Mavi Yolculuk Bodrum Gökova Etstur Öneriyor

Bodrum Merkez, Muğla
Mavi Yolculuk Bodrum Gökova
Bodrum Merkez, Muğla
FİYAT TABLOSU

Oda seçenekleri

Öne çıkan özellikler

Büyüklük Bilgisi: Teknelerde 6 ile 8 arasında kabin bulunuyor.

Otel olanakları

Konum

Türkiye’de Turkuaz Kıyıları’nı keşfetmenin en güzel yolu, benzersiz bir yat tatili ile mavi yolculuğa çıkmaktan geçiyor. Egzotik plajlar ve büyüleyici manzaralar sunan adalara karadan ulaşmak zor ve hatta çoğu zaman imkansız olabiliyor. Deniz yolu ise bu güzelliklerle tanışmanın en ideal şeklini sunuyor. Turkuaz Kıyıları; huzurlu ve dinlendirici atmosferi, bozulmamış doğasıyla Türkiye sahillerinin mücevherleri arasında yer alıyor.

Genel Tanıtım

BODRUM - GÖKOVA KÖRFEZİ - BODRUM (7 gece / 8 gün)
1. Gün
Bodrum Limanı
Konuklarımız saat 15.30’dan itibaren karşılama görevlisi tarafından kamaralarına yerleştiriliyor. Tur ve tekne hakkında kısa ön bilgiler veriliyor. Yatta servis, akşam yemeği ile başlıyor ve geceleme limanda yapılıyor. Arzu eden konuklarımız Bodrum’u gezebilirler.
2. Gün
Bodrum, Alakışla Bükü, Çökertme
Sabah konuklarımız kahvaltılarını yaparken kaptanımız liman çıkış işlemlerini tamamlıyor. Kahvaltıdan sonra rehberimiz ve kaptanımız yat mürettebatını misafirlerimizle tanıştırıyor, turla ilgili bilgiler aktarılıyor ve harita üzerinde gidilecek yerler hakkında kısa bilgiler veriliyor. Kahvaltı ve info toplantısından sonra Alakışla Bükü’ne hareket ediliyor. Arzu edilirse Alakışla Bükü’ndeki eski Bizans Köyü harabeleri gezilebilir. Akşam yemeği ve geceleme şirin bir balıkçı köyü olan Çökertme’de.
3. Gün
Çökertme, İngiliz Limanı
Kahvaltıdan önce masmavi sulara sahip Tuzla Koyu’na hareket ediliyor. Tuzla’da öğle yemeği ve yüzme molası veriliyor. Akşam yemeği ve geceleme İngiliz Limanı’nda. Buraya İkinci Dünya Savaşı’nda İngiliz donanmasına ait gemiler saklandığı için İngiliz Limanı deniyor.
4. Gün
İngiliz Limanı, Karacasöğüt
Kahvaltı Karacasöğüt’te alınıyor ve tekneye yeniden su ve kumanya takviyesi yapılması için burada bir süre demirli kalıyor. Bu sırada isteyen misafirler ekstra olarak düzenlenen tur ile Dalyan çamur banyosu ve İztuzu Plajı’na cipler ile gidebiliyor. Akşam yemeği ve geceleme, çam ağaçları ile çevrili şirin bir balıkçı köyü olan Karacasöğüt’de. Arzu edilirse buradan 20 dakika mesafedeki Marmaris’e gezi düzenlenebiliyor.
5. Gün
Karacasöğüt, Sedir Adası, Löngöz
Kahvaltıdan sonra Sedir Adası’na hareket ediliyor. Burada Orta Çağ’da Rodoslu şövalyelerin barınak yeri olarak kullandığı, Hellenistik-Roma çağından kalma eski Kedreai Ören Yeri bulunuyor. Adada, kilise, tiyatro, nekropol, ev kalıntıları ve şövalye armaları görülebilir. Adada bulunan kitabelerde Kleopatra’nın bu adaya geldiği ve denize girdiği anlatılıyor. Bu nedenle adadaki küçük koya Kleopatra Plajı deniliyor. Bu plajdaki bulgur tanelerine benzeyen deniz hayvanlarının kalıntılarından oluştuğu sanılan kumları almak yasak. Efsaneye göre Kleopatra’nın yöreyi çok beğendiğini gören Romalı Antonius gemilerle Kuzey Afrika’dan buraya kum taşıtmış. Bu tür kum bugün yalnızca Tunus’ta bulunuyor. Sedir Adası’na giriş ücretli. Akşam yemeği ve geceleme bir doğa harikası olan Löngöz’de yapılıyor. Arzu eden konuklarımız ormanda akşam yürüyüşü yapabilirler.
6. Gün
Löngöz, Orak Adası
Kahvaltıdan önce Kargılı Koyu’na hareket ediliyor. Öğle yemeğinden sonra berrak sulara sahip Orak Adası’'na gidiliyor. Akşam yemeği ve geceleme bu güzel adada yapılıyor.
7. Gün
Orak Adası, Papuçburnu, Bodrum
Kahvaltıdan sonra Papuçburnu’na hareket ediliyor. Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Haremten Koyu görülüyor. Bu koyda saat 5 çayı servisinden sonra Bodrum Limanı’na giriş yapılıyor. Geceleme Bodrum Limanı’nda yapılıyor.
8. Gün
Bodrum Limanı
Kahvaltıdan sonra en geç saat 10.30’da yattan güzel anılarla ayrılış.

Yeme/İçme

Teknede Tam Pansiyon konaklamalarda; kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği dahil. Konsept akşam yemeği ile başlar ve 7. gün gece 23.00'te sona erer. Gemiye biniş saati 16.00 olup, iniş saati kahvaltıdan sonra 10.00'dur.
08.00-09-00 Kahvaltı
13.00-14.00 Öğle Yemeği
20.00-21.00 Akşam Yemeği

 

Hizmet Saatleri

Genel Uyarılar

Teknelerin turu gerçekleştirmesi için yeterli doluluk oranına ulaşması gerekiyor. Yeterli misafir sayısına ulaşmayan turlar, kendilerinden bir gün önceki ya da bir gün sonraki tur grubu ile birleştirilir. Bir gün önceki tur grubu ile birleştirilecek tura kayıt yaptıran misafirler, turun ilk gecesinde limanda demirli olan teknede geceleme yapmadan, turun ilk gününde yolculuğa katılırlar. Bu iki grup için de turun bitiş tarihinde değişiklik olmaz.

Tekneye dışarıdan içecek getirilmesine izin verilmiyor.

Bodrum-Gökova-Bodrum turları cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günleri gerçekleştiriliyor. Kaptan, hava şartlarına bağlı olarak rotayı değiştirebilir. Teknelerde aile odası bulunmuyor. Standart, klimasız, iki kişilik kabinler mevcut olup ek yatak verilmiyor. Ekstra turlar minimum kişi sayısına göre düzenleniyor, yeterli kişi sayısına ulaşılmadığı zaman turlar iptal ediliyor. Verilen tekne resimleri örnek olup misafirlerin hangi tekne ile tura katılacakları, turdan önceki akşam üzeri belirleniyor.

 
Teknede hizmet veren açık alanların kullanımı mevsim koşullarına bağlı. Kaptan, hava ve deniz durumuna göre rotayı değiştirme yetkisine sahiptir

Konaklama yapılacak odanın, aile odası, süit oda (ve benzeri) gibi özel tip odalar olması halinde, konaklama yapacak misafirlerden herhangi birinin otelden erken ayrılması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır.