Likya Güneşi

İstanbul -

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
1.967,69 TL 1.279,00 TL den itibaren

Tüm Likya Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Ücrete Dâhil Olanlar
    Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
    Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.


    Bir tatil rotasından çok daha fazlası… Ege’nin muhteşem güneşi eşliğinde yapacağınız 5 tekne turu ile Ege’nin muhteşem koylarında turkuaza boyanacak, dünyaca ünlü Adaboğazı, Akvaryum, Dalgıç, koylarında ve Deve Plajı’nda kendinizi cennette hissedeceksiniz. Saklı Kent’te doğa bu kez de uzaktan rüzgarın dilinden fısıldayacak.
Tur Programı
1.GÜN PAZAR / İstanbul, Buluşma Noktalarından Hareket Gezimizin ilk günü 22:45’da Merter Metro İstasyonu Otoparkı , 23:00’da Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 24:00’da E-5 Merdivenköy Yeni Salı Pazarı’ndan hareketle yolculuğumuz başlıyor.
2.GÜN PAZARTESİ / Köprülü Kanyon Milli Parkı Rafting. Dileyen Herkes Keyifli Su Oyunlarının Olduğu Rafting Heyecanına Katılabilir. Sabah otelimizde alınan kahvaltımızın ardından otobüsümüzde buluşarak Selge Kenti ile Kervan yolunu bağlayan Antik Roma Köprüsü’nün adını verdiği tabiat harikası Köprülü Kanyon’a devam ediyoruz.
Rafting Ekstra 85,00 TL ; 7den 70e herkesin rahatlıkla katılabileceği heyecanlı Rafting macerasını Köprüçay’ın buz gibi sularında beraber yaşıyoruz (ekstra). Rafting merkezinde verilen gerekli bilgi (Malzeme tanıtımı ve kullanılması, rafting sırasında uygulanması gereken kurallar vb.) sonrası rafting macerasını tatmak için botlarımıza binerek Köprülü Kanyon’un buz gibi sularında raftinge başlıyoruz. Tatlı suda yüzme molaları ile birlikte ortalama 3 saat sürecek keyif ardından rafting restoranımızda alacağımız yemeğin ardından arzu edenler fotoğrafları ve video çekimlerini izleyebilirler. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan lunch box (sandviç, meyve, kurabiye, meyve suyu, nane şekeri)
Öğlen Yemeği: Rafting Restoran
1) Menü (kişi başı 25 TL): Asma yaprağında alabalık veya sebzeli tavuk şiş ızgara (ana yemek seçmeli) çoban salata, pilav ve makarna, meyve( BU FİYATLAR EKSTRA TUR SATIN ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN GEÇERLİDİR. EKSTRA TUR SATIN ALAN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN YEMEK ÜCRETİ FİYATA DAHİLDİR.)
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Antalya otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.)
Rota: İstanbul – Pamukova (173 km) - Kütahya (172 km) – Afyon ( 98 km) – Antalya (290 km) Beşkonak (80km)Toplam 813km
3.GÜN SALI / Antalya Kaleiçi, Düden Şelalesi, Karpuzkaldıran Şelalesi, Serbest Zaman Sabah otelimizde alınan kahvaltımızın ardından Antalya Şehir Merkezi’ne ulaşıyoruz. Kaleiçi ve Limanı yukarıdan gören bir noktadan vereceğimiz fotoğraf molası sonrası verilen zamanda dileyen misafirlerimiz Yivli Minare ve Hadrian Kapısı’nı görebilirler. Ardından Düden şelalesine hareket ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarını ile birlikte verilen fotoğraf molası sonrasında şehir merkezine hareket ediyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında otobüsümüzde buluşarak konaklama yapacağımız otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde
Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Serbest olarak alınmaktadır.(ekstra)
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Antalya otelleri (Konaklanabilecek oteller programın altında belirtilmiştir.)
Rota: Antalya Şehir içi ( 25 km )
Not: Kaleiçi programı yoğunluk duruma göre gece yapılacaktır.
4.GÜN ÇARŞAMBA / Kekova ve Batık Şehir Tekne Turu Kaş, Kalkan, Kaputaş, Üçağız, Simena Sabah otelde alınan erken kahvaltının ardından hareketle Kalkan, Kaş sahillerini izleyerek resimlerine bakıp da “Mümkün değil, o su o renk olamaz!” dedikten sonra sizleri çok daha fazlası ile karşılaşacak olan Kaputaş Plajı’na ulaşıyor ve burada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Kaş istikametine doğru hareket ediyoruz Kaş ve Türkiye’ye en yakın Yunan adası olan Meis Adası’nı fotoğraflamak için mola veriyoruz. Daha sonra doğa ve kültürün bir arada bulunduğu bu günde Kekova bölgesinin olağanüstü güzelliklerinin peşine düşeceğiz. Üçağız köyüne doğru sert virajlardan inerken Kekova’nın muhteşem manzarası sizi kucaklayacak. Kekova bölgesi olarak adlandırdığımız bölge, 1990’da sit alanı olmuş adını Kekova Adası’ndan alıp, Batıkşehir, Simena Kaleköy ve Üçağız (Teimiussa) köyünü kapsayan alandır. Üçağız köyünden başlayan tekne turumuzda Kekova bölgesinin muhteşem koylarında yüzmenin keyfine varacaksınız, MS 141 ve 240 yıllarında yaşanmış büyük depremler sonucu sular altında kalmış kısım günümüzde Batık Şehir (Dolichiste)olarak adlandırılıyor. Su altında kalmış batıklar ve tarih sizleri büyüleyecek. Kekova tekne turumuzda göreceğiniz yerler; yolu olmayan Simena (Kale Köy), Tersane Koyu, Hamidiye Koyu, Kekova Adası olacak ardından teknemiz bizleri ortalama 15 dakika sonrasında kıyıya ulaştırmış olacak. Kıyıda köylü teyzelerin deniz kabuklarından yapmış olduğu ürünleri görebilmek ve alışveriş yapmak için kısa bir zaman sonrasında otobüsümüze biniyoruz ve Antalya’daki otelimize doğru yol alıyoruz. Akşam saatlerde otelimize varıyoruz.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği:Kekova Tekne Turu esnasında ekstra olarak sunuluyor.
Menü: Soslu tavuk ızgara, bezelye, pilav, soslu mantı makarna, çoban salata
Akşam Yemeği:Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Antalya bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Antalya – Demre ( 175 km )
