Filtreleme Seçenekleri
  • Sırala
  • Filtre
Tur tipi
Dönem
Haziran'19
Kasım'19
Fiyat aralığı (kişi başı)
1029.87 EUR
2349.87 EUR
1029.87 TL
2349.87 TL
Süre
4 gece
8 gece
Kalkış yeri

Karadeniz Turları

Toplam 11 tur bulundu, filtrelerinize uygun 10 adedi gösteriliyor.
<
1
Kriterlerinize uyan tüm turlar için kişi başı başlangıç fiyatları
Klasik Karadeniz & Batum
21 Haziran 2019-1 Kasım 2019 arası tarihlerde, 8 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Karadeniz Fırtınası & Batum, Cuma
21 Haziran 2019-4 Ekim 2019 arası tarihlerde, 4 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Yeşil Karadeniz & Batum, Cumartesi, İstanbul Çıkış
22 Haziran 2019-2 Kasım 2019 arası tarihlerde, 5 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Karadeniz Doğu | Anadolujet | Trabzon'dan Van'a
23 Haziran 2019-1 Eylül 2019 arası tarihlerde, Uçak ile Trabzon'a Gidiş, Uçak ile Van'dan Dönüş
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Yeşil Karadeniz & Batum, Pazar, İstanbul Çıkış, 1.Paket
23 Haziran 2019-3 Kasım 2019 arası tarihlerde, 5 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Karadeniz Fırtınası & Batum, Pazar
23 Haziran 2019-22 Eylül 2019 arası tarihlerde, 4 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Karadeniz Fırtınası & Batum, Pazartesi
24 Haziran 2019-9 Eylül 2019 arası tarihlerde, 4 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Butik Karadeniz, Thy, İstanbul Havalimanı
26 Haziran 2019-11 Eylül 2019 arası tarihlerde, 4 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Butik Karadeniz, Anadolujet, Sabiha Gökçen Havalimanı
26 Haziran 2019-11 Eylül 2019 arası tarihlerde, 4 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
Yeşil Karadeniz & Batum, Cuma, İstanbul Çıkış
28 Haziran 2019-1 Kasım 2019 arası tarihlerde, 5 gece otel konaklaması
Hemen Satın Al
Bonusa Özel %35 İndirim
<
1
Havası suyu serin, çayı ve insanı sıcacık Karadeniz’de her gün bir başka heyecan, bir başka macera kaçınılmaz. Fırtına Deresi’nde rafting yapmak, Sümela Manastırı’nın fotoğraflarından daha güzel olduğunu gözlerinizle görmek, Ayder Yaylası’nda bulutların üzerine çıkmak ETS’nin Karadeniz Turları’nın en can alıcı yanlarından sadece birkaçı…

Türkiye’nin kuzey kıyıları boyunca uzanan Karadeniz Bölgesi, kendine has doğal güzellikleri, uçsuz bucaksız yemyeşil dağları ile sanki bambaşka bir dünyaya adım atmışsınız hissi yaşatacak. Yüzyıllara uzanan tarihi yapıları, çağlayan dereleri, yüksek yaylaları ile Karadeniz’de görülecek çok yer var.

Huzurun eğlence ve heyecanla iç içe geçtiği bir tatil, ETS’nin Karadeniz Turları ile sizi bekliyor. Bol oksijenli, tertemiz yayla havasını solumaya, kaynağından akan buz gibi sudan bir avuç içmeye, taze sağılmış sütle yapılan sütlacın tadına varmaya, içinizi ısıtan bir bardak çayın, çaylıktan sofraya nasıl geldiğini görmeye hazır olun.

Karadeniz’de Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Sümela Manastırı
Karadeniz denince akla ilk gelenlerden biri Sümela Manastırı… Milattan Sonra 365-395 tarihleri arasında inşa edildiği düşünülen Sümela Manastırı, daha uzaktan görüntüsüyle bile insanı kendine hayran bırakıyor. Bu muhteşem yapı, girişteki su kemerlerinden itibaren, bütün yapıları ve freskleriyle insanın zihnine kazıyor kendini… Sümela, Kapadokya’dakiler gibi bir kaya kilisesi olarak hayata başlasa da bin yıl içinde dev bir manastıra dönüşmüş.

