Klasik Karadeniz & Batum

İstanbul - 8 gece otel konaklaması

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
3.615,19 TL 2.349,87 TL den itibaren

Tüm Karadeniz Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Ücrete Dâhil Olanlar
    Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
    Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.

    Batum’da Konakalama, Sinop, Hamsilos Fiyordu, Tarihi Cezaevi, Samsun, Gazi Müzesi, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Haznedaroğlu Konağı, Ordu, Boztepe, Tirebolu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Gümüşçüler, Zigana Geçidi, Hamsi Köy, Sümela Manastırı, Sürmene, Uzungöl, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi, Batum, Orta Camii, Şehir Parkı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Gönye Kalesi, Safranbolu, Zonguldak, Akçakoca

    -----------------------------------------------------------------------------------------------

    Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 7 gece Y.P, 1 Gece Oda Kahvaltı konaklama, 8 sabah kahvaltısı ve 7 akşam yemeği, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları, Yüksek yayla gezilerindeki minibüs ücretleri
Tur Programı
1.GÜN Cuma / İstanbul Buluşma Noktaları ve Hareket Gezimizin ilk günü 22.45’te Merter Metro İstasyonu Otoparkı, 23.00’de Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan (Dolmabahçe Lunaparkı Karşısı), 24.00’te Zeynep Kamil Açık Oto Pazarı Parkı’ndan (Volley Hotel Karşısı) hareketle yolculuğumuz başlıyor.
2.GÜN Cumartesi / Gazi Müzesi, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Haznedaroğlu Konağı, Ordu, Boztepe Rehberimiz gezimizin ikinci gününde sabah erken saatlerde Çorum – Osmancık Dinlenme Tesisleri’ne varmadan önce kahvaltı paketlerini sizlere dağıtacak. Mola yerinde dileyen misafirler tesiste bulunan kahvaltı imkanlarından da ücretini ödeyerek yararlanabilirler. Mola sonrası otobüsümüz ile Havza, Kavak Yolu’ndan Samsun’a (Amisos) ulaşıyoruz. İlk olara Samsun Atatürk Anıtı’nda rehberimizin anlatımı ve fotoğraf molası veriliyor. Ardından Gazi Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra Terme Ulusoy Tesisi’nde (Thermiskyra) öğle yemeği molamızı veriyoruz (ekstra). Öğle yemeğinin ardından Ünye (Onea) güzergahı üzerinden Fatsa’ya (Phadassia) varıyoruz. Deniz savunmasının en güzel örneklerinden birisi olan Bolaman Kalesi ve sivil mimarinin eski örneklerinden olan Haznedaroğlu Konağı’nı görüp fotoğrafladıktan sonra Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz (dileyen misafirlerimiz ekstra olarak teleferikle yapacakları 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler). Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı:Otobüste dağıtılan İkram Kutusu ( sandviç – muz – gofret – meyve suyu – nane şekeri)
Öğle Yemeği:Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: City Otel / Ordu
Mola Tesisleri:Düzce Türsan Tesisleri, Çorum - Osmancık Dinlenme Tesisleri, Terme Ulusoy Dinlenme Tesisleri
Rota: İstanbul – Bolu (259 km) – Osmancık (312 km) – Havza (90 km) – Kavak (36 km) – Samsun (41 km) – Terme (60 km) – Ünye (30 km) – Fatsa (25 km) – Ordu (35 km) Toplam: 878 km
3.GÜN Pazar / Tirebolu, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Gümüşçüler, Kaçkarlar, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Kalegon / Dileyene Ekstra Zilkale Gezisi ya da Rafting Gezimizin üçüncü gününde; otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle Gülyalı - Piraziz - Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi yapıyoruz. Program bitimi sonrasında sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Trabzon merkezdeki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası ilk durağımız. Ardından Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş’e gidiyoruz. Burada verilen serbest zamanın ardından Akçaabat’a geliyoruz. Akçaabat Nihat Usta’da serbest öğle yemeğimizi aldıktan sonra Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe yeterli serbest vakit veriyoruz.