5.GÜN PERŞEMBE / Tam Gün Fethiye 12 Adalar Tekne Turu Şövalye Adası, Kızılada, Amintas’ın Mezarı Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 12 Adalar tekne turunu gerçekleştirmek için Fethiye marinaya hareket ediyoruz. Fethiye Marinası’ndan bineceğimiz teknemizle tüm gün boyunca 12 Adalar Tekne Turu yapıyoruz. Mavi denizin yeşil ormanlarla birleştiği ve turkuazın büyülü tonuyla bezenmiş Göcek koylarından, 12 Adalar içinde yerleşime sahip tek ada olan Şövalye Adası’nın yanından geçiyoruz ve teknemiz yönünü Kızılada istikametine çeviriyoruz. Denizin içinden fışkırmış küçük yeşil tepelerin arasından geçerek Yavansu’ya varıyoruz. Sonrasında ise sırasıyla Akvaryum, öğle yemeğimizi alacağımız Yaz Limanı’nın ardından Yassıcalar ve Kızılada, yüzme molalarımızı verip güneşlenebileceğimiz duraklarımız oluyor. Kristal berraklığındaki sularda kulaç atıp eğleneceğimiz deniz molalarımızı ve tekne turumuzu marinada tamamlıyoruz. Marinada bizi bekleyen otobüsümüze binerek Fethiye’nin eşsiz manzarasını izleyebileceğimiz, Mendos Dağı’nda bulunan Antik Telmessos’un (Fethiye) yöneticisi Aminthas’ın mezarına çıkıyoruz. Burada, aynı zamanda dileyen misafirlerimiz Fethiye’nin eşsiz manzarasını seyredip fotoğraflayabilirler. Ardından otele dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Not: Sezon yoğunluğu nedeniyle yukarıda yazılmış olan bazı koyların ve yüzme molası noktalarının kalabalık olması durumunda, kalabalık noktalar yerine Cennet Koyu, Boynuz Bükü veya Göcek Adası duraklarından birisi kullanılabilir.
Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: 12 Adalar tekne turu esnasında teknede fiyata dahil olarak sunuluyor.
Klasik Menü: Tavuk sinitzel, salata, makarna,
Balık Menü : Ala Balık, salata, makarna
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü şeklinde sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Antalya – Fethiye (195 km)
6.GÜN CUMA / Dalyan Tekne Turu Ölüdeniz (Lagün – Belcekız Plajı), Kayaköy, Dalyan Kaya Mezarları, Dalyan Deltası, İztuzu Plajı Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında, 2006 yılında dünyanın en güzel kumsalı seçilmiş dünyaca ünlü merkezimiz Ölüdeniz’e hareket ediyoruz. 1978 yılında Milli Park olarak belirlenmiş olup, 1. derecede doğal sit alanı olan Lagün’de vereceğimiz yeterli zamanda, plajda serbestçe yüzme şansımız olacak. Verilen serbest zamanın ardından aracımızda buluşup Lozan Antlaşması sonrası yapılan nüfus mübadelesi sonucu tekrar yerleşim olmadığı için boş kalan ve döneminde oldukça fazla yerleşik bir nüfusa sahip olan Kayaköy’e uğruyoruz. Köy içinde yapılan yürüyüş ve fotoğraf çekimleri sonrası Eski Kilise’yi görerek bilgi aldıktan sonra Fethiye’ye özgü ürünleri bulabileceğimiz Yörük pazarına doğru hareket ediyoruz. Buradaki ürünler hakkında bilgi alıp alışverişlerimiz yaptıktan aracımızla hareket ederek Dalyan’a (Kaunos) ulaşıyoruz. Dalyan’da ilk olarak Tekneye bineceğimiz restoranda Kaunos Kral Mezarları manzarası eşliğinde alacağımız öğle yemeğinin ardından bineceğimiz kanal teknesiyle Köyceğiz Gölü’nden başlayıp İztuzu Plajı’nda son bulan ve doğal bir labirent olan Dalyan Kanalı içinde turumuza başlıyoruz. Ülkemizin tanıtım simgelerinden birisi olan ünlü Dalyan-Kaunos Tapınak Tipi Kral ve Yönetici Mezarları bizleri etkileyecek. Dalyan Kanalı içerisinde devam edecek ve İztuzu Plajı’nda son bulacak olan keyifli yolculukta, şansımız varsa Caretta Caretta kaplumbağalarını da görüyoruz. Arzu eden misafirlerimiz deltada ve Köyceğiz Gölü’nde bol miktarda bulunan ve Carettalar’ın da en sevdiği besinlerden birisi olan mavi yengeçlerin tadına bakmak için pişirtebilirler. Ardından ise koruma altında bir tür olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Atlantik Okyanusu’ndan Anadolu sahillerine gelerek yumurtalarını bıraktıkları, altın renkli kumlarıyla ünlü İztuzu Plajı’na varıyoruz. Buradaki dileyen müşterilerimiz 5 km’lik plajdan yararlanabilir, dileyenler kanal ağzında yüzmenin keyfini çıkarabilirler. Dinlenmek için hoş kafeteryalarında bulunduğu İztuzu Plajı’ndaki molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek Dalyan’a ulaşıyoruz. Aracımıza binerek otel’e doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde tur ücretine dahil açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Sahil Restaurant / Dalyan’da sunuluyor.
Levrek Menü (kişi başı 33 TL): Fırın levrek, salata, kızarmış patates, meyve
Köfte Menü (kişi başı 31 TL):Fırın ızgara köfte, salata, pilav, meyve (karpuz)
Tavuk Menü (kişi başı 28 TL): Soslu fırın ızgara tavuk, salata, pilav, meyve
Akşam Yemeği: Otelde tur ücretine dahil olarak açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. Tüm içecekler ekstra.
Konaklama: Fethiye bölgesi otellerinde konaklama
Rota: Ölüdeniz -Dalyan(77 km) Marmaris-Dalyan (86Km.) Toplam 163Km.
7.GÜN CUMARTESİ / Patara Pilajı Yüzme Molası, Xanthos Antik Kenti, Saklıkent Kanyonu, Tlos Antik Kenti (Panoramik), Yakapark Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası tur otobüsümüze binerek güne başlıyoruz. İlk durağımız Antik Çağ’ın en önemli kentlerinin biri olmasının yanı sıra Likya Bölgesi’nin tarihi altyapısını da en iyi veren kentlerden biri olan Xantkos (Ksantos) olacak. Burada Yazıtlı Pilye, Agora, Harpyler Anıtı ve Tiyatro kalıntıları görüp rehberimizden bilgi aldıktan sonra ülkemizin en ünlü kanyonlarından biri olan Saklıkent Kanyonu’nu görmek için aracımızla hareket ediyoruz. Kanyondaki keyifli yürüyüşümüz sonrasında ayrılarak Tlos (Talawa) Antik Kenti (panoramik) içinden geçerek bölgenin en güzel doğal alanlarından biri olan Yakapark’a ulaşıyoruz. 14 derecelik su kaynağı ve muhteşem doğasıyla, öğle yemeğimizi de alacağımız Yakapark’ta verilen yeterli serbest zamanda dinlenebilir, tatlı su şelalelerine girebilir, alabalıkları görebilirsiniz. Günümüzü plajda denize girip, güneşlenip dinlenerek sonlandıracağımız nokta ise Yakapark’tan otobüs yolculuğu ile ulaştığımız Patara Plajı olacak. Verilen serbest yüzme molası sonrası İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Kahvaltı: Otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği : Klasik Menü (kişi başı 25 TL) Ana yemek seçmeli (Izgara / tereyağında alabalık veya köfte veya tavuk şiş Ortalama 12 Çeşit Açık Büfe şeklinde sunulan salata ve meze büfesi
Akşam Yemeği: Köfteci Efe (Ekstra) - Menü fiyatları geçerlidir (ızgara köfte, çöp şiş, tavuk, piyaz, salata, çorba, künefe).
Konaklama: BU GECE OTEL KONAKLAMASI BULUNMUYOR. GECE YOLCULUĞU İLE DÖNÜYORUZ!
Rota:Patara - İzmir - Susurluk (565 km) - Bursa (105 km) - İstanbul (259 km) Toplam: (929 km)