Zilkale
Fırtına Deresi boyunca ilerlerken Çamlıhemşin’de Kaçkarlar’ın yeşil beyaz zirveleri arsından göze çarpan Zilkale, oldukça görkemli bir yapı. Doğu Karadeniz'in mutlaka gezilip görülmesi gereken tarihi yerlerinden biri olan Zilkale, bir zamanlar İpek Yolu üzerinde bir savunma kalesi olarak kullanılmış. Farsça Kale-i Zir (Aşağı Kale) olarak adlandırılan kale, Fırtına Deresi’nden 100 metre, denizden 750 metre yükseklikte yer alıyor.

Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi
"Anadolu'nun Alkatrazı" olarak anılan Tarihi Sinop Kapalı Cezaevi, 4 bin yıl önce bölgenin hakimi Gaskalılar tarafından inşa edildi. 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevi, üç yanı denizle çevrili eski bir kalenin içinde yer alıyor. Evliya Çelebi’nin, seyahatnamesine de konu olan cezaevinde yatan isimlerden bazıları; Kırım Hanı Devlet Giray, Sabahattin Ali, Refik Halit Karay, Mustafa Suphi, Ahmet Bedevi Kuran, Ruhi Su, Burhan Felek, Zekeriya Sertel… Sabahattin Ali de “Aldırma gönül” şarkısı ile bilinen “Hapishane Şarkısı” şiirini bu duvarların ardında kaleme almış.

Fırtına Deresi
Karadeniz’in gürül gürül akan dereleri, macera severlere muhteşem bir rafting fırsatı sunuyor. Kaçkar Dağları’nın Karadeniz’e bakan yamaçlarındaki çayların birleşmesi ile oluşan Fırtına Deresi, yaklaşık 23 kilometrelik bir rafting parkuru ile tatiline heyecan katmak isteyenlere davetiye çıkarıyor.
Ortalama 1 saatte tamamlanan Fırtına Deresi rafting parkuru, Çamlıhemşin’in 1 km güneyinden başlıyor. Dere yatağı oldukça taşlık olan parkur, suyun debisine göre 3, 4, 5 zorluk derecesine ayrılıyor. Yol boyunca göreceğiniz irili ufaklı göller ve şelaleler, keyfinize keyif katacak.

İlgili olabilecek diğer tur sayfalarımız

Kaçkar Dağları Milli Parkı
Bir bölümü Artvin ve Erzurum sınırları içerisinde olan Kaçkar Dağları Milli Parkı’nın büyük bir bölümü, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde bulunuyor. Fırtına Deresi ve Hemşin Dereleri arasında yer alan Kaçkar Dağları’nda 51 bin 550 hektarlık bir alan üzerine kurulu olan milli park, sahip olduğu coğrafi, biyolojik ve endemik zenginlik ile dünyanın en önemli ekolojik bölgeleri arasında yer alıyor. Buzullar, göller, buzul vadileri, morenler gibi pek çok oluşumun yer aldığı milli parka sınırları içerisinde Fırtına Deresi, Zilkale ve Ayder Yaylası gibi önemli turistik noktalar da bulunuyor.

Ayder Yaylası
Rize’nin en sembolik yerlerinden biri olan Ayder Yaylası, Çamlıhemşin’e 19 km mesafede bulunan bir doğal cennet. Yayla; yöresel mimarisi, otele dönüştürülen evleri, ladin ve kayın ağaçlarının süslediği yükseklikleri, sayısız çiçek türü, bol oksijeni ve eğlence dolu festivali le ünlü… bölgede en fazla ziyaret edilen yerlerden biri olan Ayder Yaylası, hem doğal güzelliği hem de kaplıcaları ile muhteşem bir Karadeniz tatili için sizi bekliyor.

Yolculuk Şeklinizi Siz Belirleyin!
ETS Karadeniz turlarında konaklanacak gün sayısı, görülecek yerler ve ulaşım açısından farklı seçenekler sunuyor. Tatil için ayırdığınız zamana ya da bütçeye göre ETS’in otobüslü ya da uçaklı Karadeniz turalarından birin tercih ederek tatilinizi planlayabilirsiniz.