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale Gezisi Kişi Başı 50 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz.Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek otobüsümüze ulaşıyoruz.

2.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting Kişi Başı 65 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Akşam rehberimizin belirttiği saatte otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Nihat Usta Restaurant / Akçaabat / Trabzon (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Ramada Plaza Otel / Rize
Mola Tesisleri: Tirebolu 42 Çay Fabrikası, Saray Gümüş
Rota: Ordu – Trabzon (178 km), Çamlıhemşin (124 km) Toplam: 302 km
4.GÜN Pazartesi / Sarp, Gürcistan/Batum, Gönye Kalesi, Avrupa Meydanı, Batum Limanı, Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Şehir Parkı, Medea Anıtı, Opera Meydanı, Poseidon Anıtı Gezimizin dördüncü gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası otobüsümüz ile Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum iline ulaşıyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molasının ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası veriyoruz. . Otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera meydanındaki Poseidon anıtı gezileri ardından otelimize hareket ediyoruz.

DİKKAT! AKŞAM YEMEĞİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR: BATUM KONAKLAMASINDA OTELDE AKŞAM YEMEĞİ BULUNMAMAKTADIR. MİSAFİRLERİMİZ BATUM’DA SERBEST OLARAK YEMEK YİYEBİLİRLER. REHBERİMİZ DİLEYENLER İÇİN YEMEKLİ GÜRCÜ GECESİNE REZERVASYON YAPTIRABİLİR.

*BATUM SINIR KAPISINDA YOĞUNLUK OLDUĞU TAKDİRDE, ARAÇ KUYRUĞU BEKLEMEMEK İÇİN REHBERİMİZ GRUP ONAYI İLE BATUM MERKEZE KİŞİBAŞI 20 TL EKSTRA ÜCRET İLE TRANSFER ARACI AYARLAYABİLİR


Kahvaltı : Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak sunulmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Serbest olup, rehber öneride bulunacaktır.
Konaklama: Batum Otelleri / Batum - Gürcistan
Mola Tesisleri:
Rota: Çamlıhemşin – Sarp (89 km), Batum (20 km) Toplam: 109 km
5.GÜN Salı / Hopa, Cankurtaran Geçidi, Artvin, Borçka / Dileyene Ekstra Borçka Karagöl Gezisi Gezimizin beşinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası Türkiye’ye tekrar giriş yapıyor ve Hopa üzerinden Cankurtaran Geçidi’ne ulaşıyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, geçidi aşarak Borçka ilçemize ulaşıyoruz.Borçka Baraj Gölü’nü gördükten sonra vereceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz ekstra Borçka Karagöl turumuza katılabilirler.

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Borçka - Karagöl Gezisi Kişi Başı 50 TL:
Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz. Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle yapacağımız doğa yürüyüşümüz sonrası keyifli bir mola bizleri bekliyor.

Borçka’ya dönüşümüzün ardından otobüsümüze binerek Çoruh nehri üzerinde kurulu ülkemizin en derin barajı olan Deriner Barajı’nı fotoğraflama imkanımız oluyor. Genya Dağı’na kurulu Artvin’e hakim otelimize ulaşıyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam yemeği öncesi Artvin şehir merkezinde gezinti yapabilirler.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Serbest olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Grand Artvin Otel / Artvin
Mola Tesisleri:
Rota: Batum – Sarp (20 km), Borçka (28 km) – Artvin (35 km) Toplam: 83 km
6.GÜN Çarşamba / Rize Bezi (feretiko), Çaykara, Uzungöl, Trabzon, Maçka, Zigana / Dileyenlere Ekstra Lustra – Karester Yüksek Yayla Gezisi Gezimizin altıncı gününde; otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Atölyesi’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahların da üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra otobüsümüz Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi İnan Kardeşler Restoran’da serbest olarak alıyoruz. Yemek sonrası serbest zaman veriyoruz.

Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 50 TL)


Dileyen misafirlerimiz Uzungöl’de verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapabilirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflama şansı buluyoruz. Yayla gezisi boyunca Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak; belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl’de bekleyen misafirler ile buluşarak öğle yemeğimizi alıyoruz.

NOT: Yüksek yaylanın hava koşulları (sis vb.) yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir.

Belirlenen saatte otelimize hareket etmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği:İnan Kardeşler Restoran / Uzungöl - Trabzon (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: İvme Otel / Zigana, Trabzon
Mola Tesisleri: Rize Bezi Atölyesi
Rota: Artvin – Rize (160 km) –Uzungöl (72 Km) – Zigana (165 km) TOPLAM: 397 km
7.GÜN Perşembe / Zigana Geçidi, Hamsiköy, Sümela Manastırı, Samsun Gezimizin yedinci gününde, otelde yapılan kahvaltı sonrası ilk olarak Zigana geçidinden geçerek fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Hamsiköy’ü panoramik olarak görebileceğimiz bir noktada durarak mola veriyoruz. Belirlenen saatte Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Karadeniz Rumları arasında anlatılan bir efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş aynı rüyayı görmüşler. Rüyalarında gördükleri yerde MS 365-395 tarihleri arasında kiliseyi kurmuşlar. Manastırın ilk olarak Anadolu’da sıkça rastlanılan Kapadokya kiliseleri tarzında inşa edildiği sanılıyor. Kilisenin ilk kuruluşu ile manastır haline dönüşümü arasındaki bin yıllık dönem hakkında fazla bir şey bilinmiyor. TC Hükümeti izni ile 2010 yılından itibaren her yıl 15 Ağustos tarihinde Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos Meryem Ana'nın göğe yükseliş günü olarak kabul edilen ve kutsal kabul edilen töreni yapıyor. Manastır restorasyon da olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Günün sonunda Trabzon’un sahil ilçeleri üzerinden otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Saadettin Usta Tesisleri ya da Sümela Restaurant (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Hampton By Hilton / Samsun
Mola Tesisleri:
Rota: Uzungöl - Trabzon (82 km), Maçka (25 km), Torul (48 km), Maçka (48 km), Sümela (20 km), Trabzon (45 km), Ordu (177 km) Toplam: 445 km
8.GÜN Cuma / Sinop, Sinop İskele, Tarihi Sinop Cezaevi, Maket Atölyeleri, Dranaz, Kastamonu, Safranbolu Gezimizin sekizinci gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası ülkemizin kuzey kısmındaki en uç nokta olan kentimiz Sinop’a hareket ediyoruz. Sinop merkezde ilk olarak bir dönem "Anadolu'nun Alkadrazı" tabiri ile de tanınan ve 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi’ni gezmeye başlıyoruz. İlk olarak günümüzden Yaklaşık 4000 yıl önce bölgenin hakimi Gaskalar tarafından yapıldığı var sayılan 1887 yılında resmi olarak zindana dönüşen İç Kale’den gezimize başlıyoruz. Kırım Hanı Devlet Giray, Burhan Felek, Zekeriya Sertel, Halit Kıray gibi ünlü isimlerin yattığı koğuşları gördükten sonra avluda Sabahattin Ali’nin ceza evini anlatan şiirlerinden Aldırma Gönül’ü yazarken esinlendiği duvarları görebilirsiniz. Gezimiz sonrasında Maket Gemi Yapım Atölyeleri, romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezip, Sinop Limanı’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Dileyen misafirler, Sinop’ta nokul adlı lezzeti tadabilir, kendileri için maket gemi atölyelerinden bir tane küçük gemi alabilirler. Ardından belirlenen saatte Sinop’tan ayrılıyoruz. Dranaz Geçidi’nden geçerek Kastamonu Yolu’na devam ediyoruz. Konforlu Etstur otobüsleri ile yapılan keyifli yolcuğun ardından, akşam saatlerinde akşam yemeği ve konaklama için Safranbolu’da bulunan otelimize varıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğlen Yemeği: Akliman Restoran’da ya da serbest olarak alınıyor.(Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Safranbolu - Karabük bölgesi otelleri
