve Samsun Çarşamba Havalimanı servisi BAFAŞ gibi şirketler ile ulaşım sistemi çözülmüş. Özel halk otobüsleri dışında ilçeler arası minibüsler de hizmet veriyor. 

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

 • Samsun'da gezilecek yerlerin başında gelen Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, fuar alanı içerisinde yer alıyor. Müzede gezerken Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait sikkeler; Samsun ve çevresinde ele geçen Kalkolitik, İlk Tunç, Hitit, Helenistik, ve Roma dönemlerine ait bronz, kemik, taş ve pişmiş topraktan oluşan eserler; antik Amisos kentinde ortaya çıkarılan göz alıcı Amisos hazineleri ve Samsun yöresinden müzeye gelen etnografik eşyalar arasında kendinizi tarihte bir zaman yolculuğuna çıkmış gibi hissedebilirsiniz. 

İlk Adım Anıtı

 • Bu anıt, 1981-1982 yılları arasında Samsun halkı tarafından yaptırılmış. Heykeltıraş Hakkı Atamalı tarafından yapılan anıt, hem Atatürk ve beraberindekilerin 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ilk ayak basışlarını hem de Kurtuluş Mücadelesi’nin başladığı yeri simgeliyor. İki ucunda gençliği simgeleyen heykeller bulunan anıt, aynı zamanda dayanışmayı da temsil ediyor. 

Heinrich Krippel Caddesi ve Onur Anıtı

 • İlkadım ilçesindeki Belediye Parkı’nda yer alan Onur Anıtı, Samsun halkı tarafından Avusturyalı Heykeltıraş Heinrich Krippel‘e yaptırılmış. Oldukça gerçekçi ve heybetli olan Onur Anıtı’nın kaidesinin yanlarında, biri halkı ve Atatürk’ü beraber gösteren, diğeri savaş anını canlandıran iki kabartma ve yazılar bulunuyor. 

Bandırma Vapuru ve Millî Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi

 • Mustafa Kemal ve arkadaşlarının karaya ilk ayak bastıkları meydana yerleştirilen Bandırma Vapuru örneği, 2003 yılında müze olarak ziyarete açıldı. Müze, Doğu Park'ta yer alıyor. Bandırma Vapuru Müzesi’nde yer alan, Atatürk’ün arkadaşlarını ve vapur mürettebatını simgeleyen bal mumu heykeller buraya ruh veriyor. Ayrıca müze içerisinde, Atatürk’e ve o yıllara ait olan eşyalar sergileniyor. 

Milli Mücadele Anıtı

 • Kurtuluş Savaşı’nı ve genelgeleri betimleyen on kabartmadan oluşan Milli Mücadele Panoraması ile Türkiye’nin yedi bölgesini temsil eden yedi figürlü Milli Kurtuluş Anıtı, Bandırma Vapuru ve Millî Mücadele Parkı Açık Hava Müzesi’ne ait alanda sergileniyor. 

Amisos Tepesi

 • Batıpark’tan teleferiğe binerek Amisos Tepesi’ne ulaşabilir ve burada şehri kuş bakışı seyredebilirsiniz. Tepede yer alan kafelerde çay içip dinlenebilir, yemek yiyebilirsiniz. 

Samsun Kaplıcaları

 • Samsun'da mutlaka gidilmesi gereken yerler arasında dünyaca ünlü Ladik-Hamamayağı Kaplıcaları da bulunuyor. Suyu, piknik alanları ve çevresindeki dinlenme tesisleriyle bu kaplıcalar Samsun Otelleri’nde konaklayan misafirlerin oldukça ilgisini çekiyor. Bunun yanında Havza Kaplıcaları da ziyaret edilebilir. 

Samsun ve Amazonlar

 • Samsun'un kültürel zenginlikleri arasında yer alan efsanevi kadın savaşçılar olarak bilinen Amazonlar'ın, Thermedon Çayı (Samsun'un Terme İlçesi) yakınlarında kurdukları "The Miskyra" kentinde yaşadıkları belirtiliyor. Çeşitli kaynaklarda daha iyi ok atabilmek için bir göğüslerini kestikleri rivayet edilen ve birçok efsanede adları geçen Amazonlar adına her yıl Terme'de festival düzenleniyor. 


  Samsun'da Gezilebilecek Daha Fazla Yeri Keşfetmek için Tıklayın!

Samsun’da Ne Yapılır?

  • Samsun’un tarihi ve turistik yerlerini, müzelerini gezin. 
  • Samsun’da yamaç paraşütü yapın ve şehri kuş bakışı seyredin. 
  • Yöresel lezzetleri deneyin, Samsun (Bafra) pidesi yemeyi ihmal etmeyin. 
  • Dağcılık ile ilgileniyorsanız Samsun’un Ladik ilçesine bağlı Akdağ’a ve Kocadağ’a gidin. 
  • Batı Park ile Baruthane Tümülüsleri arasında kurulan teleferiğe binin ve manzarayı izleyin. 
  • Karpuz Festivali, Yeşilırmak Kültür ve Sanat Şenliği, Karadeniz Kısa Film Festivali, Deniz Oyunları Festivali gibi Samsun festivallerine katılın. 


Samsun’da Alışveriş

 • Tarihi Bedesten Çarşısı ve Samsun’un İlkadım ilçesinde bulunan Saathane Meydanı çevresi Samsun’da yerel ürünler de bulabileceğiniz güzel alışveriş noktaları. Gazi Caddesi’nde yer alan Mecidiye Çarşısı’nda da “Samsun’dan ne alınır?” sorusuna cevap olacak çok güzel hediyelik eşyalar bulabilirsiniz. Şehirde ayrıca birkaç büyük alışveriş merkezi de bulunuyor. 

Samsun’da Ne Yenir?

 • Tir (kaz yufkası), yer pancarı (yazı pancarı), mısır çorbası, yoğurtlu çorba, mercimekli bulgur pilavı, keşkek, karalahana çorbası, hamsili ekmek, hamsili pilav ve kocakarı gerdanı (burma) bu yöreye ait yemekler arasında sayılıyor. Kaldırayak, madımak, nünük gibi bitkilerdense sıklıkla kavurma ya da çorba yapılıyor. Samsun’da geçirdiğiniz günlerde bu güzel lezzetleri denemeyi ihmal etmeyin. 

Samsun’da Eğlence Samsun’da Eğlence

 • Karadeniz’in en kalabalık şehri Samsun’da gece hayatı da oldukça renkli… Yazın da kışın da turizmin canlı olması sebebiyle şehrin birçok bölgesinde eğlence mekanları bulunuyor. Samsun’da eğlence arıyorsanız Atakum, İstiklal Caddesi ve Samsunport Liman gitmeniz gereken ilk üç durak arasında başı çekiyor. 

Samsun Tatil Önerileri

 • Tarihi, doğası ve kültürü ile oldukça dikkat çekici bir Karadeniz şehri Samsun… Hem yaz turizmi için hem kış turizmi için oldukça fazla seçenek sunan şehirde dağcılık, yamaç paraşütü ve kayak gibi heyecan verici aktiviteler yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehirdeki anıtları ve müzeleri gezebilir, kaplıcaların tadını çıkarabilirsiniz. 


  Samsun’a gitmeyi planlıyorsanız hemen ETS’ye gelin, size en uygun Samsun uçak biletini hızlıca bulun ve Samsun Otelleri arasından seçiminizi yaparak kolayca yerinizi ayırtın. 

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.