Otobüs ile Karadeniz Turları
Eğer Otobüslü Karadeniz Turları’nı tercih ederseniz, Etstur’un konforlu otobüslerinde özenli bir hizmet ile başlayacak yolculuğunuz süresince yeşillikler içerisinde, rüya gibi manzaralara tanıklık edebilirsiniz. Sinop, Samsun, Trabzon ve Batum gibi görülmeye değer şehirlerde Karadeniz’in doğa harikaları ve tarih mirasları ile karşılaşmaya hazır olun!

Uçak ile Karadeniz Turları
Karadeniz’e giden en kısa yolu sizin için çizdik. Uçak ile gidip döneceğiniz Karadeniz turlarında yeşilin en güzel tonlarının yarattığı harika manzaralar sizi bekliyor. Hamsiköy, Sümela, Batum, Uzungöl, Ayder gibi tarihi ve doğal değeri yüksek Karadeniz mucizeleri ile unutamayacağınız bir deneyime hazırlanın.
Batum’u Es Geçmeyin!
Yolunuz Karadeniz’e düşmüşken, son yıllarda vize serbestisiyle TC vatandaşlarının sadece nüfus cüzdanlarını göstererek giriş yapabildikleri Gürcistan’ı görmek de tatilinize renk katacak bir diğer ayrıntı. ETS İle çıkacağınız Karadeniz Turları’nın bazıları Batum gezisini de kapsıyor. Bu turları tercih ederek, Karadeniz gezinizde vizesiz olarak yurt dışı deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Batum, Sarp Sınır Kapısı’ndan geçerek günübirlik de olsa yabancı bir ülkede olma hissini yaşayacağınız, nerede olduğunuzu bir an için unutacağınız bir deneyim için siz bekliyor. Meşhur armut suyunu tadabileceğiniz Batum’da Gürcü mutfağının patlicani, sülgün ve haçapuri gibi seçkin örnekleri ile tanışabilir, Batum’un ilginç mimarisini fon olarak kullanıp, muhteşem kareler yakalayabilirsiniz.

Karadeniz’in Yaylaları
Karadeniz demek aynı zamanda yayla demek... Yemyeşil yamaçları, zirvesi karlı dağları, dereleri ve etrafına serpilmiş köyleri ile Karadeniz yaylaları, oralara kadar gitmişken görmeden dönülmemesi gereken cennetler... Ayder, Karester, Lustra ve Gito yaylaları ile Karadeniz, yükseklerine doğru sakladığı bozulmamış güzellikleriyle gönlünüzü fethedecek.

Karadeniz’in eşsiz bitki örtüsünün ev sahipliğinde Karaster Yaylası’ndan Uzungöl’ü ve çevresini seyredebilir, Gito Yaylası’nda sisin çöktüğü anlarda kendinizi bulutların üstünde bulabilirsiniz. Dünyada az rastlanır zenginlikteki faunası ve florası ile Karadeniz, doğayla iç içe hayat boyu unutamayacağınız bir buluşmaya sahne olacak.

Karadeniz’de Ne Yenir?
Karadeniz gibi eşsiz zenginlikte bir doğaya sahip coğrafyanın mutfağı da haliyle çok zengin… Karadeniz’in soğuk sularında lezzetlenen hamsiler, yemyeşil yaylalarda yetişen hayvanlarda elde edilen süt ve süt ürünleri, et yemekleri, sebzeler, tahıllar… Hepsi Karadeniz’de bin bir çeşit lezzete dönüşmüş şekilde sizi bekliyor.

Karadeniz’e özgü tereyağı, peynir ve mısır unu ile yapılan muhlama, bölgenin en popüler lezzetlerinden biri… Bölgeye özgü bir balık türü olan hamsi ile yapılan sayısız lezzet arasında ise hamsili pilav ve hamsi kuşunu mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden. Mısır ekmeği, etli kara lahana sarması, güveçte kuru fasulye, laz böreği, nokul, fırında sütlaç, pide, köfte de Karadeniz mutfağının öne çıkan yemekleri arasında bulunuyor.
444 0 387   |      Şimdi Arayın
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X