Mola Tesisleri:
Rota: Ordu – Sinop (315 km), Taşköprü (122 km), Kastamonu (45 km), Safranbolu (90 km) Toplam: 572 km
9.GÜN Cumartesi / Safranbolu Gezisi, Eski Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Amasra, Bakacak Tepesi, Zonguldak Gezimizin dokuzuncu gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle ilk olarak Hıdırlık Tepesi’nden Safranbolu’yu yukarıdan görerek rehberimizden bilgi alıyor ve Eski Hükümet Konağı, Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Saat Kulesi’ni fotoğraflıyoruz. Safranbolu’nun taş sokaklarını ve Tarihi Türk Evleri’ni görerek arastaların içine giriyoruz. Sonraki durağımız ise Köprülü Mehmet Paşa Camii. Avluda bulunan güneş saatini gördükten sonra İzzet Mehmet Bey Camii ve hemen altında halen işlevsel durumda olan Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı diğer gezi noktamız. Son olarak Kaymakamlar Konağı’nı görerek ve Safranbolu Tarihi Meydanı’nda bulunan İmren Lokumları’nda verilen serbest zaman sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Bölgeye özgü balık restoranlarında alacağımız yemeğin tadı uzun süre damağınızdan silinmeyecek. Yemek sonrası her biri el emeği göz nuru olan tel kırma ürünlerini bulabileceğiniz çarşı bizi bekliyor. Belirlenen saatte Zonguldak’a hareket etmek için toplanıyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in gördüğü zaman “Lala, çeşm-i cihan bu mu olaİ”, yani “Dünyanın gözü bu mudurİ'' diyerek hayranlığını gösterdiği Bakacak Tepesi’nden görünen manzara karşısında fotoğraf molası günü renklendiren bir detay oluyor. Sonrasında keyifli bir yolculuğun ardından Zonguldak’ta bulunan otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Zonguldak / Akçakoca bölgesi otelleri
Mola Tesisleri:
Rota:Amasra (92 km) – Zonguldak (74 km) Toplam: 166 km
10.GÜN Pazar / Zonguldak, Herkül’ün Mağaraları, Gökgöl Mağarası, Akçakoca, Ceneviz Kalesi, Cuma Yeri Merkez Camii, Dilek Kuyusu, Yeni Camii, Konuralp Roma Harabeleri ve Konuralp Müzesi, İstanbul Gezimizin onuncu gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası hareketle İlk Çağ’ın en önemli iki kehanet merkezinden biri olan Cehennem Ağzı Mağaraları’nı (eğer açık ise) geziyoruz. Ardından kollarıyla birlikte toplam 3350 m uzunluğu ile Zonguldak’ın en uzun 2. mağarası olan Gökgöl mağarasını (eğer açık ise) gezeceğiz. Mağara gezimiz sonrası Roma ve Bizans dönemlerinde Diapolis adıyla önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak tanınan Akçakoca’ya hareket ediyoruz. Ceneviz Kalesi, Cuma Yeri Merkez Camii, Dilek Kuyusu, Yeni Camii, Konuralp Roma Harabeleri ve Konuralp Müzesi gezilerimizin yapılması ardından İstanbul’a hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakarak, başka bir turda tekrar bir arada olma dileği ile sizleri uğurluyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Akşam Yemeği: Mola tesislerinde alınıyor. Ekstra olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Konaklama: Dikkat! Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır. Otobüs ile dönüş yolculuğu.
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Tesisleri
Rota: Bolu (108 km) – İstanbul (260 km) Toplam: 368 km
NOT BATUM UYARILAR *Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Etstur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu tutulamaz.
*Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.
DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 19.06.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X