Not: Programımızda olan Saklıkent’te kanyon yürüyüşü yapılacak ve bu yürüyüşümüze su yatağından devam edilecek. Bu nedenle misafirlerimizin rahat yürüyebilmesi için su içinde kalmasında sorun olmayacak ve ayaktan çıkmayacak şekilde kapatılabilecek lastik ayakkabı ve sandalet bulundurmaları ve aynı zamanda ıslanma ihtimaline karşı yanlarında basit günlük ve kuru kıyafet bulundurmalarını tavsiye ederiz.
8.GÜN ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME 1) Turumuzda tekne turları ve plajlardan ( İztuzu) serbest yüzme molaları mevcuttur. Bu nedenle tura gelirken plaj malzemelerinizi ( deniz ayakkabısı, plaj terliği, plaj havlusu, kullanılıyorsa gözlük-şnorkel-palet, güneş yağı ) mutlaka yanınızda getiriniz.
2) Turların gerçekleştirildiği zamanda sıcaklık ve yağış mevsimsel farklara göre değişebilir. Bu nedenle mevsimlik kıyafetleri ( polar, yağmurluk ) ihtiyaç halinde kullanılabilmesi için mutlaka yanınızda bulundurunuz.
3) Tüm Kültür Turlarında yanınızda hareketi ve yürüyüşü kolaylaştıran spor ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
4) Rutin kullandığınız ilaçlar var ise tur öncesinde mutlaka yenilerini temin edip çantanıza koymanızı tavsiye ederiz.
5) Tur sırasında bol bol fotoğraf ve kayıt imkanı olacaktır. Bu nedenle Fotoğraf makinası, video kayıt cihazı vb. malzemelerle birlikte bu aletlere ait pil ( + yedek pil ), şarj üniteleri, usb bellek kartları vb. malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun.
6) Tur süresi içinde gidilecek yollar, görülecek yerler, tur yapılacak bölgenin genel özellikleri, iklimi vb. konularda tura gelmeden önce bilgi sahibi olunuz.


ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME / TUR ESNASINDA
1) Tur sırasında ihtiyacınız olabilecek malzemeleri ( mevsimlik kıyafetler, yedek tişört – çorap vb. ayrı bir sırt çantası, poşet vb. bir şeyin içinde her zaman yanınızda bulundurunuz.
2) Herhangi bir ihtiyacınızda lütfen rehberinize danışınız ve tavsiye alınız.
3) Herhangi bir probleminizde ( sağlık, ilaç temini vb. ) lütfen rehberinize bilgi veriniz.
4) Tur esnasında rehberinizin uyarılarını, ören yerlerinde olan uyarı tabelalarında olan uyarı ve dikkat çekilmesi istenilen noktaları lütfen dinleyip okuyunuz.
5) Tur esnasında grup ile toplu olarak yapılan gezi ve aktivitelerde gruptan ayrılmak isteyip, kendiniz vakit geçirmek isterseniz lütfen öncesinde rehberinize bilgi veriniz.
6) Size dokunduğunu bildiğiniz gıda ve içeceklerden uzak durunuz.
7) Herhangi birşey satın almadan önce ( yiyecek, içecek, hediyelik eşya vb. ) sipariş vermeden önce lütfen fiyatlarını sorunuz ve alışverişinizi buna göre yapınız.

NOT: TUR OTELLERİ
Dalaman; Dalaman Lykia Resort, Göcek Lykia Resort, Edasu Otel veya Fethiye Otelleri
Antalya; Grida City, Bilgehan Otel, Antalya Otelleri
DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 25.05.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X