Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (483 / 483)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Temalar
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller
Otel Tipi

Nevşehir Otelleri

için toplam 483 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

 • Uçsuz bucaksız üzüm bağları, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan peri bacaları, kayaların içine oyulmuş konakları ve tarihi dokusuyla Nevşehir'i hala görmediyseniz çok şey kaçırdınız demektir! Cumhuriyetin ilan edildiği yıllarda Niğde iline bağlı olan Nevşehir, 1954 yılında il oldu ve gelişmeye devam etti. Bölgeye hava yolu ulaşmak isterseniz Nevşehir Kapadokya Havalimanı sizi karşılamaya hazır. Turizm açısından da büyük önem taşıyan Nevşehir, özellikle Kapadokya bölgesi sayesinde her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor. Ürgüp, Göreme ve Avanos gibi Kapadokya ruhunu sonuna kadar yaşatan büyüleyici turizm merkezleri, Nevşehir’in merkezine ortalama 20 km uzaklıkta bulunuyor. Kayalara oyulmuş nefis Nevşehir Otelleri, hizmet kaliteleri ve otantik atmosferleri ile oldukça beğeniliyor. Nevşehir’e gelmeyi planlıyorsanız Etstur üzerinden Nevşehir Otelleri’ni inceleyebilir ve size hitap eden tesiste konforla konaklayabilirsiniz.

Yer Altı Şehirleri

 • Kapadokya’da çok sayıda yer altı şehri bulunuyor. Şimdilik sadece 7 tanesi turistlerin gezebilmesi için açılmış durumda. Burada gezebileceğiniz en büyük yer altı şehri Derinkuyu. Gezilebilecek diğer yer altı şehirleri arasında; Özkonak, Kaymaklı, Mazı ve Özlüce yer alıyor.

Göreme Açık Hava Müzesi

 • Bir dönem uzun yıllar manastır hayatı yaşanmış bir kaya yerleşim yeri olan Göreme Açık Hava Müzesi, birçok kilise ve şapele ev sahipliği yapıyor. Burası’da Nevşehir’in muhtalaka görülmesi gereken yerlerinden biri.

Ihlara Vadisi

 • 12 km uzunluğundaki Melendiz Çayı’nın yıllar içerisindeki aşındırmasıyla oluşmuş Ihlara Vadisi’ne ulaşmak için 400’e yakın basamak inmeniz gerekiyor. Aşağıya indiğinizde su kenarındaki banklarda vadinin manzarasını izlemek keyifli olabilir. Vadi turu boyunca gönüllü rehberlik hizmeti veren köylü çocukların renk kattığı bir deneyim sizi bekliyor.

Paşabağ Rahipler Vadisi

 • Burası Hristiyanlık kabul gördükten sonra keşişlerin inziva yeri olmuş. Mistik manzaralar sunan vadi, Kapadokya’nın en yüksek, şapkalı peri bacalarına ev sahipliği yapıyor.

Güvercinlik Vadisi

 • Güvercinlik Vadisi, günümüzde Uçhisar’dan Göreme’ye doğru 4 km boyunca uzanan keyifli bir trekking alanı. Bölgede yaşayanlar yeterli toprağa sahip olmadıkları için enerjisi oldukça yüksek güvercin gübresi ile tarımda verimi arttırmak istemişler ve vadi yamacındaki peri bacalarına çok sayıda güvercinlik oymuşlar. Buradan manzara harika görünüyor.

Avanos Devrent Vadisi

 • Gün batımında büründüğü renk nedeni ile Pembe Vadi olarak anılan Devrent Vadisi’nde farklı şekillerde birçok peri bacası görebilirsiniz. Buradaki peri bacaları şekilleri ile hayal gücünü tetiklediği için vadiye Hayal Vadisi diyenler de oluyor.

Hacı Bektaş- Veli Müzesi

 • Türk mutasavvıfı Hacı Bektaş Veli tarafından bir dergah olarak kurulan külliye, günümüzde müze olarak ziyaretçilerini kabul ediyor. Burası Bektaşi hoşgörüsünün merkezi olarak görülüyor.

Uçhisar Kalesi

 • Burası, eşsiz Kapadokya coğrafyasının en yüksek noktalarından ve en önemli turizm merkezlerinden biri… Kayadan oyulmuş butik oteller ve Çavuşun Kalesi olarak da bilinen Uçhisar Kalesi mutlaka görülmeli. Kapadokya’nın en yüksek yerlerinden biri olan Uçhisar’da bölgenin en gösterişli panoramik manzarası sizi bekliyor!

Nevşehir’in Tarihi Kiliseleri

 • Tarihi son derece eski çağlara dayanan Nevşehir bölgesinde UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan pek çok kaya kilisesi ve tarihi eseri görmek mümkün oluyor. Aynalı Kilise, Tokalı Kilise, Çarıklı Kilise, Çavuşin Kilisesi, Azize Barbara Şapeli, Aziz Basil Şapeli, Karanlık Kilise, Yılanlı Kilise El Nazar Kilisesi bölgede mutlaka görülmesi gereken tarihi değerler arasında yer alıyor.

Nevşehir’de Ne Yapılır?

 • Nevşehir'in tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek dışında yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki! Buraya kadar kadar gelmişken bir Kapadokya klasiği olan balon gezilerine katılabilirsiniz. Güneşin doğuşuyla beraber yükselen bu rengarenk balonlardan birinde olmak ve Nevşehir'in eşsiz manzarasını seyre dalmak harika olmaz mı?

  Yöresel halıların yapımını görmek üzere gidebileceğiniz halı atölyeleri ve sizin de elinizi çamura bulamanıza olanak sağlayan çömlek atölyeleri Kapadokya’nın olmazsa olmazlarından. Bu atölyeleri sadece gezmekle yetinmeyip Avanos'taki çömlek atölyelerinde çömlek yapımı kursu da alabilirsiniz.

  Nevşehir ve çevresinde gezilecek o kadar çok yer var ki kendi aracınızla gelmeniz ya da şehre geldiğinizde araç kiralamanız çok mantıklı bir tercih olacak. Bu sayede zamanı en verimli şekilde değerlendirebilir ve gönlünüzce gezebilirsiniz.

  Ürgüp'te bulunan Uranos Restoran, Red Red Wine ve Red Rock Cave Bar bölgenin en sevilen mekanlarından. Bol bol gezdiğiniz keyifli bir günün ardından buralarda hoşça vakit geçirebilirsiniz.


Nevşehir’de Ne Yenir?

 • Farklı tatlar denemekten hoşlanıyorsanız birbirinden lezzetli Nevşehir yemeklerini seveceksiniz. Nevşehir'in yıldız tatları arasında testi kebabı, çömlek fasulye, düğün çorbası, kayısı dolması ve etli bamya çorbası gibi spesiyaller yer alıyor. Bu lezzetleri denemeden kentten ayrılmayın.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.